Florida – Boston 3:4 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 6:5 (po pr.) | Pittsburgh – Carolina 4:1 (kon.)
Washington – Detroit 4:3 (po pr.) | Toronto – New Jersey 3:6 (kon.) | Nashville – Vegas 5:4 (po pr.)
Winnipeg – Edmonton 3:4 (po pr.) | Chicago – Calgary 3:1 (kon.) | Colorado – Montreal 1:2 (kon.)
Arizona – Columbus 6:2 (kon.) | Seattle – Anaheim 4:0 (kon.) | San Jose – Dallas 3:6 (kon.)
Florida Panthers
3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Boston Bruins
Středa 27.03.2024, 00:00 • Amerant Bank Arena, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Preview zápasu

Florida Panthers: Tým umístěný na čtvrtém místě tabulky Východní konference s devadesáti sedmi body. Z posledních pěti zápasů vyhrála Florida pouze jeden. Prohry zaznamenala proti týmům New York Rangers (4:3 po nájezdech), Nashville Predators (0:3) a Tampa Bay Lightning (3:5). Naopak týmy, které Florida porazila, byly Philadelphia Flyers (1:4), Dallas Stars (3:4) a Calgary Flames (5:1). Na soupisce Floridy není žádné české či slovenské zastoupení, avšak můžeme se těšit na nejproduktivnějšího hráče Sama Reinharta s bilancí 50+33.

Boston Bruins: Boston se s naprosto stejným počtem bodů nachází na čtvrtém místě také ve Východní konferenci. Z posledních pěti zápasů vyhráli Bruins tři, a to proti Ottawa Senators (6:2), Philadelphia Flyers (6:5) a Montreal Canadiens (1:2 po prodloužení). Týmy, které porazil Boston, byly Philadelphia Flyers (3:2), New York Rangers (2:5) a St. Louis Blues (1:5). V Bostonu nalezneme hned tři Čechy, a to útočníky Jakuba Lauka (2+6), Pavla Zachu (17+30) a nejproduktivnějšího hráče Bostonu a celkově čtvrtého nejproduktivnějšího hráče NHL, Davida Pastrňáka (44+55).

Tyto týmy se v letošní sezóně setkaly již dvakrát; v prvním případě vyhrál Boston 3:2 po prodloužení, druhý zápas také ovládli Bruins výsledkem 1:3.

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Ekman-Larsson, Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Balinskis – Tarasenko, Barkov, Rodrigues – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Reinhart, Lundell, Luostarinen – Lorentz, Stenlund, Cousins.
    Trenér: Paul Maurice

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Peeke, P. Wotherspoon – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – Frederic, Geekie, Lauko – Brazeau, J. Boqvist, Beecher.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Thomas John Luxmore, Kendrick Nicholson – Kyle Flemington, Travis Gawryletz.

00:01

00:15
    První akci zápasu rozjíždí Florida.

00:27
    5/5
    Florida právě vstřelila branku!
    A máme tu první velmi rychlý gól! EVAN RODRIGUES se dostal k dorážce přímo před bránou, nakonec vystřelil z velkého úhlu a puk propadnul mezi levou tyčí a brankářovou bruslí. Asistence: Barkov, Tarasenko
    Kulikov D., Tarasenko V., Barkov A., Rodrigues E., Ekman-Larsson O.
    Frederic T., Coyle C., Grzelcyk M., McAvoy C., Lauko J.

02:31
    Bostonu se zatím daří hrát oslabení a nepouští Floridu k žádné větší akci.

03:10

03:52
    Florida se drží v útočném pásmu, ale nepřichází na žádnou kombinaci.

04:27
    Boston nahazuje do útočného pásma, přenechává puk domácím, kteří mohou vyrazit kupředu.

05:20
    Chyba hostujícího brankáře za bránou, kde doslova přenechal puk útočícímu Antona Lundelloci, kterému se ale nepodařilo obkroužit bránu a zakončit do prázdné.

