Florida – Boston 3:4 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 6:5 (po pr.) | Pittsburgh – Carolina 4:1 (kon.)
Washington – Detroit 4:3 (po pr.) | Toronto – New Jersey 3:6 (kon.) | Nashville – Vegas 5:4 (po pr.)
Winnipeg – Edmonton 3:4 (po pr.) | Chicago – Calgary 3:1 (kon.) | Colorado – Montreal 1:2 (kon.)
Arizona – Columbus 6:2 (kon.) | Seattle – Anaheim 4:0 (kon.) | San Jose – Dallas 3:6 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Calgary Flames
Středa 27.03.2024, 01:30 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones (A), Korchinski, Megna, Kaiser, Zajcev – Donato, Bedard, Kurashev – N. Foligno (A), T. Johnson, T. Raddysh – Entwistle, Athanasiou, Reichel – Slaggert, Dickinson (A), Joe. Anderson.
    Trenér: Luke Richardson

Calgary Flames: Markström (Wolf) – R. Andersson, Kylington, Miromanov, Weegar (A), Pachal, Ochoťuk – Pospíšil, Kadri, Zary – Coleman (A), Backlund (C), Mangiapane – Kuzmenko, Šarangovič, Huberdeau – Coronato, Rooney, Greer.
    Trenér: Ryan Huska

Rozhodčí: St. Laurent, Brenk – Alphonso, Brisebois.

00:01

00:16
    Jako první pálil Miromanov, ale ranou zápěstím bránu minul.

00:43
    Na druhé straně se ke střele dostal Dickinson, ale jeho pokus Markström vyrazil.

00:47
    Vyloučení v týmu Calgary Flames:
    Daniil Miromanov – 2 min., sekání.

01:33
    Bedard během 30 sekund třikrát vypálil, ale dvakrát mu ránu vyrazil Markström a jednou branku minul.

01:50
    Mikael Backlund – 2 min., hákování.

02:15
    Bedardovu další ránu tentokrát zablokoval Andersson.

02:47
    Miromanov na ledě.

03:18
    Johnson vyzkoušel Markströma, který ale ránu vyrazil.

03:35
    5/4
    Chicago právě vstřelilo branku! Domácí nakonec využívají přesilovku 5 na 4 a dostávají se do vedení! Na modrou dostal nabito SETH JONES, udělal rychlý pohyb za modrou, odkud vypálil a jeho tvrdá rána se zastavila až za zády Markströma. Asistence: Phillipp Kurashev a Connor Bedard.
    Jones S., Kurashev P., Bedard C., Foligno N., Johnson T.
    Andersson R., Rooney K., Weegar M., Miromanov D.
    03:35 Seth JONES - 1:0

04:31
    Dobrý obranný blok si zapsal Kaiser, který nepustil na bránu střelu Mangiapaneho.

06:29
    Korchinski zkusil střelu od modré čáry, ale Markström ji vyrazil.

06:50
    Entwistleovu střelu zablokoval Weegar.

07:35
    Práci měl také Mrázek, který musel vyrazit střelu Huberdeaua, ale poradil si.

08:13
    Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Buly před brankou Mrázka.

09:22
    Bedardovu ránu zápěstím vyrazil Markström.

09:56
    Zakázané uvolnění Chicaga. Buly před brankou Petra Mrázka.

10:07
    Mrázek má další zákrok, když vyrazil střelu z hole Kuzmenka.

11:58
    Puk skončil mezi střídačkami a hra je přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu, ale to až po komerční pauze.

12:56
    Bedard je střelecky při chuti, ale i tuhle jeho ránu vyrazil Markström.

13:35
    Ránu Ochoťuka zblokoval Jones.

13:50
    Další ránu vyslal Pachal, ale tuhle střelu zablokoval úspěšně Vlasic.

14:30
    Kuzmenkova rána prošla na branku, ale skončila vedle ní. Mrázek nemusel zasahovat.

