Příbram – Tábor 2:0 (kon.)
HC Baník Příbram
2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Stav série: 2:2
HC Tábor
Pátek 29.03.2024, 17:00 • Zimní stadion Příbram, Příbram • 2. liga • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký páteční večer přeji všem příznivcům hokeje. Ve druhé hokejové lize zbývá dohrát poslední čtvrtfinále, a sice v sérii mezi týmy HC Baník Příbram a HC Tábor, kde Táborští vedou 2:1 na zápasy.

1. zápas série – Tábor – Příbram 0:1 na zápasy

První duel se odehrál v Táboře. Úvodní dějství nepřineslo žádnou branku, ovšem velkou převahu měli domácí hráči, ale nedokázali ji přetavit ve vedoucí gól. Po první dvacetiminutovce tak na ukazateli skóre svítil stav 0:0.

Ve třiadvacáté minutě měli hráči Tábora znovu obrovskou šanci, i ta ale skončila bez gólového efektu. A to v pětadvacáté minutě potrestali hosté, když se prosadil Josef Saňa a poslal Příbram do náskoku. Poté Příbramští čelili dalším akcím soupeře, ale Jiroušek v brance znovu žádnou střelu nepropustil. Ač čelili tlaku, byli to právě hosté, kteří zase udeřili a v pětatřicáté minutě vedli 2:0 po zakončení Lukáše Bednaříka. Kohouti ale ještě v závěru prostřední části hry snížili Václavem Krlišem na 1:2 a byli zpátky ve hře.

Jenže třetí třetina už nepřinesla žádnou branku a Příbram tak dokráčela po těsné výhře 2:1 k vedení v sérii 1:0.

2. zápas série – Příbram – Tábor 1:1 na zápasy

Vše se poté přesunulo do Příbrami, kam Jihočeši jeli s cílem srovnat. A už na začátku šesté minuty šli do vedení, když Jirouška překonal Jiří Severa. V sedmnácté minutě se do šance dostal Bednařík, ale Žajdlík v brance Tábora jeho pokus vychytal.

V úvodu druhé dvacetiminutovky zvýšil vedení Jihočechů Lukáš Prášek a domácí museli dohánět už dvoubrankové manko. Ač měly oba týmy další šance před klecí soupeře, nakonec se už nic nestalo a podruhé do kabin se tak šlo znovu lépe Táboru.

Ve třetí části hry pak domácí bušili na vrata Tábora, ale kontaktního gólu se nedočkali. Naopak ve dvaapadesáté minutě znovu inkasovali, v přečíslení překonal domácího brankáře Tomáš Hubata a definitivně zlomil odpor soupeře. Tábor si tak domů vezl srovnanou sérii – 1:1.

3. zápas série – Tábor – Příbram 2:1 na zápasy

Druhý domácí duel už byl ze strany Tábora lepší, než ten první a už ve třetí minutě se trefil mezi tři tyče Karel Plášil. O tři minuty později už to bylo 2:0 zásluhou Václava Krliše. Táborští pak tenhle náskok ubránili až do první sirény, která ukončila první třetinu.

V čase 20:47 rozvlnil příbramskou síť Jan Milfait a s hosty to už nevypadalo moc dobře – 3:0. Po polovině zápasu navíc skóroval Jiří Severa a Jihočeši tak měli luxusní čtyřbrankový náskok. Ještě v této části hry skóroval Jan Nevšímal, který zvyšoval už na 5:0.

Třetí dějství se už prakticky jen dohrávalo a nepřineslo ani čestný úspěch Středočechů. Táborští tak vyhráli 5:0 a strhli vedení v sérii na 2:1.

4. zápas série – vyrovnání nebo postup?

V Příbrami budou domácí hráči usilovat o pokračování sezóny a pokusí se vynutit si rozhodující pátý duel v Táboře. Hosté naopak budou chtít využít mečbolu a celou sérii ukončit a zajistit si tak postup do semifinále play-off.

HC Baník Příbram: Jiroušek (Šorf) – Jelínek, D. Zdeněk, Havlín, Rajgl, D. Krejčí, Saňa (A), Patzelt – Furch, Pětník, P. Svoboda I – Josefus, Duchan, Mařík – Hasman, Pinkas, Kolda – P. Kafka (C), Vogeltanz, Bednařík – Gengel (A).
    Trenér: Radek Bělohlav

HC Tábor: Žajdlík (Gába) – Bouška, Hubata, Hajič, Ondřej, Suchánek (A), K. Černý (A), Plášil – Krliš, Milfait, J. Duda – A. Zeman, Matušík (C), Zadražil – Nevšímal, Šimák, Severa – J. Bárta, Šulek, Prášek – Zíb.
    Trenér: Jakub Grof

Rozhodčí: Hlinka, Čáp – Hradil, Teršíp.

