Florida – Boston 3:4 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 6:5 (po pr.) | Pittsburgh – Carolina 4:1 (kon.)
Washington – Detroit 4:3 (po pr.) | Toronto – New Jersey 3:6 (kon.) | Nashville – Vegas 5:4 (po pr.)
Winnipeg – Edmonton 3:4 (po pr.) | Chicago – Calgary 3:1 (kon.) | Colorado – Montreal 1:2 (kon.)
Arizona – Columbus 6:2 (kon.) | Seattle – Anaheim 4:0 (kon.) | San Jose – Dallas 3:6 (kon.)
San Jose Sharks
3:6 (0:2, 3:3, 0:1)
Dallas Stars
Středa 27.03.2024, 03:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Utkání je u konce a hosté dokráčeli k poklidné výhře. Ve třetí třetině se už Dallas soustředil na dobrou obrannou hru a hlídal si svůj náskok. Směrem kupředu se toho mnoho neudálo a když už přišla šance, zakročili Blackwood na jedné a Wedgewood na druhé straně. Nakonec však alespoň jeden gól padl, v 52. minutě využil přesilovku hostující Jason Robertson a upravil tak na konečných 3:6. San Jose je po sedmé porážce v řadě na posledním místě Pacifické divize i celé NHL se 40 body, Dallas se naopak vyšvihl s 99 body na čelo Centrální divize i celé Západní konference.

San Jose se v dalším utkání představí v pátek od 1:00 v Minnesotě, Dallas bude ve stejný den od 3:00 hrát na ledě Vancouveru.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těśit na shledanou. (06:39:44)

59:31
    Střela od Pavelskiho skončila na Blackwoodovi, jeho spoluhráči pak posunuli puk do středního pásma.

58:37
    Ještě jedno vhazování před Blackwoodem, to vše poté, co puk opustil ledovou plochu.

57:48
    Slabá střela prolétla kolem Wedgewoodovy levé tyčky, ten ji pouze kontroloval pohledem.

57:29
    Zápas se už jen dohrává, o vítězi máme rozhodnuto.

56:29
    Od levého mantinelu dostal příhru Zetterlund, jeho následná prudká střela zápěstím prolétla vedle Wedhewoodovy branky.

55:27
    Bailey dostal přihrávku zpoza branky, střela z první však Wedgewooda nepřekvapila, ten zakročil rychlou lapačkou.

54:32
    Pár chyb z obou stran ve středním pásmu, výsledkem tak jsou nepovedené zárodky útočných akcí.

53:23
    Hraje se teď nahoru a dolů, Dallas už není v obraně tak neprostupný. Ferraro toho ale při svém zakončení nevyužil.

52:49
    Přes několik hráčů zakončoval Suter, puk se zastavil v chumlu před Blackwoodem.
    51:45 Jason ROBERTSON - 3:6

51:45
    5/4
    Dallas právě vstřelil branku!
    Přesilovka je využitá. Hosté předvedli dlouhou kombinaci na své pravé straně, nakonec Heiskanen přihrál ke kruhu, kde si zpracoval JASON ROBERTSON a ten prudkou ranou na lapačku překonal Blackwooda – 3:6. Asistence: Miro Heiskanen, Roope Hintz.
    Robertson J., Heiskanen M., Hintz R., Benn J., Pavelski J.
    Thrun H., Granlund M., Eklund W., Rutta J.

51:04
    Po přerušení hry se pískalo vyloučení na straně San Jose, dvě minuty za držení obdržel Mario Ferraro.

51:04
    Další rána hostů, Blackwooda vyzkoušel Thomas Harley.

50:06
    Byla tu ale tečovaná střela, Faksův pokus ovšem Blackwood zvládl pokrýt u své levé tyčky.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 21. Barabanov (Eklund, Rutta), 22. Eklund (Bordeleau, Granlund), 29. Kostin (Granlund) – 13. W. Johnston (Benn), 17. Marchment (Steel), 21. J. Robertson, 29. Benn (W. Johnston, Lundkvist), 31. W. Johnston (Benn, Pavelski), 52. J. Robertson (Heiskanen, Hintz)

San Jose Sharks: Blackwood (D. Cooley) – Burroughs, Ferraro (A), Rutta, Thrun, Addison, M. Vlasic – Zetterlund, Granlund (A), Kostin – Barabanov, Kunin (A), Zadina – Bailey, Sturm, Bordeleau – MacDonald, Carpenter, Eklund.
    Trenér: David Quinn

Dallas Stars: Wedgewood (Oettinger) – Heiskanen (A), Harley, C. Tanev, Lindell, Lundkvist, R. Suter – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Dellandrea, Duchene, Marchment – Stankoven, W. Johnston, Benn (C) – Cr. Smith, Steel, Faksa.
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Syvret, Lee – Murray, Gawryletz

Diváci: 12 208