Darmstadt – Hoffenheim 0:6 (kon.) | Bayern – Wolfsburg 2:0 (kon.) | Bochum – Leverkusen 0:5 (kon.)
SV Darmstadt 98
0:6 (0:5)
TSG 1899 Hoffenheim
Neděle 12.05.2024, 15:30 • Jonathan-Heimes-Stadion am Böllenfalltor • Německá Bundesliga • 33. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Příjemné nedělní odpoledne při zápase německé Bundesligy, která se pomalu chýlí ke svému konci. Na programu je o tomto víkendu předposlední kolo, kde mimo jiné dojde i na souboj Darmstadtu a Hoffenheimu. Utkání startuje v 15:30, a tak Vám přeji příjemnou zábavu!

Tento německý celek má dvě kola před koncem jistou jednu věc – sestup do druhé Bundesligy. Darmstadt se nachází na poslední příčce tabulky, navíc s velikou ztrátou na nejbližší Kolín nad Rýnem. V dosavadním průběhu soutěže posbírali svěřenci trenéra Torstena Lieberknechta pouze sedmnáct bodů, a to za pouhé tři výhry a osm remízových výsledků. Skóre 30:76 z hlediska vstřelených a inkasovaných branek hovoří vcelku jasně.
    V posledním kole navštívili „Die Lilien“ Volkswagen Arenu, kde hraje své domácí zápasy Wolfsburg. A domácí Vlci také rychle potvrdili roli favorita, protože už v jedenácté minutě to po gólech Wimmera a Winda bylo 2:0. Poté se na branku dlouho čekalo, a to až do třetí minuty nastavení druhé půle, kde završil gólový účet svého týmu český křídelník Václav Černý. Darmstadt si vypracoval za celý zápas jen jeden pokus na branku a zaslouženě prohrál 0:3.

Hoffenheim si naopak vede o poznání lépe a stále zůstává ve hře o příčky zaručující postup do jednoho z evropských pohárů pro příští ročník. Svěřenci kouče Pellegrina Matarazza se nachází na osmé příčce tabulky a dosud nasbírali solidních čtyřicet bodů, to přesně za jedenáct výher a sedm nerozhodných výsledků. Na sedmý Freiburg, který má jistotu postupu do kvalifikace o Evropskou konferenční ligu, ztrácí Hoffenheim dva body, ale Freiburg už má svůj zápas 33. kola odehrán.
    Před týdnem narazili „Die Kraichgauer“ na Býky z Lipska, kteří už jsou jistými postupujícími do základní fáze Ligy mistrů pro příští sezonu. První poločas byl vcelku vyrovnaný, možná lehce lepší však byli hosté z Lipska, kteří se také prosadili jako první, když se trefil útočník Šiško. Ve druhé půli už však byli aktivnější domácí, ale dlouho se vyrovnávacího gólu nemohli dočkat. V 72. minutě navíc uviděl druhou žlutou kartu v utkání hostující Xavi Simons a Hoffenheim dohrával v přesile. Mohutný nakonec jeden gól pro domácí přinesl, jehož autorem byl chorvatský fotbalista Andrej Kramarić. Další gól už utkání nepřineslo a oba celky se tak rozešly za remízy 1:1.

SV Darmstadt 98: Brunst – Maglica, Klarer, J. Müller – Nürnberger, Justvan, Mehlem (C), Honsak, Karić – Vilhelmsson, Skarke.
    Náhradníci: Schuhen – Isherwood, Schnellhardt, Kempe, A. Müller, Seydel, Gjasula, L. Pfeiffer, Holtmann.
    Trenér: Torsten Lieberknecht

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Grillitsch, Akpoguma – Kadeřábek, Prömel, Stach, Kramarić, Bülter – Bebou, Beier.
    Náhradníci: L. Philipp – Weghorst, Jurásek, F. Becker, Brooks, Skov, Drexler, Bischof, Tohumcu.
    Trenér: Pellegrino Matarazzo

Rozhodčí: Badstübner – Hüte, Weickenmeier.

Hlavní rozhodčí Florian Badstübner přivádí hráče obou celků na hrací plochu dnes velmi slušně zaplněného stadionu Darmstadtu.

Domácí fotbalisté dnes nastoupí v modrobílých dresech, naopak Hoffenheim oblékl trikoty oranžové barvy.

