HC Kometa Brno
3:4 (0:0, 1:3, 2:1) Stav série: 2:1
HC Oceláři Třinec
Sobota 13.04.2024, 17:00 • Winning Group Arena • DHL Extraliga juniorů • Finále

Ve třetí periodě se podařilo Kometě stav snížit a následně zásluhou Jindřicha Habermanna také necelé dvě minuty před koncem srovnat. Jen půl minutu před koncem se však trefil Robin Gerych a Třinci tak patří první vítězství v sérii. (19:13:22)

59:22
    5/5
    Třinec právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ROBIN GERYCH, který ještě utkání dramatizuje a posílá Oceláře opět do vedení. Asistence: Tomáš Šilar.
    Gerych R., Šilar T., Volas P., Kurbaka V., Šutý P.
    Svoboda D., Ulbricht P., Boltvan A., Otava R., Bárta De.

58:51
    6/4
    Kometa právě vstřelila branku!
    Je srovnáno! Jen chvíli před koncem našel dobře František Němec JINDŘICHA HABERMANNA, který doklepl kotouč za Krále. Asistence: František Němec a Jan Ekrt.
    Habermann J., Němec F., Ekrt J., Veselský A., Moravec D., Rakus R.
    Buják D., Horváth A., Cedzo A., Ramik M.

58:15
    Domácí se usadili v útočném pásmu, přičemž Denis Svoboda pálil z první. Kotouč ale skončil pouze v ochranné síti.

57:54
    Kometa zkouší hru bez brankáře.

57:39
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Adam Ošmera – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

56:56
    Domácím se i nadále snaží držet pásmo a nebezpečnou ránu na brankáře vyslal Denis Svoboda.

56:42
    Ekrt byl nyní v dobré palebné pozici, vše však nakonec vyústilo k zakázanému uvolnění hostů.

56:04
    Kometa se rychle vrátila před Krále.

55:08
    Třinci se podařilo usídlit před Kavanem, jehož zaměstnává drobnou prací.

54:48
    Brňané vyhráli vhazování a opět začínají útočit.

53:56
    Kometa nepouští Třinec ke kotouči a se před Kavana skoro nedostává.

Dnešní utkání sleduje 3228 diváků.

52:35
    Kometa stále kombinuje a snaží se kotouč protlačit do sítě.

51:39
    David Moravec zkusil Krále překonat od modré čáry. To se nepodařilo, hraje se ale před třineckým brankářem dál.

51:04
    Třinci se na chvíli podařilo držet hru ve středním pásmu, následně ale musel své umění ukázat Král.

50:51
    Ofsajd domácích.

50:02
    Domácí žene dále motivace srovnání skóre a neopouští útočnou třetinu.

49:16
    5/5
    Domácí snižují na rozdíl jediné branky! Jakub Zembol našel přihrávkou z mezikruží KEVIN HORVÁTH na levém kruhu, který zakončoval do poodkryté branky. Asistence: Jakub Zembol a Adam Veselský.
    Horváth K., Veselský A., Zembol J., Bůžek J., Němec F.
    Kozlík M., Haas O., Ramik M., Pospíšil M., Ošmera A.

48:50
    Na puku se nyní drží hosté.

48:15
    Patrik Volas vyslal střelu, která ale pouze lízla tyčku Kavanovy klece.

48:09
    Zakázané uvolnění domácích.

47:17
    Kometa nepřestává útočit, Třinec ale skvěle vzdoruje.

47:06

46:29
    Jakub Bůžek vyslal na třineckého brankáře ránu z první, ta ale za Královými zády neskončila.

46:17
    Třinci se i nadále nedaří vyprostit z obranné třetiny.

45:31
    Kometa se dále snaží o snížení stavu a pálí na Krále ze všech pozic. Dva střelecké pokusy si připsal Jan Ekrt.

45:24
    Zakázané uvolnění hostů.

45:07
    Adam Veselský po vybojování puku u mantinelu zkusil opět Krále překonat, avšak marně.

44:36
    Rakus zkusil překonat Krále z pravé strany, kotouč ale skončil v brankářově lapačce.

43:59
    Roman Otava projel až na druhou stranu hřiště, kde však postup třinečtí pokazili.

43:27
    Třinec získal po vhazování puk a dostal se až do útočné třetiny.

