Č.Budějovice – HC Sparta Praha Sledge 0:15 (kon.) | Flamingos Ostrava – Zlín sledge 4:5 (kon.) | Karlovy Vary – SHK Mustangové 6:4 (kon.)
Flamingos Ostrava
4:5 (1:1, 2:4, 1:0) Stav série: 0:2
SHK LAPP Zlín
Sobota 16.03.2024, 16:40 • Ostrava, Multifunkční hala • Česká para hokejová liga • O 5. - 6. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:40.

Šestinásobný Mistr ligy bojuje o pátou příčku. První utkání vyhrál na domácím ledě 11. března loňský vícemistr vyhrál 4:2 díky třetí třetině.

Oproti loňské sezóně, kdy vyhrál sedmé místo v souboji s Motorem České Budějovice si letos rozhodně polepší. Je jen otázkou zda o jednu či rovnou dvě příčky.
    A to se rozhodne možná již dnešní pozdně odpolední duel.

Utkání začíná rozbruslením již v 16:30 v Multifunční hale Ostrava.

Hezké pozdní odpoledne v Ostravy!

Utkání, které rozhodne buď o ukončení sezóny nebo pořádání třetího utkání o 5. místo v nedělním odpoledni začne po krátkém rozbruslení.

A jaké nahlásili trenéři úvodní sestavy?

Flamingos Ostrava: M. Kudela (Staněk) – Smolka, V. Kudela, Handl, Vrubel (A) – Palát, Gotthardt, Židlická, Puchein, Bařák, Němec, Hečko (C)
    Trenér: Jan Szturc

SHK LAPP Zlín: Pastucha (Molek) – Julina (A), Ferenčík, Hábl (C) – Stodůlka, Máca, Zdražil, Turic, Panák, Zubek, Šafařík
    Trenér: Tomáš Sedláček

Rozhodčí: A. Onderka, O. Veselý.

00:01

00:10
    Hečko vjel s kotoučem do pásma a chtěl jej poslat za branku. Úmysl vystihl Turic.

00:40
    Zlínu je odpískáno zakázané uvolnění.

01:10
    Týmy si projeli hřiště dvakrát tam a zpět až je opět pískán icing hostům.

01:20
    Zlínu dlouhé nahrávky nejdou. Opět se hra vrací před Pastuchu.

01:35
    Pastucha vykrývá střelu z rohu, kterou poslal Palát.

01:53
    Tentokrát se Zlín zastavuje ofsajdem.

02:04
    První střela na Kudelu mířila v podání Zdražila na levou tyč.

02:23
    Zlín právě vstřelil branku!
    Nahrávka zpoza brány přeskočila přes domácí teče až na hole Róberta TURICE, který se už trefuje přesně mezi tři tyče. Asistence: Pavel Julina.

03:54
    Ostravany zastavuje v dalším útočném výpadu ofsajd.

04:06
    Julina zaváží kotouč do útočného pásma a střelou na bližší tyč trefuje jen boční síť.

04:38
    Bařák s Pucheinem zabojovali na zadním mantinelu, přesto se puk dostává do brankoviště, kde zakročil Kudela proti Zdražilovi.

05:50
    O vlastnictví kotouče se bojuje před Kudelou. Do středního pásma puk vyhazuje Vladimír Kudela.

06:18
    Domácí se osvobodili a do útoku se vrhá kapitán Hečko.

06:53
    Flamingos Ostrava právě vstřelili branku!
    Díky přesné nahrávce Paláta se do brejku dostává VÁCLAV HEČKO a blafákem srovnává. Asistence: David Palát.

07:30
    Vyloučení v týmu SHK LAPP Zlín:
    Ferenčík – 2 min, podrážení.

07:58
    Šanci otočit skóre měl Vrubel.

08:13
    Palát zatáhl za záchrannou brzdu při úniku Turice. Dostává menší trest za nedovolené bránění.

