Přerov – Vsetín 2:6 (kon.) | Jihlava – Poruba 2011 5:3 (kon.) | Třebíč – Litoměřice 3:2 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
5:3 (2:2, 1:0, 2:1) Stav série: 3:1
HC RT TORAX Poruba 2011
Čtvrtek 14.03.2024, 17:30 • Zimní stadion Pelhřimov • Chance liga • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u čtvrtého zápasu čtvrtfinálové série mezi HC Duklou Jihlava a HC RT TORAX Porubou 2011, kde se možná rodí velké překvapení. Lídr základní části z Ostravy totiž prohrává v sérii 1:2 a ve čtvrtek od 17:30 bude v Pelhřimově odvracet velké překvapení v podobě vyřazení.

Předchozí zápasy série:

1. utkání: Poruba – Dukla 2:3
    2. utkání: Poruba – Dukla 6:3
    3. utkání: Dukla – Poruba 5:1.

Statistiky play off:
    (Dukla odehrála zatím 6 zápasů, Poruba 3)
    Nejproduktivnější hráči:
    Tomáš Harkabus, 11 bodů (9+2) a Tomáš Čachotský, 11 bodů, (0+11) – Frenks Razgals, 4 body (3+1)

84 – 55.

HC Dukla Jihlava: A. Beran (Maláč) – Bilčík, Strejček, Dvořák, Ozols, Koštoval, Kočí – Čachotský (C), R. Toman, Cachnín – Harkabus (A), T. Havránek, Šik – Jelínek, Menšík, Štefančík – Chvátal, Pořízek, V. Brož.
    Trenér: Viktor Ujčík

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Slíž) – Doudera, A. Sedlák (A), Klimíček, Voráček, Lemcke, Gutwald, A. Adamec – Šoustal, Střondala, Tvrdoň – O. Šedivý, Krenželok, Honejsek – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, P. Mrázek.
    Trenér: Jiří Režnar

Rozhodčí: Pilný, Jaroš – Král´, Dědek.

00:01

00:02
    Úvodní vhazování pro Porubu.

00:21
    Domácí Toman se hnal za vyhozeným pukem podél střídaček, za brankou už však čekal připravený Doudera a sebral Tomanovi možnost zakončit z malého úhlu.

01:07
    Beran si připisuje první zákrok, střelu z kruhu musel řešit svými betony. Na druhé straně pálil z větší vzdálenosti Harkabus, zatím nejlepšímu střelci play-off však rána nesedla a letěla až na zadní plexisklo.

01:57
    Beran znovu zasahoval proti střele z kruhu, tentokrát ho hosté donutili zasáhnout svou lapačkou.

02:18
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Vlastimil Bilčík – 2 min., podrážení.

02:36
    Razgals pálil z kruhu a Beran zasahoval proti puku hokejkou velmi vysoko, zasáhl dorážejícího hráče a Jihlava si zahraje dvojnásobné oslabení.

02:57
    Fabien Kočí – 2 min., vysoká hůl.

03:21
    Mrázek po sérii přihrávek pálil z kruhu, Beran dokázal puk vyrážečkou poslat mimo ohrožení branky. Jihlava se však osvobodit nedokázala a hosté pokračují v tlaku.

03:46
    5/2
    Poruba právě vstřelila branku!
    Dvojnásobnou přesilovou hru Poruba nakonec dokázala využít a už po čtyřech minutách hry jde do vedení. Na Berana pálil z minimálního úhlu MICHAL TVRDOŇ, puk sice zasáhl domácího gólmana do výstroje, ale od ní se odrazil přímo za brankovou čáru. Asistence: Lukáš Doudera, Petr Mrázek.
    Šedivý O., Krenželok L., Mrázek P., Doudera L., Tvrdoň M.
    Pořízek R., Menšík M.
    03:46 Marek TVRDOŇ - 0:1

04:28
    Přesilovka 5 na 4 už se hostům tolik nedaří, Dukla hned dvakrát za sebou vyhodila kotouč až k Dolejšovi.

