Mladá Boleslav – Kometa Brno 7:4 (kon.) | Slavia – Pardubice 5:3 (kon.)
HC Slavia Praha
5:3 (1:0, 2:3, 2:0) Stav série: 1:0
HC Dynamo Pardubice
Středa 20.03.2024, 18:00 • Praha, Zimní stadion Eden • Extraliga 9. tříd • Čtvrtfinále

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zas někdy příště. (20:12:19)

Ve třetí části strhla Slavia vítězství na svou stranu, když po brankách Janouška a Hörniga berou první bod v sérii. Už v sobotu na pardubickém ledě mohou slavit postup.

59:56
    Pardubice vyprovokovaly konflikt před slávistickou brankou, takže se na ledě strhlo hned několik potyček, do kterých se zapojil větší počet hráčů z obou týmů. V hostujících hráčích zřejmě vybublala frustrace z porážky. Rozhodčí ještě řeší, jak rozdělí tresty.

59:46
    Střelu Dubovčiho od modré čáry lapil do své lapačky Štěpánek. Ještě jedno vhazování před domácím brankářem.

58:49
    U levé tyčky to zkoušel Janoušek, ale Hájka nedokázal překonat.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:47
    Nahození Slavie srazil betonem do rohu brankář Hájek.

55:55
    Zpoza branky dostal na modrou čáru nabito Janoušek, ale jeho tvrdá rána jen proletěla vedle Hájkovy brány.

55:11
    Dynamo vyhazuje až k bráně Štěpánka, ale icing to není, protože domácí hráč stihl dojet puk.

54:06
    Po zásahu Štěpánka se vhazuje před jeho brankou.

54:06
    Teml i Filip opustili trestnou lavici.
    53:10 Petr HÖRNIG - 5:3

53:10
    Slavia právě vstřelila branku! Slavia přidává další gól a přibližuje se vítězství! Janoušek nabil před branku PETRU HÖRNIGOVI, který rychlou ranou z mezikruží propálil Hájka. Asistence: Šimon Janoušek.

52:11
    Vyloučený Mikš je zpátky na ledě. Pokračuje se v pěti na obou stranách.

51:43
    Daniel Filip – 2 min., hrubost.

Michal Teml – 2 min., sekání.

51:43
    Střelu jednoho z pardubických hráčů od modré lapil do své lapačky Štěpánek. Po odpískání se strhla mela, po které se bude vylučovat.

51:10
    Na modrou dostal nabito Kovář, který ale tvrdou střelou minul.

50:32
    Útočící hráč Dynama v brankovišti. Hra je vykázána do středního pásma, kde se bude vhazovat.

50:11
    Tadeáš Mikš – 2 min., sekání.

49:32
    Od modré čáry pálil Dubovči,. ale jeho pokus srazil betonem Štěpánek do rohu.

48:22
    Pardubice vyhodily puk ze svého pásma, takže Slavia musí začít akci od své branky.

47:09
    Z mezikruží to zkusil Parachonka, ale Štěpánek byl pozorný a vyrazil jeho střelu betonem mimo.

46:25
    Vítkovu ránu zblokoval mimo bránu jeden z domácích beků.

45:46
    Na druhé straně se dostala do útoku Slavia a střela jednoho z domácích hráčů skončila mezi betony Hájka a hra je přerušena. Buly před jeho brankou.

45:23
    Po dalším Štěpánkově zásahu se vhazuje před domácí brankou.

45:10
    Zakázané uvolnění Slavie. Buly před bránou Štěpánka.

44:28
    Ofsajd Pardubic. Buly ve středním pásmu.

44:10
    Hlaváček útočil nahattrick, ale z brejku trefil jenom brankáře Hájka.
    43:57 Šimon JANOUŠEK - 4:3

43:57
    Slavia právě vstřelila branku! Slavia znovu vede! Hörnig vyhrál vhazování přímo na hůl ŠIMONA JANOUŠKA, jenž zůstal před brankou, a pak přesnou ranou vrátil domácím vedení. Asistence: Petr Hörnig.

43:48
    Janoušek dostal nahrávku před branku, jenže puk mu projel mezi nohama a domácí útočník se k němu nedostal.

