Bohemians 1905 – Sparta 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Teplice 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Liberec 3:2 (kon.)
Hr. Králové – Slovácko 1:0 (kon.)
SK Dynamo Č. Budějovice
3:2 (1:1)
FC Slovan Liberec
Sobota 13.04.2024, 15:00 • Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice • FORTUNA:LIGA • 28. kolo

Je tu konec velmi pohledného prvoligového zápasu mezi Dynamem České Budějovice a Slovanem Liberec. Domácí fotbalisté ve druhém poločase dokonali obrat a vedli 2:1, avšak hosté v 93. minutě srovnali a vypadalo to, že se body budou nakonec dělit. Jenže domácí v šesté minutě nastavení ještě jednou udeřili Suchanem a mohou se tak radovat z výhry 3:2! (17:01:58)

90+9

90+8
    Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Samuel Šigut).

90+8
    Centr do vápna Dynama mířil na Mariose Pourzitidise, kterého ale tvrdě odzbrojil ve vzduchu Králik. Hostující hráč zůstal na trávníku, domácí ale hlavně tuší, že dnešní zápas již zvládnou!

90+7
    Hlavní rozhodčí ale zápas zatím nekončí a nechává ještě hosty rozehrát.
    90+6. Jan SUCHAN - 3:2

90+6
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Neuvěřitelný závěr! Vše začalo u Poulola, který vyvezl balon až na velké vápno Liberce. Tam ho posunul hodně do křídla skoro až k pomezní čáře na Alliho, jehož přízemní přihrávka našla JANA SUCHANA. Ten obešel elegantně obránce a následně střelou na zadní tyč s pomocí brankové konstrukce vrací vedení Dynamu!

90+6
    Jihočeši teď zoufale tlačí, bod je pro ně dnes velmi málo.
    90+5. Musu Alliho ve velké šanci vychytal Vliegen

90+5
    Domácím mohl vedení vrátit Alli, který se dostal k míči uvnitř vápna Liberce. Dobře proti němu vyběhl Vliegen, který balon dokázal vyrazit.
    90+3. Florent POULOLO - 2:2

90+3
    Liberec právě vstřelil branku!
    Velká nepříjemnost pro domácí, kteří potřebují tři body. Z levé strany poslal do ohně střílený centr Tupta a domácí obránce Florent Poulolo si srazil míč do vlastní sítě.

90+2
    Hosté se sice tlačí k vápnu soupeře, avšak jejich finální přihrávky nebo centry jsou nepřesné.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o šest minut.

90
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
    ze hřiště odchází Zdeněk Ondrášek, přichází Jakob Tranziska.

89
    Na hrací ploše zůstal ležet Ondrášek, který si samozřejmě bude dávat hodně na čas, než se vrátí na nohy.

88
    Žambůrek rozehrál hodně rychle roh nakrátko. Míč se dostal k Mohamedu Doumbiovi, který z dálky vystřelil nepřesně.

87
    Ahmad Ghali byl pozdě v souboji s Hellebrandem a po jeho faulu následuje navíc i žlutá karta.

86
    Suchan měl na pravé straně dost prostoru, jenže posledního obránce obejít nedokázal.

Aleš Strouha

Branky: 45. P. Hellebrand (Šigut), 67. Ondrášek (Alli), 90+6. Suchan (Alli) – 6. Žambůrek (Kulenović), 90+3. Poulolo (vla.)

Karty:   71. Ondrášek (CEB), 75. P. Hellebrand (CEB), 79. Čermák (CEB), 90+8. Šigut (CEB) – 23. Mikula (LIB), 48. Žambůrek (LIB), 57. Kulenović (LIB), 87. Ghali (LIB)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:8. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:12.
    SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Lazić (72. Sladký), Králik, Poulolo, Trummer – Suchan, P. Hellebrand, Čermák (82. Hubínek) – Šigut, Ondrášek (C) (90. Tranziska), Alli.
    Náhradníci: Janáček – L. Havel, Zíka, Brandner, Sliacky, Madleňák, Nikl.

Trenér: Jiří Lerch

FC Slovan Liberec: Vliegen – Mikula (C) (79. Horský), Prebsl (79. Tetour), Pourzitidis – Penner (44. Ghali), Chaluš, Žambůrek, Preisler (60. Fukala) – Tupta, Kulenović, Višinský (60. Doumbia).
    Náhradníci: Bačkovský – Varfolomejev, Kok, Letenay, Lehoczki.