Florida – Boston 3:4 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 6:5 (po pr.) | Pittsburgh – Carolina 4:1 (kon.)
Washington – Detroit 4:3 (po pr.) | Toronto – New Jersey 3:6 (kon.) | Nashville – Vegas 5:4 (po pr.)
Winnipeg – Edmonton 3:4 (po pr.) | Chicago – Calgary 3:1 (kon.) | Colorado – Montreal 1:2 (kon.)
Arizona – Columbus 6:2 (kon.) | Seattle – Anaheim 4:0 (kon.) | San Jose – Dallas 3:6 (kon.)
Nashville Predators
5:4 (0:3, 1:1, 3:0 - 1:0)
Vegas Golden Knights
Středa 27.03.2024, 01:00 • Bridgestone Arena,Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Nashville Predators a Vegas Golden Knights.

Pomalu, ale jistě se blíží základní dlouhoudobá část ke svému konci a kluby čekají poslední zápasy. Vegas drží druhou divokou kartu na západě, každý bod nutně potřebuje. V minulém zápase vyhrálo v prodloužení nad St. Louis Blues. Série venkovních zápasů pokračuje dnes duelem v Nashvillu.

Predators jsou v tabulce Západní konference na šesté pozici, mají 88 bodů a z posledních zápasů všech pět vyhráli v základní hrací době. Jsou jasnými favority zápasu.

Zápas brzy začne.

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – McDonagh, Josi, Lauzon, L. Schenn, Del Gaizo, Barrie – F. Forsberg, O'Reilly, Nyquist – Beauvillier, Sissons, Zucker – Jankowski, Novak, Evangelista – Co. Smith, McCarron, Sherwood.

Vegas Golden Knights: Patera (L. Thompson) – Hague, Hanifin, McNabb, B. Hutton, Theodore, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – Cotter, Stephenson, Amadio – Dorofejev, W. Karlsson, Mantha – Howden, N. Roy, Kolesar.

00:01

00:45
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:39
    Domácí se sice dostali do útočného pásma, ale obrana si dokázala poradit.

02:00
    Tyson Barrie vypracoval šanci pro spoluhráče, ale Thomas Novak trefil jen brankáře v bráně Vegas.

02:33
    Domácí hráči jsou v úvodu zápasu aktivnější, snadněji se dostávají do zakončení.

02:45
    5/5
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Hostující celek se dostává dá vedení, situaci dva na jednoho dokázal proměnit šikovnou střelou IVAN BARBAŠEV. Asistence: Jack Eichel a Jonathan Marchessault.
    Eichel J., Hague N., Hanifin N., Barbašev I., Marchessault J.
    Forsberg F., Nyquist G., McDonagh R., Josi R., O'Reilly R.
    02:45 Ivan BARBAŠEV - 0:1

03:30
    Brankář Vegas přerušil hru, následovala po tyčka za jeho brankou.

03:51
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, sledujeme hru, která více vychází hráčům Vegas.

04:05
    4:4, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku v tomto zápase.

05:08
    5/5
    Důraz před brankou se vyplatil, Manthe obkroužil branku, vyslal přihrávku na volného spoluhráče, a pak mohl v klidu zakončovat BRETT HOWDEN. Asistence: Anthony Mantha a William Karlsson.
    Hague N., Hanifin N., Howden B., Mantha A., Karlsson W.
    Schenn L., Lauzon J., Zucker J., Beauvillier A., Novak T.
    05:08 Brett HOWDEN - 0:2

07:14
    Michael Amadio se dostal do další dobré šance, ale trefil jen brankáře soupeře. Vegas hraje hodně aktivně.

08:06
    Ben Hutton pálil, Juuse Saros si s jeho pokusem poradil. Sledujeme rychlou pasáž hry.

09:35
    Komerční přestávka.

09:44
    Thomas Novak se dostal ke střele po vhazování, brankáři Pateorvi pomohla branková konstrukce.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v úvodní třetině, sledujeme aktivní hru domácích, Brankář Patera má hodně práce.

11:30
    Domácí se rychle propracovali do útočného pásma, ale pokus o střelu nevyšel.

12:00
    Juuse Saros si poradil se dvěma střelami Vegas, tu druhou neproměnil Jack Eichel. Komerční přestávka.

12:05
    Brayden McNabb si vypracoval šanci, ale jeho rána míří vedle branky.

13:01
    Tyson Barrie se dostal do útočného pásma, jeho akce pokračovala dál, ale pokus o střelu se nepovedl.