04:57

05:22
    Hostům se vůbec nepovedlo střádání, zcela zbytečně zasáhli do vyhození puku k vlastní brance a zahrají si tak oslabení. Na trestnou trenér Režnar posílá Mrázka.

05:40
    Dukla hned v úvodu přesilovky musela dvakrát k vlastnímu brankáři, v obou případech se sice domácí dokázali rychle vrátit, ale ztratili zhruba půlminuty z přesilovky.

06:10
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Tomáš Šoustal – 2 min., podrážení.

06:12
    Poruba dokázala vyhrát buly a rychle vyhodit puk až k Beranovi, Dukle zbývá ještě zhruba minuta dvojnásobné přesilovky.

06:59
    Domácí dlouho váhali se střelou, až Havránek zkusil na Dolejše střelu z kruhu, ten se však dokázal včas zorientovat na brankovišti a zasáhnout svou lapačkou.

07:26
    5/4
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jen těsně Dukla nestihla vstřelit gól ještě při vyloučení Mrázka, během jeho návratu do pásma už se ovšem mohla radovat z branky. TOMÁŠ HARKABUS nejprve váhal se střelou z mezikruží, chvíli poté však do tohoto místa ještě jednou dostal puk a zakončením z minimální vzdálenosti přidává už svou desátou branku v tomto play-off. Asistence: Tomáš Havránek.
    Harkabus T., Havránek T., Toman R., Čachotský T., Menšík M.
    Voráček T., Klimíček J., Krenželok L., Mrázek P.
    07:26 Tomáš HARKABUS - 1:1

08:49
    Jihlava nyní mohla otočit vývoj zápasu, Strejčkova rána od modré Dolejšovi vypadla a Čachotský se pokoušel natáhnout po dorážce, jeho pokus však místo do odkryté části branky trefil jen tyč.

09:55
    Porubě znovu nevyšlo střídání úplně ideálně, znovu ve vzduchu visela hrozba trestu, tentokrát však hosté nevydařené střídání ustáli bez trestu.

10:31
    Poruba na vlastní útočné modré ztratila puk a domácí Pořízek ho tak mohl vyvézt na střelu z kruhu. Dolejšovi se nepovedlo puk na první pokus zachytit a do brankoviště přispěchal na dorážku Chvátal, ještě před jeho zakončením však stihl brankář Poruby puk přikrýt.

11:05
    Zakázané uvolnění vrací hru před Dolejše.

11:10
    Menšík chtěl překvapit Dolejše rychlým zakončením z buly pod horní tyč, jeho nahození však bylo příliš pomalé a hostující gólman tak měl dost času na zákrok lapačkou.

11:44
    Hosté se mohli dostat do přečíslení 2 na 1, Štefančík však dokázal ještě před přihrávkou zblokovat puk Gřešovi a hosté se tak k zakončení vůbec nedostali.

12:35
    Hosté pouze nahodili puk do útočného pásma, kde si na něj počkal obránce Ozols. Jihlava se tak velmi rychle může vrátit zpět do útočného pásma.

13:14
    Tvrdoň dostal dost prostoru na levém kruhu a dokázal vyvézt puk až k Beranovi, domácí brankář však na puk dobře viděl a u tyčky nenechal ani milimetr volného prostoru.

14:13
    Poruba si dokázala vypracovat krátký tlak v útočném pásmu, při přihrávce po modré ale dokázal do puku zasáhnout domácí Brož a hosté tak musí vyklidit pozice v pásmu.

