3:4 (0:0, 1:3, 2:1) Stav série: 2:1
HC Oceláři Třinec
Sobota 13.04.2024, 17:00 • Winning Group Arena • DHL Extraliga juniorů • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Brněnští junioři mají do domácích zápasů slibně nakročeno. Z výjezdu do Třince si dovezli zpět pod Špilberk rovnou dvě výhry, a to po stavech 1:4 z úvodního duelu finále a následného vysokého vítězství 0:6. Největší příspěvek bodů během play off mají na kontě kapitán Roman Otava, jemuž patří v bodování střelců šestá příčka (6+5) a bek se zkušenostmi z A-týmu Denis Svoboda (3+8). Velký podíl na přesvědčivých výhrách Jihomoravanů jde také za gólmanem Janem Kavanem, který drží úspěšnost zákroků na 95,12%.

Třineckým se na domácím ledě příliš nedařilo, prozatím během série ani jednou nevedli. Klíčová byla pokaždé první třetina, v níž inkasovali vždy tři branky. Do Brna se vydají s motivací zopakovat kousek ze semifinále, kdy dokázali za stejně nepříznivého stavu otočit sérii proti Karlovým Varům. Kanadskému bodování nicméně stále vévodí Oskar Haas s 19 body (6+13) a je následován Miroslavem Holinkou usazeném na druhé příčce (5+8). Brankoviště má pak na starost Jakub Král , který je s 91,15% na sedmém místě v úspěšnosti gólmanů.

HC Kometa Brno: Kavan (Ondráček) – D. Svoboda, A. Pospíšil, Bůžek, F. Němec, Ulbricht (A), Zubíček, Jurný – Boltvan (A), Otava (C), K. Horváth – D. Moravec, Ekrt, Rakus – Chludil, Veselský, Habermann – Zembol, Halačka, De. Bárta.
    Trenér: Karel Beran

HC Oceláři Třinec: J. Král (Skácel) – Ošmera, D. Holub, Volas, Kurbaka, Buják, A. Horváth, M. Pospíšil – Cedzo, Holinka (A), Spěváček – Gerych, Šilar (A), Šutý (C) – Kozlík, Haas, Ramik – Pánek, Rybnikár, Mikula.
    Trenér: René Mucha

Rozhodčí: Sýkora, Micka – Polák, Maňák.

00:01

00:09
    Hned po vhazování je kotouč zavezen Třineckými před Kavana.

00:46
    Moravcovi se podařilo hru obrátit na druhou stranu, Gerych nicméně kotouč převzal a Kavan si na druhé straně připsal první zákrok.

01:09
    Hra se usadila před třineckým gólmanem.

01:57
    Boje u mantinelu dopadly lépe pro hosty, Kometa nicméně pásmo udržela.

02:43
    Obě mužstva se nyní střídají na touši.

03:06
    Oceláři se snaží usadit před Kavanem, avšak domácí plní roli záškodníků skvěle.

04:02
    Patrik Šutý vypálil z pravého kruhu na Kavana, ten však bez problému střelu vykryl betonem.

04:40
    Boltvan rozjel za vlastní bránou brněnskou akci, kterou v útočném pásmu zakončil Zembol. Král však kotouč bezpečně ukryl.

04:58
    Třinečtí se vydali do proti útoku, který ale neměl dlouhého trvání.

05:46
    Chybná rozehrávka nepustila Brňany dále než do středního pásma.

06:27
    Hosté se opět ženou dopředu, vše však Brno kazí.

07:08
    Boltvan vystřelil od modré, avšak nepřesně.

07:46
    Viktors Kurbaka vypálil z pravého kruhu, akce ale byla neúspěšná a hra se přesunula zpět na druhou stranu ledu.

08:31
    Zakázané uvolnění domácích.

08:36
    Domácí si přivlastnili po vhazování gól a zavezli ho až před Krále, kde střílel Němec. Trefil však pouze rameno.

09:25
    Třinec se dostal opět do útočné třetiny, kde vyhrál také souboj u mantinelu.

09:52
    Vojtěch Spěváček zkusil vystřelit z pravého kruhu, ale Kavan střelu vykryl.

10:22

10:24
    Třinec si zkouší vytvořit větší šanci, ale bez úspěchu.

