Vítkovice – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Plzeň – Litvínov 1:2 (po pr.) | K. Vary – Motor ČB 1:3 (kon.)
Olomouc – Liberec 3:4 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:3 (0:1, 0:1, 1:1) Stav série: 0:3
Banes Motor České Budějovice
Sobota 09.03.2024, 16:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • Předkolo

Ode mě je to tedy vše, přeji příjemný zbytek dne. (19:14:16)

České Budějovice vybojovali i tento zápas a ukončili tak potřebnou sérii tří výher, která je posouvá dál. Pro Karlovy Vary tak letošní sezona končí.

Nejlepší hráči dnešního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Dominik Frodl
    Banes Motor České Budějovice: Lukáš Pech

59:51
    Blízko brankové tyčky byl Tomáš Redlich, ale puk se od ní odrazil směrem do vnějšího prostoru.

59:32
    Dominik Hrachovina nahodil směrem na prázdnou karlovarskou branku. Puk stihl zastavit Tomáš Bartejs.

58:44
    Energetici se na chvíli přesunuli do středního pásma, přesto si kotouč stále hlídají.

58:11
    Hned po vhazování u Hrachoviny rozjeli Karlovarští útočný kolotoč. O jeho zakončení se pokusil Tomáš Rachůnek z pravého kruhu, ale jeho střela byla vyražena nad branku.

58:00
    Energetici zariskují a na led jdou bez brankáře.

58:00
    Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

57:59
    Grígerova střela skončila odražena od betonů.

Dnešní utkání sleduje 4746 diváků.

57:36
    Jáchym Kondelík najížděl na Dominika Frodla. Domácího gólmana se snažil rozhodit, ale ačkoliv položil Frodla na led, přes betony se nedostal.

56:33
    Tomáš Bartejs se pokusil propasírovat kotouč mezi tyčku a brankáře, ale Dominik Hrachovina puk nepropustil.

55:36
    Nakonec jsou Karlovarští zahnáni do vlastního pásma, odkud se snaží probojovat pryč.

54:52
    Energetici vytváří tlak na českobudějovickou branku.

53:47
    Tomáš Bartejs vypálil z pravého kruhu, ale střela se opět odrazila od Hrachoviny zpět do hry.

52:57
    Hra se přesunula před Dominika Frodla, kde se drží na puku Motor. Ten se ale nemůže dostat do zakončení.

51:49
    Hráči bojovali u mantinelu u hostující branky o puk. Nakonec ho vybojovala Energie, která ale o něj po chvilce přišla a hra se přesouvá přes střední pásmo.

50:57
    Joona Huttula po přihrávce na nic nečekal a z pravého kruhu vypálil dělovku. Puk ale Dominik Hrachovina vyrazil ramenem.

49:22
    5/5
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor ujel do protiútoku, kde původní střela Martina Beránka se odrazila od tyčky před Dominika Frodl. Domácí gólman ale přes hlouček hráčů puk nezaregistroval a tak příležitosti využil BRANT HARRIS, který dorazil kotouč za brankovou čáru.
    Asistence: Martin Beránek, Pavel Pýcha
    Beránek M., Harris B., Kubík A., Doudera M., Kachyňa O.
    Stříteský M., Mikyska D., Hladonik J., Beránek O., Černoch J.

48:51
    5/4
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Nátlak Energie na hostující branku se vyplatil! Po několika usilovných dorážkách se kotouč dostal na hokejku ONDŘEJE PROCHÁZKY, který měl před sebou volný prostor.
    Asistence: Ikka Kangasniemi, Tomáš Rachůnek
    Procházka O., Kangasniemi I., Rachůnek T., Gríger D., Plutnar M.
    Štencel J., Štich D., Beránek M., Kondelík J.

48:16
    Karlovarští mohou ještě více zabojovat a využít přesilovou hru.

48:01
    Vyloučení v týmu Banes Motor České Budějovice:
    Brant Harris – 2 min., podrážení.

47:38
    A další pokus Energie. O zakončení se pokusil Adam Rulík, ale ani jemu se nepodařilo hostujícího gólmana překonat.

47:23
    Tomáš Redlich pálil z pravého kruhu. Dominik Hrachovina ale střelu vychytal do lapačky.

47:08
    Adam Kubík se dostal před Dominika Frodla, kterého nakonec nepřekonal.

46:24
    Karlovarští se snaží udržet si kotouč na hokejkách a zaútočit.

45:45
    Na základě rozhodnutí rozhodčích gól nebyl uznán.

45:45
    Energie využívá možnost trenérské výzvy.

