Poprad – Nitra 3:1 (kon.) | Michalovce – Zvolen 5:0 (kon.)
HK Poprad
3:1 (2:0, 0:0, 1:1) Stav série: 1:0
HK Nitra
sk Středa 20.03.2024, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad, Poprad • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

59:41
    Štvrté vylúčenie v dueli zaknihoval Ján Brejčák, v samom závere sa previnil seknutím. Potrestaný bol dvoma minútami.

52:32
    Po nekonečnom radení sa rozhodcovia rozhodli o piatich vylúčeniach, išlo o výsledok hromadnej potýčky. Za pästný súboj a hrubosť bol vylúčený hosťujúci Marko Stacha, na domácej strane to okrem Borisa Česánka za nešportové správanie sa schytal Tomáš Záborský. Za rovnaký priestupok bol potrestaný aj nitriansky obranca Matej Bača. Rozdielový trest vyfasoval Andrej Kukuča, Nitra tak získala presilovú hru.

41:06
    Po zákroku Vaya prišlo ďalšie vylúčenie, Poprad si vybojoval presilovku. Filip Bajtek bol vylúčený na dve minúty za seknutie.

40:30
    Vzájomné vylúčenie vykúzlili hosťujúci Jakub Lacka a domáci Tyler Coulter, obaja dostali osobné dvojminútové tresty. Prvý menovaný za krosček, druhý za pästný súboj a hrubosť.

36:56
    Tretí dvojminútový trest v zápase vyfasoval Ján Brejčák, previnil sa držaním protihráča Samuela Bučeka.

34:07
    Za hromadnú potýčku hráčov oboch celkov na ľade po predchádzajúcom faule hostí boli vylúčení hosťujúci obranca Marko Stacha a domáci útočník Ryan Dmowski, obaja dostali dvojminútové osobné tresty za pästný súboj a hrubosť.

34:07
    Hra bola prerušená pre nedovolený zákrok Tomáša Hrnku, previnil sa nedovoleným bránením v hre. Po menšej šarvátke viacerých hráčov ho rozhodcovia vylúčili na dve minúty.

28:08
    Sériu tvrdých kontaktov hráčov ukončilo prerušenie hry po zákroku na Tylera Coultera, ten urýchlene opustil ľadovú plochu a so šrámom zamieril do šatne. Autor faulu Miloš Bubela bol vylúčený za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, rozhodcovia mu udelili dvojminútový trest.

20:52
    Nitriansky obranca Matej Bača sa previnil napadnutím, nedovolene hral v strednom pásme. Rozhodcovia ho vylúčili na dve minúty.

13:48
    Dlho sa na ľadovej ploche Ján Brejčák po návrate neohrial, vyfasoval ďalší dvojminútový trest. Previnil sa vrazením na mantinel.

11:31
    Ján Brejčák musel hasiť nádejne vyzerajúci útok súpera, vyriešil to faulom kolenom. Rozhodcovia mu udelili dvojminútový trest.

05:45
    Róbert Bačo sa v predošlej ofenzívnej akcii previnil seknutím, rozhodcovia ho vylúčili na dve minúty.

Matej Valkár

Branky a nahrávky: 6. Bates (Calof, Bjalončík), 7. Dmowski (Betker, Calof), 59. Dmowski (Svitana) – 46. Bačo (Buček, Cotton)

HK Poprad: Vay (Belányi) – Betker, J. Brejčák, Brincko, Česánek, D. Brejčák (C), Turan – Dmowski (A), Coulter, Svitana – Bjalončík, Bates, Calof – Záborský (A), Jendek, Kukuča – Paločko, Mlynarovič, Peresunko – Suchý, Šotek
    Trenér: Todd Bjorkstrand

HK Nitra: Aittokallio (7. Kašík) – Mezei (C), Cotton, Gajdoš, Kousa, Stacha, Bača, Fatul – Buček (A), Čederle, Lacka – Jackson, Bubela, Newell – Okoličány, Gill, Bajtek – Pobežal, Hrnka (A), Bačo
    Trenér: Antonín Stavjaňa

Rozhodčí: Goga, Klejna – Valo, Durmis – Jonák

Diváci: 2 429