43:24

43:16
    Kotouč teď putuje z jedné strany na druhou za Královou brankou.

42:32
    Kevin Horváth vyslal ze své hole kotouč na Krále, do sítě však nezapadl.

41:59
    Třinec nahodil kotouč do útočného pásma, kde ho nicméně získala Kometa.

41:53
    Třinec zastavuje další ofsajd.

41:36
    Ofsajd hostů.

41:26

41:02
    Bůžek vystřelil, ale trefil pouze plexisklo.

40:31
    Svoboda zavezl puk do útočné třetiny, kde o něj probíhá boj s hosty.

40:08
    Kotouč si bere Brno.

40:01

V druhém dějství se nejprve podařilo Ocelářům vytvořit tří gólový náskok díky Adamu Cedzovi, Michalu Pospíšilovi a Marcelu Mikulovi. Domácí se však nevzdali a v závěru periody dokázal snížit Jan Ekrt. Poslední třetina začne v 18:33.

40:00

39:43
    ve středním pásmu proběhla přetahovaná o kotouč.

39:14
    Brno mělo šanci na snížení brankového manka, ta ale šťastně neskončila a hra se přesunula před Kavana.

38:52
    5/5
    JAN EKRT okradl třinecké o puk a dokázal projet až před Krále, kde si kotouč stáhl do mezikruží a střelou pod lapačku rozjásal brněnské tribuny. Bez asistence.
    Ekrt J., Rakus R., Moravec D., Bůžek J., Němec F.
    Holinka M., Spěváček V., Cedzo A., Pospíšil M., Buják D.

37:57
    Brno vyhodilo až ke Králi, který nahrál svým spoluhráčům a hraje se tak opět před Kavanem.

37:12
    Michal Ramik zkusil překvapit Kavana střelou od levého kruhu, brněnský gólman ji ale betonem odrazil.

36:13
    Oceláři se dostali až do útočného pásma, tam je však dvojice Jihomoravanů o puk připravila.

35:35
    David Moravec mohl střílet, přihrávka mu nicméně nesedla a Brňané tak musí začít od začátku.

35:05
    Třinec útočnou akci Brna komplikuje.

34:32
    Za bouřlivého skandování diváků se domácí usadili před Králem a kombinují.

34:05
    Třinec ujel do přečíslení, které se ale Kavanovi podařilo zpacifikovat.

33:34
    Za klecí brněnského gólmana se bojovalo o kotouč, který získali hosté.

32:44
    Puku se ujali opět Brněnští, hra se nicméně rychle přesouvá ze strany na stranu.

31:52
    Zembol dokázal zavést kotouč až do útočné třetiny, kde byli však domácí o hrací předmět okradeni.

31:38

31:08
    5/5
    Na levý kruh si najel MARCEL MIKULA a střelou na bližší tyč poslal svůj tým do tří gólového vedení. Asistence: Dominik Buják a Michal Rybnikár.
    Mikula M., Buják D., Rybnikár M., Pánek M., Horváth A.
    Zubíček J., Chludil D., Habermann J., Ulbricht P., Veselský A.

30:43
    5/5
    Autorem branky je MICHAL POSPÍŠIL, který dostal pas z pravé strany a od levého kruhu vyslal přesnou střelu nad Kavanovo rameno. Asistence: Adam Cedzo a Viktors Kurbaka.
    Pospíšil M., Cedzo A., Kurbaka V., Holinka M., Spěváček V.
    Otava R., Bůžek J., Němec F., Svoboda D., Horváth K.

30:08
    Třinci se povedlo ujet do přečíslení dvou na jednoho a Vojtěch Spěváček vypálil, trefil však pouze tyč.

29:26
    5/4
    Hosté využili početní převahu. Autorem branky je ADAM CEDZO, který v před brankovém prostoru pohotově dorazil kotouč za Kavanova záda. Asistence: Patrik Šutý a Oskar Haas.
    Cedzo A., Šutý P., Haas O., Holinka M., Volas P.
    Zubíček J., Rakus R., Ekrt J., Ulbricht P.

28:44
    Třinec musí rozjíždět novou akci zpoza své brány.

28:12
    Tomáš Šilar zahrozil ránou z pravého kruhu, následně získala kotouč do své moci Kometa.

28:02
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Adam Veselský – 2 min., sekání.

