Prostějov – Příbram 2:1 (kon.) | Sparta B – Líšeň 1:3 (kon.) | Vyškov – Jihlava 0:1 (kon.)
Táborsko – Opava 2:1 (kon.) | Varnsdorf – Kroměříž 3:2 (kon.) | Chrudim – Dukla Praha 0:2 (kon.)
Brno – Žižkov 0:2 (kon.) | Vlašim – Olomouc B 0:3 (kon.)
FC SILON Táborsko
2:1 (1:1)
Slezský FC Opava
Středa 08.05.2024, 17:30 • Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Fotbalisté Táborska prohráli v minulém kole s rezervou Olomouce 0:1, klesli na 4. místo v tabulce a dnes si jistě budou chtít napravit reputaci. Trenér Táborska Roman Nádvorník věří v mohutnou podporu publika. „Všichni víme, o co hrajeme. Pokud bychom se dostali do baráže, byl by to historický úspěch klubu. Chceme divákům v zápase s Opavou udělat radost, když se nám to v Olomouci nepovedlo,“ burcuje Nádvorník před dnešním utkáním na klubovém webu. Táborsko zatím neprohrálo ani jeden z pěti domácích jarních zápasů.

Opava se po domácí remíze 0:0 s Chrudimí propadla na 10. místo. Svěřenci trenéra Miloslava Brožka ztrácejí na Táborsko osm bodů a na sestup mají šestibodový náskok. Opavští v minulém venkovním zápase konečně pocítili, jaké to je vyhrát na půdě protivníka. Brněnskou Zbrojovku vyloupili výsledkem 1:0 a jistě budou chtít uspět i na jihu Čech. Tím spíše trenér Brožek, který u Jordánu v minulosti působil.

V prvním letošním utkání mezi Táborskem a Opavou padl jediný gól. Táborský Matoušek rozhodl v říjnu o vítězství Jihočechů v Opavě brankou z třetí nastavené minuty. Rozhodne jediný gól i dnes?

FC SILON Táborsko: Pastornický – Koné, Novák, Tusjak, P. Plachý – Bláha, Kateřiňák, Sojka, Đorđić, Varačka – Šašinka.
    Náhradníci: Kerl – J. Mach, Skopec, Kopáček, Nsunzu, Osmančík, Svatek.
    Trenér: Roman Nádvorník

Slezský FC Opava: A. Richter – Kopečný, Srubek, Janoščín, Hýbl – Ondráček, Blecha – Málek, Rezek, Marzuq – Rataj.
    Náhradníci: Číž – Kadlec, Haitl, Pejša, Přichystal, Velička, Omale.
    Trenér: Miloslav Brožek

Rozhodčí: Petřík – Leška, Pfeifer.

Týmy už nastupují na trávník, hosté z Opavy ve žluté a modré barvě, domácí Táborsko v modré a černé.

1

1
    Opava zkusila první akci po pravé straně, jenže balon ztratila.

3
    Hosté to zkoušejí dlouhými nákopy, zatím neúspěšně.

3
    Opava právě vstřelila branku! Opavští naběhli po pravé straně a vyšachovali obranu Táborska. Po několika přihrávkách dával JAKUB REZEK v podstatě do prázdné branky. Opava vede v Táboře velice rychle 1:0.

5
    Domácí se vrhli po inkasované brance ihned do útoku, ale jejich zakončení skončilo mimo tři tyče.

8
    Janoščín vytlačil postupujícího Varačku do autu.

10
    Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Ondřej Bláha).

11
    Dordič se prokličkoval až do vápna a poslal balon před branku. Domácím k zakončení příliš nechybělo.

12
    Domácí trenér se u asistenta dožaduje ruky ve vápně, ten však pro něj nemá pochopení.

15
    Varačka unikl po pravé straně a poslal míč před Richterovu branku. Šašinka nabíhal rychle, gólman Opavy byl ale u míče první.

18
    Pěkný centr zleva nezpracovali domácí dobře.

19
    Po faulu na Dordiče zahrávají Táborští standardku ze zajímavé pozice.

19
    Sojka poslal míč přes zeď, Richter měl ale dobrý přehled o situaci a balon lapil.

22
    Varačkův centr vápnem minul dva jeho spoluhráče. Opava teď měla velké štěstí.

24
    Opavští vybojovali míč a po několika odrazech zakončoval nebezpečně Málek. Brankář Pastornický míč srazil a s problémy mu zabránil v cestě do sítě.

