Pardubice – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Sparta – Liberec 3:2 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
3:2 (0:0, 1:1, 2:1) Stav série: 2:0
Mountfield HK
Sobota 16.03.2024, 15:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • Čtvrtfinále

Ode mě je to vše. Tato série se za tři dny přesune do Hradce Králové, přeji hezký zbytek víkendu. (17:40:59)

Východočeská čtvrtfinálová série nabídla další velké drama s velmi hořkým závěrem pro Mountfield HK. Ve třetí třetině se hosté konkrétně ve 49. minutě dostali do vedení díky gólu Ralfse Freibergse, v 50. však na 2:2 vyrovnal Richard Pánik. A pět sekund před koncem přišla největší radost Dynama, protože z posledního protiútoku vystřelil Pardubicím vítězství 3:2 a celkově druhý bod Robert Kousal.

Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubická aréna se asi otřásla v základech. Dynamu zbýval v základní hrací době zřejmě poslední protiútok a ten úspěšně zakončil trefou do poloodkryté brány ROBERT KOUSAL. Asistence: Lukáš Radil a Roman Will.
    Kousal R., Radil L., Čerešňák P., Musil D., Zohorna T.
    Estephan G., Šťastný D., Kalina P., McCormack G., Eberle J.

59:47
    Will musel předvést těžký zákrok, domácí vyráží do zřejmě posledního protiútoku.

Dnešní utkání sleduje 10194 diváků. Je opět vyprodáno!

59:16
    Po následném útoku Pardubic rozhodčí odpískali přihrávku rukou.

58:45
    Hosté zkusili zahrozit z brejku, ale nedokázali si přesně přihrát a vystřelit.

57:46
    Ani jeden celek se nikam úplně nehrne, jedná se spíše o vyčkávání na chybu.

56:59
    Domácí se ubránili další ofenzivní snaze Mountfieldu, oba týmy střídají.

56:20
    Hájek prudce střílel od modré čáry, ale Paříka nepřekonal.

55:27
    Útok vedený Okuliarem královéhradecký úspěch taktéž nepřinesl.

54:41
    Blainův odkrytý a nedůrazný pokus si Will pohlídal. Vhazuje se po gólmanově levici.

53:26
    Domácí se v útočném pásmu neudrželi dlouho na puku, aktuálně chtějí zaútočit hosté.

52:41
    Po dalším přerušení hry po pardubickém útoku probíhá komerční pauza.

52:32
    Mountfield se teď několikrát pokusil zaútočit, avšak neúspěšně.

50:52
    Hosté jsou v plném počtu. Na ledě se každopádně díky mnoha soubojům začíná pořádně jiskřit.

50:30
    Domácí nyní dohrávají ještě klasickou přesilovku, ale v té si zatím takový nápor nevypracovali.

49:50
    5/3
    Pardubice skutečně využívají přesilovku pět na tři. Na 2:2 po velkém tlaku v útočném pásmu vyrovnal z ostrého úhlu trochu šťastnou trefou RICHARD PÁNIK. Asistence: Martin Kaut a Peter Čerešňák.
    Pánik R., Kaut M., Čerešňák P., Sedlák L., Hyka T.
    Perret J., Pavlík R., Kalina P.

49:41
    Dynamo si vytvořilo velký tlak a má velkou šanci vyrovnat.

49:20
    Hosté se osvobodili.

48:52
    Domácí čeká početní výhoda pěti proti třem, protože na trestnou lavici usedl také Jérémie Blain za krosček.

48:50
    Kaut střílel nepřesně, Dynamo má výhodu.

48:39
    Přesilovku si po komerční přestávce zahrají i Pardubice. Jan Eberle totiž hákoval.

48:02
    5/5
    Hradec právě vstřelil branku!
    Po buly dostal od levého mantinelu přihrávku na osu hřiště RALFS FREIBERGS a přízemní ranou poslal Mountfield chvíli po neúspěšné přesilovce do vedení. Asistence: Martin Pláněk a Alex Tamáši.
    Freibergs R., Pláněk M., Tamáši A., Miškář P., Pavlík R.
    Musil A., Hájek L., Dvořák T., Kaut M., Paulovič M.

47:57
    Dlouhá královéhradecká kombinace a nepřesné ostřelování brány úspěšný úder nepřinesly. Košťálek už je zpátky ve hře.

47:00
    Will nyní podržel svůj tým, a to zákrokem proti ráně z levého kruhu.

46:23
    Domácím se zatím daří eliminovat přesilovkové ataky Hradce.

45:56
    Jan Košťálek dostal trest na dvě minuty za krosček.

45:56
    V útočném pásmu se usadili hosté, Kalina výrazně přestřelil.

