Buffalo – Ottawa 2:6 (kon.) | Tampa – Boston 3:1 (kon.)
Čtvrtek 28.03.2024, 00:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL
    59:33 Nikita KUČEROV - 3:1

59:33
    5/6
    Tampa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. Nahození hostů zastavil za svou brankou Vasilevskij, Hedman poté vyhodil po mantinelu a zcela volný NIKITA KUČEROV si dojel puk a po objetí opuštěné branky zasunul – 3:1. Asistence: Victor Hedman, Andrej Vasilevskij.
    Kučerov N., Hagel B., Cirelli A., Hedman V., Černák E.
    Coyle C., Zacha P., Marchand B., McAvoy C., DeBrusk J., Pastrňák D.

59:12
    Před zahájením hry si ještě hosté berou oddechový čas.

59:04
    Ullmark pospíchá na střídačku, začíná power-play Bostonu.
    53:07 Šance domácích na navýšení náskoku

53:07
    Málem to bylo o dvě branky, když nejprve zakončoval Perbix, jehož ránu Ullmark vyrazil a ten poté zasahoval betonem proti Pointové dorážce. Útočník Tampy pak měl ještě jeden pokus z ostrého úhlu, ten ale na brankové čáře srazili Lindholm a Peeke.
    46:01 Nakonec neuznaný gól Tampy pro těsný ofsajd

46:01
    Akce pokračovala, po kombinaci se ke sraženému puku dostal Stamkos a ranou z první překonal Ullmarka. Hostující lavička ale sáhla k trenérské výzvě, nechala zkontrolovat přechod Tampy do útočného pásma a uspěla s tím, že se jednalo o ofsajd! Gól tak nebyl uznán a je to stále 2:1.

38:20
    Z toho všeho byl úprk Davida Pastrňáka, kterého fauloval Anthony Duclair. Ten si odsedí dvě minuty za podrážení.

27:29
    Vzápětí ale následuje přesilovka pro Boston, dvě minuty za podrážení totiž obdržel Steven Stamkos.
    26:50 Brayden POINT - 2:1

26:50
    5/5
    Domácí se vrací do vedení. Po střele od modré čáry, která šla mimo se k puku dostal BRAYDEN POINT, ten bleskově objel branku a zasunul za Ullmarkovu tyčku, čímž napravil akci, která mu pár okamžiků předtím nevyšla dle představ a nepomohl mu ani pokus o stahovačku – 2:1. Asistence: Emil Lilleberg, Nick Perbix.
    Point B., Lilleberg E., Perbix N., Duclair A., Kučerov N.
    Frederic T., Lindholm H., Geekie M., Peeke A., Boqvist J.

17:33
    Před brankou Bostonu se nám strhla šarvátka, která měla startovací okamžik v hitu u mantinelu. Do sebe se pustili domácí Tanner Jeannot a hostující Trent Frederic. Lépe si vedl domácí útočník, nyní už ale oba pykají s pětiminutovými tresty za bitku.
    17:11 Danton HEINEN - 1:1

17:11
    5/5
    Boston právě vstřelil branku!
    No a je srovnáno! Hosté se dostali do dalšího útoku, Zpoza branky se puk dostal k Zachovi, ten bleskově přiťukl na chvíli nepokrytého DANTONA HEINENA, který pohotovým zakončením prostřelil Vasilevského – 1:1. Asistence: Pavel Zacha.
    Heinen D., Zacha P., Grzelcyk M., McAvoy C., Pastrňák D.
    Duclair A., Point B., Dumba M., Černák E., Kučerov N.

12:36
    Navíc je tu vyloučení na straně hostů, dvě minuty za držení si vykoledoval James van Riemsdyk.
    10:06 Mitchell CHAFFEE - 1:0

10:06
    5/5
    Nápor domácích nese ovoce, je tu první branka! Boston sice na malou chvíli dostal hru do středního pásma, jenže modří se bleskově vrátili, Paul bekhendovou žabičkou našel MITCHELLA CHAFFEEHO a ten povedeným klepnutím do puku trefil horní růžek Ullmarkovy branky – 1:0. Asistence: Nick Paul, Michael Eyssimont.
    Chaffee M., Paul N., Eyssimont M., Raddysh D., Hedman V.
    Frederic T., van Riemsdyk J., Carlo B., Wotherspoon P., Geekie M.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 11. Chaffee (Paul, Eyssimont), 27. Point (Lilleberg, Perbix), 60. Kučerov (Hedman, Vasilevskij) – 18. Heinen (Zacha)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (J. Johansson) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, Dumba, Perbix, Lilleberg – Kučerov (A), Point, Duclair – Hagel, Cirelli, Stamkos (C) – Chaffee, Paul, Eyssimont – Motte, Glendening, Jeannot.
    Trenér: Jon Cooper

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Peeke, H. Lindholm, Carlo, P. Wotherspoon – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – Frederic, Geekie, J. van Riemsdyk – Brazeau, J. Boqvist, Beecher.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Nicholson, Luxmore – Gawryletz, Kovachik

Diváci: 19 092