Příbram – Olomouc B 0:1 (kon.) | Jihlava – Vlašim 1:1 (kon.) | Opava – Sparta B 3:2 (kon.)
FK Příbram
0:1 (0:0)
SK Sigma Olomouc B
Pátek 12.04.2024, 18:00 • Na Litavce, Příbram • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 22. kolo

Příbram potřetí v řadě hrála doma a zapsala totožný výsledek. Stejně jako s Líšní i Vlašimí, tak i rezervou Olomouce zapisuje výsledek 0:1 a letos ještě doma nedala soutěžní gól. Tahle porážka ji musí zvláště mrzet, přišla až v nastavení šťastnou trefou Šípa a už šla jen těžko zvrátit. Další příležitost bude mít doma už za týden, protože ve středu se hraje vložené kolo a celek od Litavky zavítá na půdu dalšího rezervního celku, tentokrát pražské Sparty. Sigma tak ovládla duel sousedů a dostává se na páté místo v tabulce. (19:57:31)

90+4

90+4
    Když už ano, tak jde střela mimo. Odkop Digani zřejmě ukončí zápas.

90+3
    Příbram stupňuje tlak, nic jiného jí nezbývá, ale nemůže se dostat do zakončení.

90+2
    Olomouc B právě vstřelila branku! Podobná situace jako před deseti minuty na druhé straně. Střela JÁCHYMA ŠÍPA byla sražena bekem před ním a doskákala přímo do spodního růžku branky. Melichar se natahoval marně.

90+1
    Útočnou snahu Příbrami zastavuje zdvižený praporek rozhodčího.

90
    Základní hrací doba je minulostí. Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

88
    V posledních minutách je k viděni mnoho soubojů. Vše směřuje k tomu, že u Litavky se fanoušci gólu nedočkají.

86
    Novotný si ve středu hřiště pomohl rukami a vidí za svůj počin žlutou kartu.

85
    V závěru zápasu se hosté tlačili dopředu a dostali do bezprostřední blízkosti Melichara, nakonec je zastavil ofsajd.

84
    Střídání v týmu FK Příbram:
    ze hřiště odchází Ngagne Fall, přichází Ondřej Novotný.

82
    Následný roh hosté odvrátili a mohou jít dopředu. Příbramská obrana je ale pozorná.

81
    Střela Hoška zpoza vápna byla tečována jedním z obránců a Digaňa měl co dělat, aby neinkasoval. Nakonec míč udržel před brankovou čárou, nicméně deset minut před koncem přišla první vážnější střela.

79
    Žlutá karta pro tým FK Příbram (Patrik Švestka).

79
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
    ze hřiště odchází Matěj Mikulenka, přichází Yunusa Muritala.

77
    ze hřiště odchází Václav Dudl, přichází Matyáš Coňk.

76
    Příbramští na druhé straně se zamotali do svých kliček a přišli o míč.

75
    Langer napřáhl z velké dálky. Ze střední vzdálenosti ale poslal míč na prázdnou tribunu za Melicharovou branku.

73
    ze hřiště odchází Filip Slavíček, přichází Moses Emmanuel Amasi.

73
    A také přišlo. Hušbauer zajímavě kroutil míč na vzdálenější tyč, jenomže těsně minul

72
    Hošek vybojoval pro Příbram zajímavou standardní situaci na hranici velkého vápna. Odtud by mohlo přijít ohrožení branky.

71
    Podobně dopadla celá akce i nyní. Zkraje vše vypadalo, že se půjde do otevřené obrany dva na jednoho. Pak ale přišlo zabrzdění a při centru došlo k útočnému faulu.

70
    Hosté se opět dostali na chvíli na hranici vápna, nicméně ani centry, ani přihrávky na hranici šestnáctky jim nepomohly. Nakonec se sami vyhnali.

68
    ze hřiště odchází Pavel Hašek, přichází Theodoros Andronikou.

67
    Druhý poločas se nese zatím ve znamení marného dobývaní na jedné či druhé straně. Ve finální fázi tomu chybí myšlenka, moment překvapení, který zaskočil soupeře a následně by vznikla zajímavá šance.

64
    Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Dele Ola Israel).

63
    Hašek už mohl jít sám na gólmana, nakonec ho ale zastavil útočný faul.

62
    Podobně dopadli na druhé straně i domácí. Hušbauer se pokoušel něco vymyslet, nakonec vše dopadlo tak, že po několika vteřinách souboje o míč příšel.

59
    Hadaš pustil ostrý centr z pravé strany a Olomouc se alespoň na chvíli dostala do obléhání domácí branky. I nyní ale mohl Melichar zůstat v klidu.