45:39
    Hra se momentálně aktivně přesouvá ze strany na stranu.

44:29
    Do bezpečí vyhazuje kotouč Tomáš Bartejs, který se ho i hned vzápětí snaží dojet. Dřív byli ale u puku hosté a posílají touš zpět.

43:47
    Na domácího brankáře vytvořil Motor nátlak, který zatím bez újmy vychytal.

42:54
    Dominik Frodl si připsal další zákrok, a to střelu Ondřeje Kachyňi, který pálil od modré.

42:13
    Energetici se na chvíli dostali do útočného pásma, nepodařilo se jim ale udržet kotouč a hra se tak přesouvá zpět.

41:26
    Hned po vhazování se do puku opřel z levého kruhu David Štichl, střela nakonec mířila těsně vedle branky.

40:43
    Martin Beránek zkusil překonat Frodla z mezikruží, ale ten včas zaklapl betony.

40:06
    České Budějovice si najíždí z vlastního pásma.

40:01

Ve druhé části odskočil Motor o další branku. Tři minuty před koncem opět využil přesilovou hru a o zakončení se postaral Jáchym Kondelík. Energetici bojují ze všech sil a dostali se i do větších šancí, ale stále nemohou najít recept na překonání Dominika Hrachoviny.
    Třetí třetina začne přibližně v 18:29.

40:00

39:28
    Motor je zpátky v útoku. Do puku se opřel Filip Přikryl, ale Michal Plutnar si stačil lehnout do směru kotouče a překazil tak jeho zakončení.

38:34
    Energetikům se podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.

38:19
    Milan Gulaš se pokusil o zakončení, ale puk stihl domácí brankář vyrazit betonem.

38:04
    České Budějovice se usazují v útočném pásmu.

37:18
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Filip Koffer – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

36:43
    5/4
    Jen deset vteřin stačilo Motoru k využití přesilové hry. Z levého kruhu nabil Lukáš Pech na připraveného JÁCHYMA KONDELÍKA, který číhal v těsné blízkosti Dominika Frodla, jemuž po přihrávce stačil vstřelit kotouč za záda.
    Asistence: Lukáš Pech, Jan Štencel.
    Harris B., Štencel J., Kondelík J., Gulaš M., Pech L.
    Kofroň D., Dlapa O., Redlich T., Stříteský M.

36:33
    Jan Hladonik – 2 min., vysoká hůl.

36:29
    Po vhazování ve vlastním pásmu se s kotoučem prokličkoval až k hostující brance Jan Hladonik. Ke střele se ale nestačil dostat.

36:03
    Během komerční přestávka probíhá menší úprava ledové plochy.

35:58
    Jihočechům se podařilo vyhodit a zdržet se před karlovarskou brankou.

34:49
    Karlovarští vyvíjí na soupeřovu branku nátlak, ale Hrachovinu se jim nedaří překonat.

34:28
    Michal Plutnar zkusil štěstí taktéž z levého kruhu, ale puk se odrazil od stínícího hráče.

33:33
    Ondřej Dlapa vystřelil z levého kruhu, ale Dominik Hrachovina kotouč vyrazil zpět do hry.

32:48
    Motor se přesunul přes střední pásmo, ale po chvilce si kotouč přebírá opět Energie.

32:19
    Karlovarští se usadili v předbrankovém prostoru soupeře, ale k zakončení se nemohou dostat.

31:38
    Následuje komerční přestávka.

30:48
    Motor se snaží zakončit, ale karlovarská obrana je zatím silná.

29:14
    Karlovarská kombinace nevypadala špatně, ale po přihrávce Jiřího Černocha na spoluhráče, který nezkrotil puk se hra přesouvá přes střední pásmo.

28:15
    Energetici musí začínat z obranné třetiny.

27:36
    Adam Kubík si najížděl na Dominika Frodla a po chvilce vypálil. Jeho střela ale nakonec míjela branku.

27:15
    Milan Doudera – 2 min., podrážení.

27:09
    České Budějovice zakládají útok.

26:28
    Jakub Valský se dostal s kotoučem do útočného pásma, kde ale neměl na koho přihrát a hra se přesouvá do středního pásma.

25:27
    Dávid Gríger – 2 min., sekání + 2 min., hrubost, odpyká Daniel Kružík.

Jan Štencel – 2 min., hrubost.

25:08
    Ondřej Procházka byl blízko brány a po přihrávce spoluhráče ihned zakončoval. Puk ale jen těsně minul branku.

