Ostrava B – Hlučín 3:0 (kon.) | Znojmo – Bohunice 4:0 (kon.)
FC Baník Ostrava B
3:0 (0:0)
FC Hlučín
Neděle 14.04.2024, 10:15 • Bazaly • Moravskoslezská fotbalová liga • 23. kolo

Je dobojováno! Rezerva Baníku Ostrava ve druhé půli hned od úvodu tlačila a ve 49. minutě se tlak domácích přetavil v první branku, kterou vstřelil nigerijský stoper Emmanuel Uchenna po rohovém kopu. Baník neustával v tlaku a v 71. minutě přidal druhou branku domácích střídající Ondřej Chvěja, který předvedl ve druhém poločase vynikající výkon a nahrával na třetí branku, kterou v nastaveném čase přidal David Kašpárek. Baník Ostrava B si tak připisuje další tři body do tabulky a osamostatňuje se na první příčce MSFL. Ode mě to bude vše, budu se na vás těšit u dalšího zápasu ať už českého nebo zahraničního fotbalu. Do té doby na počtenou! (12:14:25)

90+3
    90+2. KAŠPÁREK - 3:0

90+2
    Tým Ostrava B právě vstřelil branku!
    Ondřej Chvěja krásně prošel středem hřiště, posunul míč za obranu na DAVIDA KAŠPÁRKA, který se nemýlil a přes brankáře Murina navýšil vedení Baníku na 3 branky a je definitivně rozhodnuto.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+1
    Po rohovém kopu se do protiútoku dostali Chvěja s Kilibardou, ale situaci nedokázali vyřešit tak, aby z ní mohl padnout gól.

90
    Sanneh zabránil nebezpečí a hosté budou zahrávat rohový kop.

90
    Po faulu na polovině hřiště rozehrává Hlučín.

89
    Plesníkův míč byl moc dlouhý a brankář Kubný může rozehrávat od branky.

88
    Poslední střídání na straně Baníku. Ze hřiště odchází kapitán Holaň a místo něj naskakuje na poslední minuty Jakub Drozd.

87
    Sanneh fauloval a Murin rychle rozehrává, ovšem Ptáček ztrácí míč a vhazovat bude Krupička.

86
    Do skvělé šance se dostal Marko Kilibarda, který šel v podstatě sám na branku Murina, ale rozhodl se zakončit ze šestnáctky a Murin jeho pokus vyrazil na rohový kop.

85
    Další střídání na straně Hlučína. Hřiště opouští Kania, nastupuje Zajíček.

83
    Přetažený centr na Kilibardu končí v zámezí. Murin bude rozehrávat od branky.

82
    Další přímý kop zahrávaný Moučkou končí v rukavicích Kubného a Baník míří kupředu.

81
    Vhazování pro domácí.

80
    Kubný si pokryl míč a rozehrál na Sanneha.

80
    Další rohový kop pro hosty po zajímavě rozehrané situaci.

80
    Po tomto přímém kopu přichází rohový kop.

79
    Po faulu Baníku na vlastní polovině budou hosté zahrávat zajímavou standardku.

78
    Dvojstřídání i na straně domácích. Hřiště opouští Fadairo a také Ferreira Da Silva a místo nich nastupují Sirotek a Kilibarda.

76
    Dvojité střídání na straně Hlučína. Ze hřiště odchází Smékal a Mládek, místo nich naskakují Ptáček a Levčík.

74
    Domácí pokračují u míče na vlastní polovině a postupně se snaží dostat dopředu.

73
    Fadairo vystihl přihrávku Moučky a získal míč pro Baník.
    71. CHVĚJA - 2:0

71
    Před branku si skvěle zaběhl ONDŘEJ CHVĚJA, který sice spadl, ale i přesto dokázal zakončit a překonat brankáře Murina. Vedení rezervy Baníku je už tak dvoubrankové a domácí celek si s největší pravděpodobností připíše 3 body.

70
    Holaň skvěle vybojoval míč na polovině Hlučína a společně s Ferreirou se snažili dostat míč do vápna, ale hráči hostů si akci pohlídali a mí končí v bezpečí.

69
    První střídání hostů. Hřiště opouští Kovala, místo něj přichází Plesník, který přebírá kapitánskou pásku od Mládka.

69
    Po nepřesné kolmici za obranu může Kubný rozehrávat od branky.

68
    Ferreira si teď moc ukopl míč a od branky rozehrává Radovan Murin.

67
    Smékal se nedostal přes Uchennu, který odklidil míč do bezpečí.

66
    Po faulu skluzem na Holaně se znovu přerušuje a Baník může pokračovat s míčem na kopačkách.

64
    Po nepřesném odkopu Kubného však hraje Hlučín, který působí na polovině Baníku.

64
    Baníkovci nikam nespěchají a v klidu hrají ze strany na stranu mezi obránci.

63
    Druhé střídání domácího celku. Hřiště opouští Radim Šudák, místo něj nastupuje Martin Temel.

62
    Po offsidu Baníku rozehrávají hosté.

61
    Fadairo se dostal do palebné pozice, ale nezakončil a předal míč pod sebe, kde jej převzal Krupička, ale ten zahrál až ke stoperům a ze šance nic nebylo.

