Liberec – Plzeň 3:1 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 7:0 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 2:4 (kon.)
Jihlava – Zlín 4:3 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
4:3 (2:3, 1:0, 0:0 - 1:0) Stav série: 2:0
Berani Zlín
Pátek 08.03.2024, 18:00 • Jihlava • DHL Extraliga juniorů • Předkolo

Dnešní utkání je u konce. Dukla sice v prodloužení nedokázala využit zbytek přesilové hry, nakonec ale přeci jen dokázala strhnout zápas na svou stranu, když ve 3. minutě prodloužení dokázal Vandas z kruhu prostřelit Kowalczyka pod horní tyčí. Po dvou zápasech předkola tak Jihlava vede na zápasy 2:0, série se nyní stěhuje do Zlína, kde budou domácí Berani ve čtvrtek odvracet konec sezony. Z tohoto utkání je to vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pátečního večera. (20:25:25)

62:49 Tomáš VANDAS - 4:3

62:49
    3/3
    Dukla právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, Dukla bere na domácím ledě i druhou výhru a už v prvním zápase na ledě Zlína bude moci ukončit tuto sérii předkola. Šimon Katolický přihrál z kruhu na kruh na volného TOMÁŠE VANDASE a ten z kruhu o horní tyč poslal puk za záda Kowalczyka, který na střelu nedokázal nijak reagovat. Asistence: Šimon Katolický, Adam Rauš.
    Vandas T., Katolický Š., Báťa Š.
    Nábělek P., Heš L., Heš J.

62:26
    Zlín se sice dostal do útočného pásma, to však po vlastní nepřesné přihrávce ztratil.

62:08

61:24
    Niederhafner se pokoušel tečovat před brankou, Kowalczyk ovšem nenechal na ledě žádné volné místo a pokus zachytil svými betony.

60:59
    Jihlava v početní výhodě celkem váhala se střelou, nakonec pálila na Kowalczyka z kruhu, ten ovšem dokázal puk zachytit do lapačky.

60:01

Třetí třetina rozhodnutí nakonec nepřinesla. Zlín měl především v první polovině třetiny navrch a mohl přidat čtvrtý gól, tomu však byla velmi blízko i Jihlava, která především v posledních dvou minutách zapsala několik zajímavých šancí. Za okamžik bude zápas pokračovat desetiminutovým prodloužením.

60:00

59:43
    Dukla po nervózním vhazování ztratila kotouč a musela vyklidit útočné pásmo, utkání pravděpodobně bude muset do prodloužení.
    59:07 Zavřel neustál Noskovo napadání a krosčekoval ho trestem na pět minut

59:07
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Rostislav Nosek – 2 min., sekání.

Vyloučení v týmu Berani Zlín:
    Matěj Zavřel – 5 min. + OK, krosček, odpyká Michal Nekvapil.

59:07
    Oddechový čas pro tým HC Dukla Jihlava.

59:07
    Poměrně dlouho se teď diskutuje o vyloučení hostujícího Zavřela, na trestnou pravděpodobně zamíří i jeden z domácích hráčů.
    58:11 Nevyužitá šance Číhala

58:11
    Číhal mohl v předposlední minutě rozhodnout zápas, když dostal puk na kruh, ve střele mu žádný z hostů nebránil. Domácímu obránci ovšem střela nesedla a puk letěl těsně nad horní tyč.

57:45
    Zlín se po nepřesné přihrávce na modré dopustil zakázaného uvolnění, hra se tak posouvá ke Kowalczykovi.

Daniel Lhotský

Branky a nahrávky: 6. Chlubna (Nosek, Číhal), 17. Modl (Nosek, Vovsík), 27. Báťa (Katolický, Vovsík), 63. Vandas (Katolický, Rauš) – 7. Holba (Urban, Špaňhel), 18. Holba (Vašíčko, Špaňhel), 19. M. Horský (Pilát, Čechmánek)

HC Dukla Jihlava: Cinka (Sigmund) – Vovsík (C), Topol, Číhal (A), Jeletz, Vandas, Vildomec, Löffler – Katolický, Báťa (A), Klapica – Rauš (A), Niederhafner, R. Váňa – Nosek, Chlubna, Modl – Peš, Coufal, Já. Jungwirth.
    Trenér: Petr Svoboda

Berani Zlín: Kowalczyk (Uherek) – Zavřel, Špaňhel, Šišák, Velikovský, Lukaštík, Nábělek, Burian (C) – Vašíčko, L. Heš, Urban – M. Horský, Holba, Pilát – J. Heš, Kaláč, Nekvapil – Čechmánek (A), Pešák, Vaculík.
    Trenér: Juraj Jurík

Rozhodčí: Zeliska, Hacaperka – Kotlík, Hradil