Arizona – Detroit 4:0 (kon.) | Colorado – Minnesota 2:1 (po pr.) | Anaheim – Dallas 2:6 (kon.)
Seattle – Winnipeg 0:3 (kon.) | Buffalo – Edmonton 3:2 (2:1 po s.n.) | Columbus – Nashville 1:2 (kon.)
New Jersey – Carolina 2:4 (kon.) | Boston – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Florida – Calgary 5:1 (kon.)
Arizona Coyotes
4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Detroit Red Wings
Sobota 09.03.2024, 03:00 • Mullet Arena, Tempe • NHL

A to je pro dnešek z Mullet arény vše, já Vám moc děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu opět těšit na shledanou! (05:36:35)

Statistika
    Střely na bránu: 24 – 28 | Přesilová hra: 1/2 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 4

Connor Ingram (ARI) – 28 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00
    Alex Lyon (DET) – 20 zákroků, 4 OG, úspěšnost 83,3%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

1. Connor Ingram (ARI) 100%
    2. Logan Cooley (ARI) 1+0
    3. Alex Kerfoot (ARI) 1+0

Dnešní utkání sledovalo 4 600 diváků.

Ve třetí třetině jsme sledovali marnou snahu Red Wings o obrat, ovšem obrana Arizony dnes Detroitu nedovolila ani jeden gól. Naopak si domácí zkušeně výsledek pohlídali a přesto, že ve třetí třetině již žádnou branku nepřidali, si pohodlně došli pro výhru 4:0.

59:12
    Po chybě Detroitu na modré čáře se k puku dostal Maccelli, který dostává Coyotes do útočného pásma.

58:46
    Kane zaváží puk do útočného pásma.

56:59
    Kesselringovu střelu si Lyon našel a přerušil hru.

56:40
    Määttova střela od modré bránu minula.

56:35
    Gostisbeherovu střelu zastavil Ingram.

55:20
    Hayton přebruslil obránce a z levé strany střílel, jeho střelu ale Lyon vyrazil.

54:28
    Po přihrávce od Maccelliho se ke střele od levého mantinelu dostal Durzi, jeho střela ale šla nad bránu.

53:28
    Raymond nahodil puk do obranného pásma Arizony, první u puku byl ale obránce Kesselring.

52:21
    Logan Cooley se stahovačkou na bekhend dostal přes obránce a pak opět z bekhendu zkoušel překonat i Lyona, ne něj ale už nevyzrál.

51:36
    Välimäkiho střelu vyrazil Lyon do rohu.

51:20
    Durziho střela od modré čáry trefila jen hokejku DeBrincata.

50:57
    Ben Chiarot poslal přihrávku přímo před bránu na Davida Perrona, který se snažil puk procpat mezi Ingramovy betony, gólman domácích ale nic takového nepřipustil.

50:12
    Cooleyho připravil o puk Määttä.

48:48
    Zakázané uvolnění Coyotes.

Matěj Juřík

Branky a nahrávky: 3. McBain (O'Brien, Carcone), 9. Kerfoot (Välimäki, Bjugstad), 18. L. Cooley (Maccelli, Moser), 29. Bjugstad (Schmaltz)

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Moser, Durzi, Välimäki, Kesselring, Söderström, J. Brown – Keller (A), Hayton, Schmaltz (A) – Maccelli, Bjugstad, Kerfoot – Crouse (A), L. Cooley, Guenther – Carcone, McBain, O'Brien.
    Trenér: André Tourigny

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Walman, Seider, Chiarot (A), Petry, Määttä, Gostisbehere, Holl – DeBrincat, Veleno, P. Kane – Rasmussen, Compher, Raymond – Fabbri, Fischer, Perron (A) – Copp (A), Sprong.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Syvret, Lee – Murchison, McNamara

Diváci: 4 600