13:33
    Luke Evangelista vypracoval šanci pro Novaka, jehož pokus skvěle kryje Patera. Bude se vhazovat.

14:17
    Nicolas Hague ránou z první minul branku. Nechybělo moc jeho pokusu.

15:02
    Jiří Patera kryje kotouč, následuje šarvátka před jeho brankou a komerční přestávka.

15:32
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, souboje o puk jsou ve středním pásmu.

16:19
    Brankář Vegas přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

16:43
    5/5
    Hostující celek navyšuje své vedení, ránou z druhé vlny se nyní z mezikruží dokázal prosadit SHEA THEODORE. Asistence: Paul Cotter a Chandler Stephenson.
    McNabb B., Stephenson C., Amadio M., Theodore S., Cotter P.
    Del Gaizo M., Sissons C., Zucker J., Beauvillier A., Barrie T.
    16:43 Shea THEODORE - 0:3

17:35
    Zach Whitecloud měl další zajímavou šanci, ale puk míří vedle branky.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.

19:00
    Poslední minuta hry ve třetině, Vegas se dostalo do ofsajdu. Buly ve středním pásmu.

19:43
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

20:01

22:06
    Ryan McDonagh rozehrává od své branky, rychle se dostal přes střední pásmo do útočného, ale pokus o zakončení nevyšel.

22:25
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Paul Cotter – 2 min., podrážení.

22:31
    Jako první si přesilovku v tomto zápase zahraje domácí celek, který se dostal do útočného pásma, kde kombinuje.

23:00
    Roman Josi vypálil, Patera si s jeho pokusem dokázal poradit. Pak hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry.

23:28
    Gustav Nyquist pálil, Zach Whitecloud zblokoval jeho projektil. Tlak domácích pokračuje dál.

24:14
    Vyloučení v týmu Nashville Predators:
    Tyson Barrie – 2 min., sekání.

24:25

25:19
    Domácí celek se dokázal osvobodit, vyhodil přes všechny čáry.

26:00
    Kotouč je za brankou Patery, přesilovka Vegas končí.

26:26
    Tři skvělé zákroky Jiřího Patery poté, co spoluhráči nechali do brejku dostat se Barriera.

27:25
    Brett Howden dostal od spoluhráče výbornou přihrávku, ale jeho projektil kryje dobrým zákrokem brankář.

28:08

29:01
    Střelecky je zápas vyrovnaný, oba kluby mají na svém kontě 17 střel.

29:04
    Michael Amadio se dostal do brejku, ale ani nadvakrát neprostřelil Sarose v brance Predators.

29:32
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Nashvillu.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, více ze hry mají nyní domácí, kteří se usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

31:21
    Anthony Beauvillier zůstal osamocený před brankou, dostal přihrávku, ale brankáře Vegas neprostřelil.

31:56

32:14
    Pavel Dorofejev to vzal na sebe, jeho tvrdou ránu kryje brankář. Bude se vhazovat.

32:41
    Buly před brankou domácích. Vegas nyní našlo recept na aktivní hru soupeře.

33:22
    Ivan Barbašev a Jonathan Marchessault měli možnost situace dva na jednoho, ale pokus o střelu se nepovedl.

33:51
    Patera kryje kotouč, buly před jeho brankou. Zákrok číslo 23.

34:33
    5/5
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí celek se prosazuje poprvé v tomto zápase. Nedůslednost obrany soupeře dokázal potrestat tvrdou ránou do horní části branky dobře hrající MARK JANKOWSKI. Asistence: Luke Evangelista a Thomas Novak.
    Lauzon J., Del Gaizo M., Jankowski M., Evangelista L., Novak T.
    Whitecloud Z., Roy N., Hutton B., Howden B., Kolesar K.
    34:33 Mark JANKOWSKI - 1:3

35:48
    Paul Cotter tečoval kotouč před brankou, ale jeho rána míří vedle branky. Nechybělo moc.

37:25
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Vegas nyní kontroluje hru a pokouší se navýšit vedení.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:21
    Juuse Saros rozehrává od své branky, následně jeho spoluhráči o kotouč přišli.

39:03
    5/5
    Vegas po situaci dva na jednoho navyšuje své vedení, prosazuje se šikovnou tečí přihrávky spoluhráče. WILLIAM KARLSSON. Asistence: Noah Hanifin a Anthony Mantha.
    Hague N., Hanifin N., Mantha A., Cotter P., Karlsson W.
    Lauzon J., Sissons C., Zucker J., Beauvillier A., Josi R.
    39:03 William KARLSSON - 1:4

40:00

40:01

40:30
    Kiefer Sherwood – 2 min., nesportovní chování.