27:49
    Zembol zkusil vystřelit z mezikruží, úspěšný ale nebyl.

27:02
    Třinci se nepodařilo přejít přes střední pásmo.

26:06

25:58
    Kometě to netrvalo dlouho a za pár vteřin pálil Němec.

25:40
    Hosté se osvobozují.

25:36
    Robin Rakus prověřil pozornost Krále od modré čáry, třinecký brankář nicméně střelu bez problému vykryl.

25:01
    Kevin Horváth zkusil další střelu z pravého kruhu, ta však své místo v síti také nenašla.

24:34
    Brňané byli krátce vytlačeni z útočné třetiny, rychle se však dokázali vrátit a zformovat útočnou akci.

24:11
    Kevin Horváth i hned po vhazování pálil z levého kruhu.

24:06
    Matěj Kozlík – 2 min., sekání.

24:02
    Kavan nyní čelil několika dorážkám, kotouč za svá záda nicméně nepustil.

23:44

23:27
    Patrik Ulbricht zkusil pálit od modré, ale přestřelil.

23:16
    Roman Otava zkusil vystřelit od modré čáry, střelu ale Král chytil do lapačky a hru přerušil.

22:50
    Vhazování ve středním pásmu vyšlo lépe domácím. Spěváček následně prověřil domácího gólmana z mezikruží, ale kotouč do sítě neprošel.

22:24
    Marcel Mikula střílel z pravého kruhu, trefil ale pouze Kavanův beton.

22:16
    Nepřesná rozehrávka domácích vedla k zakázanému uvolnění.

22:04

21:23
    Kometě se nepodařilo rozehrát, a tak hra zůstává v útočném pásmu Třince.

20:55
    Patrik Šutý zahrozil v před brankovém prostoru.

20:31
    Ekrt se nedostal přes dvojici bránících Třineckých.

20:05
    Kometě se nepodařilo po výhře úvodního buly přejít před střední pásmo.

20:01

V první třetině byla brněnská Winning Group Arena svědky velmi vyrovnané hry, která se neustále přelévala ze strany na stranu. Šance byly vidět na obou stranách, do další periody se jde nicméně za stavu bez branky. Druhá třetina začne v 17:43.

20:00

19:45
    Jan Ekrt projel od levého kruhu až před Krále, kterého se pokusil překonat. Třinecký fantom však puk ukryl ve své lapačce a vhazuje se po jeho levici.

19:27
    Na kotouči je nyní opět Brno.

18:15
    Třinec zkouší i nadále vytvořit příležitost k větší akci, Brněnští ale skvěle brání.

18:03

17:52
    Hosté pronikli do útočného pásma.

17:10
    Dominik Halačka zavezl domácí do útoku, kde se strhl u mantinelu boj o puk.

16:44
    Ekrt pálil z mezikruží, ale nepřesně.

16:11
    Třinec opět zavezl kotouč před brněnského gólmana, domácí hráči ho ale rychle vytlačili zpět.

15:32
    Kavan teď musel čelit další střele, situaci měl nicméně pod kontrolou.

15:10
    Haas vypálil z levého kruhu ale minul.

14:24
    Veselskému se podařilo ukradnou puk a dostat se s ním až do středního pásma, hra se poté ale vrátila zpět do obranné třetiny domácích.

13:54
    Vhazování před Kavanem vyhráli domácí a rozjíždí útočnou akci.

13:50

13:26
    Bárta pálil z mezikruží Winning Group Arena slyšela ale pouze hlasité zazvonění kotouče o tyč.

12:45
    Brno bylo vytlačeno pryč z útočné třetiny, ale velmi rychle se do ní vrátila.

12:20
    Pokus o větší akci měla také Kometa, ani ta ale neskončila úspěšně.

11:53
    Třinec se pokusil dostat ke Kavanovi, ale neprošel přes střední pásmo.

11:35
    Roman Otava vypálil, nicméně byl zblokován. Následně v akci pokračoval Svoboda, ale trefil pouze tyčku.

10:59
    Michal Ramik zkusil překonat Kavana z těsné blízkosti před bránou, avšak puk za ním neskončil.

10:24
    Třinec si zkouší vytvořit větší šanci, ale bez úspěchu.

