VHK ROBE Vsetín
2:8 (1:2, 0:3, 1:3) Stav série: 0:3
HC Slavia Praha
Čtvrtek 11.04.2024, 16:00 • Zimní stadion Na Lapači • Liga juniorů

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou. Hezký zbytek večera a mějte se fajn. (18:20:43)

Ve třetí třetině přidali Pražané ještě tři branky a definitivně rozhodli o svém vítězství. Ve 44. minutě se prosadil v přesilovce Vašíček, který zužitkoval z předbrankového prostoru nahrávku Krumse. Ve 49. minutě ještě jednou skórovali Valaši, když střelu Mošničky od modré před brankou tečoval Urge a puk mezi betony prošel do sítě. V 51. minutě využili potřetí v utkání hosté přesilovku. Drábovu ránu od modré vyrazil Pavlíček pouze před sebe, kde zůstal volný Kříženecký, který z dorážky uklidil puk za jeho záda. V 58. minutě pak ještě jednou skórovali sešívaní zásluhou Štípka, který dostal před branku nahrávku od Jokla a následně zamířil ke vzdálenější tyči Pavlíčkovy branky. Slávističtí junioři prošli celým play-off bez porážky a všech devět utkání vyhráli. Celou finálovou sérii vyhráli Pražané 3:0 na zápasy a postupují do juniorské extraligy! Posledních pár sekund se už nehrálo a slávisté naskákali na ledovou plochu a propukly obrovské oslavy. Příznivci Slavie, kteří dorazili do Vsetína vyprovází své hráče potleskem a skandováním: „Hoši děkujem" a také: „Extraligoví, extraligoví, už jsme zase extraligoví" a také pokřikem: „Tak jsme první no a co." Vsetínští hráči jsou sice zklamaní, ale odehráli skvělou sezónu a nemají se za co stydět. Slávisty čeká určitě zajímavá cesta do Prahy.

58:55
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Ondřej Hubinka – 2 min., držení.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:28
    Slavia právě vstřelila branku! Je definitivně rozhodnuto! Další branku dává VIKTOR ŠTÍPEK, kterému do prostoru před brankou přihrál Jokl a Štípek následně zamířil ke vzdálenější tyči Pavlíčkovy brány. Asistence: Tomáš Jokl.

56:30
    Teď už se ale hra přerušuje kvůli zakázanému uvolnění Slavie. Buly před Tesařem.

55:10
    Hraje se dlouho bez přerušení. Slavia už se nikam nežene, protože už ví, že zvítězí a postoupí.

53:50
    Pavlíček znovu drží puk ve své rukavici a přerušuje hru. Vhazuje se před jeho bránou.

53:20
    Po Pavlíčkově dalším zákroku se vhazuje před jeho brankou.

53:09
    Jokl vedl po levé straně útočnou akci, ale přihrávka na jeho spoluhráče byla nepřesná.

51:31
    Zakázané uvolnění Slavie. Vhazování před Tesařem.

50:44
    Slavia právě vstřelila branku! Třetí využitá slávistická přesilovka! Sešívaní kombinovali v útočném pásmu a Polák od pravého mantinelu nahrál na modrou Drábovi. Jeho ránu sice Pavlíček vyrazil, ale pouze k DANIELU KŘÍŽENECKÉMU, který z dorážky uklidil puk za jeho záda. Asistence: Jakub Dráb a Vojtěch Polák.

49:56
    Domácí vyhodili puk až za branku Tesaře, který následně vypomohl s rozehrávkou.

49:26
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
    David Heinrich – 2 min., krosček.

48:32
    Vsetín právě vstřelil branku! Vsetín se ještě jednou prosazuje! Kapitán domácích Mošnička pálil od modré čáry a před brankou do jeho rány šikovně vložil hůl TOMÁŠ URGE, jehož teč prošla mezi Tesařovými betony do sítě. Asistence: Tobiáš Mošnička.

47:47
    Vsetín byl při přechodu útočného pásma příliš nedočkavý a je z toho ofsajd. Buly ve středním pásmu.

