Plzeň – Přerov 7:0 (kon.) | Vítkovice – Č. Budějovice 7:2 (kon.) | Mountfield HK – Zlín 3:2 (kon.)
Slavia – Kometa Brno 3:2 (kon.)
HC Slavia Praha
3:2 (2:1, 1:0, 0:1) Stav série: 2:0
HC Kometa Brno
Pátek 15.03.2024, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Extraliga dorostu • Předkolo

Ve třetí třetině se většinu času zdálo, že slávisté v klidu dokráčí až k postupu. Kometa ale v poslední minutě ještě zvládla vykřesat naději, když David Štulo snížil na rozdíl jedné branky. Sešívaní si ale nakonec těsné vedení pohlídali a dnešní zápas opanovali poměrem 3:2. Pražané tedy ve dvou zápasech série dokázali soupeři z Brna ukončit sezónu a odchází dnes s dobrým pocitem domů. (20:14:17)

59:50
    Zdá se, že slávisté již dotáhnou utkání ke zdárnému konci.

59:30
    Kometa opět zkouší odvolat brankáře.
    59:12 David ŠTULO - 3:2

59:12
    6/5
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté přeci jen zadělávají na drama. Risk bez brankáře zatím vychází. DAVID ŠTULO se jako první dostal k volnému kotouči a snižuje na rozdíl jedné branky. Asistence: Vojtěch Kubín, Marek Vyhlídal
    Štulo D., Kubín V., Vyhlídal M., Šulla J., Brabenec J., Šebela F.
    Pšenička M., Tichý T., Matějovský A., Kucharčík M., Lorenz T.

58:45
    Teď už Kometa může sáhnout k odvolání brankáře. Váňa odjíždí na střídačku.

58:25
    Buly ovšem vyhrávají domácí

58:24
    Vhazuje se ve středním pásmu. Pokud se kotouče zmocní hosté, můžeme nejspíš očekávat hru v šesti bez brankáře.

58:24
    Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.

57:30
    Kometě už nezbývá příliš času. Jestli si hráči v modrých dresech chtějí ještě prodloužit sezónu, musí do závěru zápasu něco změnit.

56:36
    Höhlig přerušil hru a uklidňuje nebezpečnou situaci před svou brankou.

56:27

55:30
    Kometě se nedaří usadit v pásmu, natož zatlačit na soupeře

54:27
    Pražané teď soupeři nabízí další početní výhodu za úplně zbytečný přestupek.

53:35
    Kerbler málem mohl zakončovat do odkryté branky sešívaných, slávisté ale přihrávku na něj na poslední chvíli zlikvidovali.

52:54

52:21
    Brankář Komety chytá další střelu Slavie. Domácí ale v této přesilovce nejsou ani zdaleka tak nebezpeční, jako ve druhé třetině.

52:00
    Matějovský trefuje pouze plexisklo za svatyní Komety.

Jiří Petr

Branky a nahrávky: 10. Pšenička (Kucharčík, Matějovský), 13. Švancar (Šámal), 40. Kucharčík (Pšenička, Lorenz) – 19. Kerbler (Brabenec, Šebela), 60. Štulo (Kubín, Vyhlídal)

HC Slavia Praha: Höhlig (F. Poletín) – Lorenz (A), Pšenička (A), Oh, Skyba, D. Marek, Hess – J. Holejšovský, Kucharčík, Matějovský (C) – Švancar, Huk, Šámal – Tichý, Tittl, Hörnig – Egart.
    Trenér: Ladislav Slížek

HC Kometa Brno: J. Váňa (V. Král) – Vyhlídal (C), Polák, Panasenko, M. Mátl (A), J. Veselý, Krämer, Beroun – Štulo (A), Kubín, Kerbler – Šulla, Brabenec, Šebela – Š. Daněk, Stibůrek, Prchal – Kukleta.
    Trenér: Jan Zachrla

Rozhodčí: Kostourek, Turhobr – Malý, Matys