45:26
    Pařík před dotírajícím soupeřem kotouč radši ukryl pod lapačku.

45:19
    McCormack mířil přímo do náručí Willa, mezitím se na led vrátil vyloučený Vála.

44:45
    A domácí se znovu osvobodili.

44:15
    Pavelka střílel z první z nebezpečné pozice, ale bránu netrefil.

43:44
    Dynamo se zatím v oslabení dobře brání a teď dokonce vyhodilo puk k soupeřově svatyni.

43:13
    Rozhodčí poslali na dvě minuty na trestnou lavici sekajícího pardubického Ondřeje Válu.

43:07
    Vála nepřesně střílel od modré čáry, Sedlák se pak dvakrát pokusil dotlačit kotouč za královéhradeckého brankáře.

42:11
    Teď už musel hned po buly Pařík zakročit.

42:06
    Trochu vlažnější tempo hry po přestávce chtěl trochu rozproudit svojí střelou Adam Musil. Puk se však odrazil vysoko do ochranné sítě.

41:12
    Ani jeden celek ve třetí třetině zatím nedokázal kloudně zaútočit.

40:01
    Na neoblíbeném místě všech hokejistů se momentálně nachází celkem čtyři hráči, pokračuje se nicméně v plném počtu na obou stranách.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 16:55.

V prostřední třetině se už skóre měnilo. Ve 29. minutě se znovu trefil včerejší úspěšný střelec Tomáš Vondráček. Domácí si však situaci komplikovali vyloučeními, přičemž v jednom oslabení inkasovali. Ve 34. minutě vyrovnal na 1:1 Aleš Jergl. Emocemi nabitý boj pokračuje, po druhé siréně došlo k velké strkanici. Rozhodčí pak situaci řešili nejen s kapitány a na začátku třetí části někteří hráči zamíří na trestnou lavici.

39:59
    Periodu zakončil střelou do lapačky Dvořák. Třetina se nicméně ještě "dohrává" několika pokusy o bitku.

39:07
    Okuliar chtěl využít zmatku u pardubického brankoviště, ale po objetí klece puk za Willa nezasunul.

38:31
    Po Košťálkově nepřesném nahození nakonec Dynamo ztratilo postavení v útočné třetině.

37:53
    Pavlík nedokázal zpracovat puk a právě od jeho hokejky se hrací předmět odrazil mimo hřiště. Následuje buly ve středovém kruhu.

37:30
    Odpískáno zakázané uvolnění. Ale domácí fanoušci si velmi hlasitě žádají vyloučení jednoho z královéhradeckých hokejistů. K tomu ovšem nedojde.

37:04

36:43
    Hosté opět delší dobu kombinovali v útočném pásmu, ale Pardubice zase vyhodily.

35:36
    Domácí ustáli úvodní přesilovkovou kombinaci Hradce a osvobodili se.

35:04
    Na trestnou lavici odjel na dvě minuty pardubický Richard Pánik za vysokou hůl.

34:25
    Sudí opět fouknul do píšťalky, tentokrát kvůli hře vysokou holí. Vhazuje se v obranném pásmu Pardubic.

34:07
    Hradec Králové je po vyrovnávacím gólu při chuti, teď ho však přibrzdil odpískaný ofsajd.

33:15
    5/4
    Mountfield po pohledné přesilovkové kombinaci vyrovnává. Na levém kruhu byl úplně volný ALEŠ JERGL, jenž trefil odkrytou bránu. Asistence: Kevin Klíma a Graeme McCormack.
    Jergl A., Klíma Kev., McCormack G., Perret J., Jasper E.
    Dvořák T., Musil A., Čerešňák P., Paulovič M.

32:42
    Dynamo vyhodilo kotouč alespoň do středního pásma.

32:35
    Lalancette se snažil obtočit u brankoviště tak, aby mohl zkusit překonat Willa. To se mu nepovedlo, a to kvůli faulu Jana Koštálka. Pardubický obránce tedy dostal dvouminutový trest za krosček.

31:56
    Radil nerozehrál přesně a zavinil zakázané uvolnění.

31:33
    Po výborně zahraném oslabení v podání Pardubic se domácí dopustili ofsajdu.

31:24

31:05
    Adam Musil znovu vyhodil puk na druhou stranu a se spoluhráči může vystřídat.

30:26
    Domácí zatím hrají kvalitní oslabení a soupeře k ničemu nepouští.

30:02
    Pardubice se osvobodily, Hradec musí začínat od své brány.

29:24
    Dynamo dostalo menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Odpyká ho Tomáš Hyka.