10:59
    Michal Ramik zkusil překonat Kavana z těsné blízkosti před bránou, avšak puk za ním neskončil.

11:35
    Roman Otava vypálil, nicméně byl zblokován. Následně v akci pokračoval Svoboda, ale trefil pouze tyčku.

11:53
    Třinec se pokusil dostat ke Kavanovi, ale neprošel přes střední pásmo.

12:20
    Pokus o větší akci měla také Kometa, ani ta ale neskončila úspěšně.

12:45
    Brno bylo vytlačeno pryč z útočné třetiny, ale velmi rychle se do ní vrátila.

13:26
    Bárta pálil z mezikruží Winning Group Arena slyšela ale pouze hlasité zazvonění kotouče o tyč.

13:50

13:54
    Vhazování před Kavanem vyhráli domácí a rozjíždí útočnou akci.

14:24
    Veselskému se podařilo ukradnou puk a dostat se s ním až do středního pásma, hra se poté ale vrátila zpět do obranné třetiny domácích.

15:10
    Haas vypálil z levého kruhu ale minul.

15:32
    Kavan teď musel čelit další střele, situaci měl nicméně pod kontrolou.

16:11
    Třinec opět zavezl kotouč před brněnského gólmana, domácí hráči ho ale rychle vytlačili zpět.

16:44
    Ekrt pálil z mezikruží, ale nepřesně.

17:10
    Dominik Halačka zavezl domácí do útoku, kde se strhl u mantinelu boj o puk.

17:52
    Hosté pronikli do útočného pásma.

18:03
    Ofsajd domácích.

18:15
    Třinec zkouší i nadále vytvořit příležitost k větší akci, Brněnští ale skvěle brání.

19:27
    Na kotouči je nyní opět Brno.

19:45
    Jan Ekrt projel od levého kruhu až před Krále, kterého se pokusil překonat. Třinecký fantom však puk ukryl ve své lapačce a vhazuje se po jeho levici.

20:00

V první třetině byla brněnská Winning Group Arena svědky velmi vyrovnané hry, která se neustále přelévala ze strany na stranu. Šance byly vidět na obou stranách, do další periody se jde nicméně za stavu bez branky. Druhá třetina začne v 17:43.

20:01

20:05
    Kometě se nepodařilo po výhře úvodního buly přejít před střední pásmo.

20:31
    Ekrt se nedostal přes dvojici bránících Třineckých.

20:55
    Patrik Šutý zahrozil v před brankovém prostoru.

21:23
    Kometě se nepodařilo rozehrát, a tak hra zůstává v útočném pásmu Třince.

22:04
    Ofsajd hostů.

22:16
    Nepřesná rozehrávka domácích vedla k zakázanému uvolnění.

22:24
    Marcel Mikula střílel z pravého kruhu, trefil ale pouze Kavanův beton.

22:50
    Vhazování ve středním pásmu vyšlo lépe domácím. Spěváček následně prověřil domácího gólmana z mezikruží, ale kotouč do sítě neprošel.

23:16
    Roman Otava zkusil vystřelit od modré čáry, střelu ale Král chytil do lapačky a hru přerušil.

23:27
    Patrik Ulbricht zkusil pálit od modré, ale přestřelil.

23:44

24:02
    Kavan nyní čelil několika dorážkám, kotouč za svá záda nicméně nepustil.

24:06
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Matěj Kozlík – 2 min., sekání.

24:11
    Kevin Horváth i hned po vhazování pálil z levého kruhu.

24:34
    Brňané byli krátce vytlačeni z útočné třetiny, rychle se však dokázali vrátit a zformovat útočnou akci.

25:01
    Kevin Horváth zkusil další střelu z pravého kruhu, ta však své místo v síti také nenašla.

25:36
    Robin Rakus prověřil pozornost Krále od modré čáry, třinecký brankář nicméně střelu bez problému vykryl.

25:40
    Hosté se osvobozují.

25:58
    Kometě to netrvalo dlouho a za pár vteřin pálil Němec.

26:06

27:02
    Třinci se nepodařilo přejít přes střední pásmo.

27:49
    Zembol zkusil vystřelit z mezikruží, úspěšný ale nebyl.

28:02
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Adam Veselský – 2 min., sekání.

28:12
    Tomáš Šilar zahrozil ránou z pravého kruhu, následně získala kotouč do své moci Kometa.