15:14
    5/5
    Chicago právě vstřelilo branku! Chicago zvyšuje svůj náskok! Anderson našl po přechodu útočného pásma přesně hůl JASONA DICKINSONA, jehož přesná rána z pravého kruhu prošla za Markströmova záda. Asistence: Joey Anderson a Landon Slaggert.
    Dickinson J., Anderson Joe., Slaggert L., Zajcev N., Kaiser W.
    Andersson R., Greer A., Rooney K., Coronato M., Kylington O.
    15:14 Jason DICKINSON - 2:0

15:59
    Foligno mohl navýšit náskok, ale Markström mu to nedovolil.

16:49
    K nebezpečné střele se dostal Zary, ale Mrázek vytáhl dobrý zákrok a střelu vyrazil.

17:26
    Ofsajd Calgary. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:40
    Anderson se chtěl zapsat mezi střelce, ale jeho pokus vyrazil Markström.

18:20
    Zakázané uvolnění Calgary. Vhazuje se před brankou Markströma.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:08
    Kylingtonovu ránu kousek za modrou čarou vyrazil Mrázek.

20:00

Je za námi první třetina, ve které padly dvě branky. Jako první se prosadil ve 4. minutě Jones, který propálil ranou od modré Markströma v přesilovce 5 na 4, když předtím domácí nevyužili přesilovku 5 na 3. V 16. minutě pak skóroval Dickinson, který po nahrávce Andersona zamířil z mezikruží přesně. Mrázek v domácí brance sice musel několikrát zasahovat, ale zatím drží čisté konto. Nejaktivnějším střelcem na domácí straně byl Bedard, který se ale zatím mezi střelce nezapsal. Druhá třetina začne zhruba ve 2:28.

Střely na branku po 1. třetině: 14:7.

20:01

20:32
    Anderssonovu střelu dobře zblokoval bránící Donato.

21:30
    Colemanova střela bekhendem jen těsně minula pravou tyč Mrázkovy brány.

22:24
    Střelu Šarangoviče z pravého kruhu zblokoval Vlasic.

22:52
    Kaiserovu střelu od modré sebral Markström do lapačky a vhazuje se před jeho brankou.

23:21
    Weegar za svou brankou otáčí hru a míří směrem dopředu.

23:31
    Coronato pálil z vrcholu levého kruhu, ale branku minul.

24:08
    Coronato tentokrát pálil ze slotu a s jeho střelou si poradil Mrázek.

25:00
    Zary se dostal ke střele z levého kruhu, ale Mrázek pokus lapil a má puk v lapačce. Buly před jeho brankou.

25:15
    Folignovu ránu z mezikruží vyrazil Markström.

25:20
    Ofsajd Chicaga. Buly ve středním pásmu.

26:08
    Icing Calgary. Buly před Markströmem.

26:13
    Hned po vyhraném buly se puk dostal do mezikruží na Kuzmenka, jehož pokus vyrazil Mrázek.

26:27
    Ochoťuk vypálil zápěstím z vrcholu levého kruhu, ale našel pouze nachystanou Mrázkovu lapačku. Hra je přerušena. Buly před jeho brankou.

26:53
    Weegar kousek za modrou čarou vypálil, ale Mrázek jeho střelu vyrazil.

27:05
    Weegar z pravého kruhu trefil tyčku za Mrázkovými zády!

27:23
    Kuzmenko pálil zápěstím z mezikruží, avšak branku minul.

27:39
    Zary se snažil ze středního pásma svou střelou nachytat Mrázka, ale ten se nenechal a střelu vyrazil.

28:28
    Johnson střelou z levého kruhu trefil břevno Markströmovy brány! Puk se pak odrazil do ochranné sítě, takže se vhazuje před jeho brankou.

29:47
    Kadriho pokus z pravého kruhu zblokoval Kaiser.

29:49
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Jason Dickinson – 2 min., podrážení.

30:51
    Kaiser si připisuje další zblokovanou ránu, když zblokoval pokus Anderssona od pravého mantinelu.

31:31
    Šarangovič se dostal až před branku a chtěl střílet, ale pokus mu zblokoval Megna.

31:49

31:52
    Backlund dvakrát po sobě z pravého kruhu prověřil střelou zápěstím Mrázka, ale ten v obou případech střelu vyrazil.

33:02
    Kevin Korchinski – 2 min., hákování.

Chicago sice předchozí přesilovku Calgary ubránilo, ale po faulu Korchinskiho, který za brankou zahákoval Šarangoviče, je tu další oslabení domácích, které začne po komerční pauze.