Oba týmy nastupují na hrací plochu, za chvíli startujeme!

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhráli Kohouti, kteří hrají v bílých dresech, domácí Baník má na sobě zelenou sadu.

00:22
    První přerušení zápasu, píská se příbramské zakázané uvolnění.

00:55
    Černý si najel na přihrávku z druhé vlny a vypálil, jeho střela byla sražená do rohu kluziště.

01:20
    Další zakázané uvolnění domácího celku.

01:54
    Táborští nahodili kotouč do útočné zóny, kde si ho sebrali hráči domácích.

02:24
    Vyhození se otřelo o střídačku Tábora, bude se vhazovat po levici Žajdlíka.

02:47
    Hra je ze začátku hodně kouskovaná, další zakázané uvolnění, tentokrát na straně hostů.

03:04
    Střela od modré čáry skončila ve výstroji Žajdlíka.

03:25
    Tečovaná střela Saňi proletěla těsně vedle táborské svatyně.

04:00
    Zakázané uvolnění se nepíská, jeden z příbramských nejspíše mohl zahrát pukem.

04:49
    Situaci dva na jednoho Táborští dokázali zakončit, naštěstí pro domácí puk skončil vedle branky.

05:41
    Bude se vylučovat na táborské straně, následná střela Hasmana z pravého křídla proletěla vedle branky Tábora.

05:48
    Vyloučení v týmu HC Tábor:
    Jakub Suchánek – 2 min., podrážení.

06:10
    Tábor se napodruhé osvobozuje.

06:24
    Přesilovka domácím zatím nevychází podle představ.

07:25
    O puk se bojovalo za táborskou brankou, načež hned potom hosté vyhazují.

07:33
    Ofsajd domácího týmu.

07:48

08:08
    Až po konci první přesilovky se dostali domácí do šance, jeden z hostí ale včas zareagoval a odpálil kotouč z brankoviště na icing.

09:08
    Pinkas se natlačil za hostujícího obránce a tlačil se směrem k brance, kde puk nakonec zůstal pod betonem Žajdlíka.

11:02
    Baník má puk za svou brankou.

11:26
    Jiroušek si připsal zákrok po nahození od mantinelu.

11:33
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

11:39
    Před brankou Jirouška se hned po buly objevil jeden z hostujících útočníků, za domácího brankáře ale puk nedostal.

12:30
    Domácí ztratili puk v obranném pásmu a ke střele se málem dostal Plášil, ale puk mu nakonec přeskočil hokejku.

13:13
    Obrovská chyba obránců Tábora na útočné modré čáře a sám na branku hostů ujížděl Hasman, jeho střela ale jen cinkla o pravou tyč Žajdlíkovy branky!

14:36
    Baník nahazuje do útočného pásma a odjíždí střídat.

15:08
    Střelu Koldy vyrazil Žajdlík do ochranné sítě.

15:21
    Puk se po odehrání jednoho z příbramských ocitl v prostoru mezi střídačky, vhazuje se po pravici Jirouška.

15:36
    Zdeňkova střela od střídačky Tábora byla sražená za branku.

15:57
    Po střele bekhendem jednoho z domácích došlo před brankou hostů k menší strkanici, kterou rozhodčí dokázali rozehnat.

16:14
    Zakázané uvolnění Tábora.

16:26
    Další špatná rozehrávka hostů znamená další icing.

16:47
    Nevšímal dostal puk mezi kruhy, ale vystřelit nedokázal.

17:17
    Duda objel branku Příbrami a dostal se k zajímavé střele, která se otřela o tyčku Jirouškovy branky!

17:35
    Špatný přechod Baníku do útočného pásma, píská se ofsajd.

17:41
    A hned po něm zakázané uvolnění Tábora.

18:42
    Skvělé zpracování Gengela na útočné modré, ale přihrávka před branku neprošla.

19:02
    Kamil Černý – 2 min., držení.

19:20
    Kohouti se osvobozují.

19:35
    Domácí propadli ve středním pásmu a dopředu se řítila dvojice Nevšímal a Zeman, druhý jmenovaný ale kotouč ze vzduchu do branky sklepnout nedokázal!