60
    Holaň odhlavičkoval míč, který ještě odklidil Ferreira.

59
    Moučka vybojoval rohový kop.

59
    Přetažený centr Krupičky skončil v autu a Hlučín se dostává do protiútoku po levé straně hřiště.

59
    Po faulu na Fadaira budou domácí pokračovat.

58
    Kovala nestihl míč na hrací ploše a Baník se dostává dopředu.

57
    Rohový kop Hlučína.

56
    Žlutou kartu za protesty vidí také hlučínský asistent trenéra David Levčík.

55
    Hraje se dál na levé straně hřiště, kde přichází další faul na Ferreiru.

54
    Tomáš Cabadaj vidí žlutou kartu po faulu na Ferreiru, který je také ošetřován.

54
    Ferreira neudržel míč na hrací ploše a Hlučín rozehrával z autu.

53
    Sklepnutí Smékala doletělo do autu a domácí tým vhazuje.

52
    Ferreira fauloval a Hlučín postupuje dopředu.

51
    Baníkovci vybojovali autové vhazování na polovině soupeře a mohou pokračovat v útočném snažení.

50
    Kašpárek dostal míč za obranu, ale Kolaska si pohlídal tento míč a rozehrál směrem dopředu, ovšem nepřesně.
    49. UCHENNA - 1:0

49
    Po rohu, který rozehrával Dominik Holaň se k míči dostal stoper a dnes skvěle hrající EMMANUEL UCHENNA, který svou střelou na zadní tyč otevírá skóre dnešního utkání.

48
    Rohový kop domácího týmu.

47
    Po offsidu jednoho z Baníkovců hrají hosté.

46
    O poločase došlo ke střídání na straně Baníku. Na hřiště se dostal Chvěja, nahradil Michala Málka.

46

V prvním poločase jsme neviděli žádnou branku ani výraznější šanci. Ani Kubný, ani Murin zatím nemuseli zasahovat. V první půli byli více na míči domácí, ale pevná defenziva Hlučína je nepustila k větší šanci, ze které by mohli domácí skórovat. Snad se oba týmy ve druhé půli více útočně projeví a padnou nějaké branky.

45+1

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45
    Dominik Holaň se pokusil vystřelit z dálky, ale jeho pokus netrefil branku.

45
    Žádný z několika centrů neprošel do vápna, ale Baník zůstává u míče.

44
    Rohový kop pro Baník po odkopu Kolasky.

42
    Uchenna se Sannehem si pohlídali nepříjemnou situaci a předali míč Kubnému, který mohl otočit hru.

41
    Uchenna přerušil protiútok Hlučína a zakládá další útok rezervy Baníku.

40
    Praus skvěle prošel středem hřiště, ale svou nahrávkou nenašel nikoho v zeleném dresu a míč došel až ke Kubnému.

39
    Sanneh nezastihl míč na hrací ploše a Hlučín může útočit.

38
    Kuligův střílený centr odklidil opět Uchenna, navíc se pískalo po faulu na Kašpárka a Baník může pokračovat dopředu.

37
    Aut pro Hlučín poblíž pokutového území Baníku.

36
    Hlučín se dostával do slibné situace, ovšem Uchenna opět skvěle zasáhl a odklidil míč do bezpečí.

35
    Kania tentokrát fauloval a to Da Silvu a Baník může opět hrát na polovině Hlučína.

34
    Viděli jsme faul na Kovalu, po kterém rozehrává Hlučín z poloviny hřiště.

33
    Po nepřesné kolmici se však k míči dostává Kubný.

33
    Sanneh nenahrál přesně a míč jde na kopačky hostů.

32
    Málek šel k zemi v pokutovém území, ale nepíská se a Hlučín pokračoval dopředu, ovšem Uchenna si pohlídal situaci a vybojoval míč pro Baník.

31
    Šudák poslal Krupičkovi nepřesnou přihrávku a míč končí v zámezí.

30
    Další ztráta Hlučína. Aut rozehrává Sanneh.

30
    Málka vyzval Šudák dlouhým nákopem, ovšem ten si pohlídal Murin a nechal jej dojít do zámezí.

29
    Faul jednoho z hráčů Hlučína. Rozehrávají domácí.

29
    Po offsidu Holaně rozehrávají opět hráči Hlučína.

28
    Baníkovci se dostali do rychlého útoku a vybojovali rohový kop.

27
    Aut pro Hlučín na polovině domácích.

26
    Po hlavičce jednoho z domácích bude od branky rozehrávat brankář Murin.

25
    Uchenna se dostal k zakončení hlavou, ale míč končí v rukavicích Murina. Ten rychle rozehrál, ale nepřesně a po faulu na Da Silvu má Baník k dispozici přímý kop.

