Prostějov – Příbram 2:1 (kon.) | Sparta B – Líšeň 1:3 (kon.) | Vyškov – Jihlava 0:1 (kon.)
Táborsko – Opava 2:1 (kon.) | Varnsdorf – Kroměříž 3:2 (kon.) | Chrudim – Dukla Praha 0:2 (kon.)
Brno – Žižkov 0:2 (kon.) | Vlašim – Olomouc B 0:3 (kon.)
MFK Vyškov
0:1 (0:1)
FC Vysočina Jihlava
Středa 08.05.2024, 17:00 • Drnovice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 27. kolo

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:2. Rohy: 11:2. (19:04:06)

Je dobojováno. Vyškov i přes optickou převahu a větší držení míče nedokázal Jihlavě vstřelit gól a všechny body za výhru 1:0 si tak odváží hosté. Ve 2. poločase nejprve zahrozil střelou do šibenice Patrik Schön, stejně jako s hlavičkou Barta Straalmana v samém závěru si ale v obou případech poradil Pavel Soukup v brance Jihlavy a změnu skóre tak nepřipustil.
    Svěřencům Jana Kameníka se tak pomalu rozplývá vidina přímého postupu do nejvyšší soutěže, naopak Jihlava dnešní výhrou udělala rázný krok k záchraně.
    Děkuji za pozornost a přeji hezký večer.

90+6

90+5
    Rohový kop domácích si obrana Jihlavy pohlídala a hlavní arbitr Karel Rouček už kouká na hodinky.

90+4
    Po centru Lukáše Lahodného se ve vápně nejvýše vyhoupl Bart Straalman, jeho hlavičku směřující pod břevno ale Pavel Soukup skvělým zákrokem vyráží na roh.

90+3
    Ofsajd hostů dává domácím šanci k nejspíše poslednímu ohrožení branky Jihlavy.

90+2
    Amidou Diallo teď dobrým presingem znepříjemňuje Jihlavě rozehrávku, míč šel ale od něj do zámezí a hosté tak budou mít vhazování.

90
    Hlavní rozhodčí Karel Rouček nastavuje 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90
    Dlouhý nákop hostů končí na kopačkách Filipa Štěpánka, ten jej hned posílá znovu na útočnou polovinu.

89
    K míči se dostal ve vápně Vyškova Marvis Ogiomade, netrefil ale míč ideálně a branku tak neohrozil.

88
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
    ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Landing Sagna.

87
    Po předchozím souboji teď zůstává na hrací ploše Justin Araujo-Wilson a žádá si ošetření.

86
    Centr domácích od rohového praporku prolétl malým vápnem, nikdo jej ale netečoval a míč tak budou mít hosté.

84
    Střela Amidou Dialla z hranice vápna neměla potřebnou razanci a letěla doprostřed branky, a tak Soukup v pohodě chytá.

82
    Útočný faul domácích ve vápně zastavuje snahu o ohrožení branky Jihlavy. Pavel Soukup rozehrává dlouhým nákopem až na útočnou polovinu.

81
    Dobrou přihrávku do běhu obdržel Tomáš Svoboda, před vápnem se rozhodl ke střele, z těžké pozice ale pálil hodně mimo Borkovi branky.

79
    Rohový kop hostů na zadní tyč si obrana Vyškova pohlídala a má míč ve své moci.

78
    Dnešní utkání sleduje 1052 diváků.

78
    ze hřiště odchází Miroslav Křehlík, přichází Tomáš Svoboda,
    ze hřiště odchází Filip Šancl, přichází Jakub Selnar.

77
    Rohový kop domácích z pravé strany končí v rukavicích Pavla Soukupa.

76
    Střídání v týmu MFK Vyškov:
    ze hřiště odchází Fahad Bayo, přichází Allan Delferriere,
    ze hřiště odchází Golden Mafwenta, přichází Amidou Diallo.

75
    Justin Araujo-Wilson se hezky zbavil obránce na polovině hřiště a postupoval s míčem až před vápno Vyškova, tam ale neměl potřebnou podporu od spoluhráčů, proti přesile neuspěl a do útoku jdou znovu domácí.

73
    Ofsajdové postavení domácích přerušuje jejich útočné snažení. Dlouhým nákopem posílá míč na polovinu soupeře Pavel Soukup.