43:40
    Po Štěpánkově zásahu se bude vhazovat před jeho brankou.

43:20
    Rána Kincla skončila zákrokem Štěpánka, který puk srazil betonem do rohu.

42:51
    Na ledové ploše zůstal ležet hostující kapitán Herynk a hra je přerušena. Pardubický útočník je ale naštěstí v pořádku a po krátké chvíli zamířil po svých na střídačku.

42:13
    Skrebela se sice s pukem dostal do útočného pásma, ale ke střele už ne, protože mu kotouč odebrali hostující hráči.

40:52
    Dubovči nahazoval puk z vlastního obranného pásma. Jeho spoluhráči, který v útočném pásmu číhal na nahrávku, puk přeskočil hůl. a skončil za bránou Štěpánka.

40:10
    Zakázané uvolnění Pardubic. Buly před Hájkem.

40:01

Ve druhé třetině padlo hned pět branek, takže diváci v Edenu se rozhodně nenudili. Ve 24. minutě bylo srovnáno poté, co Kovář v přečíslení 2 proti 1 našel zleva křižnou nahrávkou na druhé straně Andrejka, který z pravého kruhu mířil přesně do odkryté branky. Ve 29. minutě pak Dynamo otočilo skóre- Po ubráněném oslabení našel zpoza branky Jindřichovský na vrcholu pravého kruhu Stejskala, jehož tvrdá rána skončila až za zády Štěpánka. Ve 33. minutě dostal Kovář nahrávku do jízdy od Jindřichovského a z úniku zakončil přesně. Puk se ještě odrazil od tyčky. Slavia se ale nevzdala a do přestávky ještě srovnala. Ve 35. minutě našel Skrebela před brankou Hlaváčka, jenž poslal puk do odkryté branky. 58 sekund před koncem druhé třetiny využila Slavia přesilovku, kdy se svým druhým gólem v utkání prosadil Hlaváček. Před třetí třetinou je tak skóre srovnané. Třetí třetina začne zhruba v 19:27.

40:00
    39:02 Adam HLAVÁČEK - 3:3

39:02
    Slavia právě vstřelila branku! Slavia využívá přesilovku a je znovu srovnáno! Hörnig pálil od modré čáry. Puk se dostal před branku, kde se ho zmocnil ADAM HLAVÁČEK. Jeho první střelu Hájek ještě vyrazil, ale na dorážku stejného hráče už byl krátký. Asistence: Petr Hörnig a Jakub Švec.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:31
    Pardubice vyhodily puk alespoň do středního pásma.

38:14
    Melichar Kovář – 2 min., vysoká hůl.

36:50
    Pardubice už byly před brankou Slavie, kde se ale k žádné střele nedostaly díky dobré práci domácí obrany.

36:32
    Ofsajd Slavie. Buly ve středním pásmu.
    34:02 Adam HLAVÁČEK - 2:3

34:02
    Slavia právě vstřelila branku! Slavia ale odpovídá gólem a snižuje na rozdíl jediné branky! Skrebela našel před brankou ADAMA HLAVÁČKA, který už měl jednoduchou práci a poslal puk do odkryté brány. Asistence: Matvij Skrebela a Ondřej Mach.
    32:47 Melichar KOVÁŘ - 1:3

32:47
    Dynamo právě vstřelilo branku! Na druhé straně vyslal pěkným pasem Jindřichovský do jízdy MELICHARA KOVÁŘE, který si narozdíl od Hörniga poradil lépe, když jeho střela s přispěním tyčky skončila za domácím brankářem. Asistence: Matěj Jindřichovský a Lucas Andrejko.

32:35
    Hörnig dostal nahrávku za obranu Dynama a řítil se sám na Hájka. Naznačil kličku a vypálil a jeho rána skončila na tyčce Hájkovy brány!

31:33
    Mach nabil na modrou čáru Novákovi, jehož tvrdá rána skončila vedle Hájkovy brány.

30:45
    Rodící se akci Slavie zastavili obránci Dynama, kteří následně poslali puk směrem dopředu.

