Třinec – Pardubice 1:2 (po pr.) | K. Vary – Mladá Boleslav 2:5 (kon.)
HC Oceláři Třinec
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) Stav série: 0:2
HC Dynamo Pardubice
Pátek 29.03.2024, 13:00 • MINI WERK ARENA, Třinec • Extraliga dorostu • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Hezké sváteční odpoledne. Dorostenecká extraliga má dnes na programu druhé semifinálové zápasy. V třinecké Mini WERK Aréně se představí Oceláři a Pardubice. Po včerejším úvodním duelu jsou na tom lépe Východočeši, kteří urvali první bod v prodloužení.

Slezané v prvním utkání dvakrát vedli, ale Dynamo dokázalo do tří minut jednogólový náskok soupeře dotáhnout a po 39 sekundách ukončili i prodloužení. O vítěznou trefu se postaral Tomáš Rolinek.

1. zápas
    Třinec – Pardubice 2:3p (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)
    Branky a asistence: 10. Morcinek (Holub, Makula), 35. Rybnikár (Hrček, Holub) – 13. Novák (Drábek, Koudelka), 37. Macek (Korec, Křečan), 61. Rolinek (Macek, Ruml). Rozhodčí: Škach, Šico – Smetková, Bezděk. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 165.

Třinec: Skácel – Karas, Holub, Hebar, Byrtus, Niemczyk, Kaleta – Weiss, Rybnikár, Hrček – Řípa, J. Polášek, Hladoník – Morcinek, Makula, Richter – Spaskin. Trenér: Malík.

Pardubice: Tuláček – Koudelka, Ruml, Vápeník, Novosad, Řehořek, Křečan – Mikeska, Joska, D. Drábek – Sekanina, Lempach, Korec – Rolinek, V. Macek, M. Novák – P. Tvrdík. Trenér: Faltys.

HC Oceláři Třinec: Skácel (Javorek) – Karas, Holub (C), Kaleta, Byrtus, Niemczyk, J. Marek – Řípa (A), Rybnikár (A), Weiss – Hrček, Hebar, Hladoník – Morcinek, J. Polášek, Makula – Spaskin, Richter.
    Trenér: Malík.

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Veřmiřovský) – Koudelka, Ruml, Vápeník (A), Novosad, Řehořek, Křečan – P. Tvrdík, Mikeska, Joska – D. Drábek, Sekanina, Lempach – Korec (A), Rolinek (C), V. Macek – M. Novák.
    Trenér: Faltys.

Rozhodčí: Maťašovský, Schenel – Mikšík, Peluha.

Hráči vyjeli na led, domácí budou hrát v bílých dresech, Pardubice v červených.

00:01

00:43
    Oceláři do toho šlápli hned po prvním vhazování, jenže za soupeřovou brankou přišli o puk, na druhou stranu se vydaly Pardubice a delá akce vyústila zakázaným uvolněním.

02:12
    Řípa si najel po ose hřiště do útočného pásma, jeho následnou střelu zblokoval bránící hráč tak, že puk vylétl do ochranné sítě.

03:14
    Richter dostal puk k levému mantinelu, objel branku a poté od druhého mantinelu zkusil nahozením najít u branky Spaskina, jenže k tomu se kotouč nesostal.

04:04
    Pardubice přitlačily Oceláře v obranném pásmu, z levého rohu si najel před branku Rolinek, ale střelou k bližší tyči Skácela neprostřelil.

05:05
    Pardubice zkusily rychlou kombinační akci, ale střela Korce z levé strany minula třineckou branku.

05:53
    Nepříjemné nahození od modré čáry v podání jednoho z třineckých obránců proskákalo kolem pardubické branky. Následně se puk dostal těsně do středního pásma, Holub přilétl pozdě a způsobil ofsajd.

06:49
    Lempach se zkoušel protáhnout po pravé straně kolem třineckého obránce, ale upadl. Navíc rozhodčí přerušili hru pro ofsajd.

08:27
    Joska dostal přihrávku zpoza branky, pokleknul ke střele a prudce vystřelil na domácí branku, gólman Skácel puk vyrazil.

09:37
    Po delší době se jeden z týmů provinil zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po pravici brankáře Tuláčka.