15:01
    5/5
    Poruba v posledních minutách stupňovala tlak na domácí branku, je to však Dukla, která se může radovat z druhého gólu v utkání. Jan Strejček dokázal překazit přihrávku Poruby v útočném pásmu a vyslal prudkou střelu na Dolejše z kruhu. Hostující brankář pouze vyrazil puk k druhé tyčce, kam se jako první dostal RICHARD CACHNÍN a po ledě dorazil puk až za brankovou čáru. Asistence: Jan Strejček.
    Cachnín R., Strejček J., Bilčík V., Menšík M., Čachotský T.
    Sedlák A., Doudera L., Vachovec M., Mrázek P., Gřeš T.
    15:01 Richard CACHNÍN - 2:1

15:36
    5/5
    Průběžné vedení domácím nevydrželo ani minutu, je znovu vyrovnáno. Gutwald přihrával do prostoru mezi kruhy, kde čekal volný AARON BERISHA, který střelou bez přípravy propálil vše, co mu stálo v cestě. Beran v klíčový okamžik na puk vůbec neviděl, hosté mu dokázali zabránit ve výhledu. Asistence: Michal Gutwald.
    Berisha A., Gutwald M., Voráček T., Klimíček J., Razgals F.
    Bilčík V., Strejček J., Čachotský T., Toman R., Cachnín R.
    15:36 Aaron BERISHA - 2:2

17:10
    Z dlouhého souboje o puk v útočném pásmu Jihlavy dokázali jako první vydolovat kotouč hosté a rychle ho vyváží do útočného pásma.

17:43
    Honejsek pálil z levého kruhu ke vzdálenější tyči, Beran v tu chvíli neměl snadnou situaci, nicméně dokázal puk zachytit pod ramenem.

17:53
    Ofsajd přerušuje útočnou akci Poruby.

18:21
    Harkabus pálil na Dolejše od modré, ten musel zasahovat svými betony. K volnému puku se ještě hnali domácí na dorážku, Dolejš ovšem včas dokázal puk odehrát mimo brankoviště.

19:29
    Strejček tvrdým zákrokem na modré připravuje Šoustala o puk. Dukla rychle posílá puk zpátky do útočného pásma.

19:54
    Ještě jedno vhazování v útočném pásmu čeká domácí tým, Poruba totiž v závěru třetiny vyhodila puk pouze na zakázané uvolnění.

20:00

První třetina je za námi. V play-off rozhoduje každý detail, v této sérii jsou zatím naprosto klíčové přesilovky. Dukla už v úvodních minutách šla do tří a hostující Trvdoň otevřel skóre zápasu. Stejná situace se následně opakovala i na straně Poruby, Dukla sice nedokázala využít dvojnásobnou přesilovku, ale krátce po návratu Mrázka na led trestal vyloučení hostů Harkabus. Domácí se v 16. minutě zásluhou Cachnína mohli radovat z průběžného vedení, to jim však vydrželo jen zhruba 30 vteřin, poté totiž dokázal vyrovnat Berisha. Po první třetině je tak skóre vyrovnané.

Druhá třetina začne přibližně v 18:20.

20:01

20:02
    První buly tentokrát lépe zvládla Jihlava.

20:33
    Čachotský z kruhu trefil jen Dolejše do masky, hosté následně rychle vyváží puk na druhou stranu kluziště.

21:12
    Tomáš Harkabus se z podobného místa jako Čachotský napřáhl a mířil pod horní tyč, jeho střela ovšem byla příliš prudká a bez jakékoliv teče letěla rovnou do ochranné sítě.

21:49
    Menšík dokázal v osobním souboji v útočném pásmu vybojovat puk a přes obránce se dokázal protlačit až k Dolejšovi, z minimálního úhlu zkoušel mířit mezi betony hostujícího brankáře, ten si však dokázal s celou situací poradit.

22:44
    Vachovec se napřáhl ještě ve středním pásmu a donutil Berana přerušit hru. Před domácí brankou následně došlo k první větší potyčce, kterou však rozhodčí rychle rozpustili. Na pokračování si budeme muset chvíli počkat, branka totiž byla během potyčky vyhozena ze své pozice.

23:15
    Dukle se nepodařila rozehrávka za brankou Dolejše a Tvrdoň tak mohl rychle vyhodit puk mimo ohrožení branky. Dukla se poté sice dokázala vrátit do pásma, ale zakončení z kruhu letělo vysoko nad branku.

24:09
    Ofsajd Jihlavy.