29:24
    Dynamo, povzbuzené vedoucí brankou, se pokusilo opět úspěšně zaútočit. Pařík tentokrát situaci ustál bez inkasované branky.

28:34
    5/5
    Když se zdálo, že se Pardubicím úplně nedaří usadit se v útočném pásmu, tak udeřily. Od modré čáry u levého mantinelu vystřelil Vála a puk do sítě tečoval TOMÁŠ VONDRÁČEK. Asistence: Ondřej Vála a Patrik Poulíček.
    Vondráček T., Vála O., Poulíček P., Pánik R., Hájek L.
    Pavlík R., Blain J., Tamáši A., McCormack G., Kalina P.

28:14
    Ani jednomu celku se teď nedaří úspěšně zaútočit, poměrně často se hraje ve středním pásmu.

27:05
    Hosté se po buly neudrželi na sokově území, ale z pardubického protiútoku nic nebylo.

26:56
    Mountfield zatlačil svého soupeře, Perret zprava střílel do Willovy lapačky. Na programu je teď komerční přestávka.

25:50
    Na druhé straně Pařík neudržel puk v náručí a musel se svými kolegy ještě řešit snahy o dorážky.

25:13
    Hradec vystihl rozehrávku rivala a pořádně zaměstnal Willa a jeho spoluhráče v obraně.

24:15

24:11
    Útočící pardubický hráč stál v brankovišti, a tak rozhodčí vykázali hru do středního pásma.

23:45
    Košťálek tentokrát mířil zleva do lapačky.

23:39
    Po Košťálkově částečně zblokované střele vyklouzal puk vedle Paříkovy nohy, královéhradecký brankář pak hru přerušil. A také došlo opět ke strkanici.

23:20
    Pardubičtí hokejisté se brzy vrátili před Paříka, další pasáž přesilové hry zakončil střelou do lapačky Čerešňák.

22:45
    Dynamo chvíli komnbinovalo v útočném pásmu, následně se však muselo bránit oslabenému soupeři.

22:15
    Na trestnou lavici na dvě minuty usedl Aleš Jergl z Hradce Králové, a to kvůli vražení na mantinel.

21:50
    Klíma jel úplně sám na pardubického brankáře, Will předvedl výborný zákrok.

21:14
    Pavlík hned po návratu z trestné lavice prověřil Willa, který musel předvést nelehký zákrok.

20:59

20:26
    Domácí se usadili v útočném pásmu, David Musil od modré čáry střílel nepřesně.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 15:55.

První třetina nabídla tuhý boj, důležitost utkání vystihuje například mnoho osobních střetů včetně strkanic u brankovišť. Oba celky se snažily aktivně útočit, ale brankáři zatím zůstávají nepřekonáni. Do konce pardubické přesilovky, pokud v ní domácí neskórují, zbývá minuta.

20:00

19:50
    Také Pardubice mají v přesilové hře obrovský nápor, ale ani oni nedokážou královéhradeckou defenzivu a gólmana překonat.

18:58
    Dynamo si zahraje přesilovku, protože trest na dvě minuty dostal za hrubost Radovan Pavlík.

18:58
    Dynamo po ubráněném těžkém oslabení zaútočilo, akci zakončil střelou z mezikruží Kaut.

18:11
    Mountfield měl v přesilovce obrovský tlak, ale domácí se po dlouhé době dokázali osvobodit, a tak nakonec neinkasovali.

16:06
    Útočící královéhradecký hráč stál v brankovišti, hra se přesouvá na neutrální území.

16:00
    Tomáš Dvořák z Pardubic dostal dvouminutový trest za podrážení ve středním pásmu.

15:29
    Pardubický protiútok se s úspěchem rovněž nesetkal.

14:43
    Hradec se usadil u pardubické brány, ale zatím není schopen přesně vystřelit.

13:41
    Po ofsajdu Mountfieldu následuje komerční pauza.

13:16
    K vidění je mimo jiné mnoho osobních soubojů, možná i proto zatím nedošlo k moc velkému počtu brankových příležitostí.

12:40
    Ani tento krátký tlak Pardubic přesné zakončení nenabídl.

11:41
    Hra je znovu přerušena, teď kvůli královéhradeckému icingu.

11:30
    Domácí si nepohlídali ofsajd.

11:11
    Tentokrát zahrozili hosté a také Will musel být pozorný.

10:32
    Hradec Králové vyhodil pouze na zakázané uvolnění.

10:23
    Pařík opět zasahoval a znovu se u jeho brankoviště do sebe hokejisté po odpískání trochu pustili.

09:51
    Pokračuje se v pěti na obou stranách, aktivnější jsou momentálně Pardubice.

09:04
    Jan Mandát – 2 min., hrubost.