1

1
    Úvodní výkop provedli hráči domácího Darmstadtu.

1
    Domácí se svou první akcí neuspěli, poprvé tak drží balon také soupeř.

2
    Hostující Maximilian Beier dobře zabojoval a udržel balon na hřišti pro Bültera, jehož centr byl včas odvrácen.

2
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    Tak to bylo rychlé! Dlouhý nákop od Floriana Grillitsche našel přesně na hraně ofsajdu nabíhajícího IHLASE BEBOUA, který si míč zpracoval, pak udělal kličku brankáři Brunstovi a zakončil do odkryté branky – 0:1. Asistence: Florian Grillitsch.
    2. Ihlas BEBOU - 0:1

4
    A Hoffenheim se pokusil o další akci po levé straně, avšak přihrávka Bültera skončila mimo hrací plochu.

5
    A znovu v akci ze začátku aktivní duo Beier – Bülter, avšak tentokrát nedokázal udržet míč ve hře první jmenovaný.

6
    Hostující útočník Maximilian Beier se snažil projít přes stopera Darmstadtu Müllera, který si však připsal velmi dobrý obranný zákrok.

7
    Je to 2:0! Na přihrávku za obranu, kterou vyslal Pavel Kadeřábek, si naběhl MAXIMILIAN BEIER a následným přesným zakončením překonal brankáře Brunsta – 0:2. Pomezní rozhodčí nejprve odpískal ofsajd, ale po kontrole u videa branka regulérně platí. Asistence: Pavel Kadeřábek.
    7. Maximilian BEIER - 0:2

9
    Poprvé se snažil také zahrozit Darmstadt, ale jeden z domácích hráčů byl nachytán v ofsajdu.

9
    Domácí se tentokrát daleko nedostali, to však platí i pro hosty, kteří lehce ztratili balon.

10
    Darmstadt teď kombinuje na útočné polovině, zatím ale bez zakončení. Jediný centr z levé strany mohl znamenat nebezpečí, avšak ten odvrátila hostující obrana.

11
    Následně končí přihrávka stopera Kariće až za brankovou čarou, takže bude rozehrávat brankář Baumann.

12
    Marius Bülter se snažil poslat do šestnáctky soupeře takový „dloubáček“, což se mu sice povedlo, ale balon skončil jen u gólmana Brunsta.

13
    Další pokus chtěl vyslat do pokutového území domácích Akpoguma, ale znovu poslal balon jen k brankáři Darmstadtu.

14
    Ihlas Bebou patičkou vybídl k pohybu Beiera, který to však nečekal a nakonec se k míči dostal později než domácí brankář.

14
    Anton Stach si pomohl nedovoleně proti Skarkemu, Darmstadt má k dispozici standardku.

15
    „Die Lilien“ rozehráli nakrátko, následně centroval do pokutového území Jannik Müller, avšak po sklepnutí jednoho z hráčů v oranžovém končí hrací předmět v rukavicích brankáře Baumanna.

16
    Na druhé straně nestihl Kramarić míč na hrací ploše, rozehrává znovu Darmstadt.

16
    Tentokrát je pískán faul Vilhelmssonovi, který si v souboji s Stachem pomohl loktem.

17
    Drobné chyby při rozehrávce domácího celku využil k zisku míč Bebou, který je ale sáseldně donucen obrátit hru směrem do obrany.

18
    V 18. minutě uvidíme po další snaze Beboua autové vhazování Hoffenheimu v blízkosti branky soupeře.

19
    Chorvatský fotbalista Andrej Kramarić nachytán v ofsajdu, pomezní rozhodčí správně zvedl praporek.

19
    Emir Karić z autového vhazování jen odevzdal balon Hoffenheimu, který tak kombinuje u půlicí čáry.

20
    Brankář a zároveň kapitán Hoffenheimu odkopl pod tlakem balon jen na tribunu, takže vhazuje soupeř v modrobílém.

21
    Záložník hostů Grischa Prömel se neprobil kolem pravé lajny, takže hrát může stoper Darmstadtu Maglica.

22
    Bebouovu přihrávku na Bültera odklidila obrana Darmstadtu do zámezí.

22
    A je tu další branka! Florian Grillitsch poslal z poloviny hřiště přesný pas na PAVLA KADEŘÁBKA, který si míč zpracoval ideálně do běhu a jeho následný pokus z velkého úhlu skončil až v síti – 0:3. Český fotbalista možná vůbec nechtěl zakončovat, ale ve skluzu poslal míč pro brankáře Brunsta nechytatelně.
    22. Pavel KADEŘÁBEK - 0:3

