Pátek 19.04.2024, 15:30 • Stiga Arena, Tranås (SWE) • Turnaj pěti (U17)

Střely na bránu 19:38 (7:13, 10:10, 2:15)
    Vyloučení 2:2
    Bez využití. (17:36:50)

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Jiří Novák a Lauro Peter.

Svěřenci Pavla Patery vydřeli na turnaji pěti zemí třetí výhru, paradoxně se po šestigólových přídělech Finsku a domácímu Švédsku nejvíce nadřeli proti poslednímu Švýcarsku, které zůstává stále bez bodu.
    Po hladké výhře 6:2 z minulého turnaje v Porubě tentokrát Češi museli po Fasnerově vedoucí brance reagovat na bleskurychlý švýcarský obrat během dalších 45 vteřin v úvodní části. Hned ve 22. minutě vyrovnal z nájezdu Rozsíval a po nevyužitých přesilovkách na obě strany zakončil rozhodující brejk vítězným gólem ve 45. minutě Pekař. Čeští hokejisté měli hru pevně ve své moci a ač nepřidali další gól, soupeře k ničemu nepustili ani v závěrečné power-play.

59:16
    Češi konečně zablokovali kotouč a vyrazili do brejku, ze středního pásma však Pavlík těsně minul prázdnou bránu.

59:00
    Švýcarsko odvolává brankáře a hraje v šesti.

58:40
    Šest hráčů bojuje o zašlápnutý kotouč za českou bránou.

58:01
    Přesně ve chvíli, kdy hlasatel oznámil poslední dvě minuty, prosvištěla těsně kolem české brány Nappiotova střela švihem od modré čáry.

57:31
    Další dlouhý čtyřminutový úsek hry utnulo švýcarské nahození, které bylo tečováno do hlediště.

56:39
    Černou práci odvedl opět Pavlík, poté objel bránu Hrubý a naservíroval kotouč pod sebe Winkelhöferovi, jehož dobře mířenou ránu na zadní tyč Steinmann zneškodnil reflexivně vyrážečkou.

54:54
    Přečíslení 3 na 2 vyřešil výborně Schmidt, když čistě obral o kotouč Čihaře.

54:18
    Schmidtovu plavající střelu od styku modré čáry s mantinelem posouvá Novák betonem do rohu kluziště.

53:31
    Nevídaných sedm minut a 33 vteřin se hrálo v kuse bez přerušení. Zimovčák prostřelil hradbu těl a Steinmann v posledním okamžiku jen vyrážel před sebe, dorážku pak umístil do plexiskla Dyk a poté červenočerní vyhodili na zakázané uvolnění.

52:35
    Pavlík sledoval vyhozený kotouč, prosadil se opět proti přesile a souhra celé české formace prozatím končí Zimovčákovou ranou od modré vedle.

51:40
    Hra ubíhá už více než pět minut bez přerušení, v poslední době mají častěji kotouč na svých holích svěřenci Pavla Patery.

49:42
    Švýcarům se podařilo vydolovat kotouč u mantinelu a posunout ho do středního pásma.

47:57
    A další ránu od modré vyráží klečící gólman s helvétským křížem na hrudi v posledním okamžiku do rohu.

47:13
    Češi měli při tomto střídání silný tlak. Lev z rohu kluziště nabil Pavlíkovi mezi kruhy, jeho ránu ještě dorážel další hráč z pravé strany, ovšem Steinmann vytasil výborný rozklek.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 14. Mundy (Aebli), 14. Peter (Schenk, Wagner) – 13. Fasner (Černý, Pekař), 22. Rozsíval (Úbl, Klatovský), 45. Pekař (Mikel, Černý)

Švýcarsko: Steinmann (Birchler) – Schmidt, van der Kaaij, N. Lehmann, Pedrotti, Nappiot, Cuesta, Vouardoux – Peter, Schenk, Wagner – Blaha, Kneubühler, Aeschlimann – Dandois, L. Lehmann, Hasler – Schmid, Aebli, Meier – Mundy
    Trenér: Schumacher

Česko: Novák (Oršulák) – Černý, Seidl, Cichoň, Mikel, Zimovčák, Winkelhöfer, Dyk – Čihař, Záhejský, Pekař – Bartovič, Pavlík, Lev – Rozsíval, Klatovský, Úbl – Hrubý, Fasner, Mikeš
    Trenér: Patera

Rozhodčí: Green-Lilja – Kallenberg, Petersson (SWE)