46:12
    O puk se bojuje u mantinelu a nakonec ho vybojovali slávisté. Jeden z nich čekal za Tesařovou bránou na vystřídání jeho spoluhráčů.

45:02
    Další icing Vsetína. Buly opět proběhne před Pavlíčkovou brankou.

44:50
    Zakázané uvolnění Vsetína. Buly před Pavlíčkem.

44:35
    Šedlbauer čeká za svou brankou až jeho spoluhráči dostřídají.

43:11
    Slavia právě vstřelila branku! Druhá využitá slávistická přesilovka! Tentokrát se prosazuje MARTIN VAŠÍČEK, který před brankou zužitkoval nahrávku Krumse a zamířil nad beton Pavlíčka. Asistence: Ernests Krums a Matouš Jan Kucharčík.

42:13
    Polák nabil na levý kruh Hronovi, který ale trefil pouze mantinel za Pavlíčkem.

41:55
    Pavlíček má puk v lapačce a přerušuje hru. Buly před jeho bránou.

41:43
    Štěpán Urbánek – 2 min., podrážení.

41:20
    Puk dojel za branku Tesaře, který pomohl s rozehrávkou.

41:06
    Vsetínu odpískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

40:20
    Před bránou Tesaře se po jeho zásahu strhla menší potyčka, kterou ale rozhodčí rychle ukončili. Buly před hostujícím brankářem.

40:07
    Vsetín vyhrál buly a vrhl se do útoku. Hra je ale přerušena, protože branka Slavie vypadla ze svého postavení. Tesař měl navíc puk v lapačce, takže se vhazuje před ním.

40:01

Na ledě už jsou i domácí.

Na ledovou plochu se vrací slávisté.

Druhá třetina je minulostí. Vsetín se sice snažil ve druhé třetině herně přidat, jenže sešívaní hrají ještě lépe, než jejich soupeř a přidali další tři góly. Dva góly dal v rozmezí 130 sekund Strnad, který nejprve ve 29. minutě dostal před branku hezkou nahrávku od Poláka a zamířil mimo dosah Pavlíčka. Ve 31. minutě pak dostal nahrávku do jízdy od Křivánka a poradil si mazácky. Protáhl se kolem všech vsetínských beků až před branku a parádní kličkou do bekhendu překonal domácího brankáře. Ve 33. minutě pak Strnad asistoval u další branky, kterou dal Polák, který dostal křižnou nahrávku z levé strany na pravou a zůstal zcela sám u tyčky, odkud už pouze doklepl puk do odkryté branky. Pražané pak skoro dvě minuty tlačili Vsetín a měli puk na hokejkách, ale do přestávky už se neprosadili. Slávisté hrají v pohodě a s elánem. Slavia je dvacet minut od vítězství v Lize juniorů a od postupu do extraligy. Třetí třetina začne zhruba v 17:38.

40:00

39:45
    Pavlíček má znovu puk v rukavici a vhazuje se po jeho pravé ruce.

Dnešní utkání sleduje 621 diváků.

39:10
    Před brankou Pavlíčka se vytvořila skrumáž, ze které jeden ze slávistů vystřelil, ale Pavlíček si puk našel a přerušil hru. Buly před jeho brankou.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

36:25
    Po vyhraném buly pálil jeden z domácích hráčů, ale trefil pouze nastavenou lapačku Tesaře, který přerušil hru. Další vhazování před jeho brankou.

36:20
    Zakázané uvolnění Slavie vrací hru před Tesaře, kde se bude vhazovat.

36:05
    Vylučovat se nebude, pokračuje se v pěti na obou stranách. Rozhodčí neshledali zákrok hostujícího hráče jako nedovolený.

36:05
    Hra je přerušena, protože u vsetínské střídačky zůstal ležet jeden z domácích hráčů, ale po pár sekundách se zvedl a vypadá to, že je v pořádku. Rozhodčí se ale ještě radí.

