Kolín – Jablonec B 1:0 (kon.) | Most/Souš – Ml. Boleslav B 0:0 (kon.) | Velvary – Teplice B 1:0 (kon.)
Živanice – Hr. Králové B 2:1 (kon.) | Ústí n. L. – Chlumec n/C 4:2 (kon.)
TJ Sokol Živanice
2:1 (1:0)
FC Hradec Králové B
Pátek 29.03.2024, 16:30 • Fotbalový stadion Živanice • Česká fotbalová liga (B) • 20. kolo

Živanice jednak získávají tímto vítězstvím s Hradcem lepší vzájemnou bilanci, jednak se posouvají se ziskem 23 bodů už na 9. místo v tabulce, o bod před rezervy Mladé Boleslavi a Liberce. Hradecké béčko zůstává na 13. místě, avšak Česká Lípa i Přepeře ještě mají vzájemný zápas 20. kola k dobru a jeden z těchto týmů ho zcela jistě přeskočí. Další střetnutí čekají Živanice v Liberci a Hradec doma s Mostem.
    Z tohoto utkání je to vše, děkuji za pozornost. (18:47:36)

Fauly 11:3

Ve druhém poločase se podle očekávání postupně dostali hosté do výrazného tlaku, avšak ten byl dlouhou dobu bez větší šance. Jedinou výjimkou byl v 52. minutě únik Kejře, jenž však přestřelil. Tentýž hráč o 14 minut později zapsal první hradeckou střelu na branku, když z velkého úhlu Bartaloše nezaskočil. V době vrcholícího nátlaku votroků se však Živanicím povedl útok z vlastního odkopu od branky a Lukáš Polák se trefil zpoza vápna přesně k levé tyči. Zdálo se, že je hotovo, navíc když další únik zahodil střídající Holec. Zničehonic se však Hradec dostal zpátky na kontakt, když po faulu na Mahra bezpečně proměnil penaltu Jakub Rada. K ničemu dalšímu se ale hosté nedostali a naopak ještě mohli inkasovat, Pilný však pojistku v dobré pozici nepřidal. To nic nemění na skutečnosti, že vítězství Živanic je zcela zasloužené. Výborně bránily, na rozdíl od soupeře měly šance a dvě z nich proměnily.

90+2

90+2
    Ještě jeden rychlý protiútok Živanic, zpětná přihrávka z levé strany na střed a střela, která prošla bránícímu hrářči mezi nohama, ale byla tímto způsobem sražena na roh. Ten se už ale zahrávat nebude a diváci i domácí hráči slaví!

90+2
    Čábelka musel hrát až na půlící čáře, aby zabránil samostatnému postupu vysunutého útočníka po ubráněném rohu.

90+1
    Dobré přenesení hry na Šimona, jeho pokus o přihrávku do vápna je sražen na roh.

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90
    Jurčenko sice přetlačil Bartaloše a zachytil míč na hřišti v rohu vápna, ale pouze ho posunul po čáře, kde čekal Staněk.

89
    Střídání v týmu FC Hradec Králové B:
    ze hřiště odchází Kejř, přichází Šípek.

89
    Střídání v týmu TJ Sokol Živanice:
    ze hřiště odchází Svoboda, přichází Hajník.

88
    Mahr zaváhal, přesto v pádu dokázal posunout míč Musilovi. Tomu však úmysl nevyšel.

87
    Ten si však domácí obrana opět výborně pohlídala, stejně jako všech 6 předchozích.

86
    Před zraky 245 diváků se bílí dostali k rohovému kopu.

85
    Holovatskyi zaváhal v souboji s Holcem, ten však míč na hřišti těsně neudržel.

84
    Sokol mohl velmi rychle odpovědět, ve velké šanci se ocitl Pilný, jenže z nějakých 13 metrů ve výborné pozici přestřelil!
    84. RADA - 2:1

84
    Tým Hr. Králové B právě vstřelil branku!
    JAKUB RADA se ujal exekuce pokutového kopu, při rozběhu přibrzdil a následně poslal míč k levé tyči, zatímco Bartaloš si vybral druhou stranu! Je sníženo, v Živanicích ještě bude drama!