58
    Hanáci se zatím marně snaží něco vymyslet a s míčem se pohybují okolo půlící čáry. V tomhle směru zatím Příbramští nemusí mít strach.

56
    Potřetí si Fall zaběhl za obranu v krátkém sledu a nyní byl chycen. Olomouc si může oddychnout, jinak by šel domácí útočník sám na Digaňu.

55
    Rychle na opačný konec hřiště, kde chce jít Příbram do rychlého brejku. I Olomouc si dokáže poradit se dvěma centry.

54
    Fall se znovu ocitl na hranici ofsajdu, avšak tentokrát proběhlo vše v pořádku. Hosté poté zkusili rychlý kontr, nicméně Melichar včasným vyběhnutím vše rychle zastavil.

52
    Olomouc se nyní dostává do hry ve druhém poločase a drží míč na svých kopačkách.

51
    Další útočnou snahu Příbrami zastavuje ofsajdové postavení.

49
    Ani další roh, tentokrát z pravé strany, adresáta nenašel. Příbram má ale v úvodních minutách po změně stran jasnou převahu.

47
    Fall si při rohu Příbrami pokusil a akrobatické nůžky, míč se k němu ale nedostal a domácí musí začít od poloviny hřiště.

46
    ze hřiště odchází David Krch, přichází Michal Hošek,
    ze hřiště odchází Emmanuel Antwi, přichází Patrik Švestka.

ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Matěj Hadaš.

46

První poločas žádnou větší šanci nenabídl, spíš pouze poloviční příležitosti, kterých měla víc Příbram. Ani jeden z gólmanů, ale nemusel výrazněji zasahovat a tak je stav o přestávku 0:0.

45+1

45
    Sigma ještě zahrávala standardní situaci, která se ji rovněž nepovedla. První poločas se za chvíli naplní

43
    Dva přetažené centry hostů končí nakonec jejich útočným faulem a první poločas se zřejmě dohraje bez vstřelené branky.

42
    V závěru prvního poločasu dala o sobě vědět také Olomouc. Zifčák dostal míč do vápna, jenomže se mu zamotal mezi nohami a tak z toho vznikla střela mimo.

40
    Faul Antwiho , který zatáhl za ruční brzdu, zastavil potenciální akci Olomouce. Příbram se stihne alespoň srovnat a dostat se před balon.

39
    Všem domácím málem zatrnulo, když si Melichar ukopl míč. Naštěstí pro ně se do zakončení nedostal nikdo z Olomouckých.

38
    Až nyní se Příbram dostala pod tlak, což řešila odkopem do zámezí. Poprvé se v její defenzivě objevily menší zmatky.

37
    Po delší době se Olomouc usadila na útočné polovině. Dostala se však pouze na hranici šestnáctky, tam o míč přišla a pokračovat bude Melichar.

36
    A totéž se děje i na druhé straně hřiště. Hlavní rozhodčí se zatím snaží do hry moc nezapojovat a není moc vidět, což je dobře.

35
    Jahić vystavil stopku Fialovi. Na první pohled se zdálo, že se bude jednat o faul, nicméně hlavní sudí okamžitě odmítá jakékoliv přerušení hry.

33
    Následně se ho pokusil oslovit Krch, také tomu se ale centr nepovedl. Olomouc bude opět pokračovat odkopem od branky.

32
    Matoušek nyní zazdil slibně rozvíjející se akci, když si míč ukopl. Následovat bude Digaňův odkop.

31
    Dudl chtěl rychle rozehrát po faulu uprostřed hřiště, jenomže rozhodčí Ulrich ho hodně rychle vrátil. Na druhý pokus bylo všechno špatně a rozehrávat bude Olomouc.

30
    Domácí opět zahrozili z pravé strany. Nečas hledal centrem Falla, který z první poslal ale míč mimo Digaňovu branku.

28
    Olomouc se snaží udržet míč delší dobu na kopačkách. Hraje s ním ale pouze mezi defenzivními hráči. Příbram se zatím nemusí bát žádného většího nebezpečí.

26
    Z něj poslal Jahić dlouhý aut a vyslal do brejku Falla, který utíkal sám na Digaňu, ač mířil z úhlu, tak překonal olomouckého brankáře. Míč ale odskákal těsně vedle pravé tyče.

25
    Krásný centr Mikulenky nikoho nenašel a míč zamířil do autu.

24
    Jeden z domácích hráčů leží na hřišti v bolestech a svíjí se. Po chvilce ale nakonec vstává a vypadá, že bude v pohodě. Olomouc bude pokračovat po přerušení.