24:46
    Dalimil Mikyska měl před sebou čistý prostor a tak na nic nečekal a pálil z mezikruží. Kotouč ale zůstal schovaný na hrudi hostujícího gólmana.

24:07
    Jáchym Kondelík – 2 min., držení hole.

23:58
    Karlovarští sice zajeli do vlastního pásma, ale stále se drží na kotouči.

22:36
    Jiří Černoch ujel sám na Dominika Hrachovinu, kterého ale nepřekonal a kotouč se odrazil zpět na led, kde byl chvíli bez povšimnutí. Volného kotouče si všiml hostující hráč, který na něj upozornil a než stihl karlovarský kapitán zareagovat, Hrachovina puk vyhodil.

21:39
    Od modré vypálil dělovku Tomáš Bartejs, ale puk orazítkoval betony a vrátil se zpět do hry.

20:56
    Dávid Gríger vyvezl kotouč z vlastního pásma až na levý kruh před Dominikem Hrachovinou, odkud přihrál na mezikruží Ikkovi Kangasniemimu. Ten se ale k zakončení nakonec nedostal.

20:19

20:03
    Úvodní vhazování druhé části patři Energii.

20:01

Za námi je úvodní třetina, ve které Motor hned na začátku potrestal karlovarské vyloučení a otevřel dnešní zápas. Konkrétně se o to postaral Milan Gulaš ve 3. minutě. Karlovarští mohli ve 12. minutě využít pětiminutovou přesilovou hru, ale i přes velké úsilí a šance se přes Dominika Hrachovinu nedostali.
    Jak bude utkání pokračovat, se dozvíme přibližně od 17:27, kdy začne druhá dvacetiminutovka.

20:00

19:18
    Od modré se ke střele odhodlal Milan Gulaš. Puk jen škrtl připravenou lapačku a zamířil nad branku.

19:02
    Jihočeši zakládají útočnou kombinaci.

18:19
    Dalimil Mikyska – 2 min., sekání.

18:13
    Puk se ale dostal k Motoru, který vyhazuje do bezpečí.

17:58
    Jan Hladonik vyvezl kotouč z vlastního pásma, u sebe neměl ale nikoho, komu by vhodně přihrál a sám se ke střele nedostal. Obkroužil tak branku a následně přihrál.

17:25
    Hned po vhazování střílel na Dominika Frodla Milan Gulaš, ale puk se odrazil od nohy karlovarského kapitána.

16:48

16:01
    Blízko brance byl i Ondřej Beránek, ale ani jemu se nepodařilo překonat hostujícího gólmana.

15:35
    Daniel Kružík pálil z pravého kruhu, ale puk letěl kolem branky.

14:27
    Karlovarští kombinují před Hrachovinou.

13:42
    Z mezikruží pálil Daniel Kružík, do cesty si ale lehl David Štich, který tak zabánil kotouči ve směru na branku. Puk se tak dostal ještě Jana Hladonika, který ale minul branku a Jihočeši vyhazují do bezpečí.

12:17
    Energetici mají příležitost využít pětiminutovou přesilovou hru a s kotoučem tak hned míří do útočné třetiny.

11:48
    Jakub Valský – 5 min. + OK, faul kolenem, odpyká Josef Koláček.

11:08
    Na Frodla najížděl opět Michal Gulaš, jeho střela byla vypíchnuta hokejkou a tak nabrala směr mimo bránu.

10:29
    Michal Gulaš vypálil dělovku kousek od modré. Jeho střela ale letěla nad branku.

10:01
    Energetikům se nakonec podařilo puk vyhodit a Motor si tak musí znovu najíždět.

09:28
    Jihočeši dobývají v útočné třetině u mantinelu kotouč.

08:54
    Hra se přesunula spíše do středního pásma, kde oba týmy bojují o udržení kotouče na svých hokejkách.

07:58
    Karlovarští se drží na puku a snaží se dostat z vlastního pásma.

06:51
    Po střetu zůstal na ledě sedět Mikuláš Hovorka. Z ledu ho na nosítkách odvezla připravená záchranná služba.

06:31
    Redlichova střela byla betonem odražena zpět do hry.

05:25
    Ale ne nadlouho. Kotouč se dostal opět do útočného pásma energetiků. O zakončení se pokusil Ondřej Beránek, ale kotouč mezi betony nedostal.

05:08
    Jan Štencel vyhazuje do bezpečí.

04:48
    Po přihrávce vyrazil na druhou stranu Jan Hladonik. Ke střele se ale přes bránícího soupeře nedostal.

04:17
    Jihočeši se stále drží v útočné třetině.