35:22
    Až teď se Vsetínu podařilo vyhodit puk k bráně Slavie a zvládl i vystřídat.

34:45
    Slavia je nyní jasně lepším celkem a tlačí Vsetín. Další ránu vyslal Dráb z pravého kruhu, ale trefil pouze mantinel za domácí brankou.

34:25
    Další střelu vyslal z levé strany Skalský, ale Pavlíček jeho pokus vyrazil.

34:12
    Kříženecký dostal nahrávku na pravou stranu před branku, ale jeho střelu mu zablokoval jeden z domácích beků.

Oddechový čas pro tým VHK ROBE Vsetín.

32:42
    Slavia právě vstřelila branku! Slávisté nepolevují ve střílení branek a přidávají další branku! Strnad se dostal k puku u levého mantinelu, odkud pak krásnou křižnou nahrávkou našel VOJTĚCHA POLÁKA, který zůstal zcela nekrytý u tyčky a po nahrávce Strnada už pouze doklepl puk do odkryté brány. Asistence: Lukáš Strnad.

31:35
    Drábova střela z pravého kruhu byla sice zblokovaná, ale puk nakonec stejně dojel k Pavlíčkovi, který ho pro jistotu sebral do lapačky a vhazuje se před jeho bránou.

30:13
    Slavia právě vstřelila branku! Další slávistický gól přidává LUKÁŠ STRNAD, který dostal nahrávku do jízdy od Kucharčíka a poradil si mazácky. Protáhl se kolem vsetínských obránců až před branku a povedenou kličkou do bekhendu poslal puk za Pavlíčka. Druhá Strnadova branka v utkání. Asistence: Matouš Jan Kucharčík.

29:25
    Dlouho se hrálo bez přerušení, ale teď se hra přerušuje, protože ránu jednoho z domácích hráčů z mezikruží lapil Tesař do své lapačky. Buly před jeho brankou.

28:03
    Slavia právě vstřelila branku! Slávisté ubránili přesilovku domácích a krátce poté vedou už o dva góly! Po spolupráci dvou nejzkušenějších hráčů se prosazuje LUKÁŠ STRNAD, který dostal před branku pěknou nahrávku od Poláka a zamířil mimo dosah Pavlíčka. Asistence: Vojtěch Polák.

27:31

27:10
    Heinrich to zkusil z mírného úhlu, ale i on bránu minul.

25:50
    Šedlbauer to zkusil od modré, ale trefil pouze mantinel za Tesařovou bránou.

25:31
    Miroslav Křivánek – 2 min., držení.

25:17

24:55
    Icing Vsetína. Buly před Pavlíčkem.

24:00
    Při vlastním oslabení ujel na branku Pavlíčka Polák, ale trefil pouze domácího brankáře, který střelu vyrazil.

23:17
    Albert Skalský – 2 min., krosček.

23:04
    Hraje se delší dobu bez přerušení.

21:30
    Slavia následně posílá puk na zakázané uvolnění, takže se vhazuje znovu před bránou Tesaře.

21:20
    Hrdý se dostal ke střele z levého kruhu a prověřil Tesaře. Slávistický gólman jeho ránu viděl a ztlumil ji ve své náruči v lapačce. Buly před jeho bránou.

20:45
    Vsetín vyhodil puk, který si dojel Brotánek u své branky a Slavia může rozjet novou akci.

20:30
    Slavii odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.

20:01

Na led už se vrací také domácí.

Na ledovou plochu už se vrací slávisté.

Je za námi první dvacetiminutovka, ve které padly tři branky. Jako první se v 7. minutě prosadil z mezikruží Vosmík, kterého našel zleva Štípek. Vsetín ale odpověděl vyrovnáním v 10. minutě, kdy se Dědek krásně protáhl do šance a zakončil ji povedenou kličkou. Slávisté pak měli další střelecké pokusy a do přestávky ještě jednou skórovali. 14 vteřin před koncem jejich přesilovky se totiž prosadil Krums, který tečoval před brankou Kucharčíkovu střelu kousek za modrou čarou. V té samé přesilovce mohl předtím skórovat Vosmík, který dostal hezkou nahrávku před zcela odkrytou bránu, ale puk se mu zamotal mezi bruslemi. Po úvodní třetině tak mají blíže k vysněnému postupu svěřenci trenéra Jenáčka, kteří vedou 2:1. Druhá třetina začne zhruba v 16:48.