10:29
    Nepřesná rozehrávka nyní na domácí straně. Třinečtí hráči musí zůstat na ledě.

10:56
    Zajímavá akce Pardubic, Macek dostal přihrávku z pravé strany před branku, kde brankář Skácel roztáhl nohy a vynikajícím zákrokem vyrazil střelu pardubického útočníka.

11:45
    Tentokrát Oceláři v šanci, mezi kruhy zůstal volný Řípa, ale jeho rychlá střela z první neskončila v pardubické brance.

11:52
    Oceláři si zahrají první přesilovou hru, protože na dvě minuty za hákování byl vyloučen pardubický Teodor Vápeník.

12:48
    Pardubice drží svého soupeře daleko od branky.

13:14
    Byrtus našel dlouhou přihrávkou v levém kruhu Rybnikára, který vypálil z voleje, proti jeho prudké ráně se stihl přesunout brankář Tuláček a puk vyrazil.

13:28
    Nahození Holuba z pravého rohu před branku se odrazilo od hráčů a vylétlo do středního pásma.

13:52
    Závar před pardubickou brankou končí zákrokem brankáře Tuláčka, který našel puk ve své výstroji po střele z levé strany.

15:25
    Přesilovku si zahrají Pardubice. Za brankou krosčekoval pardubického hráče Michal Rybnikár a půjde si odsedět dvouminutový trest.

15:46
    Velká šance Pardubic! Korec z pravé strany našel u druhé tyče jednoho ze svých spoluhráčů, který vypustil rychlou střelu z první, ale třinecký gólman puk fantasticky vytěsnil vedle branky.

17:03
    Nepřesná kombinace Pardubic dostala Východočechy do středního pásma.

17:10
    Problém pro Dynamo. Rozhodčí jich napočítali na ledě šest, navíc v brance byl gólman Tuláček. Přesilovka pro Pardubice končí, na trestnou lavici zamířil Tvrdík.

18:14
    Pardubice se brání za cenu vyhození puku na vlastní střídačku. Třinec pokračuje v přesilové hře, ale moc se mu nedaří usadit se v útočném pásmu.

18:48
    4/5
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice jdou do vedení! Dvojice Sekanina, Korec se vydala do přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný vypustil křížnou přihrávku na kolegu a LUKÁŠ KOREC přesnou střelou z první rozvlnil síť za zády gólmana Skácela! Asistence: Tobiáš Sekanina, Teodor Vápeník – 0:1.
    Sekanina T., Korec L., Vápeník T., Řehořek J.
    Niemczyk P., Řípa D., Hebar A., Hladoník V., Polášek J.

20:00

První třetina nabídla vyrovnaný hokej s minimem velkých příležitostí. O něco více jich měli hráči Pardubic, kteří se v závěru první třetiny dostali do vedení, když využili přečíslení dva na jednoho. Uvidíme, jak se k tomu postaví domácí hráči v další části zápasu, protože poprvé v sérii prohrávají.

20:01

20:23
    Rolinek objel třineckou branku ve směru hodinových ručiček, vybruslil u pravé tyče a zkusil uklidit puk do branky, jenže Skácel natáhl nohu a betonem pokus pardubického hráče vyrazil.

22:03
    Jeden z domácích hráčů dostal holí do oblasti hlavy a krku. Rozhodčí udělili dvojnásobný dvouminutový trest Lempachovi. Třinec čeká dlouhá přesilovka.

22:55
    Šance střídala šanci, nejprve Hrček střelou z pravého kruhu nedostal puk do branky. Následně se hosté vydali do přečíslení dva na jednoho, ale Macek střílel vedle. Celou sérií akcí vyřešili domácí střelou zpoza pravého kruhu, kterou zneškodnil gólman Tuláček.

23:43
    Dvě velké šance domácích, sedícího brankáře Tuláčka neprostřelili Makula ani Morcinek.

23:43
    Domácí si zahrají dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku. Za hákování byl vyloučen Martin Mikeska.

24:28
    Třinečtí sevřeli svého soupeře před brankou, ale střely z levé strany nezapadly za záda pardubického gólmana.

25:03
    Morcinek s Hrčkem pálili z levé strany, ale ani druhý jmenovaný z dorážky neuklidil puk do branky.