24:33
    Christov uspěl při napadání Strejčka a sebral mu puk, Berisha tak mohl pálit z kruhu, ale trefil jen Berana do masky. Domácí obránce Strejček následně inkasoval zásah v brankovišti a musí opouštět ledovou plochu v doprovodu lékaře, doufejme tedy, že bude vše v pořádku.

25:08
    Beran zachytil pomalý puk na ledě a hosté se pokoušeli dotlačit puk za každou cenu do branky. Domácí brankář však pevně držel puk a rozhodčí hru přerušili.

25:36
    Kočí pálil na Dolejše z minimálního úhlu, ale trefil jen tyč. Ihned poté mohl pálit Koštoval od modré, jeho střelu už musel Dolejš řešit svou vyrážečkou.

26:20
    Domácím se nepovedla rozehrávka v útočném pásmu a Dukla tak sama sebe vyhání do středního pásma.

26:45
    Dukla si prodlouží pobyt v útočném pásmu, Poruba totiž pod tlakem dokázala vyhodit pouze na zakázané uvolnění.

27:13
    Nahození Strejčka z obranného písma nenašlo nikoho ve žlutém u branky Dolejše, hosté tak dostávají puk pod svou kontrolu.

27:25
    Současné vyloučení:
    Adam Dvořák – 2 min., hákování.

Vojtěch Střondala – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání.

28:05
    Kočí od vlastní branky pouze vyhazuje puk na druhou stranu kluziště, to samé následně udělala i Poruba, která tak může rychle vystřídat.

28:27
    Michal Koštoval – 2 min., sekání.

28:45
    Po sérii přihrávek pálil od modré Šedivý a k dorážce rychle spěchal Tvrdoň, Beran však stihl včas zachytit puk a nenechal tak hostům prostor k dorážení.

29:07
    Dukla dokázala vyvézt puk až do útočného pásma a Bilčík mohl pálit z kruhu, jeho střelu ovšem obětavě zablokoval vlastním tělem jeden z hostujících obránců.

29:53
    Klimíček nedokázal zachytit puk na modré a hosté tak museli krátce opustit pásmo. Po návratu však ztratili puk u modré a Dukla mohla opět vyhodit.

30:19
    Matouš Menšík – 2 min., podrážení.

30:22
    Dukla dokázala vyhrát buly a rychle vyhodila puk na druhou stranu kluziště. Koštoval se následně vrátil zpět do hry, Dukla však bude muset bránit ještě vyloučení Menšíka.

30:53
    Střela Poruby od modré míří až na zadní plexisklo, hosté mohou pokračovat v útoku.

31:03
    Lukáš Krenželok – 2 min., hákování.

31:16
    Poruba zvolila rozehrávku na jistotu za vlastní brankou a zatím se v situaci 4 na 4 nehrne do útočného pásma.

31:41
    Ofsajd domácích.

31:58
    Strejček zachytit puk u mantinelu a snažil se s ním prokličkovat před branku, nakonec musel z prostoru mezi kruhy pálit hned přes tři hráče Poruby a puk letěl mimo ohrožení branky.

32:46
    Dukle se vrací na led Menšík, domácí nyní čeká zhruba třicet vteřin přesilovky.

32:52
    Harkabus hledal ve vysoké rychlosti před brankou Čachotského, přihrávka na kapitána Jihlavy však letěla příliš daleko od jeho hokejky a domácí se tak k zakončení nedostali.

33:03

33:36
    Pořízek objel s pukem branku a snažil se zakončovat z bekhendu, v tom mu ale zabránil hokejkou jeden z hostujících obránců.

34:17
    Bilčík byl u vyhozeného puku jako první, rozhodčí tak hostům pískají zakázané uvolnění.

34:28
    Cachnín dostal přihrávku od Čachotského k tyči a snažil se z minimálního úhlu zamířit ke vzdálenější tyči, střela mu však nesedla a kotouč letěl zcela mimo ohrožení branky.

35:23
    Harkabus byl při samostatném úniku seknutý do hole, Dukla si zahraje přesilovou hru.

