Florida – NY Islanders 2:3 (kon.) | Montreal – Philadelphia 4:1 (kon.) | Ottawa – Chicago 2:0 (kon.)
Pittsburgh – Columbus 3:2 (kon.) | Toronto – Washington 5:1 (kon.) | Carolina – Detroit 4:0 (kon.)
Minnesota – San Jose 3:1 (kon.) | St. Louis – Calgary 5:3 (kon.) | Winnipeg – Vegas 1:4 (kon.)
Colorado – NY Rangers 2:3 (0:2 po s.n.) | Edmonton – Los Angeles 4:1 (kon.) | Arizona – Nashville 8:4 (kon.)
Seattle – Anaheim 4:2 (kon.) | Vancouver – Dallas 1:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Columbus Blue Jackets
Pátek 29.03.2024, 00:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

PITTSBURGH PENGUIS:
    V okrajovém případě můžou ještě pomýšlet na play – off. Pittsburgh má na svém kontě 72 bodů ze 71 zápasů. Washington, který drží poslední postupové místo, má 81 bodů. V případě, pokud by Penguins vše vyhráli a Capitsl vše prohráli, je zde ta okrajová možnost.

Československá stopa:
    V drese Tučňáků se může představit Radim Zohorna. Ten má letos odehráno 31 zápasů, ve kterých získal 4 góly a 3 asistence. Na farmě získal ve 25 zápasech 7+13.

COLUMBUS BLUE JACKETS:
    Modrokabátníci ztratili šanci na play – off již dávno. Ve Východní konferenci jsou poslední s 58 body. Na Capitals ztrácejí 23 bodů, což je neřešitelná situace pro účast ve vyřazovacích bojích.

Šestka draftu z roku 2022 má letos na kontě v NHL 36 zápasů. David Jiříček sice hraje převážně na farmě, letos už ale v nejlepší hokejové lize světa 1 gól a 8 asistencí
    Jakub Zbořil byl do Columbusu vyměněn z Bostnu. Za první tým ještě nehrál, na farmě má ale 6 zápasů se ziskem dvou asistencí.

00:01

00:20
    Letang to vzal na sebe z pravé strany, Tarasov vyrazil přes sebe.

00:37
    Zakázané uvolnění Columbusu.

01:07
    Bunting si teď nerozuměl s obránci, rychlý výpad Texiera skončil pouze na hrudi Nedeljkoviče.

01:47
    Columbus hledá cestu do útočného pásma, ani nahození se jim nepodařilo.

02:27
    Puljujarvi jel z pravé strany sám na Tarasova, střelu mezi betony Tarasov zneškodnil.

03:15
    Střela Crosbyho minula levý růžek branky soupeře.

03:40
    Columbus měl přečíslení 3 na 1, bohužel Gaudreau při přihrávce trefil hokejku ležícího obránce.

05:50
    Karlsson to zkoušel od pravého mantinelu, pravý betony Tarasova se pohotově vymrštil.

06:27
    Jenner byl ve výborné situaci před Nedeljkovičem, ten jeho pokus vychytal.

07:21
    Po úvodním tlaku Pittsburghu se teď do hry více zapojuje i Columbus.

07:58
    Vhazování po levici Nedeljkoviče bylo úspěšnější pro domácí.

08:37
    Pettesrron se svou střelou neuspěl, minula levou tyčku.

09:12
    Columbusu se podařilo dostat puk do středního pásma.

09:52
    Jenner vystihl rozehrávku domácích, nabruslil si do mezikruží, ale nahození backhandem si našel brankář.

12:05
    Rustovo zakončení z pravého kruhu backhandem bylo nepovedené a končí mimo branku.

12:55
    Vypadalo to, že Pittsburgh pásmo udrží, nepovedlo se a Columbus má čas na rozehrávku.

13:19
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Erik Gudbranson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

14:36
    Crosby si vybruslil zpoza levé tyčky až před bránu, ale Tarasov celou dobu kopíroval jeho pohyb a puk betonem vyrazil.

15:19

15:52
    Icing Columbusu.

16:19
    Christiansenovo nahození od modré čáry se sneslo do brány, pro jeho neštěstí puk ale zasáhl Voronkov vysokou holí a gól nemůže platit.

17:47
    Puk teď zmizel na střídačce Columbusu.

18:12
    Letang zkoušel z pravého rohu přihrávat před bránu, puk se tam vůbec nedostal.

18:25
    Gaudreau si teď skvěle stáhl bránícího hráče a ocitl se tváří v tvář Nedeljkovičovi. Lapačka domácího brankáře byla připravena.

18:56
    Offisde hostů.

20:00

V první třetině jsme gól neviděli. Oba týmy hrají velmi vyrovnaně, svědčí o tom i počet střel – 10:9 pro domácí. Zapotil se více brankář modro kabátníků, který čelil dokonce i přesilovce domácích, tu vychytal. Těšme se do druhé třetiny, která bude mít určitě co nabídnout.

20:01

20:06
    Po šesti sekundách zde máme zakázané uvolnění domácích.

20:36
    Columbus bojuje o puk za bránou, Pittsburgh odolává.

