Buffalo – NY Islanders 4:0 (kon.) | Carolina – Florida 4:0 (kon.) | Columbus – Ottawa 2:3 (1:2 po s.n.)
Detroit – Arizona 1:4 (kon.) | Montreal – Boston 1:2 (po pr.) | Pittsburgh – San Jose 6:3 (kon.)
Tampa – NY Rangers 6:3 (kon.) | Philadelphia – Toronto 2:6 (kon.) | Dallas – New Jersey 2:6 (kon.)
Minnesota – Anaheim 2:0 (kon.) | Calgary – Vegas 4:1 (kon.) | Seattle – Washington 1:2 (kon.)

Střely na bránu: 28 – 27 | Přesilová hra: 1/4 – 0/2 | Trestné minuty: 6 – 10

Hokejisté Detroitu si připisují sedmou porážku v řadě. Arizoně doma podlehli 1:4 a pomalu jim ujíždí vlak do stanice play-off!

Red Wings se dnes prezentovali hodně utrápeným výkonem. Scházela tomu šťáva. Na vedoucí gól Logana Cooleyho, který se v 6. minutě prosadil ve vlastním oslabení, ještě odpověděl v závěru první části Lucas Raymond. Ve druhé třetině vrátil Kojotům vedení Michael Carcone a to ještě domácí dvakrát zachránila tyčka. Ani závěrečná dvacetiminutovka nepřinesla ze strany svěřenců kouče Lalondea zlepšení. V 51. minutě naopak zůstal na slotu volný Nick Bjugstad a do opuštěné branky pak definitivně rozhodl Clayton Keller.

59:46
    Fanoušci na hráče Detroitu bučí a pískají. S trápícím se týmem jim zřejmě definitivně došla trpělivost.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny. Hosté si užívají závěr s kotoučem pod kontrolou.

58:27
    Po střele Seana Durziho podržel puk Lyon, který přerušil hru.

58:10
    Domácí už znovu k power-play nesáhli. S prohrou jsou už zřejmě smířeni.
    56:56 Clayton KELLER - 1:4

56:56
    5/6
    Arizona právě vstřelila branku!
    Zřejmě je rozhodnuto! K puku, který poskakoval před hostujícím brankovištěm se nakonec dostali Kojoti. CLAYTON KELLER dokázal od vlastní modré čáry trefit opuštěnou branku soupeře a navýšil na třígólový rozdíl – 1:4. Asistence: Nick Bjugstad a Travis Dermott.
    Keller C., Bjugstad N., Brown J., Schmaltz N., Dermott T.
    Fabbri R., Raymond L., Compher J., Perron D., Kane P., Walman J.

56:20
    Domácí už hrají bez brankáře!

56:04
    Durzi našel Bjugstada. Ten v útočném pásmu posunul na Claytona Kellera. Ten kotouč zpracovával kostrbatě, ale nakonec vystřelil z otočky. Sice vedle, ale sekundy utíkají.

55:22
    Je tu závěrečná reklamní přestávka. Po ní to musejí Rudá křídla naplno rozbalit, pokud ještě chtějí myslet na body.

55:08
    Puk se od zadního mantinelu odrazil před branku. Stíhal ho Joe Veleno, ovšem Ingram stačil hrací předmět odpálit.

54:47
    Od modré pálil Ben Chiarot. Zaduněl jen zadní mantinel za brankou Arizony.

53:50
    Na modré měl napřaženo Jake Walman. Jeho rána ale vůbec neprošla na branku.

53:10
    Střely na branku – 26:20

52:58
    Puk se dotkl ochranné sítě za brankou domácích. Ty dělí sedm minut od porážky.

52:12
    Guentherovo nahození zachytil Lyon do lapačky a hned rozehrál.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 18. Raymond (P. Kane, Gostisbehere) – 6. L. Cooley (Guenther), 29. Carcone (Kerfoot, Maccelli), 51. Bjugstad (Schmaltz, Keller), 57. Keller (Bjugstad, Dermott)

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – P. Kane, Compher, DeBrincat – Raymond, Veleno, Berggren – Perron, Copp (A), Rasmussen – Czarnik, Fischer, Fabbri.
    Trenér: Derek Lalonde

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Durzi, Moser, Kesselring, Välimäki, Dermott, J. Brown – Schmaltz (A), Bjugstad, Keller (A) – Kerfoot, Carcone, Maccelli – Guenther, L. Cooley, Crouse (A) – O'Brien, McBain, Leonard.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Nicholson, MacDougall – Smith, Daisy

Diváci: 18 580