33:29
    Kadri vyslal z pravého kruhu tvrdou ránu, která ale skončila nad břevnem.

34:02
    Huberdeau pálil z pravého kruhu a jeho střela skončila v lapačce Mrázka. Vhazuje se před jeho brankou.

34:10
    Kousek za modrou vypálil Andersson, který ale našel opět Mrázkovu lapačku. Buly znovu před jeho brankou.

35:02

35:04
    Před brankou odvedl dobrou práci Vlasic, který zblokoval ránu Mangiapaneho.

36:29
    Střelu Kadriho z levého kruhu srazil Mrázek svou vyrážečkou do ochranné sítě, takže se vhazuje před jeho brankou.

36:40
    Kylingtonův pokus kousek za modrou končí v náruči Mrázka a vhazuje se před jeho bránou.

36:45
    Kuzmenko to zápěstím zkusil z levého kruhu, ale Mrázek jeho další střelu vyrazil.

37:18
    Andersson počkal za svou brankou na dostřídání svých spoluhráčů a už vyráží dopředu.

37:35
    Ofsajd Calgary. Buly ve středním pásmu.

38:17
    Backlund zkusil překvapit Mrázka střelou zpoza branky. Český brankář ale pokus hostujícího kapitána vyrazil. Následně je pískána přihrávka rukou hostujícímu Calgary.

38:38
    Zakázané uvolnění Chicaga. Buly před Mrázkem.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině jsme žádnou branku neviděli. Aktivnější byli tentokrát více hráči Calgary, kteří měli více střel, ale zatím nenašli recept na skvěle chytajícího Mrázka v domácí brance. Na obou stranách zazvonila branková konstrukce, když ve 28. minutě trefil z pravého kruhu tyčku Weegar a na druhé straně se po střele Johnsona z levého kruhu ve 29. minutě rozeznělo břevno. Chicago také mělo pár příležitostí, ale Markström všechny střely domácích pochytal. Třetí třetina začne zhruba ve 3:22.

Střely na branku po 2. třetině: 19:19

40:01

40:39
    Puk skončil v ochranné síti. Hra přerušena. Buly ve středním pásmu.

41:03
    Šarangovič přejel modrou čáru a vypálil příklepem, ale Mrázek jeho ránu vyrazil.

41:39
    Coleman pálil příklepem od modré, ovšem Mrázek ránu viděl a vyrazil ji.

42:02
    Puk skončil mezi diváky a hra je přerušena. Buly před Markströmem.

42:45
    Dobrá střela Reichela z pozice před brankou. Markström ale předvedl dobrý zákrok a ránu vyrazil.

43:09
    Andersson přejel modrou čáru a vypálil. Jeho pokus skončil v lapačce Mrázka. Buly před jeho brankou.

44:15
    5/5
    Chicago právě vstřelilo branku! Na začátku poslední třetiny navyšují domácí vedení. Chicago se dostalo do útočného pásma, a pak našel Anderson od mantinelu v mezikruží JASONA DICKINSONA, jehož rána prošla pod rukou Markströma a skončila v síti. Asistence: Joey Anderson a Landon Slaggert.
    Dickinson J., Anderson Joe., Slaggert L., Jones S., Vlasic A.
    Huberdeau J., Šarangovič J., Ochoťuk N., Pachal B., Kuzmenko A.
    44:15 Jason DICKINSON - 3:0

44:46
    Coleman vyslal krátkou střelu zápěstím z levého kruhu, ale bránu minul.

46:24
    Kousek za modrou vypálil Andersson. Jeho pokus skončil v rukavici Mrázka. Buly proběhne po komerční pauze před jeho brankou.

46:51
    Miromanov pálil bekhendem od levého mantinelu, ale našel pouze nachystanou lapačku Mrázka. Buly znovu před domácí brankou.

47:23
    Chicago právě vstřelilo branku! Chicago přidává další gól a vede už o čtyři góly! Od pravého mantinelu našel Anderson v prostoru před brankou LANDONA SLAGGERTA, který se posléze rychlou střelou nemýlil. Asistence: Joey Anderson a Jason Dickinson. Celá situace se nakonec ještě prohlížela na videu a záběr odhalil, že Slaggert nedal gól, ale trefil břevno, a tak gól neplatí.

