Lorient – PSG 1:4 (kon.) | Marseille – Nice 2:2 (kon.) | Monaco – Lille 1:0 (kon.)
FC Lorient
1:4 (0:2)
Paris Saint-Germain
Středa 24.04.2024, 19:00 • Stade du Moustoir, Lorient • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 29. kolo

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:7. (23:14:26)

Jak dopadla první půle, tak dopadla i druhá až s rozdílem, že Lorientu se povedlo vstřelit branku. V 60. minutě navyšoval na 3:0 Ousmane Dembélé po nádherně připravené akci od Kyliana Mbappého. V 73. minutě se ovšem prosadil Bamba, který snižoval na 1:3 a Lorient alespoň malou šanci na srovnání. Hráli velice útočně a ve druhé půli rozhodně herně nezaostávali za Pařížany. Gól se jim však vstřelit nepodařilo a v 90. minutě zpečetil vítězství hostů Kylian Mbappé po krásné individuální akci. PSG tak zvítězilo 4:1 a odváží si do Paříže 3 body. Ode mě to pro dnešek bude vše, loučím se s vámi pohledem na statistiky a zase někdy u kvalitního fotbalu na počtenou!

90+5

90+4
    Mbappé chtěl překvapit Mvoga a vypálil skoro z poloviny hřiště. Branku však netrefuje.

90+3
    Lorient se ještě snaží zaútočit a vstřelit branku, ovšem ztrácí míč.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.
    90. Kylian MBAPPÉ - 1:4

90
    Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
    A tento útok PSG je úspěšný! Kolo Muani parádně našel KYLIANA MBAPPÉHO, který si potáhl míč a utaženou střelou na zadní tyč dokázal vstřelit další branku a jeho druhou v zápase.

89
    Centr Mendyho nedošel do vápna a PSG vyráží do útoku.

88
    Střela Ethana Mbappého byla zblokována, ale PSG zůstává u míče.

87
    Bouanani si povodil dva hráče PSG a zakončil, ovšem netrefil branku hostů.

86
    Rohový kop pro Lorient.

85
    Dembélé málem zkompletoval hattrick! Vyzkoušel střelu ze šestnáctky, ovšem o pár decimetrů netrefil branku domácích.

84
    Kylian Mbappé vytvořil vynikající šanci pro svého mladšího bratra, ovšem Mvogo skvěle vyběhl a vychytal tohoto mladého Francouze.

83
    Centr do vápna PSG nenašel hráče v oranžovém a dopředu spěchají hosté.

82
    Dopředu mířil Bamba, ovšem byl zastaven Mukielem.

81
    Roh PSG, který je zahrán nakrátko. Po něm následuje další rohový kop.

80
    Donnarumma si připisuje další dva zákroky po střelách Katserise.

80
    Po faulu hostů znovu hraje domácí Lorient.

Josef Ján Horký

Branky: 73. M. Bamba (B. Mendy) – 19. O. Dembélé (Mayulu), 22. K. Mbappé (Mendes), 60. O. Dembélé (K. Mbappé), 90. K. Mbappé (Kolo Muani)

Karty:   63. Bakayoko (LOR) – 27. Mendes (PSG)

Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:7.
    FC Lorient: Mvogo – Adjei, Laporte (C), I. Touré – Kalulu (79. Katseris), Bakayoko, Lúzá (68. Abergel), Yongwa (61. B. Mendy) – Kari (61. Bouanani), Ponceau – Kroupi (68. M. Bamba).
    Náhradníci: A. Gomis – Le Bris, Tálbí, Aiyegun.

Trenér: Régis Le Bris

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Zague, Hernández (64. Mukiele), Škriniar, Mendes (73. E. Mbappé) – I Kang-in (61. Ugarte), Mayulu (61. Soler), Ruiz – O. Dembélé, Ramos (61. Kolo Muani), K. Mbappé (C).
    Náhradníci: Navas – Asensio, Beraldo, Pereira.

Trenér: Luis Enrique

Rozhodčí: Bollengier – Luczynski, Reyes