08:58
    Hraje se po celé ploše, vyložené šance si nevypracoval ani jeden tým.

09:50
    Domácí jsou v útoku, Vrubel jen těsně míjí pravou Pastuchovu tyč.

10:05
    Kotouč se po Zlínském útoku dostává do středního pásma a trefuje vyloučeného Paláta.

10:13
    Oba týmy hrají v plném počtu.

11:10
    Hábl hledá přímou cestu do pásma. Flamingos modrou čáru dobře brání.

11:50
    Handl za vlastní branku zachytává puk a přesnou nahrávkou na Pucheina dostává tým do útoku.

12:25
    Střela Paláta končí na zadním mantinelu.

12:55
    Hečko nedosáhl na odražený kotouč.

13:18
    Turic kroužil kolem Kudelovy brány, Fernečík pak nedokázal puk doklepnout za betony.

13:58
    Flamingos dostal hru z pásma, ale ne dlouho se těšil z držení puku. Na druhé straně se do střely opřel Zdražil, Martin Kudela zazářil zákrokem lapačkou.

14:18
    Domácí čelí tlaku.

14:55
    Zlín stále krouží kolem soupeřovy brány. Střela už ale v této třetině nepřijde.

15:00

15:01

15:13
    Kotouče se zmocnil Hečko, který krouží středním pásmem a hledá volného spoluhráče.

15:30
    Hečko nakonec o kotouč přichází, čehož využívá PAVEL JULINA střelou z levého kruhu. Asistence: Zdeněk Hábl.

17:00
    Flamingos zahrál přes všechny čáry.

17:10
    Po buly po pravici Kudely se bude situace opakovat. Puk skončil na druhé straně.

17:23
    Buly vyhráli hosté a když nemohl Julina střílet ze středu hřiště, vybídl ZDEŇKA HÁBLA na levém křídle. Kudela se marně natahoval k pravé tyči. Asistence: Pavel Julina.

18:50
    Po delší době se do útočné třetiny dostává Flamingos. Pastucha zakročil proti střele Paláta.

19:14
    Hečko se dostával do útoku, Máca jej ale zastavuje nedovoleně.

20:00
    Přestože hrají domácí přesilovku, na pozoru musí být Kudela. Vychytal z blízky Zdražila.

20:57
    Domácímu týmy se podařilo po vjetí do útočné třetiny skórovat a po Hečkově nahrávce snižuje DAVID PALÁT. Asistence: Václav Hečko.

22:08
    Střela Bařáka končí mimo bránu.

22:13
    Julina – 2 min, Téčko.

22:57
    Turic zakročil v obraně a dlouhou nahrávkou dostává do úniku ZDEŇKA HÁBLA, který si s parťákem z reprezentace poradil střelou pod horní tyč. Kudela lapačkou promáchl. Asistence: Pavel Turic.

24:58
    Kudela má další zákrok.

25:15
    Domácí vstoupili do útočné třetiny a je z toho kontaktní gól z hole kapitána VÁCLAVA HEČKA. Asistence: Daniel Bařák.

26:58
    Má se vhazovat před Kudelou, ale hostující gólmana má problém s výstrojí. Před střídačkou mu je upravován řemínek na betonech.

28:35
    Flamingos odvrátil útok. Vyrovnat mohl Vrubel, ale se střelou váhal až mu do cesty vjel Ferenčík.

29:05
    Po nezdařeném útoku se přesouvá hra před Kudelu. Zachytává střelu Zdražila, vykrývá pokus zpoza brány až nedosáhl na odražený puk.

29:34
    Střelcem pátého zlínského gólu je PAVEL JULINA.

30:00

Po první střelecky i herně vyrovnané třetině se zdálo, že utkání nebude tak jednoznačné. Druhá třetina ale ukázala zlínskou zkušenost. Hosté skórovali na začátku třetiny a po gólu v oslabení přidali na konci třetiny uklidňující branku.
    Flamingos dvakrát snížilo. Jednou v přesilovce, pak se utrhl Václav Hečko (má podíl na všech třech domácích gólech).

