Winnipeg – Anaheim 6:0 (kon.) | Chicago – Los Angeles 0:5 (kon.) | Detroit – Buffalo 4:1 (kon.)
NY Islanders – Ottawa 3:4 (po pr.) | Pittsburgh – NY Rangers 4:7 (kon.) | Arizona – New Jersey 4:1 (kon.)
Florida – Tampa 3:5 (kon.)
New York Islanders
3:4 (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Ottawa Senators
Sobota 16.03.2024, 17:30 • UBS Arena, New York • NHL

New York dokázal heroicky vyrovnat v posledních momentech třetí třetiny, ale v prodloužení se hrdina Bo Horvat nechal vyloučit po výměně názorů se Stützlem.

Toho Ottawa využila a v přečíslení zkompletoval hat-trick Brady Tkachuk, který hostům vystřelil bod navíc.

To je ode mě vše, děkuji vám za sledování a přeji hezký večer! (20:19:07)

64:36 Brady TKACHUK - 3:4

64:36
    4/3
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Bod navíc náleží Ottawě, když se do přečíslení dostal Shane Pinto a BRADY TKACHUK. Kapitán dostal nahrávku na levé křídlo a okamžitě zakončoval, čímž zkompletoval zasloužený hat-trick. Asistence: Pinto, Stützle.
    Tkachuk B., Stützle T., Giroux C., Pinto S.
    Pelech A., Pulock R., Cizikas C.

64:14
    Bathersonův příklep z pravého kruhu jen rozduněl betony Varlamova, Ottawa zakládá další výboj.

63:38
    Ottawa se čtyřmi útočníky, souboj u hrazení však vyhrály modré dresy a vyhazují na délku ledu.

63:05
    Horvat se nechal u hrazení unést se Stützlem, hrdina si tak půjde sednout v kritický moment.

63:05
    Giroux si řekl o nahrávku na pravý kruh, ale kotouč mu utekl. Islanders následně faulovali.

62:25
    Barzalova střela Korpisalovi vypadla, ale puk se kutálel pouze vedle pravé tyče jeho svatyně.

61:55
    Batherson si obkroužil branku, ale Varlamov prostor u tyče vytěsnil. Dobson uklidňuje tempo hry.

61:13
    Palmieri byl na pravém křídle poslán k ledu a Ottawa přechází do dalšího výboje, ale Tkachukova střela skončila v lapačce.

60:31
    Sanderson hned po buly zamířil po levém křídle do útoku, ale Barzal si jeho nabídku do slotu přebral.

60:01

Ottawa sice byla ve třetí třetině lepším týmem, ale provinění ke konci periody vytvořilo souvislý tlak New Yorku. Barzal s Dobsonem zatavili soupeře v pásmu a Bo Horvat vyrovnal. Důležitý bod pro domácí.

60:00
    59:23 Bo HORVAT - 3:3

59:23
    6/4
    Islanders právě vstřelili branku!
    Risk se New Yorku vyplatil, když souvislý tlak přetavil ve vyrovnávací gól příklepem z pravého kruhu BO HORVAT. Šance na play-off tak zůstávají živé. Asistence: Dobson, Barzal.
    Horvat B., Dobson N., Barzal M., Palmieri K., Lee A., Nelson B.
    Zub A., Kelly P., Giroux C., Sanderson J.

59:06
    Ottawa vyhrála buly a posílá puk na délku hřiště, domácí zahajují další výboj.

58:43
    Barzal si objel branku, Dobson pálil od modré čáry a Lee doloval dorážku, ale Korpisalo byl jistý.

Jiří Pudich

Branky a nahrávky: 5. M. Martin (Clutterbuck, MacLean), 37. Palmieri (Pageau, Lee), 60. Horvat (Dobson, Barzal) – 32. B. Tkachuk (Batherson, Brännström), 47. Greig (Stützle, Zub), 53. B. Tkachuk (Stützle, Batherson), 65. B. Tkachuk (Pinto, Stützle)

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Pelech, Dobson, Romanov, Pulock, Reilly, Bortuzzo – Nelson (A), Horvat, Barzal – Lee (C), Pageau, Palmieri – Engvall, Cizikas, Holmström – M. Martin, MacLean, Clutterbuck (A).
    Trenér: Patrick Roy

Ottawa Senators: Korpisalo (A. Forsberg) – Sanderson, Zub, Chychrun, Guenette, Brännström, Bernard-Docker – B. Tkachuk (C), Pinto, Batherson – M. Joseph, Stützle (A), Giroux (A) – Greig, Ostapchuk, Kubalík – Katchouk, Kastelic, Kelly.
    Trenér: Jacques Martin

Rozhodčí: Sutherland, Blandina – Hughes, Marquis

Diváci: 17 255