20:00

19:10
    Po dalším zákroku domácího brankáře se vhazuje před jeho brankou.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

17:45
    Po Pavlíčkově zásahu se bude vhazovat před jeho bránou.

17:08
    Slavia právě vstřelila branku! Pražané znovu vedou! Kucharčík vypálil kousek za modrou čarou a před brankou do jeho střely šikovně nastavil hůl ERNESTS KRUMS a jeho teč zapadla za Pavlíčka, který byl bez šance reagovat na změnu trasy puku. Navíc využili hosté přesilovku 14 sekund před jejím koncem. Asistence: Matouš Jan Kucharčík.

16:40
    Domácí vyhazují a za pukem vyjel Tesař z brány a pomohl z rozehrávkou.

16:22
    Drábova střela od modré byla sražena do rohu vsetínskou obranou.

15:50
    Vosmík dostal nahrávku na levou stranu před zcela odkrytou bránu, jenže puk se mu zamotal mezi bruslemi a hostující útočník nedokázal skórovat.

15:22
    Po kombinaci slávistů se ke střele od modré dostal Hron, ale jeho rána skončila v Pavlíčkově lapačce. Buly před jeho brankou.

15:14
    Ondřej Cakl – 2 min., podrážení.

14:35
    Sýkora to zkusil z levého kruhu, ale trefil pouze brankáře Pavlíčka.

12:40
    Dopředu se dostali domácí, ale střela jednoho z hráčů Vsetína z pravého kruhu skončila v lapačce Tesaře a vhazuje se před jeho bránou.

12:29
    Dráb pálil od modré, ale trefil pouze jednoho z bránících hráčů Vsetína.

11:50
    Brotánek už chtěl vysunout svého spoluhráče do brejku, ale přihrávka na něj neprošla.

11:30
    Po dalším zákroku Tesaře se vhazuje před jeho bránou. Gólman Pražanů má kotouč v lapačce.

10:55
    Vosmík se dostal ke střele z levého kruhu, ale jeho pokus vytěsnil betonem mimo Pavlíček.

10:25
    Po zásahu Pavlíčka se vhazuje před jeho brankou.

09:50
    Ofsajd Slavie. Buly ve středním pásmu.

09:19
    Vsetín právě vstřelil branku! Vsetín ale srovnává a začínáme od začátku! MATYÁŠ DĚDEK, který většinu sezóny strávil ve vsetínském áčku teď předvedl krásnou individuální akci, kterou zakončil forhendovou kličkou a poslal puk za Tesařova záda. Bez asistence.

09:05
    Po zásahu Tesaře se vhazuje před jeho bránou.

07:45
    Icing Slavie. Buly před Tesařem.

07:30
    Ostrčil rozjel útočnou akci podél pravého mantinelu, ale přihrávka na jeho spoluhráče už byla nepřesná.

06:57
    Slavia právě vstřelila branku! První gól utkání dávají Pražané! Strnad se chopil puku a poslal ho dopředu na Štípka, který pak zleva ještě našel mezi kruhy ADAMA VOSMÍKA, který rychlou ranou překonal Pavlíčka. Asistence: Viktor Štípek a Lukáš Strnad.

06:50
    Machů to zkusil kousek za pravým kruhem, ale Tesař střelu vyrazil betonem do rohu.

06:15
    Tesař za brankou pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Ti mohou zamířit dopředu.

05:20
    Další icing Slavie. Buly před bránou Tesaře.

04:50
    Icing se nyní píská také sešívaným. Buly před Tesařem.