07:19
    Florida znovu úřaduje v útočném pásmu a ohrožuje bostonskou klec.

08:15
    Icing Bostonu.

08:45
    Jesper Boqvist se snažil prokličkovat mezi hráči do útočného pásma, bránící hráči Floridy skvěle zapracovali na modré čáře.

09:34
    Přihrávka na modré čáře na Charlieho Coyla skončila na holi bránícího hráče domácích, kteří tak otáčí hru.

10:34
    Pavel Zacha dojel až před domácího brankáře a snažil se zakončit do pravého horního rohu, Sergej Bobrovskij je zatím bezchybný.

11:36
    Justin Brazeau si nahodil puk do útočného pásma, kde ho sám následně vybojoval a dostal se do zakončení bekhendem k levé tyči. Puk nakonec letěl mimo bránu.

12:40
    Sam Bennett vystřelil z levého kruhu, ale bránu minul.

13:16
    Boston nahodil od modré čáry do brankoviště, kde se pohybovali další dva hráči hostujících, kteří se snažili dorazit puk za brankovou čáru.

13:59
    Anton Lundell – 2 min., podrážení.

14:37
    Florida skvěle hraje oslabení a sama se dostává do útočného pásma, nakonec ale přichází zpětná přihrávka do obranného pásma a držení puku co nejdéle na holi.

15:31
    Boston musí znovu zavážet puk do útočného pásma.

16:35
    Boston tvoří tlak nad Floridou a Andrew Peeke střílí od modré čáry, tuto střelu domácí brankář velmi dobře viděl.

17:43
    5/5
    Boston právě vstřelil branku!
    Boston vyrovnává skóre utkání! Po dlouhé kombinaci se ke střele z pravého kruhu dostal CHARLIE MCAVOY, který prudkou střelou vymetl brankovou síť. Asistence: Grzelcyk, Zacha
    McAvoy C., Zacha P., Heinen D., Grzelcyk M., Pastrňák D.
    Bennett S., Tkachuk M., Verhaeghe C., Forsling G., Montour B.
    17:43 Charlie MCAVOY - 1:1

18:56
    5/5
    A máme tu rychlou odpověď! Hampus Lindholm vystřelil směrem do brankoviště, kde se skvěle postavil SAM REINHART, kterému se puk odrazil od brusle přímo do brány. Asistence: Luostarinen, Kulikov
    Reinhart S., Luostarinen E., Kulikov D., Lundell A., Ekman-Larsson O.
    Carlo B., Lindholm H., Geekie M., DeBrusk J., Lauko J.
    18:56 Sam REINHART - 2:1

19:00
    Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

20:00

Máme za sebou první třetinu. Hned při první akci se dokázal prosadit Evan Rodrigues svojí skvělou střelou z nulového úhlu, dlouho jsme viděli další šance na obou stranách, což přerušil až Charlie McAvoy střelou z pravého úhlu. Do konce třetiny se objevil puk ještě jednou v síti a to na straně Bostonu po odrazu od brusle Sama Reinharta.
    Druhá třetina začne přibližně v 1:04.

20:01

20:33

21:34
    Boston je v útočném pásmu, nedaří se mu ale začít jakoukoliv akci a nakonec získává puk Florida.

23:35
    Boston se drží před domácí bránou a kombinuje.

23:59
    Puk získávají domácí a míří do útočného pásma. Po souboji u mantinelu se ke střele od modré dostává Niko Mikkola, jeho střela letí mimo bránu.

24:52
    Florida drží velký tlak nad Bostonem a Carter Verhaeghe se dostává k velmi nebezpečné střele z mezikruží.

25:11
    Sam Bennett – 5 min., bitka.

Hampus Lindholm – 5 min., bitka.

26:40
    Parker Wotherspoon nahodil do předbrankového prostoru, jeho spoluhráč, který před bránou projížděl netrefil puk.