71
    Po faulu Lukáše Lahodného dostávají míč hráči Jihlavy. Dlouhý nákop až do vápna si ale domácí obrana pohlídala.

69
    Akce Vyškova končí útočným faulem ve vápně. Rozehrávky se ujme Pavel Soukup.

68
    ze hřiště odchází Fares Shudeiwa, přichází Matúš Lacko,
    ze hřiště odchází Tomáš Franěk, přichází Amadin Marvis Ogiomade.

67
    Domácí pokračují v dobývání Jihlavské branky, nepřesný pas ale končí mimo hrací plochu. Vhazovat tak budou hosté.

66
    ze hřiště odchází Patrik Schön, přichází Antonín Svoboda,
    ze hřiště odchází David Němeček, přichází Pavol Ilko.

64
    Centr z rohu nebyl pro obranu Jihlavy problém a s míčem můžou hrát po delší době právě hosté.

63
    Střela Issy Fomby končí na zdi, která ji hlavou sráží na rohový kop.

62
    Po jasném faulu Filipa Vedrala na žlutou kartu budou zahrávat domácí volný přímý kop ze středu hřiště. Zajímavá pozice k ohrožení branky.

62
    Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Filip Vedral).

60
    Po signálu z volného přímého kopu se ke střele zevnitř vápna dostal David Němeček, Pavel Soukup byl ale připraven a střelu vyráží.

59
    Golden Mafwenta už neudržel míč na hrací ploše a vhazovat tak budou hosté.

57
    Justin Araujo-Wilson neudržel míč na vlastní polovině, možnost domácích ohrozit branku ale znovu hostující obrana nepřipustila a odkopává.

56
    Po přihrávce Abdoulaye Sylly se ve vápně snažil ještě vylepšit si pozici Patrik Schön, na obránce hostů ale kličkou nevyzrál a akce tak končí.

54
    Vidíme podobný obraz hry jako v závěru 1. poločasu, domácí hrají s míčem a dobývají branku Jihlavy. Hosté to ale před vlastní brankou hodně zhušťují a tak je pro domácí problém najít mezeru a dostat se do zakončení.

52
    K odraženému míči se na hranici vápna dostal Patrik Schön, jeho dobře mířenou ránu do levého horního rohu branky ale vyráží dobrým zákrokem Pavel Soukup.

49
    Na centr si na hranici vápna naskočil Fahad Bayo, svoji hlavičku ale posílá hodně mimo branku Jihlavy.

49
    Faul u postranní čáry nepřehlédl arbitr Karel Rouček a domácí mají výhodu v podobě volného přímého kopu.

47
    Domácí drží v úvodu 2. půle míč na kopačkách a vyčkávají na skulinku v hostující obraně.

46

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 67% : 33%
    Střely na branku: 3 : 1
    Střely mimo branku: 1 : 0
    Rohové kopy: 4 : 1

Druhý poločas začne přibližně v 18:03 hodin.

Je za námi 1. poločas, ve kterém jsme zatím viděli jednu branku, kterou vstřelil v 15. minutě Justin Araujo-Wilson a do kabin tak odcházejí spokojenější fotbalisté Jihlavy. Domácí hráči Vyškova zatím mají problém vypracovat si proti zformované obraně Jihlavy větší příležitosti ke skórování a do 2. poločasu tak musejí svoji útočnou hru zlepšit.

45+1

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu nad rámec 1. poločasu.

45
    Rohový kop Vyškova zahrával z pravé strany Lukáš Lahodný, jeho centr byl ale nepřesný a hostující obrana si tak poradila.

44
    Hosté mají míč v držení a nikam teď nepospíchají.

42
    Na centr z rohového kopu si na zadní tyči naskočil Fahad Bayo, jeho hlavičku směřující na zem ale chytá Pavel Soukup.

41
    Nebezpečný centr Issy Fomby na zadní tyč na poslední chvíli hostující obrana zahrává do zámezí. Uvidíme rohový kop v podání Vyškova.

40
    Patrik Schön se do vápna hostů neprokličkoval a navíc od něj šel míč do zámezí, rozehrávat tak bude od branky Pavel Soukup.

38
    Po faulu hostů u postranní čáry zahrávali domácí volný přímý kop, centr do vápna si ale našel Filip Vedral a posílá míč hlavou pryč od branky Jihlavy.

37
    Abdoulaye Sylla si teď nerozuměl se spoluhráči, jeho nákop za obranu nikdo dostihnout nemohl. Od branky pošle míč do hry Soukup.