41:54
    Vegas se dostalo do útočného pásma, brankář domácích kryje kotouč, bude se vhazovat.

43:37
    Filip Forsberg měl zajímavou příležitost, ale brankář Vegas si dokázal poradit s jeho pokusem. Bude se vhazovat.

44:06
    26:25, tak vypadá statistika střel na branku, domácí celek je mírně aktivnější.

45:00
    Úvodních pět minut je ze třetí třetiny pryč a domácí hokejisté pochopili, že je ve zbytku utkání nečeká vůbec nic snadného.

45:22
    Vegas rozehrává od své braky, sledujeme klidnější pasáž hry. Mnoho práce brankáři zatím neměli.

45:45
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Vegas.

45:52
    5/5
    Nedůslednost obrany Vegas znamená, že se do šance dostal domácí celek. Celkem snadno se po přihrávce před branku dokázal prosadit neobsazený RYAN O'REILLY. Asistence: Gustav Nyquist.
    Hague N., Hanifin N., Dorofejev P., Mantha A., Karlsson W.
    45:52 Ryan O'REILLY - 2:4

47:04
    Domácí po vstřelení branky pokračují v dobré hře a nyní je na Vegas, jak se vypořádá s dobrou hrou soupeře.

47:34
    Jack Eichel si vypracoval zajímavou šanci, ale Juuse Saros ho vychytal.

49:15
    William Karlsson mířil do situace dva na jednoho, ale pokus o zakončení nevyšel. Následně už ano, ale puk kryje brankář.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Anthony Mantha se sice dostal ke střele, ale rána mu nevyšla.

50:24
    Obrana Vegas dostala kotouč do středního pásma, takže icing se nepíská. Domácí jsou jasně lepším týmem.

51:06
    Jack Eichel pálil z mezikruží, Juuse Saros kryje jeho pokus. Komerční přestávka.

52:17
    5/5
    Branka platí, o ofsajd se nejednalo, trefuje se FILIP FORSBERG. Asistence: Jason Zucker a Mark Jankowski.
    Forsberg F., Zucker J., Jankowski M., Barrie T., Josi R.
    McNabb B., Roy N., Hanifin N., Howden B., Kolesar K.
    52:17 Filip FORSBERG - 3:4

52:17
    Vegas si bere trenérskou výzvu na ofsajd.

52:18
    Michael Amadio – 2 min., zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva.

52:57
    5/4
    Tragická hra Vegas pokračuje dál, naprosto zbytečná chyba před brankou znamená střelu do odkryté části branky, je vyrovnáno. Trefuj se snadno GUSTAV NYQUIST. Asistence: Ryan O'Reilly.
    Forsberg F., Nyquist G., Barrie T., Josi R., O'Reilly R.
    Eichel J., Hague N., Hanifin N., Karlsson W.
    52:57 Gustav NYQUIST - 4:4

54:03
    Jack Eichel měl zajímavou akci, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Domácí pokračují v dobré hře.

54:34
    Predators se usadili v útočném pásmu, kde kombinují a pokouší se něco vymyslet.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

55:24
    Ani jeden celek nyní nechce udělat chybu, hra je přerušena pro ofsajd.

56:22
    Více ze hry mají hokejisté Nashvillu, kteří se pokouší něco vymyslet před brnakou soupeře.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetině.

59:00
    Začala poslední minuta hry ve třetině, podle všeho půjde zápas do prodloužení.

59:20
    Už se pravděpodobně nic nestane a tento zápas půjde do prodloužení.

60:00

60:01

60:24
    Domácí jsou aktivnější a mají kotouč pod kontrolou.

60:40
    3/3
    Dva body berou domácí hráči, po rychlé kombinaci v útočném pásmu se poměrně snadno z hranice brankoviště prosazuje ROMAN JOSI. Asistence: Ryan O'Reilly a Filip Forsberg.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 35. Jankowski (Evangelista, Novak), 46. O'Reilly (Nyquist), 53. F. Forsberg (Zucker, Jankowski), 53. Nyquist (O'Reilly), 61. Josi (O'Reilly, F. Forsberg) – 3. Barbašev (Eichel, Marchessault), 6. Howden (Mantha, W. Karlsson), 17. Theodore (Cotter, Stephenson), 40. W. Karlsson (Hanifin, Mantha)

Rozhodčí: Sandlak, McCauley – Galloway, Barton

Diváci: 17 778