25
    Po nepřesné rozehrávce Hlučína domácí vybojovali rohový kop.

24
    Obrovská šance Baníku! Do zakončení těsně před brankářem Murinem se dostal Kašpárek, ale netrefil branku a Murin rozehrává od branky.

23
    Hráči domácího celku kombinují na polovině soupeře a snaží se najít skuliny v obraně Hlučína.

22
    Po rohu se do šance hosté nedostali, ale zůstávají u míče.

21
    Obrovská příležitost Hlučína! K nebezpečné střele se dostal Ondřej Moučka a míč těsně před brankářem Kubným odklízel hlavou na roh Uchenna.

20
    Při pokusu o návrat fauloval David Krupička zezadu a vidí žlutou kartu.

18
    Uchenna uklidil míč do bezpečí, kde brazilský křídelník Da Silva vybojoval autové vhazování.

17
    Prudká střela Cabadaje byla tečována a následuje druhý rohový kop v řadě.

17
    Kania se dostal do nebezpečné situace, ale Měkota uklidil míč na rohový kop.

16
    Hlučín vyráží do útoku, po faulu Da Silvy navíc budou hosté pokračovat u míče.

14
    Ke střele se dostal jeden z hráčů Hlučína. Tato střela však nebyla nikterak nebezpečná a Kubný může rozehrávat.

14
    Fadairo vyvezl míč dopředu, předal míč Da Silvovi, ten centroval na Sanneha, ale míč utekl do zámezí.

13
    Míč chodí mezi obránci Baníku, kteří čekají na nabídku z vyšších řad.

12
    Moučka vybojoval u levé lajny míč , ale brzo ho opět ztratil po dlouhém předkopnutí.

11
    Krupička předával míč pod sebe, ale ten proletěl kolem Fadaira, který nedokázal zakončit, a tak si Baník stále nepřipisuje první střelu.

10
    Domácí se dobrým presingem a důrazem dostali k míči a blíží se k pokutovému území Hlučína.

9
    Měkotův dlouhý míč dojel až do zázemí a Murin rozehrává od branky.

8
    Uchenna hledal dlouhým míčem Sanneha, ale jeho centr došel do autu.

7
    Šudák se snažil prosadit přes Prause, to se mu nepovedlo a Praus dostal míč daleko od branky Hlučína.

7
    Kapitán Hlučína Mládek vyzkoušel střelu z dálky, ta však skončila vysoko nad brankou Kubného.

5
    Hlučín se dostával k šestnáctce soupeře, ale Baníkovci si tuto situaci pohlídali a odklízí míč do bezpečí.

4
    Odkop od branky pro hosty z Hlučína.

3
    Fadairo se snažil vybojoval míč a u toho byl faulován, domácí mohou pokračovat dopředu.

2
    Míč končí v autu, vhazují hosté.

2
    Míč už se dostal na kopačky domácího celku, který se snaží postupným útokem dostat dopředu.

1
    Zápas začíná, s míčem začínají hosté v zelených dresech.

1

FC Baník Ostrava B: Kubný – Krupička, Měkota, Sanneh, Da Silva, Holaň (C), Kašpárek, Šudák, Málek, Fadairo, Aririerisim.
    Náhradníci: Struhař – Sirotek, Elekana, Kilibarda, Drozd, Chvěja, Temel.
    Trenér: Josef Dvorník

FC Hlučín: Murin – Kovala, Hasala, Kulig, Cabadaj, Praus, Kania, Smékal, Mládek (C), Moučka, Kolaska.
    Náhradníci: Švrčina – Levčík, Ptáček, Plesník, Zajíček.
    Trenér: Aleš Březovský

Rozhodčí: Proske – Dorušák, Godfryd.

Zdravím všechny fanoušky především moravskoslezského fotbalu! V nedělním utkání 23. kola MSFL se proti sobě utkají domácí rezerva Baníku Ostrava a FC Hlučín. Oba celky se pohybují ve vyšších příčkách tabulky, ale Baník Ostrava B je na tom přece jen lépe, když mu patří 1. místo se stejným bodovým ziskem jako druhá rezerva Karviné a třetí Zlínsko, Baník má ovšem zápas k dobru. Domácí si za 22 kol připsali celkem 43 bodů, což je o devět více než bodový zisk Hlučína, kterému patří sedmá příčka se 34 body. Rezerva Baníku v posledních pěti utkáních získala 10 bodů za výhry proti rezervě Zlína, Rosicím a Uničovu a také remízu s rezervou Slovácka. V jarní části MSFL tak domácí prohráli zatím jen jediný zápas a to s rezervou Karviné. Hlučín na jaře nemá takovou formu jako na podzim a za úvodních 5 jarních kol získal 7 bodů. Má tedy o jednu prohru více než Baník, který taky bude favoritem zítřejšího utkání. Zápas začne v 10:15, sledujte ho se mnou!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.