25:48
    Ocelářům se nepovedlo využít dvojnásobnou přesilovku, ani dalších dvacet sekund proti čtyřem hráčům soupeře.

27:27
    Nastřelený puk do útočného si dojel Řípa a prudkou střelou vypálil puk přímo do brankáře Tuláčka, který puk vyrazil přímo před sebe, kde vznikl menší závar, ale gólman Pardubic následně puk schoval pod lapačku.

28:58
    Po buly střílel od modré Marek, jeho střelu s problémy zkrotil gólman Tuláček.

29:32
    Marek opět zkoušel štěstí střelou od modré čáry, ale tentokrát byl pokus sražený vedle branky.

29:53
    Vít Hladoník dostal přihrávku zpoza branky mezi kruhy, ale z bezprostřední blízkosti nevyzrál na pardubického strážce branky.

31:04
    Hladoník zkoušel z levého kruhu obstřelit obránce, jenže obstřelil i branku.

32:32
    Vápeníkova střela od modré čáry nedorazila ke Skácelovi, domácí zblokovali i střelu z druhé strany kluziště.

33:00
    Koudelka si z levé strany najel před branku, položil si gólmana a zasunul puk do branky, jenže rozhodčí gól neuznali a odpískali postavení útočícího hráče v brankovišti. Východočeši tak vedou stále jen o gól.

34:56
    Rybnikár si najel z pravé strany do střelecké pozice, zápěstím vystřelil na branku, ale střelu na vzdálenější tyč vyrazil pardubický gólman.

36:13
    Joska vypíchl puk v útočném pásmu Karasovi a rozjel se na třineckou branku, jenže při míchání přišel o puk.

36:38
    Domácí nachytáni v šesti hráčích. Přesilovku si zahrají Pardubice. Na trestnou lavici usedl Weiss.

36:47
    Ocelářům se povedlo vyhodit puk hned po buly.

37:31
    Obrovská šance Ocelářů nekončí gólem! Přečíslení dva na jednoho vyřešil Spaskin přihrávkou na Makulu do pravé strany, ten vsadil na bekhendovou kličku, ale puk do branky neuklidil.

37:58
    Macek dostal křížný pas na pravou stranu, ale svou prudkou střelu poslal jen do brankáře Skácela.

38:59
    Oceláři oslabení přežili, stejně tak i první útok při hře v plném počtu.

39:18
    Novosad u mantinelu fauloval třineckého hráče, když jej krosčekem poslal k zemi, a čeká ho dvouminutový trest.

40:00

Oceláři byli ve druhé třetině daleko nebezpečnějším týmem. Hned v úvodu měli možnost dvojnásobné přesilovky, ale tu nevyužili, stejně jako přečíslení dva na jednoho v dalším průběhu třetiny. I hosté měli střelecké možnosti, ale Skácel regulérní gól nepustil.

40:01

40:20
    Tečovanou střelu Rybnikára od modré čáry vyrazil brankář Tuláček vedle branky.

41:04
    Rybnikár si najel z levé strany před branku, položil si gólmana, ale do odkryté branky už nedokázal uklidit puk. Tuláček se roztáhl jak mohl, aby zabránil gólu.

41:58
    Z mezikruží bleskově pálil Hladoník, jeho střela se odrazila od zadního mantinelu.

42:44
    Řípa dostal puk na levou stranu do jízdy, tělem si jej pokryl a zamířil na branku, jenže před zakončením fauloval třineckého hráče Vápeník a nabídl domácím přesilovou hru.

43:30
    Byrtus si najel ze středního pásma až na vrchol levého kruhu, odkud prudce vystřelil. Gólman Tuláček střelu vyrazil vedle branky.

44:02
    5/4
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři potrestali Vápeníkův faul vyrovnávacím gólem! Střelu Holuba od modré čáry vyrazil brankář Tuláček pouze vedle sebe, kam rychle dojel MYROSLAV SPASKIN a pohotově dorazil kotouč do odkryté branky! Asistence: David Lukas Holub, Dominik Řípa – 1:1.
    Spaskin M., Holub D., Řípa D., Rybnikár M., Weiss M.
    Novosad T., Řehořek J., Korec L., Mikeska M.

44:43
    Po buly střílel od modré čáry Řehořek, jeho střela nebyla příliš prudká, přesto ji Skácel vyrazil vedle branky.

