Florida – Boston 3:4 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 6:5 (po pr.) | Pittsburgh – Carolina 4:1 (kon.)
Washington – Detroit 4:3 (po pr.) | Toronto – New Jersey 3:6 (kon.) | Nashville – Vegas 5:4 (po pr.)
Winnipeg – Edmonton 3:4 (po pr.) | Chicago – Calgary 3:1 (kon.) | Colorado – Montreal 1:2 (kon.)
Arizona – Columbus 6:2 (kon.) | Seattle – Anaheim 4:0 (kon.) | San Jose – Dallas 3:6 (kon.)
Seattle Kraken
4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Anaheim Ducks
Středa 27.03.2024, 03:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (05:33:37)

3. Joey Daccord (SEA) – 13 zákroků

Seattle dnes na domácím ledě dokázal porazit hokejisty Anaheimu jednoznačně 4:0. O své výhře rozhodl už v prvních dvou třetinách, kdy vstřelil všechny své čtyři branky. Poslední část se už víceméně dohrávala.

59:06
    Oliver Bjorkstrand z vrcholu pravého kruhu prudce vypálil, ale těsně minul místo u zadní tyče.

58:38
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Frank Vatrano – 2 min., krosček.

58:19
    V plném proudu už jsou poslední dvě minuty tohoto utkání. Hraje se v obranném pásmu Ducks.

57:54
    William Lagesson nabízel kotouč před bránu, kde ovšem k teči nedošlo, takže domácí gólman měl snadnou práci.

56:58
    Brian Dumoulin tvrdě pálil z dálky. Zdálo se, že jeho pokus byl tečován, ale Gibson zasahovat nemusel.

56:28
    Yanni Gourde táhl přečíslení dvou proti jednomu. Jeho přihrávka na levou stranu byla sražená.

55:51
    Na řadu teď přichází poslední komerční pauza v tomto utkání.

55:29
    Utkání se už z obou stran víceméně dohrává. Kačeři si teď přihrávají v obranné třetině.

54:32
    Jackson LaCombe zachytil přihrávku, která mířila na levý kruh. Domácí ale i nadále kombinují.

53:14
    John Gibson má dnes hromadu práce. Také nyní musel zasahovat, ale poradil si.

52:16
    Mason McTavish měl před sebou skoro prázdnou bránu, ale na kotouč mu skočil obránce, který tedy svůj celek zachránil. Anaheim ani v tomto případě svou první dnešní trefu nevstřelil.

51:50
    Leo Carlsson si navedl kotouč ke střele, ale pak byl zablokován. O chvíli později přišla na řadu další rána, tu lapačkou zastavil Joey Daccord.

51:02
    Znovu byla defenzíva hostujícího celku docela otevřená. Štěstí zkusil Tye Kartye, jehož ránu Gibson vyrazil.

50:30
    William Lagesson podklouzl a rázem domácí vyrazili do brejku. Nakonec si ve finální fázi kotouč nepředali dobře.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 8. Tolvanen (Beniers, Oleksiak), 17. Eberle (McCann, Schultz), 26. Bjorkstrand (Tolvanen, Beniers), 36. Beniers (Tolvanen)

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson (A), Dumoulin, Borgen, Oleksiak, Schultz, Olofsson – Bjorkstrand, Beniers, Tolvanen – Eberle (A), McCann, Schwartz – Burakovsky, Gourde, B. Tanev – Winterton, Morrison, Kartye.
    Trenér: Dave Hakstol

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Zellweger, Fowler (A), LaCombe, Mintjukov, Lindström, Lagesson – Terry, Carlsson, Killorn (A) – R. Strome, McTavish, Vatrano – Leason, Zegras, Lundeström – Silfverberg (A), Meyers, R. Johnston.
    Trenér: Greg Cronin

Rozhodčí: O'Rourke, Skilliter – Apperson, Kelly

Diváci: 17 151