25
    Po dobrém defenzivním zákroku Akpogumy uvidíme na druhé straně rohový kop pro Darmstadt.

25
    Domácí rozehráli roh nakrátko, následně sice vypálil Justvan, jenže jeho střela byla zablokována a na druhou stranu pak rychle mířil Kramarić, který tam také vybojoval roh.

26
    Tak tohle už začíná smrdět pořádným debaklem pro Darmstadt! Centr ze značky rohového kopu, který vyslal Andrej Kramarić, našel hlavu OZANA KABAKA. Turecký obránce si nikým nehlídán vyskočil a přesnou hlavičkou na zadní tyč zvyšuje na 4:0. Asistence: Andrej Kramarić.
    26. Ozan KABAK - 0:4

28
    Darmstadt rozehrává z obranné poloviny, dnes už by se musel stát jen zázrak, aby domácí odešli s jakýmkoliv bodovým ziskem.

29
    Hostující fotbalista Andrej Kramarić se teď pokusil překvapit brankáře Brunsta zakončením asi z poloviny hřiště, které ale nakonec netrefilo zařízení.

30
    Svěřenci kouče Matarazza tentokrát se svým útokem neuspěli, hraje znovu domácí celek.

31
    Hoffenheim kombinuje na vlastní obranné polovině, poté už vůbec nemají kam spěchat.

32
    Marius Bülter stihl míč na trávníku, ale poté jej poslal jen do rukavic gólmana Brunsta.

32
    Nepřesným nákopem se teď prezentoval Anton Stach, který jen odevzdal míč domácímu brankáři.

33
    Po dlouhé době jsme viděli i zakončení ze strany domácích, avšak Honsakův pokus skončil vysoko nad brankou.

34
    Hosté i nadále potvrzují svou roli favorita, teď kombinují u poloviny hřiště.

35
    A Hoffenheim i nadále obehrává pokutové území domácího celku, nejzajímavěji vypadal nákop na Beboua, který však skončil v rukavicích brankáře Darmstadtu.

36
    Centr z pravé strany od Justvana raději odvrátil stoper Ozan Kabak na rohový kop pro domácí.

37
    Hoffenheimu se povedlo roh odvrátit, Darmstadt musí se svou akcí začínat až u brankáře Alexandera Brunsta.

38
    Emir Karić chtěl nasadit Akpogumovi nepopulární „jesle“, což se však nepovedlo a hrál znovu soupeř, ale ne dlouho.

39
    Drobnou chybu v rozehrávce hned napravil Ozan Kabak, takže z rychlého brejku domácích hráčů rychle sešlo.

40
    Tentokrát je pískán faul Grillitsche na Vilhelmssona, sudí Badstübner přerušuje hru.

41
    Kevin Akpoguma si teď troufl na kličku u postranní čáry proti Karićovi, která mu ale vyšla.

41
    Pavel Kadeřábek si teď nedokázal zpracovat skákavou přihrávku od Prömela, míč skončil až v zámezí.

42
    Velmi dobře si teď míč na střelu připravil Julian Justvan, avšak trefil jen svého spoluhráče, který navíc stál v ofsajdu.

43
    Nákop na Ihlase Beboua byl až příliš dlouhý, balon má znovu ve své moci gólman Brunst.

44
    Teď si trochu s míčem zažongloval i brankář Baumann, avšak všechno dobře ustál a zvládl.

44
    5:0 za poločas, začíná se ozývat pískot z tribun. Celá akce začala přesnou přihrávkou na Beboua, který si míč zpracoval a druhým dotekem vyslal do úniku MAXIMILIANA BEIERA. Německý útočník si pak povedl balon a následným obstřelem překonal brankáře Brunsta popáté – 0:5. Asistence: Ihlas Bebou.
    44. Maximilian BEIER - 0:5

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

45+2
    Nepřesná přihrávka v podání jednoho ze záložníků Hoffenheimu, míč se dostává až ke stoperům Darmstadtu.

