Luton – Brentford 1:5 (kon.) | Sheffield Utd. – Burnley 1:4 (kon.) | Wolverhampton – Arsenal 0:2 (kon.)
Wolverhampton Wanderers
0:2 (0:1)
Arsenal FC
Sobota 20.04.2024, 20:30 • Molineux Stadium, Wolverhampton • Anglická Premier League • 34. kolo

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 2:6. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:9. (22:34:26)

Londýnský Arsenal přenocuje na čele tabulky, když pošesté v řadě poráží Wolverhampton na jeho hřišti góly ze závěrů obou poločasů 2:0.
    Hosté měli více ze hry, koncovku však měli slabou a za bezbrankového stavu je zachránila tyč při šanci Joãa Gomese. Krásným angličanem otevřel skóre v poslední minutě první půle Leandro Trossard a pojistka přišla až v nastaveném čase, kdy do otevřené obrany podnikl Arsenal několik nebezpečných útoků, z nichž se ujalo překvapivé zakončení kapitána Ødegaarda z nemožného úhlu.

90+7

90+7
    V posledních vteřinách nastavení ještě uháněl sám na brankáře Martinelli, ale zakončil slabě přímo do jeho náruče. Vzápětí zazněl poslední hvizd píšťalky sudího Tierneyho, takže tato zahozená šance kanonýry už tolik mrzet nemusí.
    90+5. Martin ØDEGAARD - 0:2

90+5
    Arsenal právě vstřelil branku!
    V úplném závěru se hosté dočkali pojistky. Další útok do otevřené obrany vedl Rice, přes Havertze se dostal k míči MARTIN ØDEGAARD a ač jeho centr srazil ve skluzu Toti Gomes, druhým pokusem už z nemožného úhlu nachytal norský záložník domácího brankáře na švestkách.

90+4
    Martinelli si naběhl na Riceovu uličku a nikým neobtěžován pálil z rohu malého vápna prudce na bližší tyč. Sá už padal opačným směrem, ale stačil ještě pravicí tutovku Arsenalu vyrazit.

90+3
    Po rohovém kopu nakrátko vyslal prudkou ránu zpoza šestnáctky právě Rice a přinutil Josého Sá boxovat.

90+2
    Declan Rice si povozil na zádech celou smečku žlutočerných, nakonec jeho centr musel uklízet na roh Toti Gomes.

90+2
    Bukayo Saka si navedl míč jako přilepený na kopačkách do pokutového území, obešel snadno Traorého, ale z úhlu vyslal křížnou střelu těsně nad břevno.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Kolem napadajícího Havertze odkopl u rohového praporku míč za postranní čáru Kilman.

89
    Wolverhampton rozhodně oproti podstatné části druhé půle, kdy se jen bránil, zvýšil aktivitu, jenže k ničemu to zatím nevede. Další nesmělá akce končí útočným faulem.

87
    Thomas Doyle posílá naprosto nepovedený křížný pas do zámezí. Čas na vyrovnání se domácím postupně kriticky krátí.

85
    Dnešní utkání sleduje 31 621 diváků.

84
    Pro Sarabiův pas si došel s jistotou Raya. Zze souboje odpadl Lemina a svíjí se na trávníku, rozhodčí povolává na hřiště zdravotníky, ovšem faul pískat nehodlá.