Minnesota – Seattle 3:4 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 4:2 (kon.) | Calgary – San Jose 5:1 (kon.)
Colorado – Edmonton 5:1 (kon.) | Vegas – Anaheim 1:4 (kon.) | Los Angeles – Chicago 5:4 (po pr.)

Česká a slovenská stopa
    Martin Pospíšil (CGY) – 0+1, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 4, čas na ledě 13:20
    Adam Klapka (CGY) – 1+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 5, čas na ledě 08:36

1. Blake Coleman (CGY) 1+1
    2. MacKenzie Weegar (CGY) 1+0
    3. Dustin Wolf (CGY) 17 zákroků (05:34:00)

59:51 Fabian ZETTERLUND - 5:1

59:51
    5/4
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Hostující celek připravil domácího brankáře o čisté konto, trefuje se v přesilovce FABIAN ZETTERLUND. Asistence: Mikael Granlund a Collin Graf.
    Bordeleau T., Zetterlund F., Graf C., Granlund M., Eklund W.
    Šarangovič J., Rooney K., Pachal B., Solovjov I.

59:04
    Jegor Šarangovič se při vlastním oslabení dostal do situace dva na jednoho, kotouč netrefil.

58:48
    Přesilovku hrají hosté, ale nemohou se dostat do útočného pásma, v poklidném tempu se dohrává třetina.

58:17
    Po zákroku brankáře Sharks se před jeho brankou strhla potyčka.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:29
    Dustin Wolf kryje kotouč po střele soupeře, Mikael Granlund měl velkou šanci, ale neuspěl.

57:12
    Utkání po krátké přestávce pokračuje dál, sledujeme klidnější pasáž hry.

57:02
    Poslední komerční přestávka v tomto zápase.

56:14
    Mikael Backlund z ostré pozice zkoušel poslat kotouč na branku, ale jeho snaha nebyla úspěšná.

55:50
    Flames se nyní usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

55:01
    Probíhá finální fáze hry ve třetí třetině.

54:34
    Jonathan Huberdeau to zkoušel individuálně, dostal se na kruh, ale branku trefit následně nedokázal.

52:14
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál a kotouč znovu kryje brankář Sharks.

51:49
    Komerční přestávka.

51:40
    Jegor Šarangovič měl šanci na druhé straně, kotouč však netrefil tak, jak potřeboval.

51:25
    Collin Graf to zkoušel individuálně, jeho pokusu chyběla přesnost.

50:47
    Dustin Wolf rozehrává od své branky, Klapka pokračoval v akci, ale do střelecké pozice se nyní dostat nedokázal.

50:23
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. domácí hokejisté kontrolují hru a soupeři mnoho prostoru nedávají.

49:28
    MacKenzie Weegar vybojoval kotouč v útočném pásmu. Pokus o zakončení mu však nevyšel podle představ.

49:04
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Duel se zatím jednoznačně vyvíjí.

46:29
    MacKenzie Weegar neprostřelil brankáře soupeře, komerční přestávka.

46:02
    Kevin Rooney hledal spoluhráče na druhé straně útočného pásma, akci chyběla přesnost.

45:42
    Jack Studnicka to zkoušel individuálně, ale zakončení mu nevyšlo podle představ.

44:23
    30:13, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Kuzmenko měl další příležitost, ale trefil jen brankáře. Georgij Romanov byl nyní pozorný.

43:19
    Mikael Granlund se propracoval do dobré pozice, ale bez přípravy nedokázal přesněji vypálit. Jeho rána míří vedle branky.

42:48
    Hraje se rychlý hokej, Sharks se dostali do útočného pásma, Givani Smith nedokázal přesněji vypálit.

41:40
    Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu třetí třetiny. Domácí celek pokračuje v aktivní hře, ale čeká na nějakou výraznější šanci.

40:01
    Začala poslední třetina pro oba kluby.

40:01

40:00

39:28
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Sharks.

39:10
    Calgary se sice dostalo do útočného pásma, ale Oliver Kylington trefil pouze obránce před sebou.

38:19
    Ofsajd hostů, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. V poklidném tempu se dohrává prostřední třetina.

38:01
    Calen Addison rozehrává od své branky, jeho spoluhráči střídají, a tak hosté museli poněkud zpomalit přechod do středního pásma.