45+3
    Domácí vhazovali u postranní čáry, už to vypadalo, že míč ztratí, ale nakonec získali ještě jeden aut.

45+4
    Hosté hrají s balonem na své obranné polovině a vypadá to, že už se nikam hnát nebudou.

45+4
    Ozan Kabak se prezentoval nepřesnou rozehrávkou a sudí Badstübner ještě nechal domácí rozehrát, avšak ti se ke střele už nedostali.

45+5

První poločas utkání 33. kola Bundesligy ukončil pískot domácích fanoušků, který však je docela zasloužený. Darmstadt totiž prohrává už po pětačtyřiceti minutách vysoko 0:5.
    Na první gól jsme nemuseli čekat vůbec dlouho, neboť jej vstřelil již ve druhé minutě Ihlas Bebou, který dostal přihrávku, udělal kličku brankáři a zakončil do odkryté branky. O čtyři minuty později to už pak bylo o dvě branky, a to když se prosadil po přihrávce Kadeřábka druhý z útočníků Maximilian Beier. Darmstadt se nedokázal poučit ze svých chyb a v 26. minutě to bylo už 4:0, když vedení Hoffenheimu navýšili Pavel Kadeřábek a po rohovém kopu Ozan Kabak. Gólový účet prvního poločasu poté dokonal znovu Maximilian Beier, který dokázal ve čtyřiačtyřicáté minutě obstřelit gólmana Brunsta v brance Darmstadtu.
    Po první půli je tak stav zápasu jednoznačný 0:5 a Darmstadt bude muset něco udělat, pokud dnes nechce dostat ještě vyšší debakl.

46

46
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
    ze hřiště odchází Anton Stach, přichází Umut Tohumcu,
    ze hřiště odchází Ozan Kabak, přichází Tim Drexler.

46
    Střídání v týmu SV Darmstadt 98:
    ze hřiště odchází Mathias Honsak, přichází Klaus Gjasula,
    ze hřiště odchází Oscar Vilhelmsson, přichází Aaron Seydel.

47
    Hostující Marius Bülter ještě udržel míč na hrací ploše, avšak poté nedokázali jeho spoluhráči založit kloudnou akci.

47
    Střídající Aaron Seydel se teď otočil s balonem a vystřelil, avšak trefil jen před sebou stojícího obránce.

48
    Domácí Darmstadt teď při rozerhrávce využívá i svého gólmana Brunsta.

49
    Domácí rychle vhodili aut na levé straně, následně se ke střele dostal Tim Skarke, ale netrefil branku.

50
    O střelu se pokusil i Fabian Nürnberger, ale také trefil jen blokujícího obránce. Následně je navíc pískán faul na Grillitsche.

51
    A Hoffenheim přidává zkraje druhého poločasu šestou branku. Po autovém vhazování si Kramarić míč nezpracoval, k balonu se ale dostal IHLAS BEBOU, který si jej zpracoval a poté přesnou střelou na zadní tyč překonal gólmana Darmstadtu Brunsta – 0:6. Asistence: Andrej Kramarić.
    51. Ihlas BEBOU - 0:6

53
    První žlutou kartu utkání vidí Jannik Müller, který zatáhl za záchrannou brzdu a přidržel si Ihlase Beboua.

54
    Následnou standardní situaci rozehrál Andrej Kramarić, ale jeho centr nebyl příliš povedený a skončil jen u brankáře Darmstadtu.

56
    Po přerušení už se zase hraje, Hoffenheimse ale tentokrát po levé straně nedostal.

56
    ze hřiště odchází Fabian Nürnberger, přichází Gerrit Holtmann.

57
    Darmstadt podnikl jeden z mála rychlých brejků, který zakončoval po přihrávce Skarkeho střídající Seydel, ale zamířil jen nad branku.

58
    Na druhé straně neuspěl ani Andrej Kramarić, kterému byl odpískán těsný ofsajd.

58
    Přihrávku brankáře Baumanna přečetl jeden z domácích fotbalistů a vybojoval poté u rohového praporku alespoň aut.

59
    Po přihrávce Holtmanna nastřeloval balon před branku Julian Justvan, avšak míč skončil bez jakékoli teče až u gólmana a kapitána Hoffenheimu Olivera Baumanna.