02:55
    5/4
    Motor využívá přesilovou hru. Z kruhu na kruh přihrál Lukáš Pech MILANOVI GULAŠOVI, který propálil Dominika Frodla.
    Kondelík J., Štencel J., Pech L., Harris B., Gulaš M.
    Černoch J., Beránek O., Dlapa O., Stříteský M.

02:32
    Filip Koffer – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

02:22
    Lukáš Vopelka ujížděl na Dominika Frodla. Za modrou čárou byl však pozastaven Dalimilem Mikyskou.

01:33
    České Budějovice se po vhazování ujímají kotouče a snaží se dostat z vlastního pásma.

01:21
    A opět Michal Plutnar, který tentokrát vystřelil z mezikruží. Puk ale skončil v lapačce.

01:04
    K další střele se dostal od modré Michal Plutnar, ale kotouč se přes Hrachovinu nedostal.

00:52
    Karlovarští se zmocnili puku a zamířili s ním přes střední pásmo. Z levého kruhu poté pálil Tomáš Rachůnek. Hostující brankář ale jeho střelu zneškodnil.

00:26
    Po pravé ruce karlovarského brankáře se u mantinelu bojuje o kotouč.

00:02
    Úvodní buly patří Motoru, který se ihned vydává do útočné třetiny.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Mikyska, Bartejs, Huttula, Plutnar, McFadden, Stříteský, Dlapa, Rulík – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – Redlich, Kofroň, O. Procházka – Koffer, Kružík.
    Trenér: Václav Eismann

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Gulaši, Hovorka, Doudera (A), Kachyňa, Pýcha, Štencel, Štich – F. Přikryl, Kondelík, Gulaš (C) – M. Beránek, Harris, Kubík – D. Simon, Pech (A), Valský – Toman, Koláček, Vopelka.
    Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: Hradil, Veselý – Kajínek, Gerát.

Čtvrtek 7.3.2024 – Motor ČB – K. Vary 5:4 po prodl.

Na první branku ve druhém utkání se čekalo do 18. minuty, kdy skóre otevřeli opět jako první Jihočeši, konkrétněji Brant Harris. Ve druhé dvacetiminutovce ale energetici narazili na Achillovu patu – oslabení. Toho dokázal Motor hned třikrát využít. Nejprve ve 23. minutě Lukáš Pech. Dále se pět minut na to prosadil Milan Gulaš. Čtvrtou branku v přesilové hře poté vstřelil ve 31. minutě Adam Kubík. Karlovarští však v poslední třetině sebrali veškerou sílu a energii a rozjeli gólovou palbu. Ve 47. minutě vsítil branku Filip Koffer. V čase 49:43 se k němu poté přidal Ikka Kangasniemi. Energii stačila přesně minuta a další gól vstřelil Jan Hladonik. O srovnávací branku se postaral Tomáš Rachůnek, který tak dvě minuty před koncem základní hrací doby nakonec posunul utkání do prodloužení. V něm se však v 62. minutě prosadil Milan Gulaš.

Středa 6.3.2024 – Motor ČB – K. Vary 4:2

V první třetině úvodního zápasu jsme se branky nedočkali. Otevřít skóre se ve 22. minutě podařilo Jakubovi Valskému. Energetici nezaháleli a o šest minut později stav srovnal Dávid Gríger. Západočechům se dokonce podařilo dostat se i do vedení. A to ve 35. minutě, díky Ondřeji Procházkovi. Slibně vyvíjející se zápas pro Karlovy Vary ale překazil od 52. minuty Milan Gulaš, který vyrovnal skóre. Energie se dostala pod tlak a i do oslabení, kterého využil v 56. minutě Brant Harris. Poslední gól Motoru padl též v přesilové hře, a to dvě minuty před koncem, kdy se opět prosadil Brant Harris.

Přeji příjemný podvečer z KV Areny, do které se přesouvá třetí zápas předkola play-off mezi Karlovými Vary a Českými Budějovicemi. V předchozích utkáních, která se odehrála na jihu Čech, si obě vítězství připsal Motor. Energetici tak chtějí využít příležitost domácí půdy a sérii nejlépe srovnat. Aby toho dosáhli, musí si zlepšit disciplínu a hlavně se vyvarovat zbytečným vyloučením.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Leona Tomcová

Branky a nahrávky: 49. O. Procházka (Kangasniemi, Rachůnek) – 3. Gulaš (Pech, Štencel), 37. Kondelík (Pech, Štencel), 50. Harris (M. Beránek, Pýcha)

Rozhodčí: Hradil, Veselý – Kajínek, Gerát