Zvolen – Lipt. Mikuláš 2:3 (po pr.) | Nitra – Trenčín 5:2 (kon.)
HKM Zvolen
2:3 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1) Stav série: 0:1
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Pondělí 11.03.2024, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos extraliga predkolo play-off • 1. kolo

Malinká nepozornosť domácich dnes stála vylúčenie v predĺžení, čo sa napokon stalo rozhodujúcim faktorom. Liptáci piatu presilovku v zápase dokázali využiť, vyhrávajú 3:2 a ujímajú sa vedenia v sérii 1:0. Pokračujeme zajtra rovnako o 18:00. Príjemný zbytok večera a ďakujem za pozornosť. (20:41:31)

62:23
    Liptovský Mikuláš dal gól! Liptovský Mikuláš druhú šancu v presilovke predĺženia už premieňa. Ullman od modrej prihral na ľavý kruh Eglemu, ktorý z prvej príklepom vypálil a MARLY QUINCE puk zrejme tečoval do pravého horného rohu Kupskyho brány – 2:3.
    Asistencie Haralds Egle a Erik Michael Ullman.

61:39
    Delovka Ullmana, Kupsky vyrazil puk pred seba a Quince poslal v dorážke puk do pravej tyčky!

61:20
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
    K. Gabor – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

60:58
    Prvú šancu predĺženia mali hostia ale zblízka poslali puk nad bránu.

60:02
    Úvodné buly predĺženia vyhral Quince od hostí.

Oslabenia: 0-0

Zvolen sa v tretej tretine dokázal pozviechať a stále sa tak udržal na šancu o prvú výhru v sérii. Najprv Rauhauser od modrej bombou odklial Krasikovou bránu a následne Fortin z dorážky vyrovnal. Ďalšie góly už nepadli a tak po prestávke pôjdeme do 20-minútového predĺženia, ktoré sa ale bude hrať systémom päť na päť.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:40
    Liptáci držia puk dlho na vlastných hokejkách a umnou hrou čakajú na predĺženie.

58:56
    Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Matej Kašlík mohol rozhodnúť, ale svoj samostatný únik zakončil iba do betónov Krasikova.

58:10
    Ďalšia Gachulincova strela a vôbec nie zlá, nakoľko Krasikovovi vypadla z lapačky.

57:22
    Zvolen takmer dosiahol tretí gól ale Krasikov zákrokom lapačkou poza svoj chrbát vystali puku stopku.

56:11
    Zvolen dal gól! Neskutočný tlak Zvolena nakoniec končí vyrovnávajúcim gólom. Niekoľko predošlých domácich striel hostia dokázali zblokovať, ale pri tejto azda tretej či štvrtej strele im to už nevyšlo. Po Gachulincovej strele sa puk cez Zuzina dostal na ľavý kruh k voľnému ALEXANDRÉOVI FORTINOVI, ktorý dorazil puk do odkrytej siete – 2:2. A začíname v podstate odznova.
    Asistovali Peter Zuzin a Daniel Gachulinec.

54:47
    Delovka Hraška od modrej čiary, ale Kupsky všetko pred sebou videl a puk vyráža.

54:07
    Necelých šesť minút do konca tretej tretiny a Liptáci zatiaľ držia Zvolen na dištanc. Hra na jednogólové vedenie sa im však môže vypomstiť.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 49. Rauhauser (Kašlík, Šiška), 57. Fortin (Zuzin, Gachulinec) – 23. Hraško (Kriška), 30. A. Nauš (Egle), 63. Quince (Egle, Ullman)

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – C. Hults, Mudrák (A), Rauhauser, Gachulinec, Sládok (C), Hain – Hecl, M. Hults, Lukosevicius – Zuzin (A), Fortin, R. Bondra – Kašlík, Šiška, Marcinek – Csányi, K. Gabor, Kolenič
    Trenér: Jamie Russell

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Rychlík) – Thompson, Mezovský (A), Lalík, Ullman, Hraško, F. Fekiač – Avtsin, Quince, Réway (A) – A. Nauš, Egle, Berry – Sukeľ (C), Kriška, Žilka – T. Nauš, Vankúš, Nespala
    Trenér: Juraj Faith

Rozhodčí: Crman, Snášel – Orolin, Gegáň (video – Ország)