Zlín – Vsetín 3:4 (kon.)
Berani Zlín
3:4 (1:1, 1:1, 1:2) Stav série: 1:3
VHK ROBE Vsetín
Neděle 07.04.2024, 17:30 • Trinity Bank Arena Luďka Čajky, Zlín • Chance liga • Finále

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný nedělní večer. (20:05:38)

Série se nyní vrací na Lapač, kde budou mít Valaši k dispozici první mečbol, pátý duel finálové série se odehraje v úterý. Od dneška platí pravidlo, že Vsetín může, ale Zlín musí.

Zlínu se nevyplatila stíhající jízda ani druhý den v řadě, takže Vsetín získává další bod na ledě soupeře a už vede 3:1! I třetí periodu začali lépe hosté, další hřebíček do zlínské rakve přidal Vít Jonák po šťastném odrazu. Na tuto branku zvládli Berani ještě zareagovat zásluhou Zdeňka Sedláka, ale když necelé čtyři minuty před koncem skóroval vsetínský Patriks Zabusovs, celý stadion zůstal šokován. Ševci tak zase museli zkoušet štěstí bez brankáře, ale ani tentokrát jim to nepomohlo a svým fanouškům opět neudělali radost.

59:59
    Bedřich Köhler prohrál klíčové vhazování, je konec.

59:55
    Rozhodčí jdou ještě něco zkontrolovat na video, nejspíš opraví čas, takže Zlín bude mít dvě sekundy k dobru.

59:55
    Maxim Žukov si připsal neskutečně důležitý zákrok proti tvrdé střele z úhlu! Navíc přerušil hru, takže Vsetín už má vítězství skoro v kapse.

59:31
    Zlínskou kombinace prozatím končí kvůli přihrávce rukou, vhazovat se tedy bude ve střední třetině.

59:08
    Kotouč se stále nachází v pásmu Vsetína, obránci se ale stále kryjí všechny zlínské pokusy.

58:27
    Ševci samozřejmě hrají bez brankáře, veledůležité vhazování v útočném pásmu zvládli.

58:08
    Oddechový čas pro Zlín.

58:08
    Vsetín se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění, Zlín tak může na svého soupeře pořádně zatlačit.

57:38
    Valaši zatím úspěšně drží kotouč mimo své pásmo, mezitím se čas Beranům rychle krátí.

Dnešní utkání sleduje 7000 diváků.
    56:40 Patriks ZABUSOVS - 3:4

56:40
    5/5
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Hosté se vracejí do vedení necelé čtyři minuty před koncem! Domácí měli dobře rozebrané hráče, avšak nepočítali s nečekaným nápřahem PATRIKSE ZABUSOVSE, který od modré čáry trefil pravý dolní růžek zlínské brány. Asistence: Daniels Bērziņš.
    Zabusovs P., Bērziņš D., Smetana O., Machala O., Jenáček Š.
    Suhrada J., Novák M., Sedlák Z., Kindl D., Zbořil M.

55:58
    O další zakončení se snažil Jan Süss, avšak na něj byl pevně nalepený bránící hráč, který mu nic nebezpečného nedovolil.

55:25
    Finská kombinace skoro přinesla vítěznou branku, zakončení Jesseho Paukka však dokázal Maxim Žukov vyrazit.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 14. Salmio (Čáp), 27. Werbik (Šlahař), 49. Z. Sedlák (Suhrada) – 2. Š. Bláha (Matějček), 25. Teper (Klhůfek, Hrňa), 45. Jonák, 57. Zabusovs (Bērziņš)

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, M. Novotný, Zbořil, Suhrada – Salmio, Holík, Paukku – Šlahař, Werbik, Süss – Novák, Kindl, Z. Sedlák – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C).
    Trenér: Jan Srdínko.

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Smetana (A), Š. Jenáček, Staněk, Teper, Ondračka, Larsen, Ďurkáč – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Hořanský, Kratochvil, Hrňa (C) – Holec, Matějček, Š. Bláha – Machala, Bērziņš, Zabusovs.
    Trenér: Jiří Weintritt.

Rozhodčí: Mrkva, Kubičík – Jindra, Polák

Diváci: 7000 (vyprodáno)