Uvidíme, jak Flamingos odpoví po přestávce.

30:01

30:15
    Palát narazil na Hábla.

30:35
    Zlín musí vyklidit pásmo.

30:54
    Vyhození přes všechny čáry nekončí Ostravským icingem.

31:20
    Domácí tlak vyřešil Panák vyhozením přes všechny čáry.

31:31
    Domácí neudrželi pásmo, ale puk na hokejkách ano.

31:42
    Zásah střídaček. Vhazovat se bude blíže obranného pásma Flamingos.

31:59
    Vhazuje se po Kudelově pravici.

33:02
    Puk je opět na střídačce. Tentokrát Zlína.

33:25
    Po buly před Pastuchou se do střely mohla opřít Židlická. Puk se odrazil od soupeřovy sledge

34:35
    Domácí cítí šanci na zvrat ve skóre.

35:34
    Velký tlak ukončuje VÁCLAV HEČKO kontaktním gólem. Asistence: Ján Puchein.

36:57
    Kudela vychytal nějaké šance, pak se do útoku dostali domácí. Vyrovnání nezařídil Vrubel ani Puchein. Soupeři dobře bekčekovali a puky blokovali.

38:20
    Po delší době se hra přesunula před Kudelu.

38:33
    Za brankou zůstal ležet na ledě Handl. Rozhodčí přerušují hru a jdou zjistit stav.

38:54
    Kudela má střelu Ferenčíka od modré v lapačce.

39:05
    Vrubel spolu s Palátem vyváží kotouč z pásma.

39:34
    Vrubel bekhendem střílí přes soupeře. Kotouč se zasekl pod saněmi.

39:42
    Po Bařákově střele se vhazuje po Pastuchově pravici.

40:02
    Handl vyhrává bruslařský souboj proti Zdražilovi. Za vlastní brankou pak nahrává Vrubelovi.

40:16
    Puk je na domácí střídačce.

40:45
    Kotouč projel před brankovištěm. Palát promáchl střílenou nahrávku.

41:15
    Palát s Vrubelem krouží slotem a puk, který pořád mění směr se pokouší dostat za Pastuchu.

41:46
    Nakonec je hra přerušena. Pastucha si musí upravit masku.

41:55
    Bařák vyhrává buly ve středním pásmu. Hečko jezdí pásmem a hledá volný prostor pro nahrávku nebo únik do útoku.

42:10
    Vrubel zachytává kotouč ještě na modré. Flamingos mají pořád šanci dostat utkání do prodloužení.

42:58
    Zlínský Julina využívá situaci a dostává hru do středního pásma.

43:17
    Ferenčík zablokoval Paláta v pokračování do brány.

43:48
    Zlínští se už nikam neženou, trpělivě hlídají jednobrankové vedení.

44:13
    Poté, co Kudela zachytil kotouč po střele Turice, si Flamingos bere oddechový čas.

44:37
    Puk je za brankovou čarou Zlína v levém rohu, zakázané uvolnění se nepíská. Poslední možná šance zvrátit stav utkání.

44:58
    Zvrat se už nebude konat, kotouč vystřelil přes celé hřiště Panák.

Domácí měli ve třetím dějství šance zvrátit stav utkání a vybojovat si třetí utkání. Přes velkou snahu se tak ale nestalo. Pátou příčku si tak po výhře 5:4 vybojoval SHK LAPP Zlín.

Z MFH Ostrava je to ode mne vše, děkuji za pozornost a v další sezóně se těším opět na počtenou. (18:26:01)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 7. Hečko (Palát), 21. Palát (Hečko), 26. Hečko (Bařák), 36. Hečko (Puchein) – 3. Turic (Julina), 16. Julina (Hábl), 18. Hábl (Julina), 23. Hábl (Turic), 30. Julina

Rozhodčí: A. Onderka, O. Veselý