27:15
    John Beecher – 2 min., sekání.

28:03
    Florida drží velký nátlak nad Bostonem a kombinuje, chybí ale střelba, ke které se dostává až po více jak minutě Sam Reinhart. Jeho střela byla zblokována.

28:38
    Matthew Tkachuk – 2 min., vysoká hůl.

29:15
    Hosté v plném počtu začíná přesilovka Bostonu.

29:42
    Jelikož byla Florida na puku, musí Boston zavážet puk do útočného pásma, čímž ztrácí cenné vteřiny.

30:13
    Domácím se daří osvobozovat vyhazováním z obranného pásma.

30:38

30:43
    Hru přerušuje už několikátá bitka v tomto zápase, tentokrát mezi Niko Mikkolou a Bradem Marchandem.

30:43
    Současné vyloučení:
    Niko Mikkola – 2 min., hrubost + 2 min., krosček.

Brad Marchand – 2 min., hrubost + 2 min., krosček.

32:38
    Carter Verhaeghe se jako poslední dostal k puku v útočném pásmu a vystřelil z mezikruží.

33:43
    Florida se dostává znovu do útočného pásma, kde ale puk získává David Pastrňák a vyhazuje do středního pásma.

35:06
    Panthers se dostali do ofsajdové pozice.

35:59
    5/5
    Boston znovu vyrovnává skóre utkání! DAVID PASTRŇÁK byl nejprve odstaven z bránou domácích, následně ale dostal přihrávku přímo před bránu, kde byl naprosto nepokrytý a skvěle dorazil mezi tři tyče. Asistence: McAvoy
    Pastrňák D., McAvoy C., Zacha P., Heinen D., Grzelcyk M.
    Bennett S., Tkachuk M., Verhaeghe C., Balinskis U., Mikkola N.
    35:59 David PASTRŇÁK - 2:2

37:05
    Florida je znovu v držení kotouče v útočném pásmu.

38:06
    Boston ztrácí puk v útočném pásmu a dopředu jde Florida.

39:00
    Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:43
    Evan Rodrigues se objevil úplně osamocený na mezikruží, odkud vypálil prudkou střelu, která skončila v lapačce Jeremy Swaymana.

40:00

Druhá třetina je minulostí. Zatím pozorujeme velmi vyrovnaný souboj a oproti první třetině tak napětí na ledě, které velmi často končí potyčkami. Boston byl tuto třetinu jediný tým, který se prosadil, a to skvělou akci na jejímž konci byl David Pastrňák. Uvidíme zda třetí třetina rozhodne, kdo z tohoto duelu vzejde jako vítězný tým.
    Třetí třetina začne přibližně v 2:02.

40:01

40:20
    První akci třetí třetiny zahajují hosté.

40:20
    Sergej Bobrovskij jako první pálí na domácí bránu.

41:56
    Aleksander Barkov ztrácí helmu po kolizi se svým spoluhráčem a hra je tak přerušena.

43:25
    Florida je v útočném pásmu a kombinuje.

44:50
    Boston získává puk a jde kupředu.

45:30
    Trent Frederic zavezl puk do útočného pásma, tam jej Boston ale ztrácí a hra se přesouvá zpět před hostujícího brankáře.

47:09
    David Pastrňák zabojoval v útočném pásmu a nepíská se icing, navíc tím Boston získal puk a Brad Marchand mohl střílet z mezikuríž, jeho střela byla zblokována.

48:17
    Hosté jsou stále v útočném pásmu na puku a drží dlouhý tlak nad domácími, puk nakonec končí na střídačce a hra je přerušena.

49:27
    Charlimu Coylevi nesedla střela na bránu a Boston tak ztrácí puk v útočném pásmu.