04:10

03:50
    Hrdý se snažil dostat k zakončení, ale nakonec mu to nedovolila obrana Pražanů.

02:35
    Kucharčík nabíjel do mezikruží Joklovi, ale toho puk minul a doklouzal do středního pásma.

01:50
    A znovu Tesař, který tentokrát zkrotil spíše nahození od jednoho z domácích hráčů Buly opět před jeho klecí.

00:50
    Puk doklouzal až k Tesařovi, který ho raději ukryl pod lapačku. Buly před jeho brankou.

00:20
    Hron vypálil od modré, ale bránu Pavlíčka minul a ten nemusel ani zasahovat.

00:01

Nastupují už také domácí Valaši, kteří budou hrát ve žlutých dresech. Utkání za pár okamžiků začíná.

Na ledě už jsou slávisté, kteří nastoupí v červených dresech.

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček (Uhrin) – Mošnička (C), Machů, Šedlbauer, Kučný, Fojtík, M. Stodůlka, Herman – L. Stodůlka, Žárský, Vaculík, Cakl, Dědek, Drozd, Ostrčil, Hrdý, Koláček (A), Heinrich (A), Urbánek, Urge
    Trenér: Rostislav Vlach

HC Slavia Praha: Tesař (Volevecký) – Sýkora, Brotánek (A), Dráb, Křivánek, Hron (A), Hubinka – Kucharčík, Krums, Strnad, Vašíček, Polák, Štípek, Kříženecký, Sander, Skalský, Jokl (C), Janoušek, Vosmík, Filip
    Trenér: Luboš Jenáček

Rozhodčí: Vaněk, Rapák – Kučera, Peluha.

2. finále – Slavia – Vsetín 9:1 – 2:0 na zápasy

Také druhý zápas v sérii se vyvíjel lépe pro pražskou Slavii. Ta po první třetině vedla 3:0 a dala základ dalšímu vítězství. Nejvíce gólů přineslo prostřední dějství, když jich padlo pět a všechny do sítě Vsetína. Ten tak prohrával už 0:8 a bylo jasné, že s takovou ztrátou už hosté jen těžko něco udělají. Ve třetí třetině zvýšil na 9:0 Štípek, na jeho trefu pak zareagoval gólem vsetínský Koláček a už jen kosmeticky upravil skóre na 9:1. Slavia tak před přesunem do Vsetína vede 2:0 na zápasy a na půdě soupeře tak může využít prvního mečbolu. Naopak Vsetínští se v sérii hrané na tři vítězné zápasy pokusí odvrátit hrozbu konce sezóny.

1. finále – Slavia – Vsetín 4:1 – 1:0 na zápasy

V prvním finálovém zápase se Pražané díky trefám Štípka a Strnada dostali v první třetině do vedení 2:0. Hosté nedokázali najít odpověď a poprvé do kabin se tak šlo lépe domácímu týmu. Na začátku druhé třetiny snížil na kontaktní branku Cakl a Vsetín byl zpět ve hře. Stav 2:1 vydržel až do třetí třetiny, v sedmatřicáté minutě se pak prosadil Kříženecký a dal Slavii náskok o dva góly. O jedenáct minut později pak na 4:1 zvyšoval Kucharčík a od té doby se už skóre neměnilo. Pražané tak připsali první výhru a ujali se vedení 1:0 na zápasy.

Hezké čtvrteční odpoledne přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je třetí finále juniorské ligy mezi týmy VHK ROBE Vsetín a HC Slavia Praha. Pražané vedou 2:0 na zápasy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Mateo

Branky a nahrávky: 10. Dědek, 49. Urge (Mošnička) – 7. Vosmík (Štípek, Strnad), 18. Krums (Kucharčík), 29. Strnad (Polák), 31. Strnad (Kucharčík), 33. Polák (Strnad), 44. Vašíček (Krums, Kucharčík), 51. Kříženecký (Dráb, Polák), 58. Štípek (Jokl)

Rozhodčí: Vaněk, Rapák – Kučera, Peluha