60
    Domácí Matej Maglica si pomohl útočným faulem, hrát může zase soupeř.

61
    Po hezké kombinaci ve středu hřiště se dostal k centru Bülter, ten však byl odvrácen. To opakovaná pobídka do šestnáctky Darmstadtu už byla úspěšnější, neboť hosté získali roh.

62
    Po rohovém kopu se dostal k hlavičce jeden z hostujících fotbalistů, ale skóre se tentokrát měnit nebude.

63
    Tim Drexler byl u míče dříve než Gjasula a přiklepl balon ke svému brankáři Baumannovi.

64
    Ke střele ze střední vzdálenosti se dostal Gerrit Holtmann, jeho pokus nebyl špatný, ale skončil kousek nad horní tyčí.

65
    Akci domácích zastavuje ofsajd, rozehrává znovu Hoffenheim hrající v oranžových dresech.

66
    Hosté znovu dobře zakombinovali a po přihrávce Kadeřábka zakončoval z ideálního prostoru Andrej Kramarić, ale balon poslal jen vysoko nad branku.

67
    Holtmann tentokrát míč na hřišti nezastihl, vhazovat bude zase hostující tým.

68
    Bebouův centr od postranní lajny našel jen Skarkeho, který se ale poté dostal do velkých problémů a kousek od šestnáctky držel Kramariće tak silně, že mu málem stáhl šortky.

69
    A Tim Skarke nakonec viděl za svůj zákrok na Kramariće žluté napomenutí.

69
    Z následné standardní situace ale Hoffenheim brankáře Brunsta neohrozil.

70
    Průnik Kevina Akpogumy zastavuje domácí obrana jen za cenu rohového kopu.

71
    Hoffenheim rozehrál roh nakrátko, Kramarić poté několikrát pomotal svými kličkami hlavu obránce a následně nacentroval přesně na Akpogumu, kterému se ale hlavička z ideálního prostoru nepovedla.

72
    Marius Bülter si narazil míč s Bebouem a poté vypálil, avšak branku Brunsta minul.

72
    ze hřiště odchází Maximilian Beier, přichází Finn Ole Becker,
    ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází David Jurásek.

72
    ze hřiště odchází Tim Skarke, přichází Andreas Müller.

73
    Dnešní utkání sleduje 17 810 diváků.

74
    Hosté znovu obehrávali šestnáctku Darmstadtu, tentokrát se ke střele z dálky odhodlal Florian Grillitsch, ale poslal balon jen do míst, kde byl připraven brankář Brunst.

75
    Domácí Julian Justvan se dobře zbavil Tohumcua a poté vystřelil, jenže jeho pokus na přední tyč nenadělal mnoho problémů zkušenému gólmanovi Baumannovi.

75
    Za taktické přerušení rychlého brejku Hoffenheimu vidí žlutou kartu Klaus Gjasula.

76
    Hoffenheim dostal míč do sítě posedmé, a to zásluhou Davida Juráska, který dostal přesnou přihrávku před prázdnou branku. Gól však platit nebude, neboť přihrávající Kramarić si nepohlídal své postavení a v době předchozího pasu byl v ofsajdu.

78
    Hezká přihrávka ze středu hřiště našla přesně Andreje Kramariće, který se snažil přelobovat brankáře Brunsta, což se mu sice povedlo, ale míč poslal jen na horní síť branky.

79
    Darmstadt se teď chtěl dostat do pokutového území po pravé straně, kde ale dobře zafungovala obrana hostů.

80
    Jednoho z domácích hráčů už chytají křeče, hlavní sudí Badstübner hru přerušil a přivolává ošetření.

81
    ze hřiště odchází Emir Karić, přichází Tobias Kempe.

82
    Jeden z domácích stoperů dobře přiklepl balon k brankáři Brunstovi, rozehrávat tak může Darmstadt.

83
    Jurásek musí přenechat balon při vhazování Andreasi Müllerovi, rotožep jako poslední se balonu dotknul jeden z hostujících fotbalistů.

85
    ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Wout Weghorst.

86
    Nepřesné rozehrávky Hoffenheimu využil Justvan, následně se snažil ohrozit brankáře Baumanna společně s Gjasulou, ale ani jeden nedonutili gólmana hostů k zákroku.

