Pardubice – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Sparta – Liberec 3:2 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
3:2 (0:0, 1:1, 2:1) Stav série: 2:0
Mountfield HK
Sobota 16.03.2024, 15:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • Čtvrtfinále

Ode mě je to vše. Tato série se za tři dny přesune do Hradce Králové, přeji hezký zbytek víkendu. (17:40:59)

Východočeská čtvrtfinálová série nabídla další velké drama s velmi hořkým závěrem pro Mountfield HK. Ve třetí třetině se hosté konkrétně ve 49. minutě dostali do vedení díky gólu Ralfse Freibergse, v 50. však na 2:2 vyrovnal Richard Pánik. A pět sekund před koncem přišla největší radost Dynama, protože z posledního protiútoku vystřelil Pardubicím vítězství 3:2 a celkově druhý bod Robert Kousal.

Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubická aréna se asi otřásla v základech. Dynamu zbýval v základní hrací době zřejmě poslední protiútok a ten úspěšně zakončil trefou do poloodkryté brány ROBERT KOUSAL. Asistence: Lukáš Radil a Roman Will.
    Kousal R., Radil L., Čerešňák P., Musil D., Zohorna T.
    Estephan G., Šťastný D., Kalina P., McCormack G., Eberle J.

59:47
    Will musel předvést těžký zákrok, domácí vyráží do zřejmě posledního protiútoku.

Dnešní utkání sleduje 10194 diváků. Je opět vyprodáno!

59:16
    Po následném útoku Pardubic rozhodčí odpískali přihrávku rukou.

58:45
    Hosté zkusili zahrozit z brejku, ale nedokázali si přesně přihrát a vystřelit.

57:46
    Ani jeden celek se nikam úplně nehrne, jedná se spíše o vyčkávání na chybu.

56:59
    Domácí se ubránili další ofenzivní snaze Mountfieldu, oba týmy střídají.

56:20
    Hájek prudce střílel od modré čáry, ale Paříka nepřekonal.

55:27
    Útok vedený Okuliarem královéhradecký úspěch taktéž nepřinesl.

54:41
    Blainův odkrytý a nedůrazný pokus si Will pohlídal. Vhazuje se po gólmanově levici.

53:26
    Domácí se v útočném pásmu neudrželi dlouho na puku, aktuálně chtějí zaútočit hosté.

52:41
    Po dalším přerušení hry po pardubickém útoku probíhá komerční pauza.

52:32
    Mountfield se teď několikrát pokusil zaútočit, avšak neúspěšně.

50:52
    Hosté jsou v plném počtu. Na ledě se každopádně díky mnoha soubojům začíná pořádně jiskřit.

50:30
    Domácí nyní dohrávají ještě klasickou přesilovku, ale v té si zatím takový nápor nevypracovali.

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 29. Vondráček (Vála, Poulíček), 50. Pánik (Kaut, Čerešňák), 60. R. Kousal (Radil, Will) – 34. Jergl (Kev. Klíma, McCormack), 49. Freibergs (Pláněk, Tamáši)

HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Kolář – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
    Trenér: Marek Zadina

Mountfield HK: Pařík (Lukáš) – Freibergs, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Kalina, McCormack, Pilař – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Kev. Klíma, Jergl (A) – Eberle (C), Estephan, Šťastný – R. Pavlík, Lalancette, Miškář.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Svoboda, Thuma

Diváci: 10194