35:37
    Aaron Berisha – 2 min., sekání.

35:43
    Šik při buly upadl na puk a hned několik hráčů se z něj pokoušelo vydolovat puk, to se nakonec povedlo Porubě a ta rychle vyhodila puk až za Berana.

36:24
    Strejček vyslal prudkou střelu po ledě, kterou se ještě před Dolejšem pokoušel tečovat Cachním, puk nakonec přelétl přes horní tyč až za branku.

37:08
    5/4
    Jihlava nakonec dokázala v posledních vteřinách trestu využít přesilovou hru, tenhle gól může být ještě hodně důležitý. Tomáš Havránek vyvezl puk do prostoru mezi kruhy a místo střely chytře přihrál na volného TOMÁŠE HARKABUSE, který střelou z první trefil přesně horní roh Dolejšovy branky. Harkabusovi tak chybí už jen jedna branka k vyrovnání gólového rekordu v play-off. Asistence: Tomáš Havránek
    Harkabus T., Havránek T., Toman R., Jelínek Š., Čachotský T.
    Gřeš T., Doudera L., Sedlák A., Vachovec M.
    37:08 Tomáš HARKABUS - 3:2

37:56
    Šimon Jelínek – 2 min., podrážení.

38:07
    Lemcke dostal nabito na modrou, jenže do své střely dal příliš mnoho síly a puk letěl až na zadní plexisklo. Dukla následně dokázala vyhodit puk do vlastního útočného pásma a ještě sebrat pár vteřin Porubě z přesilovky.

39:18
    Mrázek také zkoušel střelu z první, tentokrát z kruhu. I jeho pokus však letěl vysoko nad branku Berana.

39:28
    Kočí znovu vyhazuje až k Dolejšovi, hosté navíc od vlastní branky poslali puk na zakázané uvolnění a v posledních vteřinách druhé třetiny budou muset bránit.

39:54
    Dukla znovu vyhazuje a tuto přesilovku již zřejmě přežije bez úhony.

40:00

Druhá třetina je u konce. Hra už neměla takový spád jako v první třetině, hodně se kouskovala především díky velkému počtu vyloučení, těch rozhodčí rozdali ve druhé třetině hned sedm. Většina velkých šancí tak byla k vidění především v přesilových hrách, využita však byla jen jedna. Harkabus v závěru třetiny potvrdil fantastickou formu v tomto play-off a střelou z kruhu poslal Duklu podruhé v tomto utkání do vedení. Po druhé třetině tak Dukla vede o jednu branku a je o krůček blíže senzačnímu postupu do semifinále.

Třetí třetina začne přibližně v 19:18.

40:01

40:01
    Úvodní buly pro Porubu.

40:18
    Šoustal vyvážel puk do pásma prostředkem hřiště, celkem lacino si ho však nechal vypíchnout na modré od Strejčka. Hosté přesto vybojovali útočné pásmo a dostali se i ke střele z minimálního úhlu, která sice prolétla za zády Berana, ale za brankovou čarou neskončila.

41:21
    Klimíček ve vysoké rychlosti pálil mimo, Dukla následně vybojovala kotouč za vlastní brankou a rychle ho vyváží až k Dolejšovi.

42:09
    Poruba je v úvodu třetiny mnohem aktivnější než Jihlava, střela Christova od modré letěla těsně vedle tyčky.

43:09
    Voráčkovo nahození od modré letělo přímo na hůl připraveného Dvořáka a ten opět vyhání hosty ven do středního pásma.

43:39
    Michal Gutwald – 2 min., sekání.

43:49
    Poruba po vyhraném buly musela hájit puk u mantinelu, to se jí však nepodařilo a Dukla si tak mohla chystat pozice pro střelu. Hosté však dokázali chvíli poté vybojovat puk a poprvé vyhodit.

44:44
    Jelínek po osobním souboji za brankou Dolejše končí na ledě, Poruba opět vyhazuje k Beranovi.