46:23
    Chybu pardubické rozehrávky mohl potrestat Polášek, který zachytil přihrávku v pravém kruhu, udělal pár kroků ke středu, ale střelu zápěstím poslal jen vedle vzdálenější tyče.

48:09
    Rybnikár si vybruslil po pravém křídle až před Tuláčka, kde na něj zkusil bekhendovou střelu, ale ta skončila ve výstroji pardubického brankáře.

48:35
    Hrček vybojoval puk u pravého mantinelu, najel si před Tuláčka, kterého zkoušel prostřelit bekhendem. Třineckému útočníkovi se to nepovedlo, přesto se puk dostal do volného prostoru, kam si dojel Makula, ale ani on nedokázal doklepnout puk za pardubického gólmana.

50:52
    Pardubičtí se na pár sekund usadili v útočném pásmu, ale nahození Křečana od modré čáry skončilo ve Skácelově lapačce.

51:03
    Drábek objel třineckou branku a zkusil vystřelit od pravé tyče, ale tam prostor dobře utěsnil domácí gólman.

52:49
    Třinečtí se snaží tlačit, střelu Hebara z levé strany gólman Tuláček vyrazil, na druhé straně musel do akce Skácel, který zneškodnil rychlou akci soupeře zakončenou střelou z pravého kruhu.

53:26
    Po buly pálil zpoza kruhů Morcinek, brankář Tuláček položil beton na led a puk vyrazil. Do protiútoku se vydali hosté, ale nedovoleně přejeli modrou čáru.

55:50
    Zajímavá akce Hebara s Hrčkem, kteří si v útočném pásmu vyměnili puk a druhý jmenovaný vypálil z levého kruhu. Gólman Tuláček střelu vyrazil vedle branky.

56:37
    Holub dlouho naznačoval střelu od modré čáry, aby pak puk přenechal Karasovi, který kotouč vypálil na branku. Tuláček máchl do vzduchu lapačkou a ulovil černou gumu.

57:20
    Ruml se snažil projet kolem levého mantinelu až před branku, ale byl dobře cloněn domácím hráčem, který jej ke Skácelovi nepustil.

58:33
    Ruml se zkoušel vykličkovat mezi kruhy do střelecké pozice, ale jeden z třineckých hráčů mu vypíchl puk.

58:47
    Po střele z pravého kruhu si další zákrok připsal na své konto gólman Skácel.

59:47
    Řípa mohl rozhodnout zápas, když dostal z levé strany přihrávku mezi kruhy, ale střelou zápěstím nedostal puk do branky!

60:00

Ocelářům se ve třetí části povedlo vyrovnat v přesilové hře, vzápětí zvýšili aktivitu a byli nebezpečnější, jenže se jim nepovedlo zápas urvat na svou stranu. O druhém bodu v sérii se rozhodne jako včera v dohrávce.

60:01

60:44
    Velký závar před třineckou brankou, poté co u branky operoval s pukem Rolinek. Skácel srazil betony a schoval pod ně puk.

61:20
    Řípa přišel o puk a domácí čelili přečíslení dva na jednoho, které vyřešil pardubický hráč střelou z pravé strany do brankáře Skácela.

61:34
    3/3
    Pardubice opět rozhodují zápas v prodloužení! Dnes prodloužení trvalo zhruba o minutu déle a znovu to vzal na sebe TOMÁŠ ROLINEK, který si nabruslil od levého mantinelu před třineckou branku, položil si Skácela a střelou vedle betonu dostal puk do domácí klece! Asistence: Vít Macek, Ondřej Ruml – 1:2.
    Rolinek T., Macek V., Ruml O.
    Holub D., Makula W., Polášek J.

Tomáš Rolinek se ukázal jako klíčový muž pardubického týmu. Stejně jako včera rozhodl zápas v prodloužení a Pardubice vycestují domů s náskokem 2:0 na zápasy. Třinečtí byli od druhé třetiny lepším celkem, jenže hra tři na tři jde více hostům, což se ukázalo i nyní. (15:23:37)

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 45. Spaskin (Holub, Řípa) – 19. Korec (Sekanina, Vápeník), 62. Rolinek (V. Macek, Ruml)