Vítkovice – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Plzeň – Litvínov 1:2 (po pr.) | K. Vary – Motor ČB 1:3 (kon.)
Olomouc – Liberec 3:4 (kon.)
HC Olomouc
3:4 (0:1, 3:1, 0:2) Stav série: 2:1
Bílí Tygři Liberec
Sobota 09.03.2024, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • Předkolo

Ode mě to bylo pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a přeji přijemný zbytek soboty. (19:41:35)

Nejlepší hráči utkání:

OLO: Dalibor Řezníček

LIB: Michal Bulíř

Ve třetí třetině zvládli hosté zásluhou Dernera se Zacharem otočit skóre a radují se tedy z prvního vítězství v sérii. Nutno dodat, že dnes Tygři vyhráli zaslouženě.

Zítra se tedy odehraje čtvrtý zápas série, ve kterém budou mít Hanáci možnost proměnit druhý mečbol.

59:59
    Knotek prohrál buly, hosté dnes zvítězí.

59:56
    Oddechový čas pro tým Bílí Tygři Liberec.

59:56
    Hra je přerušená. Hrenák kryl ránu Navrátila, poté se před jeho brankou konala menší potyčka. Vylučovat se nebude.

59:30
    Navrátil teď přepálil branku Hrenáka. Vhazovat se i tak bude v útočném pásmu Mory.

58:30
    Navrátil zahrál v signalizovaném ofsajdu. Sedláček jde zpět do brankoviště.

58:12
    Domácí to budou zkoušet bez brankáře!

58:12
    Oddechový čas pro tým HC Olomouc.

57:53
    Káňa vjel s pukem do pásma v signalizovaném ofsajdu. Následovat bude vhazování ve střední třetině.

57:25
    Rutar opět přihrával nepřesně, hosté ovšem záhy o puk přišli.

56:52
    Dobrou ránu Kunce kryl jistým zákrokem Hrenák.

56:06
    Ondrušek získal puk, Hanáci se pokusí rozjet nějakou kloudnou akci.

55:35
    Rutar přihrál nepřesně. K puku se teď dostávají hosté.

54:40
    Nádherný zákrok i s přispěním Alexe Rašnera nekončí vstřelenou brankou! Domácí brankář drží Moru nad vodou!

54:00
    Střelu Anděla a následnou dorážku Klimka zvládl vykrýt Dominik Hrenák.

53:36
    Kunc puk zřejmě netečoval. Hra se po icingu přesouvá před brankáře Sedláčka.

Adam Sedlák

Branky a nahrávky: 29. Řezníček (P. Musil, Káňa), 30. Řezníček (P. Musil), 38. Kusko (Škůrek, Klimek) – 6. Vlach, 32. Bulíř (Birner, Hawryluk), 50. Derner (Filippi), 53. Zachar (Ivan, Hrenák)

HC Olomouc: Sedláček (Frgál) – Rutar, Sirota, Řezníček, Ondrušek (C), Rašner, Škůrek, Mareš – Orsava, P. Musil, Káňa – Navrátil, Macuh, Plášek – Bambula, Anděl, Kunc – Klimek, Knotek (A), Kusko.
    Trenér: Jan Tomajko

Bílí Tygři Liberec: Hrenák (D. Král) – Knot, McCoshen, Melancon, Ivan, Budík, Derner, Aubrecht – Faško-Rudáš, Filippi (A), Vlach – Flynn, A. Najman, Rychlovský – Hawryluk, Bulíř (A), Birner (C) – Kel. Klíma, Šír, Zachar.
    Trenér: Filip Pešán

Rozhodčí: Šír, Obadal – Hynek, Hnat