36
    Po delší době hrají s míčem také hosté, nepřesná finální přihrávka před vápnem ale dává míč opět hráčům Vyškova.

34
    Důrazný odkop Filipa Vedrala končí akci domácích, ti jsou zase na míči a budou zakládat kombinaci z vlastní poloviny.

31
    Měkký centr, který do vápna poslal Abdoulaye Sylla, končí v náručí Pavla Soukupa.

30
    Domácí teď drží míč na kopačkách a vyměňují si krátké přihrávky na vlastní polovině.

27
    Rohový kop Vyškova ohrožení Soukupovi branky nepřinesl.

27
    Centr Patrika Schöna z pravé strany do vápna uklízí obrana Jihlavy na roh.

26
    Po ztrátě domácích se mohli vydat do brejku hosté, nepřesná přihrávka ale akci zastavuje. S míčem opět hraje Vyškov.

25
    Jihlava zahrávala rohový kop, přetažený centr ale nenadělal domácí obraně starosti.

24
    Nákop Davida Němečka do vápna končí až v rukavicích Pavla Soukupa.

23
    Ofsajd! A v něm přistiženi hosté.

22
    Akce Jihlavy po levé straně končí po dobrém zákroku domácí obrany už před vápnem. Vhazování pro Jihlavu.

21
    Golden Mafwenta se při snaze získat míč ve vápně Jihlavy provinil faulem a rozehrávky se tak ujmou hosté.

19
    Po odrazu od jednoho z domácích hráčů končí míč v zámezí a do hry jej pošle od branky Pavel Soukup.

17
    Centr domácích do vápna z pravé strany si obrana Jihlavy pohlídala a odkopává do zámezí.

15
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Hosté jdou do vedení! Rychlý přesun míče na opačnou stranu, po zpětné přihrávce pálili z malého vápna hosté, střelu vyrazil Borek jen před sebe a tam stál dobře postavený JISTIN ARAUJO-WILSON, který neměl problém poslat míč do sítě.

14
    Rohový kop směřující na malé vápno boxoval Soukup pryč, střela domácích po odraženém míči letí doprostřed a tak ji Soukup v pohodě chytá.

13
    Akce domácích po levé straně končí po teči jednoho z hráčů Jihlavy v zámezí, uvidíme rohový kop.

13
    Akce hostů končí nepřesnou přihrávkou, míč putuje až k Borkovi.

11
    Ke střele za vápnem napřáhl Issa Fomba, jeho razantní pokus ale letí hodně nad branku Jihlavy.

10
    Justin Araujo-Wilson posílá svoji přihrávku hlavou mimo hrací plochu a vhazovat tak budou hráči Vyškova.

10
    Dobře kroucený míč na malé vápno odvrací hlavičkou jeden z hostujících obránců.

9
    Faul také na druhé straně, tentokrát mají výhodu volného přímého kopu domácí.

8
    Vysoký centr z přímého kopu se snášel na hranici vápna, kde byla připravena domácí obrana a odvrací do bezpečí.

7
    Dominik Farka se šikovně otočil s míčem u postranní čáry a byl při tom faulován, hosté tak budou zahrávat volný přímý kop.

6
    Dlouhý nákop Barta Straalmana končí až mimo hrací plochu, rozehrávat od branky tak bude Pavel Soukup.

5
    Akce hostů po levé straně hřiště se s úspěchem nesetkala, míč končí v zámezí a zpět do hry jej pošle Jiří Borek.

4
    S míčem na kopačkách teď hrají domácí a snaží se krátkými přihrávkami propracovat k ohrožení branky Jihlavy.

3
    Kombinaci hostů utnul rázným odkopem Filip Štěpánek.

1
    Patrik Schön se dostal při zpracování s míčem do zámezí a vhazovat tak budou hosté.

1

Úvodní výkop obstarají hráči Jihlavy.

Hlavní arbitr Karel Rouček již přivádí oba celky na hrací plochu, kde je vše připraveno k výkopu. Domácí Vyškov bude hrát v bílých dresech, hosté z Jihlavy v dresech modrých.

MFK Vyškov: Borek – F. Štěpánek (C), Straalman, Němeček, Aberkane, Fomba, Lahodný, Mafwenta, Ab. Sylla, Schön, Bayo.
    Náhradníci: Stejskal – Kamara, Ilko, A. Svoboda, Delferriere, Musa, Diallo.
    Trenér: Jan Kameník

FC Vysočina Jihlava: Soukup – Chytrý, Vedral (C), Piško, Šancl, T. Franěk, Farka, Křehlík, Shudeiwa, A. Pešek, Araujo-Wilson.
    Náhradníci: Mastný – T. Svoboda, Selnar, Tureček, Sagna, Ogiomade, Lacko.
    Trenér: David Oulehla

Rozhodčí: Rouček – Váňa, Kotalík.