22
    Příbram ale už začíná mít mírně navrch a čím dál víc se hraje před brankou Olomouce.

21
    Matoušek se pokoušel o individuální akci, jenomže narazil a na hranici vápna a míč putoval do autu.

19
    Rohové kopy ale domácím zatím moc nejdou. Následný centr do vápna lízl Jahić a míč se proletěl kolem pravé tyče Digaňovy branky. Gólman Olomouce celou záležitost kontroloval skokem k tyči.

17
    Další faul hostů a sudí Ulrich musí umravňovat Cahela. Po Hušbauerově rozehrání bude následovat roh.

16
    Střelecký pokus zpoza šestnáctky vyzkoušel Zifčák, jeho šance ale rychle vzala za své, neboť míč nabral ohromnou výšku.

15
    Domácí opět zkoušeli poslat míč za obranu hostů, což tentokrát přečetl Digaňa a lapil míč do rukavic.

13
    Faul na Nečase ve střední vzdálenosti využil Hušbauer k rychlé rozehře na Matouška, který ale prohrál souboj u lajny a následně i faulovat. Olomouc tak může otočit hru.

12
    Špatný odkop Digani dostává Příbram zadarmo k míči. Domácí si ale autovým vhazováním moc nepomohli. Spší naopak. Olomouc hned získala merunu a uklidňuje hru v obranné linii.

11
    Na druhé straně zabíhal za obranu Nečas a dostal se i ke střele, jenomže nastřelil pouze beka před sebou a Olomouc hned míří na druhou stranu.

10
    Fiala s Elbelem si zakombinovali na pravé straně a dostali se k centru, po ktrém přišla hlavička. Ta však zamířila mimo a Melichar nemusel zasahovat.

9
    Defenziva Olomouce se ocitla pod tlakem. Vysvobodil ji až faul na Šípa u postranní lajny.

7
    Domácím se ale podařilo dostat se postupně před vápno a vybojovali si alespoň roh. Také Hanáci si ale počínali ve vzduchu na výbornou.

5
    Příbramská obrana musela začít úplně odzadu a situaci řešila nákopem dopředu. Moc daleko se nedostala a na levé straně hřiště si oba týmy posílají míč jako při tenise.

4
    Hosté se ještě udrželi na míči, nicméně na půlící čáře ho ztratili a následně si pomohli faulem.

3
    Stejně tak i napodruhé, když Jahić nadzvedl míč a ten zamířil do autu. Sigma je vyhnána do středu hřiště.

2
    Olomouc si po pár vteřinách vypracovala první roh. Nacvičený signál, ale okázala příbramská obrana odvrátit.

1
    Oba týmy se v úvodní minutě prezentovaly útočnými fauly.

1

FK Příbram: Melichar – Fišl, Jahić, Dav. Krch, Dudl – Hušbauer (C) – Nečas, Antwi, F. Matoušek, Fall – P. Hašek.
    Náhradníci: Babka – Coňk, Andronikou, Švestka, Hudec, Hošek, O. Novotný.

SK Sigma Olomouc B: Digaňa – Dohnálek, Šíp, Zifčák, Fabiánek – Israel, Mikulenka, Slavíček, Fiala – Elbel, Langer (C).
    Náhradníci: Koutný – Amasi, Vepřek, Jaja, Hadaš, Muritala.

Statistika vzájemných zápasů těchto týmů přeje domácím celkům. Vyhrály totiž všechny tři a ve všech případech padly minimálně tři góly. B-tým Sigmy doma v loňském roce vyhrál na jaře nejprve 4:1 a poté na podzim 2:1. V Příbrami se hrálo předloni, kdy domácí zvítězili jednoznačně 5:0.

Příbram je na tom ohledně zisku bodů na domácí půdě ještě hůř. V přípravě sice dvakrát vyhrála 3:1, avšak ve dvou mistrovských zápasech před vlastními fanoušky neskórovala a v obou případech prohrála 0:1. Po té poslední prohře na stadionu Na Litavce byl dokonce odvolán trenér Karel Krejčí. Toho nahradil jeho asistent Roman Bednář a hned slavil překvapivou výhru 2:1 na hřišti vedoucí Dukly.

Hosté z Olomouce přijíždí do Příbrami s tím, že se jim v roce 2024 v roli hostů příliš nedaří. Včetně přípravných zápasů dvakrát prohráli a třikrát remizovali. Naposledy skončil jejich duel na půdě Žižkova 2:2.

Příjemný páteční večer od řeky Litavky. V Příbrami se již tradičně předehrává nadcházející víkend a ne jinak tomu bude i teď. Navíc se bude jednat o souboj sousedů v tabulce. Domácí tým se nachází na šestém místě a utká se se sedmou rezervou Olomouce. Oba celky jsou shodně na 30 bodech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.