Buffalo – NY Islanders 4:0 (kon.) | Carolina – Florida 4:0 (kon.) | Columbus – Ottawa 2:3 (1:2 po s.n.)
Detroit – Arizona 1:4 (kon.) | Montreal – Boston 1:2 (po pr.) | Pittsburgh – San Jose 6:3 (kon.)
Tampa – NY Rangers 6:3 (kon.) | Philadelphia – Toronto 2:6 (kon.) | Dallas – New Jersey 2:6 (kon.)
Minnesota – Anaheim 2:0 (kon.) | Calgary – Vegas 4:1 (kon.) | Seattle – Washington 1:2 (kon.)
Montreal Canadiens
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Boston Bruins
Pátek 15.03.2024, 00:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Hezký den a mějte se fajn. (02:58:56)

Dnešní utkání sledovalo v Bell Centre 21 105 diváků.

Statistika
    Střely na bránu: 19 – 23 | Přesilová hra: 0/3 – 0/4 | Trestné minuty: 8 – 6

Samuel Montembeault (MTL) – 21 zákroků, OG, úspěšnost 91,3 %, odchytal 60:25
    Linus Ullmark (BOS) – 18 zákroků, 0 OG, úspěšnost 94,7 %, odchytal 60:25

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+1, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 17:57
    Pavel Zacha (BOS) – 0+1, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 17:30
    David Pastrňák (BOS) – 0+1, 0 účast, 5 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:30
    Jakub Lauko (BOS) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 9:34
    Jedním z čárových rozhodčích byl český sudí Libor Suchánek.

1. Jake DeBrusk (BOS) 1+0
    2. Joel Armia (MTL) 0+0
    3. Charlie McAvoy (BOS) 0+0

Prodloužení trvalo pouhých 25 sekund. Po neúspěšné akci Mathesona vyrazili hosté dopředu. Kapitán Marchand pak v přečíslení našel DeBruska, který parádní kličkou do protipohybu oklamal Montembeaulta a zakončil do odkryté brány, čímž rozhodl o vítězství Bostonu. Montreal naopak po dobrém výkonu musí zkousnout prohru.

60:25 Jake DEBRUSK - 1:2

60:25
    3/3
    Boston právě vstřelil branku! Prodloužení ale trvalo pouhých 25 sekund a Boston rozhoduje! Hosté vyrazili dopředu po neúspěšné akci Mathesona. Marchand vyrazil v přečíslení s DeBruskem dopředu. Kapitán Bostonu pak krásnou nahrávkou našel JAKEA DEBRUSKA, který parádní kličkou do protipohybu oklamal Montembeaulta a poslal puk do odkryté branky a Boston vítězí. Asistence: Brad Marchand a Hampus Lindholm.
    DeBrusk J., Marchand B., Lindholm H.
    Suzuki N., Caufield C., Savard D.

60:01

I ve třetí třetině se skóre nezměnilo, i když oba týmy měly několik dobrých šancí na rozhodnutí. Boston může mrzet nevyužitá čtyřminutová přesilovka. Je to spíše zatím taková taktická bitva. Oba brankáři předvedli v základní hrací době výborné zákroky. Po krátké pauze tak přijde na řadu pětiminutové prodloužení, či případně pak nájezdy.

60:00

59:35
    Montreal je v tlaku před Ullmarkovou bránou, ale Harvey-Pinard svou ranou bránu minul.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

57:55
    DeBrusk hledal nahrávkou zpoza brány před branku někoho ze spoluhráčů, ale puk místo toho skončil pod Montembeaultem. Nejblíže k němu měl ve skrumáži Beecher. Následnou menší roztržku ale včas ukončili rozhodčí. Po komerční pauze se bude vhazovat před domácí bránou.

57:11
    Montreal vyčkává za svou bránou a dostřídává.

56:44
    Zakázané uvolnění Bostonu. Vhazování před Ullmarkem.

56:06

55:40
    Zachovu střelu výborně pokryl Montembeault. Z dorážky pak neuspěl Brazeau.

55:07
    Domácí opět vyhazují puk k bráně Ullmarka.

54:07
    Marchand dorážel před brankou, ale Montembeault vytáhl důležitý zákrok.

Mateo

Branky a nahrávky: 15. Suzuki (Slafkovský) – 5. Heinen (Pastrňák, Zacha), 61. DeBrusk (Marchand, H. Lindholm)

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Guhle, Matheson (A), Savard, Xhekaj, Kovacevic, Harris – Slafkovský, Suzuki (C), Caufield – Armia, Newhook, J. Roy – Jos. Anderson, J. Evans, Gallagher (A) – Harvey-Pinard, White, Pearson.
    Trenér: Martin St. Louis

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Lohrei, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Wotherspoon, Peeke – Heinen, Zacha, Pastrňák (A) – Marchand (C), Coyle, DeBrusk – Frederic, Geekie, Brazeau – Beecher, J. Boqvist, Lauko.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Hebert, Lee – Suchánek, Baker

Diváci: 21 105