37:00
    Kevin Rooney autorem další domácí střely. S jeho pokusem si dokázal brankář Sharks poradit.

36:34
    27:10, tak vypadá statistika střel v tomto zápase. Převahu mají hokejisté Flames.

35:30
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Hosté měli zajímavou šanci, ale kotouč končí vedle branky.

35:21
    Marc-Édouard Vlasic pálil, ale trefil jen tyč. Následně kotouč kryje brankář. Komerční přestávka.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, více ze hry mají domácí. Nazem Kadri nyní nedokázal po individuální akci vypálit přesněji.

32:30
    Jegor Šarangovič měl zajímavou střeleckou pozici, ale Georgij Romanov nyní své spoluhráče dokázal podržet. Buly před jeho brankou.

31:35
    Kotouč vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.

31:20
    Domácí brankář vyjel před svou branku, a tak pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.

30:39
    Špatnou rozehrávku Sharks nyní zastavilo zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou hostů.

30:06
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v tomto zápase. Flames dominují dění na hrací ploše.

29:34
    Více ze hry mají domácí, Mikael Backlund zkoušel něco vymyslet před brankou, ale do výraznější šance se nedostal.

28:25
    Podle papírových předpokladů se vyvíjí tento zápas, domácí hokejisté dominují a míří za výhrou.

26:56
    Střídání v týmu San Jose Sharks:
    ze hřiště odchází Devin Cooley, přichází Georgij Romanov.
    26:56 MacKenzie WEEGAR - 5:0

26:56
    5/5
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí celek navyšuje své vedení, tvrdou ránou od modré čáry dokázal vše přes brankou i gólmana překonat MACKENZIE WEEGAR. Asistence: Daniil Miromanov a Blake Coleman.
    Backlund M., Coleman B., Weegar M., Miromanov D., Mangiapane A.
    Burroughs K., Zetterlund F., Ferraro M., Granlund M., Eklund W.

26:46
    22:9, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.
    25:59 Kevin ROONEY - 4:0

25:59
    5/5
    Flames navyšují svůj náskok, tvrdou ránou se střelou pod horní tyč dokázal prosadit obranou Sharks neobsazený KEVIN ROONEY. Asistence: Martin Pospíšil a Matt Coronato.
    Andersson R., Rooney K., Coronato M., Kylington O., Pospíšil M.
    Thrun H., Studnicka J., Carpenter R., Addison C., Guščin D.

25:30
    Ryan Carpenter rychle přešel do útočného pásma, a pak zakončoval. Jeho pokus kryje brankář. K dorážce se už hosté nedostali.
    23:53 Oliver KYLINGTON - 3:0

23:53
    5/5
    Domácí celek, který hraje v pohodě, pokračuje v dobré hře, a přidává další branku. Ránou od modré čáry se prosazuje OLIVER KYLINGTON. Asistence: Andrej Kuzmenko.
    Andersson R., Kylington O., Mangiapane A., Kadri N., Kuzmenko A.
    Thrun H., Zetterlund F., Addison C., Granlund M., Eklund W.

23:40
    Mikael Backlund bekhendovou střelu zkoušel překvapit brankáře, ale neuspěl. Devin Cooley byl připravený.

23:08
    Andrew Mangiapane vypálil přes obránce, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale brankář dokázal zasáhnout.

22:54
    Adam Klapka – 5 min., bitka.

Givani Smith – 5 min., bitka.

22:45
    Jack Studnicka se pokoušel po individuální akci vypálit, ale jeho střele chyběla přesnost.

21:20
    Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu třetiny, ani jeden celek se nemůže prosadit stabilněji před brankou soupeře.

20:01

Flames podle předpokladů plní roli favorita a po první třetině vedou na svém ledě nad Sharks 2:0.

20:00

19:06
    Dustin Wolf vyjel za svou branku, odkud rozehrává pro své spoluhráče. Sledujeme klidnější pasáž hry.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.

17:51
    Givani Smith si vypracoval zajímavou šanci, ale jeho pokus kryje poměrně snadno brankář Flames.

17:02
    Andrew Mangiapane se propracoval do střelecké pozice, ale v rozhodující moment minul branku. Nebyl to špatný pokus, ale chyběla přesnost.