20:00

První třetina je za námi. Oba týmy své šance nedokázaly proměnit a skóre je zatím bezbrankové. Domácí si dokonce zahráli dvě přesilovky, ale ani jednu zužitkovat nedokázali. Utkání je rychlé nahoru dolů a nemůžeme říct, že by jeden z týmů byl lepší. Dnes pozorujeme velmi vyrovnaný souboj!

Další třetina začne přibližně v 17:49.

20:01

20:21
    Hasman zapnul tryskový pohon a po levém křídle ujížděl dopředu, obrana hostů ho ale nakonec dokázala zastavit.

21:02

21:09
    Příbram právě vstřelila branku!
    Domácím to po konci přesilovky přeci jen vyšlo! Hasman z levého kruhu přihrál na pravou stranu na Petra Josefuse, kterému se puk zamotal mezi brusle, ale domácí útočník ještě stihl přihrát na PETRA KAFKU do mezikruží, který z otočky otevírá skóre bekhendem – 1:0! Asistence: Petr Josefus a Josef Hasman.
    21:09 Petr KAFKA - 1:0

22:14
    Ofsajd při přechodu Tábora do útočné třetiny.

22:35
    Nahození jednoho z domácích pokryl v lapačce Žajdlík.

22:50
    A mohlo být vyrovnáno! Střelu jednoho z hostí vyrazil Jiroušek pouze před sebe, kde číhal na dorážku útočník Tábora, který ale ze skvělé pozice přestřelil branku!

23:05
    Ofsajd i na příbramské straně.

24:13
    Kotouč drží obránci Tábora za svou brankou.

24:41
    Táborský tlak vyřešil svým zákrokem Jiroušek.

24:47
    Hajič hned po vhazování zkoušel překonat Jirouška, ten jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

25:06
    Střela Příbrami z mezikruží byla sražená na zadní mantinel.

25:48
    Obrana domácích si poradila s dalším útočným náporem Kohoutů.

25:54
    Zakázané uvolnění domácího družstva.

26:12
    Kotouč se po odrazu bruslí ocitl na příbramské střídačce.

26:23
    Po dalším zákroku Žajdlíka se na brankovišti strhla pořádná mela, rozhodčí měli co dělat, ale nakonec ji dokázali odtrhnout.

26:42
    Kafka si počkal na Zemana a předvedl ukázkový hit!

27:07
    Další nepřesnosti Příbrami vyústily k zakázanému uvolnění.

27:55
    Nepřesnost v domácí rozehrávce zachránila obrana Příbrami, když sražená přihrávka přeskočila hůl jednoho z táborských útočníků.

28:28
    Josefus se po levé straně řítil skoro sám na Žajdlíka, jeho ránu hostující brankář vytěsnil.

29:14
    Bártova střela bekhendem nepřekonala Jirouška, při následné mele už se bude vylučovat! V souboji jeden na jednoho se do sebe pustili Rajgl s Dudou!

29:14
    Vyloučení v týmu HC Baník Příbram:
    Tomáš Rajgl – 5 min., bitka.

Jan Duda – 5 min., bitka.

30:41
    Situaci tří proti dvěma hosté nedokázali využít.

31:00
    Nebezpečné akce Příbrami pokryl Žajdlík.

32:04
    Žajdlík si připsal další zákrok.

32:17
    Na druhé straně se vyznamenala lapačka Jirouška proti střele z levého kruhu.

32:39
    Puk teď poskakoval na brankovišti hostů, nakonec ho obránci dostali mimo obranné pásmo.

32:43
    Další střela na Jirouška a další strkanice, tentokrát se vylučovat nebude!

33:26
    Další přerušení, bude se vhazovat ve středním pásmu.

33:53
    Hasman se teď svou rychlostí skoro dostal přes bránícího hráče, který ho nejspíše fauloval, hlavní rozhodčí je ale proti.

34:34
    Po střele Severy má problém s maskou Jiroušek, rozhodčí přerušují!

34:50
    Domácí teď vyhodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

35:29
    Domácí opět vyhodili pouze na icing.

35:57
    Domácí se vlastní přihrávkou vyhnali z útočného pásma.

36:16
    Střelecký pokus jednoho z hostů byl zablokovaný.

36:53
    Puk se teď nebezpečně odrážel na domácím brankovišti, Příbramští se ale ubránili.

37:48
    Mařík si teď ukousnul moc velké sousto a přes čtyři obránce Tábora se nedostal, pískán je ofsajd.