45:39

46:05
    Menšík pálil na Dolejše z kruhu a tomu znovu vypadl puk z výstoje. O dorážku se ještě pokoušel Štefančík, jenže puk měl v klíčový okamžik za zády a příliš pozdě se zorientoval na brankovišti.

46:47
    Úmyslný ofsajd vrací hru před Dolejše.

47:00
    Koštoval prověřil Dolejše prudkou střelou od modré, gólman Poruby však na střelu dobře viděl a bez větších potíží vyřešil celou situaci svou lapačkou.

47:23
    Šik překvapil Dolejše rychlým zakončením po ledě, brankář Poruby se však stihl včas položit na led a puk pokrýt svými betony.

47:43
    Bilčík při střele od modré zlomil hůl, této situace okamžitě využili hosté a vyvezli puk do útočného pásma.

48:39
    Vachovec se dostal do ideální pozice pro dorážku, u tyčky však nedokázal zvednout puk nad ležícího Berana a zahodil tak velkou šanci hostů na vyrovnání.

Dnešní utkání sleduje 1608 diváků.

49:09
    Poruba už pálí na Berana ze všech možných pozic, hostům dochází čas. Tentokrát musel Beran zasahovat proti střele z minimálního úhlu, tu však dokázal zblokovat svými betony.

49:33
    Zakázané uvolnění Dukly.

49:53
    Poruba dokázala krátce zatlačit Duklu v útočném pásmu, domácí navíc vyhazují pouze na zakázané uvolnění, Poruba si tak prodlouží pobyt v útoku.

50:33
    Střelecké pokusy v posledních minutých musí řešit především Beran, tentokrát však zasahovat nemusel, jelikož střelu Šoustala dokázala domácí obrana vytečovat až do ochranné sítě.

51:01
    Dvořák od modré trefil jen prvního bránícího hráče, Poruba tak mohla okamžitě vyvézt puk na druhou stranu kluziště a vybojovat si vhazování v útočném pásmu.

51:42
    Hosté si po buly přihrávali rukou, hra se tak stěhuje do středního pásma.

52:21
    Poskakující puk u tyčky Beran raději přikryl pod lapačkou a přerušil tak hru.

52:43
    Beran teď měl velké štěstí, jelikož na střelu Berishi k tyči vůbec neviděl. Do obrovské šance se ihned poté dostal domácí Šik, který mířil sám na Dolejše, hostující brankář ovšem dokázal střelu pod horní tyč zblokovat ramenem.

53:30
    5/5
    Dukla už tento samostatný únik dokázala využít a je skutečně blízko senzačnímu postupu do semifinále! Radek Pořízek vyvezl puk až k tyčce a dokázal bekhendem na brankovišti přihrát na volného MATOUŠE MENŠÍKA, který dokázal zvednout puk nad beton Dolejše, a poslal tak Duklu do dvoubrankového vedení. Asistence: Radek Pořízek.
    Menšík M., Pořízek R., Ozols P., Dvořák A., Štefančík M.
    Sedlák A., Doudera L., Šoustal T., Tvrdoň M., Střondala V.
    53:30 Matouš MENŠÍK - 4:2

54:14
    Havránek dokázal podél mantinelu ujet obraně hostů a z úhlu mířil do horního rohu branky, jeho střela ovšem byla příliš prudká a letěla nad horní tyč Dolejšovy branky.

55:09
    Agresivita na ledě se s vrcholem utkání zvyšuje, vzhledem k aktuální situaci to však není žádné velké překvapení.

55:23
    Šoustal se pokoušel postavit na dorážku k tyčce, domácí Toman ho však dokázal v osobním souboji zneškodnit. Dukla následně obrací hru na druhou stranu kluziště.

56:09
    Strejček sice vyhodil puk až za Dolejše, k volnému puku se ovšem jako první dostal Harkabus, zakázané uvolnění se tak pískat nebude.

56:26
    Přihrávka rukou vyhání Jihlavu do středního pásma.

56:57
    Ozols dokázal poskakující puk vystřelit mimo ohrožení branky, Dukla však bude muset znovu sebrat síly do obrany, rozhodčí totiž píská velmi těsně zakázané uvolnění.