Ralfs Freibergs – 2 min., hrubost.

08:57
    Mandát mířil mimo bránu, následoval krátký pardubický tlak. Po dalším Paříkově zásahu došlo opět ke strkanici a tentokrát se už vylučovat bude.

08:25
    Domácí se ubránili nájezdu Hradce Králové jen za cenu zakázaného uvolnění.

07:51
    Pardubice se před Paříkem neudržely a musí si dávat pozor na sokův brejk.

07:30
    Kaut vjel rychle ze středního pásma do toho útočného a prudce vystřelil. Pařík zakročil. Nyní probíhá první komerční přestávka.

07:01
    Hosté přece jen obrali Dynamo o kotouč a ještě chvíli mu dělali problémy.

06:24
    Will musel znovu zasahovat, Mountfield se v ofenzivě na puku dlouho neudržel.

05:55
    Sedlák se snažil tečovat Válovu ránu, což se mu nepovedlo.

05:36
    Pláněk dvakrát střílel od modré čáry, při druhém zásahu nechal Will přerušit hru. Poté došlo opět k drobnému postrkávání.

05:03
    Tentokrát zaútočily Pardubice a po Paříkově zákroku u královéhradeckého proběhla menší strkanice. Vylučovat se nebude.

04:30
    Oba celky se snaží aktivně útočit a zatlačit svého soupeře. Teď se Lvi dopustili ofsajdu.

03:08
    Poulíček jel z protiútoku na Paříka, byl však výrazně tísněn bránícím hráčem, a tak nevystřelil dobře.

02:01
    Pobyt Dynama na území rivala žádnou nebezpečnou střelu nepřinesl.

01:09
    Okuliarova střela hned po buly byla zblokována, stejný hráč pak ještě na chvíli zachránil pro Hradec pozici v útočném pásmu. Teď už ale hrají Pardubice.

00:53
    Odpískáno zakázané uvolnění Dynama.

00:30
    Pařík musel hned předvést pohotový zákrok, puk vykopl levým betonem a na pardubickou dorážku už nedošlo.

00:14
    Úvodní útok hostům nevyšel, na tahu jsou domácí.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Kolář – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
    Trenér: Marek Zadina

Mountfield HK: Pařík (Lukáš) – Freibergs, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Kalina, McCormack, Pilař – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Kev. Klíma, Jergl (A) – Eberle (C), Estephan, Šťastný – R. Pavlík, Lalancette, Miškář.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Svoboda, Thuma.

Dobrý den, na ledě enteria areny právě probíhá rozbruslení, tribuny se pomalu zaplňují a my si představíme sestavy obou týmů.

Zdravím všechny fanoušky Tipsport extraligy. Východočeská čtvrtfinálová série hokejistů Pardubic a Hradce Králové má v sobotu odpoledne na programu druhý zápas.

Tým HC Dynamo Pardubice coby vládce základní části a jeden z největších favoritů na titul vstoupil do play off před vyprodaným hledištěm enteria areny vítězně. Cestu k důležitému prvnímu bodu ovšem svěřenci Marka Zadiny neměli jednoduchou. Mountfield HK, přemožitel Vítkovic z předkola, totiž páteční klání zahájil lépe a po dvanácti minutách hry vedl o dva góly. Domácí ovšem na začátku druhé třetiny srovnali krok brankami, které padly v rozmezí 69 sekund. Mužstvo trenéra Tomáše Martince si v polovině základní hrací doby vzalo vedení zpátky díky Pavlíkově trefě, ve 35. minutě však na 3:3 vyrovnal Zohorna. Minutu po zahájení třetí části Sedlák přesilovkovým zásahem otočil skóre, ale v 50. minutě určil stav 4:4 Tamáši. Rozhodnutí přišlo po 85 odehraných vteřinách v prodloužení, kdy se klíčovým střelcem gólu na 5:4 stal Martin Kaut.

Vzájemné zápasy v základní části:
    Připomeňme si ještě všechna východočeská derby z dlouhodobé části soutěže. Hradec Králové se ani jednou po závěrečné siréně neradoval. 8. října doma prohrál 2:4, dále 26. listopadu ho Dynamo porazilo 5:2. Po Novém roce Mountfield 12. ledna nestačil na rivala v poměru 2:3 a 23. února Pardubice na vlastním ledě zvítězily 3:2 po prodloužení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 29. Vondráček (Vála, Poulíček), 50. Pánik (Kaut, Čerešňák), 60. R. Kousal (Radil, Will) – 34. Jergl (Kev. Klíma, McCormack), 49. Freibergs (Pláněk, Tamáši)

Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Svoboda, Thuma

Diváci: 10194