Vzájemný zápas

Poslední souboj obou celků nabídlo na podzim 13.kolo F:NL a z výhry 1:0 na půdě Jihlavy se radoval Vyškov. Jedinou branku zápasu vstřelil v 75. minutě Idjessi Metsoko, ten už ale nyní hájí barvy plzeňské Viktorie.
    Poslední čtyři vzájemné zápasy pak opanovali fotbalisté Vyškova.

FC Vysočina Jihlava přicestuje k zápasu jako 12. tým tabulky se ziskem 31 bodů. Svěřenci trenéra Davida Oulehly tak jsou namočeni v boji o záchranu, na předposlední Prostějov mají 4 kola před koncem náskok pouhé 3 body. Forma Jihlavy navíc hovoří proti ní, v jarní části sezony je vůbec nejhorším celkem soutěže, když zapsala jedinou výhru, tři remízy a šest porážek. Jedinou jarní výhru si Jihlava připsala na úkor rezervy pražské Sparty, kterou doma porazila 3:1. Minulé ligové kolo remizovali hráči Jihlavy na svém stadionu 3:3 s Varnsdorfem, který také bojuje o záchranu. Jihlavští přitom vedli ještě 15 minut před koncem 3:1, nezvládli ale koncovku zápasu a brali tak pouze bod.
    Nejlepším střelcem týmu je se 7 góly 21letý forvard z Trinidadu a Tobaga Justin Araujo-Wilson, který se střelecky prosadil také minulé kolo, když vstřelil úvodní branku zápasu. Pět branek pak má na kontě obránce Filip Vedral, který je odchovancem Jihlavy.

MFK Vyškov je v tabulce F:NL na 2. místě se ziskem 46 bodů, aktuálně tedy drží pozici zaručující barážové boje o postup do FORTUNA:LIGY. Ještě po podzimní části soutěže byli svěřenci Jana Kameníka lídrem soutěže, 1. místo ale přenechali po nepovedeném vstupu do jarní části Dukle Praha, na kterou aktuálně ztrácejí 4 body. Šance na přímý postup do nejvyšší soutěže tak pořád žije. V domácím prostředí jsou hráči Vyškova se 30 získanými body a jedinou porážkou nejlepším celkem ligy a dnes to budou chtít potvrdit. Minulé ligové kolo padl Vyškov 3:2 na půdě Viktorie Žižkov a utkání musel navíc dohrávat o deseti bez vyloučeného lotyšského forvarda Raimondse Krollise, který nejprve v 1. poločase proměnil penaltu, ale ve 2. půli viděl dvě žluté karty v rozmezí 8 minut a musel předčasně pod sprchy. Dnes tak bude svému týmu chybět.
    Nejlepším střelcem týmu je se 6 góly ugandský útočník Fahad Bayo, který se na Žižkově také gólově prosadil. Vyškov se po podzimní části musel rozloučit s produktivním Idjessi Metsokem, který se po 9 gólech v podzimní části přesunul do kádru Viktorie Plzeň.

Hezký sváteční podvečer všem příznivcům fotbalu! Je před námi utkání 27. kola F:NL, MFK Vyškov přivítá na stadionu v Drnovicích, kde hraje své domácí zápasy, FC Vysočinu Jihlava.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

holinkic

Branky: 15. Araujo-Wilson

Karty:   62. Vedral (JIH)

Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:2. Rohy: 11:2.
    MFK Vyškov: Borek – F. Štěpánek (C), Straalman, Němeček (66. Ilko), Aberkane, Fomba, Lahodný, Mafwenta (76. Diallo), Ab. Sylla, Schön (66. A. Svoboda), Bayo (76. Delferriere).
    Náhradníci: Stejskal – Kamara, Musa.

FC Vysočina Jihlava: Soukup – Chytrý, Vedral (C), Piško, Šancl (78. Selnar), T. Franěk (68. Ogiomade), Farka, Křehlík (78. T. Svoboda), Shudeiwa (68. Lacko), A. Pešek, Araujo-Wilson (88. Sagna).
    Náhradníci: Mastný – Tureček.

Rozhodčí: Rouček – Váňa, Kotalík