Jablonec – Hr. Králové 1:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Č. Budějovice 3:1 (kon.) | Olomouc – Bohemians 1905 2:2 (kon.)
Karviná – Slovácko 1:3 (kon.) | Pardubice – Plzeň 2:3 (kon.)
MFK Karviná
1:3 (1:1)
1.FC Slovácko
Sobota 02.03.2024, 15:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • FORTUNA:LIGA • 23. kolo

Z dnešního online přenosu je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. (17:46:14)

Karvinou může těšit dnešní prohra Českých Budějovic v Mladé Boleslavi. To znamená, že domácí tým stále ztrácí z posledního místa na barážovou pozici jeden bod, avšak na jaře ještě nezvítězil.

Slovácko dnes prolomilo jarní neúspěšnou sérii a poprvé bere z utkání tři body. V tabulce to žádný skok neznamená, jsou daleko od třetí Plzně, jak páté Mladé Boleslavi.

V dalším kole čeká Karvinou cesta do Liberce, Slovácko si zahraje doma s Jabloncem. Oba zápasy se uskuteční v sobotu od 15 hodin.

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 2:4. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 18:9.

Ve druhé půli se ukázalo, jak důležitá byla situace ze 42. minuty a Ayaosiho vyloučení. Karviná po přestávce už nebyla tolik nebezpečná, naopak Slovácko vycítilo šanci na úspěch. O vítězný gól se nakonec postaral kapitán Stanislav Hofmann, který hosty poslal v 57. minutě do vedení. O šest minut později trefil Havlík z přímého kopu do ruky Krčíka a nejlepší střelec Slovácka proměnil pokutový kop. Karviná zkoušela s výsledkem ještě něco udělat, ale ani střídání nepomohla domácímu celku k pozitivní změně výsledku.

90+5

90+5
    Ještě jedna dobrá příležitost Slovácka, když Blahút zabojoval u koncové čáry, donutil domácí odkopnout míč na šestnáctku, kde se jej zmocnil Kim, který z hranice šestnáctky vypálil po zemi k levé tyči, kam doskočil gólman Holec a střelu zneškodnil.

90+5
    Hosté ještě zkusili zaútočit po levé straně, ale Doskiho přihrávku odrazil domácí Raspopovič do autu.

90+3
    Na trávníku zůstal ležet po střetu s Bergqvistem Kvasina, ale po úderu do tváře nepotřebuje ošetřit..

90+2
    Druhá půle bude prodloužena o pět minut.

90+1
    Blahút prošel kolem dvou obránců Karviné až před Holece, ale ten včas vyběhl a přízemní střelu čerstvého muže na trávníku nohou vykopl vedle brány.

90
    Ezeh dojel u postranní čáry Hofmanna, rozhodčí jej za to odměnil žlutou kartou.

90
    Faul Raspopoviće na Trávníka je to poslední pro hostujícího hráče v dnešním utkání. V tuto chvíli přepouští místo pro Břečku.

87
    Dlouhý nákop za obranu na rozběhnutého Blahúta byl o něco delší, než by měl být. K míči dříve doběhl gólman Holec.

87
    Karviná je u míče, ale Memič neprošel pravou stranou do pokutového území přes Hofmanna.

86
    A znovu rozhodčí fouknul do píšťalky, když přihrávka Kvasiny zamířila na Kima do ofsajdu.

85
    Raspopovič bojoval u útočného rohového praporku o míč s Doskim, ale pomohl si faulem.

83
    Zápas končí pro střelce jednoho z gólů a dohrál také majitel více než pěti set ligových startů. Trávník opouští Siňavskij a Petržela, jejich místa zaujmou Mihálik s Blahútem.

82
    Za faul na Raspopoviće uviděl žlutou kartu Kim.

81
    Memičův pokus o centr po rohu rozehraném na krátko zablokoval nohoou Kim.

Igor Mainka

Branky: 30. Krčík (Svozil) – 37. Siňavskij (Reinberk), 58. Hofmann (Doski), 65. Havlík (pen.)

Karty:   32. Ayaosi (KAR), 51. Iván (KAR), 65. Holec (KAR), 76. Kubišta (KAR), 90. Ezeh (KAR) – 29. Kohút (SLO), 53. Trávník (SLO), 82. Kim (SLO)   42. Ayaosi (KAR)

MFK Karviná: Holec – Krčík, Svozil (C), Bergqvist, Fleišman – Moses (79. Ezeh), D. Žák (46. Traore) – Iván (59. Raspopović), Ayaosi, Regáli (46. Memić) – Akinyemi (71. Doležal).
    Náhradníci: Lapeš, Ciupa – Kačor, Papalelé, Ražnatović, Vinicius.

Trenér: J. Jarábek.

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann (C), Kalabiška, Doski – Trávník (90. Břečka), Havlík – Petržela (83. Blahút), Kohút (66. Kim), Vecheta (66. Kvasina) – Siňavskij (83. Mihálik).
    Náhradníci: Fryšták – Holásek.

Trenér: Svědík.

Rozhodčí: Radina – Dobrovolný, Pfeifer.