Florida – Boston 3:4 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 6:5 (po pr.) | Pittsburgh – Carolina 4:1 (kon.)
Washington – Detroit 4:3 (po pr.) | Toronto – New Jersey 3:6 (kon.) | Nashville – Vegas 5:4 (po pr.)
Winnipeg – Edmonton 3:4 (po pr.) | Chicago – Calgary 3:1 (kon.) | Colorado – Montreal 1:2 (kon.)
Arizona – Columbus 6:2 (kon.) | Seattle – Anaheim 4:0 (kon.) | San Jose – Dallas 3:6 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Calgary Flames
Středa 27.03.2024, 01:30 • United Center, Chicago • NHL

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou! Hezký den a mějte se fajn. (04:23:38)

Dnešní utkání sledovalo v United Center 19 404 diváků.

Statistika
    Střely na bránu: 27 – 41 | Přesilová hra: 1/2 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 4

Petr Mrázek (CHI) – 40 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,5 %, odchytal 59:05
    Jacob Markström (CGY) – 24 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,8 %, odchytal 56:30

Česká a slovenská stopa
    Petr Mrázek (CHI) – 40 zákroků, úspěšnost 97,5 %, odchytal 59:06
    Martin Pospíšil (CGY) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:31

1. Jason Dickinson (CHI) 2+0
    2. Landon Slaggert (CHI) 0+2
    3. Petr Mrázek (CHI) 40 zákroků

Ve třetí třetině padly dvě branky. Ve 45. minutě se podruhé v utkání prosadil Dickinson, který dostal nahrávku do mezikruží od Andersona a mířil přesně. Ve 48. minutě mohlo Chicago vést o tři góly, ale trefa Slaggerta gólem neskončila, protože ze záběrů nebylo patrné, jestli puk přešel celým objemem brankovou čáru, ale nakonec záběr odhalil, že Slaggert trefil břevno a branka nebyla uznána. Calgary se dočkalo čestného úspěchu v 53. minutě, kdy Weegar po nahrávce Kadriho střílel kousek před mezikružím a zkazil čisté konto Mrázkovi. Hosté to pak zkusili v šesti bez braankáře, jenže vyrovnat už se jim nepovedlo, a tak vítězí Chicago.

59:29
    Backlund z pravého kruhu branku Mrázka minul.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:24
    Střelu Šarangoviče kousek za modrou vyrazil mimo Mrázek.

57:42
    Calgary to zkouší v šesti, Markström míří na střídačku!

56:42
    Puk skončil mimo hrací plochu. Buly před Mrázkem.

56:10
    Pachalova rána zápěstím zpoza pravého kruhu skončila dalším Mrázkovým zásahem.

55:01
    Kuzmenko vyslal dalekonosnou ránu ze středního pásma, kterou ale Mrázek bez obtíží vyrazil.

54:28
    Kylingtonovu střelu zápěstím z pravého kruhu má v lapačce Mrázek a vhazuje se před jeho brankou.
    52:25 MacKenzie WEEGAR - 4:1

52:25
    5/5
    Calgary právě vstřelilo branku! Calgary se alespoň dočkalo snížení! MACKENZIE WEEGAR dal gól poté, co ho našel Kadri. Weegar se pak dostal do útočného pásma, vypálil kousek před mezikružím a zkazil Mrázkovi čisté konto. Asistence: Nazem Kadri a Connor Zary.
    Weegar M., Kadri N., Zary C., Miromanov D., Pospíšil M.
    Raddysh T., Foligno N., Zajcev N., Kaiser W., Johnson T.

52:23
    Weegar střelou z útočného pásma nedokázal trefit branku Mrázka. Český brankář navíc ani nemusel zasahovat.

51:48
    Kaiser zakončoval z levého kruhu, ale trefil pouze nachystaného Markströma, který ránu vyrazil.

51:41
    Na druhé straně to zkusil z vrcholu pravého kruhu Bedard, ale trefil jenom nachystanou lapačku Markströma.

51:20
    Greer z pravého kruhu těsně minul Mrázkovu klec.

Mateo

Branky a nahrávky: 4. S. Jones (Kurashev, Bedard), 16. Dickinson (Joe. Anderson, Slaggert), 45. Dickinson (Joe. Anderson, Slaggert) – 53. Weegar (Kadri, Zary)

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones (A), Korchinski, Megna, Kaiser, Zajcev – Donato, Bedard, Kurashev – N. Foligno (A), T. Johnson, T. Raddysh – Entwistle, Athanasiou, Reichel – Slaggert, Dickinson (A), Joe. Anderson.
    Trenér: Luke Richardson

Calgary Flames: Markström (Wolf) – R. Andersson, Kylington, Miromanov, Weegar (A), Pachal, Ochoťuk – Pospíšil, Kadri, Zary – Coleman (A), Backlund (C), Mangiapane – Kuzmenko, Šarangovič, Huberdeau – Coronato, Rooney, Greer.
    Trenér: Ryan Huska

Rozhodčí: St. Laurent, Brenk – Alphonso, Brisebois

Diváci: 19 404