10:22

09:52
    Vojtěch Spěváček zkusil vystřelit z pravého kruhu, ale Kavan střelu vykryl.

09:25
    Třinec se dostal opět do útočné třetiny, kde vyhrál také souboj u mantinelu.

08:36
    Domácí si přivlastnili po vhazování gól a zavezli ho až před Krále, kde střílel Němec. Trefil však pouze rameno.

08:31

07:46
    Viktors Kurbaka vypálil z pravého kruhu, akce ale byla neúspěšná a hra se přesunula zpět na druhou stranu ledu.

07:08
    Boltvan vystřelil od modré, avšak nepřesně.

06:27
    Hosté se opět ženou dopředu, vše však Brno kazí.

05:46
    Chybná rozehrávka nepustila Brňany dále než do středního pásma.

04:58
    Třinečtí se vydali do proti útoku, který ale neměl dlouhého trvání.

04:40
    Boltvan rozjel za vlastní bránou brněnskou akci, kterou v útočném pásmu zakončil Zembol. Král však kotouč bezpečně ukryl.

04:02
    Patrik Šutý vypálil z pravého kruhu na Kavana, ten však bez problému střelu vykryl betonem.

03:06
    Oceláři se snaží usadit před Kavanem, avšak domácí plní roli záškodníků skvěle.

02:43
    Obě mužstva se nyní střídají na touši.

01:57
    Boje u mantinelu dopadly lépe pro hosty, Kometa nicméně pásmo udržela.

01:09
    Hra se usadila před třineckým gólmanem.

00:46
    Moravcovi se podařilo hru obrátit na druhou stranu, Gerych nicméně kotouč převzal a Kavan si na druhé straně připsal první zákrok.

00:09
    Hned po vhazování je kotouč zavezen Třineckými před Kavana.

00:01

HC Kometa Brno: Kavan (Ondráček) – D. Svoboda, A. Pospíšil, Bůžek, F. Němec, Ulbricht (A), Zubíček, Jurný – Boltvan (A), Otava (C), K. Horváth – D. Moravec, Ekrt, Rakus – Chludil, Veselský, Habermann – Zembol, Halačka, De. Bárta.
    Trenér: Karel Beran

HC Oceláři Třinec: J. Král (Skácel) – Ošmera, D. Holub, Volas, Kurbaka, Buják, A. Horváth, M. Pospíšil – Cedzo, Holinka (A), Spěváček – Gerych, Šilar (A), Šutý (C) – Kozlík, Haas, Ramik – Pánek, Rybnikár, Mikula.
    Trenér: René Mucha

Rozhodčí: Sýkora, Micka – Polák, Maňák.

Brněnští junioři mají do domácích zápasů slibně nakročeno. Z výjezdu do Třince si dovezli zpět pod Špilberk rovnou dvě výhry, a to po stavech 1:4 z úvodního duelu finále a následného vysokého vítězství 0:6. Největší příspěvek bodů během play off mají na kontě kapitán Roman Otava, jemuž patří v bodování střelců šestá příčka (6+5) a bek se zkušenostmi z A-týmu Denis Svoboda (3+8). Velký podíl na přesvědčivých výhrách Jihomoravanů jde také za gólmanem Janem Kavanem, který drží úspěšnost zákroků na 95,12%.

Třineckým se na domácím ledě příliš nedařilo, prozatím během série ani jednou nevedli. Klíčová byla pokaždé první třetina, v níž inkasovali vždy tři branky. Do Brna se vydají s motivací zopakovat kousek ze semifinále, kdy dokázali za stejně nepříznivého stavu otočit sérii proti Karlovým Varům. Kanadskému bodování nicméně stále vévodí Oskar Haas s 19 body (6+13) a je následován Miroslavem Holinkou usazeném na druhé příčce (5+8). Brankoviště má pak na starost Jakub Král , který je s 91,15% na sedmém místě v úspěšnosti gólmanů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Caroline Elizabeth Zalud

Branky a nahrávky: 39. Ekrt, 50. K. Horváth (Veselský, Zembol), 59. Habermann (F. Němec, Ekrt) – 30. Cedzo (Šutý, Haas), 31. M. Pospíšil (Cedzo, Kurbaka), 32. Mikula (Buják, Rybnikár), 60. Gerych (Šilar)

Rozhodčí: Sýkora, Micka – Polák, Maňák