26
    Sojka chtěl odcentrovat před branku, jenže našel Richterovu náruč.

28
    Marzuq naskočil na centr zleva a poslal míč mimo branku.

30
    Marzuq tentokrát v roli faulujícího a Opava ztrácí na středu hřiště míč.

33
    Po akci po levé straně zahrává Táborsko rohový kop.

34
    Domácí po rohu prodloužili, tam byl ale jen gólman Opavy.

37
    Ani pád Varačky ve vápně neznamená pro Táborsko penaltu.

39
    Žlutá karta pro tým Slezský FC Opava (Adam Ondráček).

40
    Byla nařízena penalta. Táborsko může srovnat.

40
    Žlutá karta pro tým Slezský FC Opava (Jakub Rezek).

41
    Míč si bere Dordič.

42
    Dordič z penalty nepochopitelně přestřeluje! Stav se nemění.

43
    Žlutá karta pro tým Slezský FC Opava (Matěj Hýbl).

44
    Táborsko i nadále tlačí a vybojovalo roh.

44
    Táborsko právě vstřelilo branku! Domácí si vytvořili tlak a po několika přihrávkách se nakonec k míči dostal ONDŘEJ BLÁHA a přesně umístěnou ranou po zemi srovnal na 1:1.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+2
    Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Bojan Đorđić).

45+3
    První poločas skončil. Opava se dostala do vedení hned na začátku utkání. Táborsko mohlo srovnat z penalty, jenže Dordič ve 42. minutě přestřelil branku. Táborsko se vyrovnání přece jen dočkalo. Minutu před koncem srovnal Bláha na 1:1. Druhý poločas začne asi v 18:35.

46

46
    Střídání v týmu Slezský FC Opava:
    ze hřiště odchází Yahaya Mohammed Marzuq, přichází Solomon Omale,
    ze hřiště odchází Matěj Hýbl, přichází Jan Kadlec.

49
    Do druhé půle vstoupila Opava aktivně, zatím nic z toho.

50
    Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Jiří Kateřiňák).

51
    Opava nebezpečně zahrozila zprava, domácí srazili míč těsně vedle tyče na roh.

55
    Centr do šestnáctky Opavy k nebezpečnému zakončení nevedl.

57
    Po faulu Koného zahrávají hosté standardku.

58
    Domácí centr ihned odhlavičkovali mimo nebezpečí.

59
    Opava se snaží pomalým postupem získat dobrou pozici pro zakončení, s tím si však Táborsko dokáže zatím poradit.

61
    Rychlou akci Táborska rozehrál kapitán Novák, finální zakončení však chybělo.

63
    Centr Kopečného odeslali domácí do autu.

65
    Plachý se uvolnil zprava, jenže poslal míč jen nad branku.

65
    Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
    ze hřiště odchází Jakub Šašinka, přichází Pavel Svatek.

68
    ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Jakub Přichystal.

70
    Táborsko získalo míč a vzápětí ho ztratilo. Na hřiště se vkrádá nervozita.

73
    Táborsko právě vstřelilo branku! Na počátku gólové akce bylo zaškobrtnutí Dordiče, který dokázal poslat míč zamotaný mezi nohy na Sojku, který pohotově odcentroval na pravou stranu. K míči se dostal nakonec PAVEL SVATEK, který zblízka propálil Richtera. Táborsko vede nad Opavou 2:1.

75
    Dnešní utkání sleduje 1336 diváků.

76
    ze hřiště odchází Alexandr Sojka, přichází David Skopec.

78
    Opava se snažila proniknout zleva, její akce končí ale ofsajdem.

79
    Jedovatou střelu Blechy po zemi musel Pastornický zkrotit skokem k tyči.

79
    ze hřiště odchází Tomáš Rataj, přichází Patrik Haitl.

82
    ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Bohdan Velička.

84
    Hosté se připravili útočným faulem o dobrou pozici.

86
    Hraje se převážně okolo půlky hřiště a týmy se střídají v hlavičkování.

88
    Svatek se provinil útočným faulem, rozehraje Opava.

89
    Kateřiňák sundal opavského kapitána Janoščína, u míče hosté.

90
    Táborsko se zatím úspěšně brání a za chvíli se dozvíme, kolik sudí nastaví.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+1
    Málek rozehrál standardku hodně nepovedeně, trefil prvního bránícího hráče.

90+3
    Opava tlačí a do útoku jde i její gólman.

90+3
    Opava zahrává už druhý rohový kop.

90+4
    Nakonec se k hlavičce dostal právě brankář Richter, jehož pokus končí nad brankou.

90+4
    Konec zápasu. Po remízovém poločase rozhodl nakonec náhradník Pavel Svatek, který vstřelil branku na 2:1 už po osmi minutách na hřišti. To je z Tábora vše, loučí se Josef Janda. (19:25:30)