Arizona – Detroit 4:0 (kon.) | Colorado – Minnesota 2:1 (po pr.) | Anaheim – Dallas 2:6 (kon.)
Seattle – Winnipeg 0:3 (kon.) | Buffalo – Edmonton 3:2 (2:1 po s.n.) | Columbus – Nashville 1:2 (kon.)
New Jersey – Carolina 2:4 (kon.) | Boston – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Florida – Calgary 5:1 (kon.)
Boston Bruins
5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Pittsburgh Penguins
Sobota 09.03.2024, 21:00 • TD Garden, Boston • NHL

To je ode mě vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších zápasů kanadsko-americké NHL se budu těšit na počtenou! (00:10:31)

Československá stopa v utkání:

David Pastrňák (BOS): 1+1, 2 plusové body, 2 střely na branku, 1 hit, TOI: 17:49,

Pavel Zacha (BOS): 2+1, 2 plusové body, 2 střely na branku, 1 hit, TOI: 18:18,

Jakub Lauko (BOS): 4 hity, TOI: 12:13.

Hvězdy utkání:

První hvězda: Linus Ullmark (TOI 59:05, 40 střel, 39 zásahů)

Zisky puku po chybách – 5:6

Ve třetí třetině se sice povedlo Pittsburghu snížit zásluhou Krise Letanga, nicméně pak už se prosazovali pouze domácí. Nejprve vrátil Bruins tříbrankový náskok Jake DeBrusk, načež na konečných 5:1 zvýšil svým druhým gólem v zápase Pavel Zacha. Boston si tak připsal druhé vítězství v řadě, na druhé straně krize Penguins stále trvá.

59:45
    Bruins ovšem zachytili puk ve vlastním obranném pásmu a poslední vteřiny už kontrolují.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny a vlastně i celého zápasu. Pittsburgh se ještě snaží útočit.

58:45
    Ofsajd přerušil útočnou akci Pittsburghu.

58:35
    Nyní už Ullmark musel zasahovat, nebyla to pro něj ale těžká práce. Brankář Bostonu schoval puk do své výstroje a přerušil hru.

58:06
    Dobrý blok obrany domácích proti střele od modré čáry.

57:36
    Hra přerušena kvůli zásahu kotouče vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu blízko útočné modré čáry Tučňáků.
    55:33 Pavel ZACHA - 5:1

55:33
    5/5
    Boston právě vstřelil branku!

To byla spolupráce, panečku! A znovu s českým puncem. David Pastrňák našel na hraně brankoviště PAVLA ZACHU, jenž uplnatnil svůj důraz a dostal puk přes Nedeljkoviče. Druhý gól Pavla Zachy v dnešním utkání. Asistence: David Pastrňák a Danton Heinen.
    Zacha P., Pastrňák D., Heinen D., Lohrei M., Shattenkirk K.
    Eller L., Bemström E., Puljujärvi J., Letang K., Joseph P.

55:12
    Další icing v podání Bostonu.

55:00
    Dnešní utkání sleduje 17 850 diváků.

54:41
    Karlsson rozezvučel svou ranou pouze zadní mantinel.

54:01
    Po zakázaném uvolnění se Medvědi osvobodili "legální cestou" a mohli vystřídat.

53:45
    Josephova rána byla sražena mimo.

Lukáš Losleben

Branky a nahrávky: 23. Pastrňák (DeBrusk, Zacha), 33. Zacha (Geekie, Lohrei), 39. Marchand (Coyle, H. Lindholm), 50. DeBrusk (Marchand, H. Lindholm), 56. Zacha (Pastrňák, Heinen) – 43. Letang (Crosby)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Peeke, Lohrei, Shattenkirk – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Frederic, Geekie, J. van Riemsdyk – Brazeau, J. Boqvist, Lauko.
    Trenér: Jim Montgomery

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – E. Karlsson, M. Pettersson, Letang (A), P. Joseph, Ludvig, Graves – Rakell, Crosby (C), Bunting – Puustinen, Malkin (A), R. Smith – Bemström, Eller, Puljujärvi – Carter, Acciari, Koppanen.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: McIsaac, Lambert – Daisy, MacPherson

Diváci: 17 850