4:1 (1:0)
ACF Fiorentina
Středa 24.04.2024, 21:00 • Gewiss Stadium, Bergamo • Italský pohár • Semifinále

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:10. (23:07:58)

Je tu konec zápasu! Po první půli Atalanta vedla 1:0 díky gólu Koopmeinerse. Ve druhé půli byl vyloučen Milenković a hosté šli do desíti. I přesto se jim však povedlo vyrovnat zásluhou Martíneze, ovšem 75. minutě dával na 2:1 Scamacca.To by znamenalo remízu a prodloužení, ovšem v 96. minutě rozhodl o vítězi a druhém finalistovi letošního italského poháru střídající Ademola Lookman, který vstřelil gól po samostatném úniku a musel být potvrzen až po přezkoumání VARem. V 99. minutě ještě přidal čtvrtou branku Mario Pašalić a definitivně zpečetil vítězství Atalanty v součtu obou zápasů 4:2. Atalanta se tak ve finále potká s Juventusem, který postoupil do finále přes Lazio Řím. Ode mě to bude vše, budu se na vás těšit zase někdy příště u dalšího skvělého fotbalu, do té doby na počtenou!

90+9
    90+9. Mario PAŠALIĆ - 4:1

90+9
    Atalanta právě vstřelila branku!
    A je definitivně rozhodnuto! Několik hráčů Atalanty běželo do protiútoku a MARIO PAŠALIĆ vzal situaci na sebe a lobem překonal brankáře! Atalanta tak postupuje do finále italského poháru díky gólům v samotném závěru utkání.
    90+6. Ademola LOOKMAN - 3:1

90+6
    A je tu změna, branka platí! VAR rozhodl o tom, že ADEMOLA LOOKMAN v offsidu nebyl a gól je tak platný! Lookman se dostal do zakončení po akci, kterou sám založil a poté dostal nahrávku od Scamaccy. Střelou na vzdálenější tyč navýšil na 3:1 a nejspíše posílá Atalantu do finále italského poháru!

90+6
    Situaci však zatím ještě zkoumá video.

90+5
    Ademola Lookman se po přihrávce Scamaccy dostal k zakončení, jeho střela skončila v brance, ale v moment přihrávky se Lookman nacházel v offsidu a branka tak neplatí.

90+4
    Fiorentina vhazuje kousek od vápna domácích.

90+3
    Velká šance Scamaccy! na přední tyči se dostal k míči, ale nedokázal míč tečovat tak, aby skončil v brance.

90+2
    Jeden z hráčů Fiorentiny se snažil udržet míč u rohového praporku, ale to se mu nedařilo dlouho a Atalanta opět míří dopředu.

90+1
    Pašalić dával na brankové čáře pod sebe, ovšem nenašel spoluhráče a míč je na druhé straně hrací plochy, kde vhazuje Fiorentina.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

89
    Charles De Ketelaere mířil do samostatného úniku, ale jeho střela skončila vysoko nad brankou hostů.

88
    K zakončení se dostala i Fiorentina, ovšem brankář Carnesecchi by l připraven.

86
    Atalanta se vrací k míči po faulu na středu hrací plochy.

85
    Velká šance domácích! Do protiútoku se dostali dva hráči v modročerných dresech, přihráli si, ovšem Mario Pašalić si ukopl míč a bohužel pro ně nedokázal dopravit míč do sítě. Případný gól by nakonec stejně neplatil z důvodu offsidu.

84
    Hráči Atalanty si nyní neporozuměli a od branky rozehrává Pietro Terracciano.

Josef Ján Horký

Branky: 8. Koopmeiners, 75. Scamacca, 90+6. Lookman, 90+9. Pašalić – 68. Martínez

Karty:   57. Kolašinac (ABC), 79. Scamacca (ABC) – 44. Mandragora (FIO), 69. Dodô (FIO)   53. Milenković (FIO)

Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:10.
    Atalanta Bergamo: Carnesecchi – Djimsiti, Hien, Kolašinac (70. Lookman) – Zappacosta (74. Mirančuk), Éderson (70. Pašalić), de Roon (C), M. Ruggeri – Koopmeiners – Scamacca, De Ketelaere.
    Náhradníci: Musso, Rossi – Adopo, Bakker, Bonfanti, Comi, Hateboer, Touré.

ACF Fiorentina: Terracciano – Dodô (83. Kayode), Milenković, Ranieri, Biraghi (C) – Bonaventura, Mandragora (83. Comuzzo) – N. González, Beltrán (60. Duncan), Kouamé (83. Ikoné) – Belotti (55. Martínez).
    Náhradníci: Christensen, Martinelli – Melo, Barák, Castrovilli, Faraoni, Infantino, López, Parisi, Sottil.