Vítkovice – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Plzeň – Litvínov 1:2 (po pr.) | K. Vary – Motor ČB 1:3 (kon.)
Olomouc – Liberec 3:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:3 (0:1, 0:1, 1:1) Stav série: 0:3
Mountfield HK
Sobota 09.03.2024, 15:00 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • Předkolo

Z Ostravy je to pro dnešek už úplně vše, mějte pokud možno příjemný zbytek víkendu a já se budu těšit brzy opět na počtenou. (18:10:46)

Dnešní zápas, a vlastně poslední zápas Vítkovic v této sezóně, je u konce. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre Freibergs, i když jeho branku muselo potvrdit až video. Vítkovice si v této části příliš šancí nevytvořily. Druhá část se dlouho hrála bez branek, před koncem třetiny ale domácí nabídli svému soupeři přesilovku, a ten ji využil díky Blainovu gólu do šatny. Ve třetí třetině hráli domácí pětiminutové oslabení, které před jeho koncem využil Jergl a hosté už neměli kam spěchat. Vítkovice sáhly necelé čtyři minuty před třetí sirénou ke hře bez brankáře, tento tah nakonec připravil hostujícího Paříka o další čisté konto, když puk do horní části branky poslal Fridrich. Bez Klimeše se hrálo až do poslední sirény, hosté do prázdné klece svou výhru nepotvrdili, ale ani vítkovičtí už další gól nepřidali.

59:56
    Mountfield je ale proti a bere si puk pod kontrolu.

59:51
    Vítkovice se znovu rychle dostávají do pásma.

59:41
    Hosté odehráli kotouč, zakázané uvolnění to nebude, ale Jasper u puku bude až jako druhý.

59:25
    Vítkovice se srdnatě tlačí do branky soupeře, ale při Paříkovi stojí i štěstí.

58:17
    Estephan ujížděl sám na opuštěnou vítkovickou branku, ale Percy se stačil vrátit a překvapenému útočníkovi vypíchnout kotouč.

57:47
    Vítkovičtí jsou stále bez brankáře.

57:47
    5/5
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Pařík v brance hostů přichází o svou nulu, z brankové čáry nahrál Zdráhal křižně na PETRA FRIDRICHA, který z pozice klečícího střelce dostává puk do horní části branky – 1:3. Asistence: Patrik Zdráhal, Valentin Claireaux.
    Fridrich P., Zdráhal P., Claireaux V., Lednický V., Barinka M.
    Eberle J., Jasper E., Estephan G., Blain J., McCormack G.

57:30
    Domácí se snaží alespoň o čestný úspěch a drží se kolem hostující klece.

57:16
    Dnešní utkání sleduje 6 209 diváků.

57:03
    Zakázané uvolnění pro hosty.

56:45
    Prázdná vítkovická klec odolala a vítkovičtí se znovu dostávají k Paříkově kleci.

56:32
    Raskobova rána končí na bránícím hráči, který vyráží do pásma.

56:28
    Domácí bojovali u hostující klece, ale Pařík byl pozorný. Puk je v jeho výstroji, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 58. Fridrich (P. Zdráhal, Claireaux) – 4. Freibergs (Miškář, Lalancette), 39. Blain (Šťastný, Okuliar), 53. Jergl (Perret, Šťastný)

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (C), Grman, Auvitu (A), Prčík, Stehlík – Kalus, Claireaux, P. Zdráhal (A) – Ro. Bukarts, Krieger, Ri. Bukarts – Fridrich, Barinka, R. Půček – Přibyl, Dej, Lednický.
    Trenér: Pavel Trnka

Mountfield HK: Pařík (Lukáš) – Freibergs, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Pilař, McCormack, Jank – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Kev. Klíma, Jergl (A) – Eberle (C), Estephan, Šťastný – R. Pavlík, Lalancette, Miškář.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: P. Stano, P. Úlehla – J. Ondráček, J. Svoboda

Diváci: 6 209