57:13
    Oddechový čas pro tým HC RT TORAX Poruba 2011.

57:13
    Dolejš zůstává na střídačce, Poruba se pokusí v šesti během necelých třech minut odvrátit konec sezony!

57:22
    Ve skrumáži hokejek v domácím brankovišti se jako první zorientoval Beran a přerušil tak hru.

57:25
    6/5
    Poměrně sporný gól vrací hosty do hry! Poruba nejprve pálila na Berana od modré, poté došlo ke kontaktu jednoho z obránců hostů a domácího gólmana, po které Beran skončil na ledě. Této situace využil FRENKS RAZGALS a zasunul puk po ledě za brankovou čarou. Domácí se sice hodně zlobí, branka je však uznána. Asistence: Jiří Klimíček, Vojtěch Střondala.
    Razgals F., Klimíček J., Střondala V., Gřeš T., Šoustal T., Berisha A.
    Bilčík V., Šik O., Strejček J., Havránek T., Harkabus T.
    57:25 Frenks RAZGALS - 4:3

58:10
    Gřeš neudržel nervy na uzdě a zcela zbytečně atakoval v brankovišti Berana. Poruba tak bude místo závěrečného tlaku bránit v oslabení.

58:25
    Vachovec po vyhraném buly vyvezl puk přes celé kluziště a pálil na Beranovu lapačku, ten okamžitě prodloužil puk za branku a dovolil tak Jihlavě rychlý návrat do útočného pásma.

58:55
    Poruba pouze nahazuje puk za Berana. U domácí branky poté došlo k nepříjemnému momentu, kdy puk zasáhl hlavního rozhodčího do hlavy a ten musí na ošetření mimo ledovou plochu.

59:01
    Dolejš je opět na střídačce, síly na ledě se tak vyrovnají!

59:13
    Strejček mířil bekhendem do prázdné, jeho střela však skončila jen v rohu kluziště. Po zakázaném uvolnění se tak znovu vhazuje u Berana.

59:32
    Štefančík bekhendem těsně minul prázdnou branku, hra pokračuje v útočném pásmu.

59:48
    5/5
    Je hotovo, Dukla si po roční odmlce opět zahraje semifinále! TOMÁŠ ČACHOTSKÝ na první pokus sice nedokázal trefit prázdnou branku, druhý pokus z úhlu už ovšem byl úspěšný a Jihlava tak v posledních vteřinách definitivně pohřbila šance Poruby na návrat série domů. Asistence: Matouš Menšík
    Čachotský T., Menšík M., Bilčík V., Strejček J., Harkabus T.
    Mrázek P., Klimíček J., Šedivý O., Vachovec M., Krenželok L.
    59:48 Tomáš ČACHOTSKÝ - 5:3

59:59
    Utkání už je prakticky u konce, těsně před koncem ještě došlo k hromadné bitce u Dolejše.

To, čemu málokdo věřil, se nakonec stává skutečností! Dukla senzačně postupuje přes hlavního favorita celého play-off! Ve třetí třetině byl pro domácí klíčový samostatný únik, který dokázal využít Matouš Menšík. Poruba se sice ještě dokázala vrátit na rozdíl jediné branky, poté však inkasovala do prázdné. Tým, který široká hokejová veřejnost pasovala už během závěru základní části na hlavního aspiranta pro extraligovou baráž, tak zcela nečekaně vypadává s Duklou Jihlava, která skončila po základní části až osmá. Z dnešního utkání je to vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. (20:04:53)

Daniel Lhotský

Branky a nahrávky: 8. Harkabus (T. Havránek), 16. Cachnín (Strejček), 38. Harkabus (T. Havránek), 54. Menšík (Pořízek), 60. Čachotský (Menšík) – 4. Tvrdoň (Doudera, P. Mrázek), 16. Berisha (Gutwald), 58. Razgals (Klimíček, Střondala)

Rozhodčí: Pilný, Jaroš – Král´, Dědek