49:51
    5/5
    Florida jde znovu do vedení! Po rychlém přejezdu přes střední pásmo Florida předvedla rychlou kombinaci v útočném pásmu na jejímž konci byl CARTER VERHAEGHE, který prudkou střelou zametl puk do pravého horního rohu. Asistence: Ekman-Larsson, Tkachuk
    Verhaeghe C., Ekman-Larsson O., Tkachuk M., Bennett S., Mikkola N.
    Coyle C., Carlo B., Lindholm H., Brazeau J., Marchand B.
    49:51 Carter VERHAEGHE - 3:2

51:11
    Kevin Stenlund – 2 min., sekání.

51:34
    Brad Marchand – 2 min., nedovolené bránění.

51:58
    Sam Bennett se dostal do brejkové situace, jeho střela letěla naprosto mimo bránu.

53:11

53:34

54:10
    Boston měl delší kombinaci v útočném pásmu, při které přišla střela Brada Marchanda, která byla vyražena betonem domácího brankáře.

54:17
    Evan Rodrigues – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

54:40
    Kevin Stenlund se dostal při vlastním oslabení do šance jeden na jednoho, podařilo se mu zakončit, ale jeho střelu brankář Bostonu velmi dobře přečetl.

55:38
    5/4
    Už po třetí Boston vyrovnává zápas! Skvělá akce Brada Marchanda, který prokličkoval mezi hráči a následně přihrál na mezikruží, kde byl připravený TRENT FREDERIC, jehož střela skončila v brankové síti. Asistence: Marchand, Swayman
    Frederic T., Marchand B., Lindholm H., Geekie M., Pastrňák D.
    Luostarinen E., Forsling G., Stenlund K., Ekman-Larsson O.
    55:38 Trent FREDERIC - 3:3

57:39
    5/5
    Česká dvojice otáčí skóre a poprvé v tomto zápase jde do vedení! Skvělá střela Davida Pastrňáka do brankoviště, kde byl připraveny PAVEL ZACHA, od kterého se puk odrazil přímo do brány. Asistence: Pastrňák, Wotherspoon
    Zacha P., Pastrňák D., Wotherspoon P., Peeke A., Marchand B.
    Kulikov D., Reinhart S., Lundell A., Luostarinen E., Mikkola N.
    57:39 Pavel ZACHA - 3:4

58:00
    Florida to jde zkusit se šesti hráči v poli.

58:40
    Po první střele Florida ztrácí puk, Boston ale nedokázal zakončit do prázdné.

59:00
    Byla oznámena poslední minuta třetí třetiny.

59:16

59:16
    Oddechový čas pro tým Florida Panthers.

59:48
    Velmi nepřehledná situace na brankovišti Jeremyho Swaymana, při které ale puk nekončí za brankovou čárou.

Máme tu konec zápasu a dokonalý obrat Bostonu, který ještě čtyři minuty před koncem utkání prohrával 3:2. Díky střele Trenta Frederica dokázali hosté srovnat a následně přišla souhra českých hráčů Davida Pastrňáka a Pavla Zachy, kteří dokončili tento obrat zápasu. Jinak se dá říci, že to byl opravdu vyrovnaný a hlavně vyhrocený zápas, kde oba týmy nechali na ledě ze sebe úplně vše.

Pavel Zacha (BOS) – 1+1, +3 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:56
    David Pastrňák (BOS) – 1+1, +3 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 22:50

1. Pavel Zacha (BOS) 1+1
    2. David Pastrňák (BOS) 1+1
    3. Sam Reinhart (FLA) 1+0

Přeji vám hezký zbytek dne a u NHL zase někdy příště. (02:49:58)

Nicol Burešová

Branky a nahrávky: 1. Rodrigues (Barkov, Tarasenko), 19. Reinhart (Luostarinen, Kulikov), 50. Verhaeghe (Ekman-Larsson, M. Tkachuk) – 18. McAvoy (Grzelcyk, Zacha), 36. Pastrňák (McAvoy), 56. Frederic (Marchand, Swayman), 58. Zacha (Pastrňák, P. Wotherspoon)