29:47

29:21
    Na druhé straně hrozila Slavia, ale střelu z předbrankového prostoru vyrazil Hájek a k dorážce do prázdné branky už se ve skrumáži nikdo z domácích nedostal.
    28:13 Ondřej STEJSKAL - 1:2

28:13
    Dynamo právě vstřelilo branku! Dynamo otáčí skóre utkání! Po ubráněném oslabení se Dynamo dostalo do útočného pásma. Jindřichovský poslal puk zpoza brány na vrchol pravého kruhu ONDŘEJI STEJSKALOVI, jehož tvrdá rána se zastavila až za zády Štěpánka. Asistence: Matěj Jindřichovský a Melichar Kovář.

27:43
    Střelu Parachonky zblokoval jeden z domácích beků.

26:55
    Slavia ostřeluje pardubickou bránu, ale Hájek je teď bez práce. Střely totiž končí většinou mimo bránu.

26:42

26:25
    Hörnig znovu pálil, tentokrát z levého kruhu. Hájek jeho střelu ukryl ve své výstroji. Buly před jeho bránou.

25:45
    Pardubice následně vyhazují puk až za bránu Štěpánka.

25:33
    Hörnigova tvrdá rána od modré trefila pouze Hájkův beton.

25:09
    Po ofsajdu Slavie se vhazuje ve středním pásmu.

24:42
    Ondřej Stejskal – 2 min., hákování.
    23:47 Lucas ANDREJKO - 1:1

23:47
    Dynamo právě vstřelilo branku! Dynamo srovnává. Hosté se dostali do přečíslení 2 proti 1, ve kterém si Kovář z levé strany všiml na druhé straně LUCASE ANDREJKA, kterému poslal křižnou nahrávku a Andrejko pak z pravého kruhu dostal puk do odkryté brány. Asistence: Melichar Kovář a Matěj Jindřichovský.

22:59
    Mikš proskočil do útočného pásma, ale za modrou čarou byl o kotouč obrán.

22:18
    Na levé straně si najížděl Hlaváček, ale křižná přihrávka z pravé strany na něj neprošla.

21:23
    Na druhé straně zůstal zcela volný Mach, který dostal nahrávku do mezikruží, ale jeho rychlou ránu lapil Hájek do své lapačky a vhazuje se před jeho brankou.

20:42
    Slavia nyní vyhodila puk na zakázané uvolnění a bude se znovu vhazovat před Štěpánkem.

20:26
    Kovář dostal hezkou nahrávku do prostoru mezi kruhy a vypálil. Štěpánek ale střelu viděl a ukryl ji ve své výstroji. Buly před jeho bránou.

20:01

V první třetině jsme viděli jediný gól, který dala Slavia. Ve 4. minutě se trefil Pavel Malacha, jehož rána se štěstím zapadla za záda Hájka, když se puk odrazil od ramene brankáře Hájka. Pardubice si žádnou velkou šanci nevytvořily a když už se ke střele dostaly, narazily na připraveného Hájka. Dynamo mělo také kousek štěstí, když Slavia trefila v 18. minutě tyčku. Druhá třetina začne zhruba v 18:42.

20:00

19:33
    Slížek dostal krásnou křížnou nahrávku po přečíslení 2 na 1 na levou stranu, ale nedokázal kotouč usměrnit puk do sítě. Domácí střídačka ještě reklamovala sekání na slávistického kapitána, ale vylučovat se nebude. Nelíbí se to ani domácím příznivcům.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:50
    Mikš zůstal zcela sám v mezikruží, dostal dobrou nahrávku, vypálil, ale bránu minul.

18:39
    Puk skončil na slávistické střídačce a hra je přerušena. Vhazuje se ve středním pásmu.

18:15
    Ofsajd Pardubic. Vhazování ve středním pásmu.

17:39
    Za Hájkovou brankou zazvonila tyčka!

17:10
    Na modré čáře se z otočky snažil Hlaváček dostat do útočného pásma, ale obránci Pardubic ho nepustili přes modrou čáru a sebrali mu puk.

16:00
    Vítek od modré čáry pálil tvrdou střelou vedle a trefil pouze mantinel za bránou Štěpánka.

14:59
    Slížkova střela z mezikruží lízla Hájkův beton a skončila vedle brány Dynama.