16:03
    Martin Pospíšil pálil, Devin Cooley kryje kotouč. Komerční přestávka.

16:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině.

15:18
    Sledujeme aktivní hru ze strany Flames, je lepším týmem a snadněji se dostává do zakončení.
    14:40 Blake COLEMAN - 2:0

14:40
    5/5
    Autorem branky je BLAKE COLEMAN. Asistence: Connor Zary a Rasmus Andersson.
    Andersson R., Coleman B., Coronato M., Zary C., Miromanov D.
    Burroughs K., Sturm N., Studnicka J., Ferraro M., Vlasic M.

12:33
    Marc-Édouard Vlasic – 2 min., vysoká hůl.
    12:13 Adam KLAPKA - 1:0

12:13
    5/5
    Díky pěkné individuální akci a několikanásobném pokusu o středu z mezikruží dává svou první branku v National Hockey League ADAM KLAPKA.
    Rooney K., Coronato M., Klapka A., Weegar M., Miromanov D.
    Thrun H., Kunin L., Zetterlund F., Addison C., Eklund W.

11:42
    Fabian Zetterlund to vzal na sebe. Jeho rána z pravé strany končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.

11:15
    Nazem Kadri hledal spoluhráče, ale přechod do útočného pásma nebyl povedený.

10:56
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v tomto zápase, více ze hry mají domácí hokejisté, kteří jsou častěji na kotouči.

08:35
    Martin Pospíšil – 2 min., nedovolené bránění.

08:01
    Klim Kostin se dostal do ofsajdu. Komerční přestávka.

07:00
    Matt Coronato se sice dostal do útočného pásma, ale jeho akci chyběla přesnější finální přihrávka nebo střela.

06:40
    Delší čas nyní čekáme na nějakou výraznější střelu. Sledujeme klidnější pasáž hry.

04:35
    Hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Střely na branku jsou 6:2 pro domácí hráče.

03:40
    Oliver Kylington to vzal na sebe, tvrdou střelu poslal jen do středu branky, kde byl gólman.

Calen Addison se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus kryje brankář Flames.

02:27
    Jonathan Huberdeau autorem další střely Flames, ale znovu si dobře poradil brankář Devin Cooley.

01:56
    Více ze hry mají v úvodu zápasu hokejisté Flames, ale domácí defenziva byla pozorná.

01:10
    Nazem Kadri hledal před brankou spoluhráče, následně sám zakončil, ale jeho pokus kryje brankář.

00:50
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže v úvodu zápasu propracovat do výraznější střelecké pozice.

00:01

Calgary Flames: Wolf (Markström) – Weegar, Miromanov, Kylington, R. Andersson, Solovjov, Pachal – Pospíšil, Kadri, Kuzmenko – Mangiapane, Backlund, Coleman – Huberdeau, Zary, Šarangovič – Coronato, Rooney, Klapka.

San Jose Sharks: D. Cooley (G. Romanov) – Burroughs, Ferraro, J. Thompson, M. Vlasic, Addison, Thrun – Zetterlund, Granlund, Eklund – Kostin, Kunin, Graf – Guščin, Sturm, Bordeleau – Carpenter, Studnicka, G. Smith.

Ani jeden z týmů nepostupuje do play-off a sezona pro ně dnes končí. San Jose skončí na posledním místě Západní konference, z posledních pěti zápasů prohrálo čtyři. Flames jsou aktuálně se 79 body na jedenácté pozici konference. Favoritem utkání, které se bude hrát ve Scotiabank Saddledome, jsou domácí hráči.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto pátečním zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a San Jose Sharks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Klapka, 15. Coleman (Zary, R. Andersson), 24. Kylington (Kuzmenko), 26. Rooney (Pospíšil, Coronato), 27. Weegar (Miromanov, Coleman) – 60. Zetterlund (Granlund, Graf)

San Jose Sharks: D. Cooley (27. G. Romanov) – Burroughs, Ferraro, J. Thompson, M. Vlasic, Addison, Thrun – Zetterlund, Granlund, Eklund – Kostin, Kunin, Graf – Guščin, Sturm, Bordeleau – Carpenter, Studnicka, G. Smith.

Rozhodčí: Mitch Dunning, Beau Halkidis – Travis Toomey, Caleb Apperson

Diváci: 17 946