28:44
    Třinec musí rozjíždět novou akci zpoza své brány.

29:26
    5/4
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté využili početní převahu. Autorem branky je ADAM CEDZO, který v před brankovém prostoru pohotově dorazil kotouč za Kavanova záda. Asistence: Patrik Šutý a Oskar Haas.
    Cedzo A., Šutý P., Haas O., Holinka M., Volas P.
    Zubíček J., Rakus R., Ekrt J., Ulbricht P.

30:08
    Třinci se povedlo ujet do přečíslení dvou na jednoho a Vojtěch Spěváček vypálil, trefil však pouze tyč.

30:43
    5/5
    Autorem branky je MICHAL POSPÍŠIL, který dostal pas z pravé strany a od levého kruhu vyslal přesnou střelu nad Kavanovo rameno. Asistence: Adam Cedzo a Viktors Kurbaka.
    Pospíšil M., Cedzo A., Kurbaka V., Holinka M., Spěváček V.
    Otava R., Bůžek J., Němec F., Svoboda D., Horváth K.

31:08
    5/5
    Na levý kruh si najel MARCEL MIKULA a střelou na bližší tyč poslal svůj tým do tří gólového vedení. Asistence: Dominik Buják a Michal Rybnikár.
    Mikula M., Buják D., Rybnikár M., Pánek M., Horváth A.
    Zubíček J., Chludil D., Habermann J., Ulbricht P., Veselský A.

31:38

31:52
    Zembol dokázal zavést kotouč až do útočné třetiny, kde byli však domácí o hrací předmět okradeni.

32:44
    Puku se ujali opět Brněnští, hra se nicméně rychle přesouvá ze strany na stranu.

33:34
    Za klecí brněnského gólmana se bojovalo o kotouč, který získali hosté.

34:05
    Třinec ujel do přečíslení, které se ale Kavanovi podařilo zpacifikovat.

34:32
    Za bouřlivého skandování diváků se domácí usadili před Králem a kombinují.

35:05
    Třinec útočnou akci Brna komplikuje.

35:35
    David Moravec mohl střílet, přihrávka mu nicméně nesedla a Brňané tak musí začít od začátku.

36:13
    Oceláři se dostali až do útočného pásma, tam je však dvojice Jihomoravanů o puk připravila.

37:12
    Michal Ramik zkusil překvapit Kavana střelou od levého kruhu, brněnský gólman ji ale betonem odrazil.

37:57
    Brno vyhodilo až ke Králi, který nahrál svým spoluhráčům a hraje se tak opět před Kavanem.

38:52
    5/5
    Kometa právě vstřelila branku!
    JAN EKRT okradl třinecké o puk a dokázal projet až před Krále, kde si kotouč stáhl do mezikruží a střelou pod lapačku rozjásal brněnské tribuny. Bez asistence.
    Ekrt J., Rakus R., Moravec D., Bůžek J., Němec F.
    Holinka M., Spěváček V., Cedzo A., Pospíšil M., Buják D.

39:14
    Brno mělo šanci na snížení brankového manka, ta ale šťastně neskončila a hra se přesunula před Kavana.

39:43
    ve středním pásmu proběhla přetahovaná o kotouč.

40:00

V druhém dějství se nejprve podařilo Ocelářům vytvořit tří gólový náskok díky Adamu Cedzovi, Michalu Pospíšilovi a Marcelu Mikulovi. Domácí se však nevzdali a v závěru periody dokázal snížit Jan Ekrt. Poslední třetina začne v 18:33.

40:01

40:08
    Kotouč si bere Brno.

40:31
    Svoboda zavezl puk do útočné třetiny, kde o něj probíhá boj s hosty.

41:02
    Bůžek vystřelil, ale trefil pouze plexisklo.

41:26

41:36

41:53
    Třinec zastavuje další ofsajd.

41:59
    Třinec nahodil kotouč do útočného pásma, kde ho nicméně získala Kometa.

42:32
    Kevin Horváth vyslal ze své hole kotouč na Krále, do sítě však nezapadl.

43:16
    Kotouč teď putuje z jedné strany na druhou za Královou brankou.

43:24
    Zakázané uvolnění hostů.

43:27
    Třinec získal po vhazování puk a dostal se až do útočné třetiny.