87
    Jannik Müller si pomohl proti Tohumcuovi faulem, což neuniklo oku pomezního rozhodčího.

88
    Po přihrávce Seydela centroval do šestnáctky Klaus Gjasula, ale jeho pobídka skončila jen v rukavicích gólmana Baumanna.

89
    Zápas se pomalu chýlí ke svému konci, výsledek hovoří docela jasně. Na začátku 89. minuty kombinuje Hoffenheim na polovině hřiště.

90
    Aaron Seydel sice vyhrál svůj hlavičkový souboj, ale balon poslal pouze do zámezí.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Nepříjemný nákop Holtmanna musel přizvednout brankář Baumann, což se mu povedlo a hraje znovu Hoffenheim.

90+2
    Brankář Oliver Baumann teď odkopl míč jen do zámezí, vhazuje Darmstadt.

90+2
    Darmstadt se ve druhé minutě nastavení dostal k snížení, které však nebude platit, neboť autor branky Aaron Seydel před vstřelením gólu zasáhl do hlavy jednoho z obránců Hoffenheimu.

90+3

Zápas 33. kola německé Bundesligy mezi Darmstadtem a Hoffenheimem končí naprosto jednoznačně pro hosty, kteří výhrou 6:0 dosáhli na svou historicky nejvyšší venkovní výhru v rámci německé soutěže.
    Hosté začali dnešní utkání velmi dobře, už ve druhé minutě navíc vedli, a to po brance Ihlase Beboua. V šesté minutě duelu to pak bylo už o dva góly, neboť se prosadil přesnou ranou druhý z útočníků Hoffenheimu Maximilian Beier. Svěřenci kouče Matarazza i nadále pokračovali v aktivitě, za kterou byli odměněni ve dvaadvacáté minutě, když se z velkého úhlu trefil český obránce Pavel Kadeřábek. Ve 26. minutě pak navíc zvýšil vedení hostů po rohovém kopu stoper Ozan Kabak. Demolici Darmstadtu v první půli ještě dokonal chvíli před pauzou svou druhou brankou Maximilian Beier.
    I do druhé půle vstoupili lépe hostující fotbalisté, hned v 51. minutě navíc zvýšil také svým druhým gólem v zápase Ihlas Bebou – 0:6. Hoffenheim po této brance trochu polevil v aktivitě, Darmstadt si občas také vypracoval nějakou tu šanci, ale většinou snaha domácích končila někde na hraně šestnáctky. V 72. minutě vstřelil sedmou branku hostů střídající český obránce David Jurásek, ale tento gól nemohl pro ofsajd přihrávajícího Kramariće platit. Domácí se poté také dočkali čestného úspěchu, ale branek Seydela v nastavení pro předchozí faul nemohla také platit.
    Darmstadt tak v posledním domácím zápase sezony podlehl Hoffenheimu vysoko 0:6.

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 8:5. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 9:3.

Ode mě je to pro dnešní večer vše, přeji příjemný vstup do nového pracovního týdne a třeba zase někdy na počtenou. (17:34:29)

Matěj Skula

Branky: 2. Bebou (Grillitsch), 7. Beier (Kadeřábek), 22. Kadeřábek (Grillitsch), 26. Kabak (Kramarić), 44. Beier (Bebou), 51. Bebou (Kramarić)

Karty:   53. J. Müller (DAM), 69. Skarke (DAM), 75. Gjasula (DAM)

SV Darmstadt 98: Brunst – Maglica, Klarer, J. Müller – Nürnberger (56. Holtmann), Justvan, Mehlem (C), Honsak (46. Gjasula), Karić (81. Kempe) – Vilhelmsson (46. Seydel), Skarke (72. A. Müller).
    Náhradníci: Schuhen – Isherwood, Schnellhardt, L. Pfeiffer.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak (46. Drexler), Grillitsch, Akpoguma – Kadeřábek, Prömel, Stach (46. Tohumcu), Kramarić, Bülter (72. Jurásek) – Bebou (85. Weghorst), Beier (72. F. Becker).
    Náhradníci: L. Philipp – Brooks, Skov, Bischof.

Rozhodčí: Badstübner – Hüte, Weickenmeier

Diváci: 17 810