21:26
    Ellerova nepřesná přihrávka vyhání Pittsburgh z pásma.

22:07
    Malkin viděl dobře postaveného Rakella v mezikruží, Rakellovi puk ujel a do zakončení se nedostal.

22:44
    Další zakázané uvolnění domácích.

23:15
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
    Samuel Poulin – 2 min., podrážení.

23:15
    Columbusdostává příležitost otevřít gólový účet.

24:17
    Pittsburgh vyhazuje.

24:46
    Teď se Columbusu nedaří projít do pásma.

25:15

25:20
    5/5
    Columbus právě vstřelil branku!
    MATHIEU OLIVIER dostal puk příhodně před bránu, jeho teč nejdříve chytil Nedeljkovič, puk se ale odrazil do vzduchu, odkud ho právě Olivier dorazil do brány.
    Asistence: Damon Severson, Cole Sillinger
    Olivier M., Sillinger C., Pyyhtiä M., Provorov I., Severson D.
    Crosby S., Rust B., Poulin S., St. Ivany J., Pettersson M.
    25:20 Mathieu OLIVIER - 0:1

25:20
    Rozhodčí se kukají na video, zda-li Olivier nehrál vysokou holí.

25:20
    Gól platí.

26:11
    Teď je hra opravdu živá, Columbus pokračuje v touze vstřelit další gól.

27:24
    Letangovu střelu od modré vyrazil Tarasov pravým ramenem.

Pittsburgh právě vstřelil branku!
    EVGENI MALKIN a jeho bomba z levého kruhu končí v síti Tarasova. Malkin dával na modrou na Letanga, ten naznačil střelu z první, nevystřlil, vrátil Malkinovi a ten to prostřelil.
    Asistence: Kris Letang, Bryan Rust
    Malkin J., Crosby S., Rust B., Bunting M., Letang K.
    Sillinger C., Olivier M., Provorov I., Gudbranson E.
    29:50 Jevgenij MALKIN - 1:1

32:50
    Pittsburgh je teď jako politý živou vodou.

33:11
    5/5
    Texier dostal puk od COLA SILLINGERA do mezikruží při přečíslení tři na jednoho, Texier si puk potáhl a přihrál zpátky na Sillingera, ten už to na lapačku Nedeljkoviče prostřelil.
    Asistence: Alexandre Texier, Ivan Provorov
    Sillinger C., Texier A., Marčenko K., Provorov I., Severson D.
    Crosby S., Rust B., O'Connor D., St. Ivany J., Karlsson E.
    33:11 Cole SILLINGER - 1:2

34:13
    Před brankou Tarasova se teď strhla menší mela, rozhodčí ji ale rozpustili.

34:33
    Offside domácích.

34:56
    Boone Jenner – 2 min., podrážení.

34:56
    První přesilovku dokázal Pittsburgh využít. Podaří se mu to i teď?

35:30
    Sillinger při vlastním oslabení zkoušel střelecké štěstí, jeho pokus byl zblokován.

36:11
    5/4
    Dvojce veteránů z Pittsburghu to teď vyřešila dokonale. Malkin dával přes osu na Crosbyho, ten mu ti vrátil a EVGENI MALKIN svým druhým gólem vykoupal brankáře, kterému to poslala pod betonem do brány.
    Asistence: Sidney Crosby, Michael Bunting
    Malkin J., Crosby S., Bunting M., Rust B., Karlsson E.
    Gaunce B., Bean J., Olivier M., Gudbranson E.
    36:11 Jevgenij MALKIN - 2:2

38:17
    Columbusu se nepodařilo nahodil, a tak puk skončil na zakázaném uvolnění.

38:30
    Bunting obkroužil bránu a po ledě zakončoval, ale Tarasov natáhl svůj beton a zabránil gólu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:42
    Marchenko a Texier jeli dva na jednoho, ale překombinovali akci a nic z ní nebylo.

40:00

V druhé třetině padly hned čtyři góly! Pittsburgh začal trestat vyloučení Columbusu, když oba góly dal z přesilovky. Do druhé třetiny se jde opět za nerozhodného stavu, s očekáváním ,co přinese další dějství.

40:01

40:35
    5/5
    DREW O'CONNOR to skvěle umístil. Dostal přihrávku od Crosbyho do jízdy a z levého kruhu to umístil na levé rameno Tarasova.
    Asistence: Sidney Crosby, Pierre-Olivier Joseph
    O'Connor D., Crosby S., Rust B., Letang K., Karlsson E.
    Jenner B., Voronkov D., Gaudreau J., Werenski Z., Severson D.
    40:35 Drew O'CONNOR - 3:2

43:07
    Pittsburgh teď svírá Columbus v jejich útočném pásmu.

43:55
    O'Connor chtěl nahodit puk a dojet si ho, to mu nevyšlo a píská se zakázané uvolnění.

44:01
    Střelu Beana od modré Nedeljkovič schoval pod lapačku.

44:06
    Tentokrát střílel Texier z vrcholků kruhů, puk jen na hrudi Nedeljkoviče.

46:35
    Columbus nahazuje, Nedeljkovič si zahraje hokejkou.