43:59
    Roman Otava projel až na druhou stranu hřiště, kde však postup třinečtí pokazili.

44:36
    Rakus zkusil překonat Krále z pravé strany, kotouč ale skončil v brankářově lapačce.

45:07
    Adam Veselský po vybojování puku u mantinelu zkusil opět Krále překonat, avšak marně.

45:24

45:31
    Kometa se dále snaží o snížení stavu a pálí na Krále ze všech pozic. Dva střelecké pokusy si připsal Jan Ekrt.

46:17
    Třinci se i nadále nedaří vyprostit z obranné třetiny.

46:29
    Jakub Bůžek vyslal na třineckého brankáře ránu z první, ta ale za Královými zády neskončila.

47:06

47:17
    Kometa nepřestává útočit, Třinec ale skvěle vzdoruje.

48:09

48:15
    Patrik Volas vyslal střelu, která ale pouze lízla tyčku Kavanovy klece.

48:50
    Na puku se nyní drží hosté.

49:16
    5/5
    Domácí snižují na rozdíl jediné branky! Jakub Zembol našel přihrávkou z mezikruží KEVIN HORVÁTH na levém kruhu, který zakončoval do poodkryté branky. Asistence: Jakub Zembol a Adam Veselský.
    Horváth K., Veselský A., Zembol J., Bůžek J., Němec F.
    Kozlík M., Haas O., Ramik M., Pospíšil M., Ošmera A.

50:02
    Domácí žene dále motivace srovnání skóre a neopouští útočnou třetinu.

50:51

51:04
    Třinci se na chvíli podařilo držet hru ve středním pásmu, následně ale musel své umění ukázat Král.

51:39
    David Moravec zkusil Krále překonat od modré čáry. To se nepodařilo, hraje se ale před třineckým brankářem dál.

52:35
    Kometa stále kombinuje a snaží se kotouč protlačit do sítě.

Dnešní utkání sleduje 3228 diváků.

53:56
    Kometa nepouští Třinec ke kotouči a se před Kavana skoro nedostává.

54:48
    Brňané vyhráli vhazování a opět začínají útočit.

55:08
    Třinci se podařilo usídlit před Kavanem, jehož zaměstnává drobnou prací.

56:04
    Kometa se rychle vrátila před Krále.

56:42
    Ekrt byl nyní v dobré palebné pozici, vše však nakonec vyústilo k zakázanému uvolnění hostů.

56:56
    Domácím se i nadále snaží držet pásmo a nebezpečnou ránu na brankáře vyslal Denis Svoboda.

57:39
    Adam Ošmera – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

57:54
    Kometa zkouší hru bez brankáře.

58:15
    Domácí se usadili v útočném pásmu, přičemž Denis Svoboda pálil z první. Kotouč ale skončil pouze v ochranné síti.

58:51
    6/4
    Je srovnáno! Jen chvíli před koncem našel dobře František Němec JINDŘICHA HABERMANNA, který doklepl kotouč za Krále. Asistence: František Němec a Jan Ekrt.
    Habermann J., Němec F., Ekrt J., Veselský A., Moravec D., Rakus R.
    Buják D., Horváth A., Cedzo A., Ramik M.

59:22
    5/5
    Autorem branky je ROBIN GERYCH, který ještě utkání dramatizuje a posílá Oceláře opět do vedení. Asistence: Tomáš Šilar.
    Gerych R., Šilar T., Volas P., Kurbaka V., Šutý P.
    Svoboda D., Ulbricht P., Boltvan A., Otava R., Bárta De.

Ve třetí periodě se podařilo Kometě stav snížit a následně zásluhou Jindřicha Habermanna také necelé dvě minuty před koncem srovnat. Jen půl minutu před koncem se však trefil Robin Gerych a Třinci tak patří první vítězství v sérii. (19:13:22)

Caroline Elizabeth Zalud

Branky a nahrávky: 39. Ekrt, 50. K. Horváth (Veselský, Zembol), 59. Habermann (F. Němec, Ekrt) – 30. Cedzo (Šutý, Haas), 31. M. Pospíšil (Cedzo, Kurbaka), 32. Mikula (Buják, Rybnikár), 60. Gerych (Šilar)

Rozhodčí: Sýkora, Micka – Polák, Maňák