Mostečtí Lvi – Kobra 2:3 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 6:8 (kon.) | Šumperk – Technika Brno 5:2 (kon.)
Val. Meziříčí – SHKM Hodonín 5:6 (po pr.) | Havířov – Vel. Meziříčí 17:1 (kon.) | Kopřivnice – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.)
Opava – Žďár n/S 6:4 (kon.)
HK Opava
6:4 (2:2, 1:2, 3:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Sobota 09.03.2024, 17:00 • Krnov, Zimní stadion • 2. liga skupina Východ • 44. kolo

HK Opava tak v posledním kole základní části nakonec zvítězila nad SKLH Žďár nad Sázavou konečným výsledkem 6:4, kdy v poslední třetině vsítila tři góly, o které se postaral Brada, Adamec a Káňa, Plameny se snažily, do začátku třetí části šly s vedením o jediný gól, ale opavští se dokázali prosadit a na své půdě vybojovali výhru a uhájili tak 4. místo v tabulce, hosté končí na 8. postupovém místě s 58 body. (19:38:23)

59:38 Tomáš KÁŇA - 6:4

59:38
    Opava právě vstřelila branku!
    V poslední minutě byly Plameny v útočném pásmu v šesti, ránu ze vzdálenějšího kruhu odrazil Slíž a přihrál na TOMÁŠE KÁŇU, který z vlastní obrany trefil puk do odkryté klece. Asistence: Marek Slíž.

58:13
    Plameny měly další možnost, Půhoný našel na vzdálenějším kruhu volného spoluhráče, ale toho dokázal u tyče vychytat Slíž, je tu buly v obraně Opavy.

58:00
    Už běží poslední dvě minuty.

57:26
    Oddechový čas pro tým SKLH Žďár nad Sázavou.

57:26
    V oslabení se dostal do zakončení útočník v rudém, ale nepřekonal Sejpala.

57:03
    Hráči v červeném se dokázali osvobodit a vyhazují do středního pásma.

56:33
    Z levé strany vypálil útočník Plamenů, Slíž dobře viděl a byl u tyče včas.

56:17
    Vyloučení v týmu HK Opava:
    Tomáš Rousek – 2 min., sekání.
    54:47 Andrej ADAMEC - 5:4

54:47
    Další využitá přesilovka 5 na 4, kdy si po kombinaci v útočném pásmu berou opavští zpět vedení v dnešním zápase, celou situaci založil Brada, nahrál na Káňu a ten poslal kotouč na ANDREJE ADAMCE, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Káňa, Marek Brada.

54:13

54:03
    Hosté vyhazují až na icing a hra se vrací do jejích obrany.

53:39
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou:
    Dominik Dušek – 2 min., podrážení.

52:42
    Domácí se na chvíli ubránili a mají hru na svých holích.

52:13
    Niko Ervasti – 2 min., vysoká hůl.

50:02
    Padesátá minuta je minulostí a na stadionu v Krnově je stav nerozhodný 4:4, před chvilkou si další lehčí zákrok připsal Slíž a raději přikryl hru, následuje buly v útočném pásmu Žďáru.

Martin Dokulil

Branky a nahrávky: 7. Rousek (K. Stuchlík, Šindelář), 9. Beránek (Vašenka, Jak. Ludvík), 33. Häring (Brada, Adamec), 44. Brada (Štindl, Ervasti), 55. Adamec (Káňa, Brada), 60. Káňa (Slíž) – 14. Wasserbauer (Dušek, Půhoný), 16. Půhoný (Kukla, Kadleček), 24. Rohlík (Jar. Ludvík, Chlubna), 28. Půhoný (Kukla, Wasserbauer)

HK Opava: Slíž (Nowak) – Ervasti, Foltýn, Pachula, Šindelář (C), Jak. Ludvík, Adamec, Štěpánek – Krejsa, K. Stuchlík (A), Hendrych – Vojtovič, Kotásek, Beránek – Káňa, Häring, Brada – Štindl, Vašenka, Rousek (A) – Kadula.
    Trenér: Pavel Zdráhal

SKLH Žďár nad Sázavou: Sejpal (Sláma) – Kukla, Pleva (C), Jar. Ludvík, M. Kubíček, Grauer, Půža – Gregar, Jícha, Wasserbauer (A) – Kadleček, Dušek, Chlubna – Rohlík, Půhoný (A), T. Ludvík – Štola, Picka, Polodna.
    Trenér: Milan Řehoř

Rozhodčí: Gebauer – Bartoň, Frais.