49:16
    Kadri zpoza branky nahazoval puk na branku, ale Mrázek nedovolil, aby se dostal za čáru a zasáhl.

49:57
    Icing Chicaga. Buly před Mrázkem.

50:20
    Kuzmenko za Mrázkovou brankou čistě dohrál Megnu.

51:20
    Greer z pravého kruhu těsně minul Mrázkovu klec.

51:41
    Na druhé straně to zkusil z vrcholu pravého kruhu Bedard, ale trefil jenom nachystanou lapačku Markströma.

51:48
    Kaiser zakončoval z levého kruhu, ale trefil pouze nachystaného Markströma, který ránu vyrazil.

52:23
    Weegar střelou z útočného pásma nedokázal trefit branku Mrázka. Český brankář navíc ani nemusel zasahovat.

52:25
    5/5
    Calgary právě vstřelilo branku! Calgary se alespoň dočkalo snížení! MACKENZIE WEEGAR dal gól poté, co ho našel Kadri. Weegar se pak dostal do útočného pásma, vypálil kousek před mezikružím a zkazil Mrázkovi čisté konto. Asistence: Nazem Kadri a Connor Zary.
    Weegar M., Kadri N., Zary C., Miromanov D., Pospíšil M.
    Raddysh T., Foligno N., Zajcev N., Kaiser W., Johnson T.
    52:25 MacKenzie WEEGAR - 4:1

54:28
    Kylingtonovu střelu zápěstím z pravého kruhu má v lapačce Mrázek a vhazuje se před jeho brankou.

55:01
    Kuzmenko vyslal dalekonosnou ránu ze středního pásma, kterou ale Mrázek bez obtíží vyrazil.

56:10
    Pachalova rána zápěstím zpoza pravého kruhu skončila dalším Mrázkovým zásahem.

56:42
    Puk skončil mimo hrací plochu. Buly před Mrázkem.

57:42
    Calgary to zkouší v šesti, Markström míří na střídačku!

58:24
    Střelu Šarangoviče kousek za modrou vyrazil mimo Mrázek.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:29
    Backlund z pravého kruhu branku Mrázka minul.

Ve třetí třetině padly dvě branky. Ve 45. minutě se podruhé v utkání prosadil Dickinson, který dostal nahrávku do mezikruží od Andersona a mířil přesně. Ve 48. minutě mohlo Chicago vést o tři góly, ale trefa Slaggerta gólem neskončila, protože ze záběrů nebylo patrné, jestli puk přešel celým objemem brankovou čáru, ale nakonec záběr odhalil, že Slaggert trefil břevno a branka nebyla uznána. Calgary se dočkalo čestného úspěchu v 53. minutě, kdy Weegar po nahrávce Kadriho střílel kousek před mezikružím a zkazil čisté konto Mrázkovi. Hosté to pak zkusili v šesti bez braankáře, jenže vyrovnat už se jim nepovedlo, a tak vítězí Chicago.

Statistika
    Střely na bránu: 27 – 41 | Přesilová hra: 1/2 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 4

Petr Mrázek (CHI) – 40 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,5 %, odchytal 59:05
    Jacob Markström (CGY) – 24 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,8 %, odchytal 56:30

Česká a slovenská stopa
    Petr Mrázek (CHI) – 40 zákroků, úspěšnost 97,5 %, odchytal 59:06
    Martin Pospíšil (CGY) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:31

1. Jason Dickinson (CHI) 2+0
    2. Landon Slaggert (CHI) 0+2
    3. Petr Mrázek (CHI) 40 zákroků

Dnešní utkání sledovalo v United Center 19 404 diváků.

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou! Hezký den a mějte se fajn. (04:23:38)

Mateo

Branky a nahrávky: 4. S. Jones (Kurashev, Bedard), 16. Dickinson (Joe. Anderson, Slaggert), 45. Dickinson (Joe. Anderson, Slaggert) – 53. Weegar (Kadri, Zary)

Rozhodčí: St. Laurent, Brenk – Alphonso, Brisebois

Diváci: 19 404