14:08
    Mach byl u trestných lavic čistým způsobem poslán k ledu.

13:04
    Po zakázaném uvolnění sešívaných následovalo buly před Štěpánkem. Ihned po něm přišla střela Pardubic, kterou lapil gólman Štěpánek do své lapačky, takže se znovu vhazuje před jeho brankou.

12:16
    Domácí ujeli do přečíslení 2 proti 1, ale Hörnig neúspěšně našel svého spoluhráče, který hlídkoval u protější tyčky. Přihrávku na něj zblokovala hostující obrana.

12:07
    Po dalším icingu Slavie se vhazuje před Štěpánkem.

11:39
    Hörnig, který letos sbíral první zkušenosti také v dorostu, se krásně protáhl až do mezikruží, kde mu už ale nevyšla stahovačka a puk mu sebral pardubický hráč.

10:54
    Icing Slavie. Buly před Štěpánkem.

10:47
    Na druhé straně pak předvedli domácí rychlý výpad zakončený střelou, kterou pod lapačku ukryl brankář Hájek.

10:34
    Parachonka hledal mezi kruhy svého spoluhráče, ale trefil jen bránícího beka Slavie.

09:34
    Pardubice nyní poslaly puk až na zakázané uvolnění. Vhazování před bránou Hájka.

08:40
    Slavia se znovu nastěhovala do útočného pásma a snaží se něco vymyslet.

07:15
    Kapitán Slavie Slížek měl mezi kruhy velkou šanci na zvýšení skóre, ale jeho ránu na poslední chvíli vytěsnil nad branku gólman Hájek.

06:13
    Řehoř a Fiala hrozili před domácí brankou, ale s pokusy obou jmenovaných si poradil brankář Štěpánek.

05:48
    Po zákroku Štěpánka se vhazuje před jeho brankou.

05:13
    Janoušek se otočil u mantinelu a hledal svého spoluhráče. Jenže špatně přihrál a puku se zmocnili hosté.

04:39
    Po zakázaném uvolnění Dynama se vhazuje před Hájkovou bránou.
    03:12 Pavel MALACHA - 1:0

03:12
    Slavia právě vstřelila branku! A domácí se dostávají do vedení! Reich našel před brankou PAVLA MALACHU, který ihned pálil. Jeho střela se odrazila od ramena Hájka a skončila za jeho zády. Asistence: Rostislav Reich a Petr Hörnig.

02:56
    Štěpánek už nyní musel vytáhnout zákrok a sebral puk do lapačky. Vhazuje se před jeho bránou.

02:08
    Mach se řítil za vyhozeným pukem, což se mu i povedlo, ale následná přihrávka na spoluhráče před bránou nebyla přesná.

01:03
    Slavia se už usadila v útočném pásmu, ale o puk nakonec přišla a získalo ho Dynamo.

00:06
    Kovář se hned v úvodu dostal ke střele, která ale Štěpánka nezaskočila.

00:01

HC Slavia Praha: Štěpánek (Barchánek) – Filip (A), Reich, Novák, Švec, J. Malacha – Hlaváček, Hörnig, Mikš, Švancar, Vostarek, Slížek (C), Skrebela, P. Malacha, Janoušek, Mach
    Trenér: Tomáš Kucharčík

HC Dynamo Pardubice: Hájek (Vavřina) – Mach, Stejskal, Dubovči, Čihák (A), Herynk (C), Kincl – Andrle, Andrejko, Vítek, Rohlík (A), Fiala, Kovář, Řehoř, Šimánek, Teml, Parachonka, Jindřichovský
    Trenér: Marek Hemský

Rozhodčí: Bernat — Kettner, Boček.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Mateo

Branky a nahrávky: 4. Malacha (Reich, Hörnig), 35. Hlaváček (Skrebela, Mach), 40. Hlaváček (Hörnig, Švec), 44. Janoušek (Hörnig), 54. Hörnig (Janoušek) – 24. Andrejko (Kovář, Jindřichovský), 29. Stejskal (Jindřichovský, Kovář), 33. Kovář (Jindřichovský, Andrejko)

Rozhodčí: Bernat — Kettner, Boček