Newcastle – Tottenham 4:0 (kon.) | Brentford – Sheffield Utd. 2:0 (kon.) | Burnley – Brighton 1:1 (kon.)
Manchester City – Luton 5:1 (kon.) | Nottingham – Wolverhampton 2:2 (kon.) | Bournemouth – Manchester Utd. 2:2 (kon.)
Manchester City
5:1 (1:0)
Luton Town
Sobota 13.04.2024, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 33. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou! (18:11:19)

Manchester City se tak alespoň do zítřka posouvá do čela Premier League, kde má náskok dvou bodů na Arsenal a Liverpool. Oba celky ale mají zítřejší zápas k dobru.

Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 13:2. Střely mimo: 24:2. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:5.

Zápas 33. kola mezi Manchesterem City a Lutonem Town končí jasným výsledkem 5:1 pro domácí celek.
    V prvním poločase jsme ale viděli jen jednu branku, a to hned ve druhé minutě, kdy si po Haalandově střele srazil do vlastní sítě obránce hostů Daiki Hašioka. Manchester si ještě vypracoval několik šancí, ale podruhé už brankáře Kaminského nepřekonal.
    I do druhé půle vstoupili svěřenci kouče Guardioly aktivněji. Skóre se ale podruhé měnilo až v 64. minutě, když se po rohovém kopu pěknou střelou prosadil záložník Citizens Mateo Kovačić. V 76. minutě pak podrazil obránce Lutonu Onyedinma křídelníka Dokua a byla z toho penalta, kterou suverénně proměnil do té doby nevýrazný Erling Haaland. V 81. minutě však bylo zničehonic sníženo, když využil chyby v rozehrávce hostující záložník Ross Barkley – 3:1. Manchester City ale nedopustil tlak v závěrečných minutách, naopak vedení domácích navýšili ještě po hezké akci Jeremy Doku a pěknou střelou obránce Joško Gvardiol. Citizens tak vyhráli na domácí půdě proti Lutonu 5:1.

Za nejlepšího hráče zápasu by se určitě dal považovat domácí křídelník Jeremy Doku, který odehrál velmi dobré utkání. Kromě gólu, asistence a vybojované penalty měl s jeho bráněním po celých devadesát minut velké problémy obránce Fred Onyedinma. Špatný výkon ale určitě nepředvedli kupříkladu Kevin De Bruyne, Mateo Kovačić či Joško Gvardiol. Na straně Lutonu můžeme vypíchnout třeba střelce branky Barkleyho či gólmana Kaminského, který si i přes pět inkasovaných gól připsal několik kvalitních zákroků.

90+5

90+5
    Závěrečné sekundy se odehrají na polovině City, které drží míč.

90+5
    Domácí hráči ještě vyslali jeden střelecký pokus, ale sražená střela Matheuse Nunese jen doskákala do rukavic brankáře Kaminského.

90+3
    Manchester City právě vstřelil branku!
    A pátý gól nakonec stejně přišel! Jeremy Doku povedl balon po levé straně, následně přihrál na hranu šestnáctky JOŠKU GVARDIOLOVI, který se rozhodl vystřelit a svou nádhernou ranou do bližší šibenice střílí pátou branku Citizens – 5:1. Asistence: Jeremy Doku.

90+2
    City zaútočilo na pátou branku, obrovské příležitosti měli Álvarez a poté i Kovačić, ale ani jeden z nich blokádu z těl hráčů Lutonu nepropálili.

90+1
    Doku prošel kolem Woodrowa, následně se ke střele dostal Sergi Gómez, ale při pokusu o střelu podklouzl a nakonec tak nezakončil.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.

90
    Rohový kop rozehrál Álvarez nakrátko, Manchester City ale pokračuje v obléhání pokutového území soupeře.

90
    Hostující stoper Reece Burke daroval na začátku devadesáté minuty rohový kop Citizens.

89
    Střídání v týmu Luton Town:
    ze hřiště odchází Jordan Clark, přichází Joseph Johnson.

88
    ze hřiště odchází Fred Onyedinma, přichází Zack Nelson.
    87. Jeremy DOKU - 4:1

87
    Tak asi je definitivně rozhodnuto! Autorem čtvrté branky v Kaminského síti je JEREMY DOKU, který obdržel přihrávku od Gvardiola, poté se prosmýkl mezi Onyedinmou a Woodrowem a následně zakončil přesně k vzdálenější tyči – 4:1. Asistence: Joško Gvardiol.

87
    Manchester City rozehrává z vlastní obranné poloviny, Luton však začal trochu napadat.

86
    Pelly Ruddock Mpanzu sráží míč do zámezí, Manchester City bude vhazovat.

Matěj Skula

Branky: 2. Hašioka (vla.), 64. Kovačić (J. Álvarez), 76. Haaland (pen.), 87. Doku (Gvardiol), 90+3. Gvardiol (Doku) – 81. Barkley

Karty:   43. De Bruyne (MAC)

Manchester City: Ederson – Akanji, Dias, Gvardiol, Lewis – Kovačić, Nunes – J. Álvarez, De Bruyne (C) (81. Gómez), Doku – Haaland (81. Bobb).
    Náhradníci: Ortega – Walker, Aké, Grealish, Rodri, B. Silva, Foden.

Trenér: Pep Guardiola

Luton Town: Kaminski – Onyedinma (88. Z. Nelson), Hašioka, Burke, Doughty – Berry (77. Mpanzu), Barkley, J. Clark (89. J. Johnson) – Townsend (59. Woodrow), Morris (C), Chong.
    Náhradníci: Shea, Krul – Chigozie, Piesold, Harris.

Trenér: Rob Edwards

Rozhodčí: Brooks – Betts, Howson