Slovan Bratislava U21 – Malženice 3:2 (kon.) | Púchov – Prešov 3:2 (kon.) | Považská Bystrica – KFC Komárno 1:1 (kon.)
L. Mikuláš – Trebišov 1:2 (kon.) | Petržalka – Spiš. N. Ves 2:0 (kon.) | Dolný Kubín – Humenné 0:0 (kon.)
Šamorín – Žilina B 1:1 (kon.) | Myjava – Pohronie 2:1 (kon.)
FC Petržalka
2:0 (2:0)
FK Spišská Nová Ves
sk Středa 24.04.2024, 16:30 • Štadión FC Petržalka • MONACObet liga • 26. kolo

Púchov sa ubránil aj v oslabení a vyhral nad Prešovom 3:2, čo znamená, že vďaka triumfu 2:0 nad Spišskou Novou Vsou sťahuje tretia Petržalka manko na druhé miesto štyri kolá pred koncom na rozdiel dvoch bodov.

Naopak, pre Spišiakov je prehra konečným spečatením zostupu z MONACObet ligy, keďže 14-bodovú stratu zo 16. na 14. priečku za štyri zápasy už nedobehnú...

V stredu v Petržalke rozhodli zásahy ešte v prvom polčase – po rohovom kope sa presadil Konan, po vyrazenej strele Harbu zase Gašparovič. Mužom duelu však bol hosťujúci brankár Hamrák, ktorý vychytal azda päť čistých šancí domácich vrátane penalty Gašparoviča i bezprostrednej dorážky Nagya. (18:34:18)

V Petržalke je síce, hotovo, ale v momente záverečného hvizdu sa hrá ešte v Púchove, ktorý vedie nad Prešovom v 89. minúte 3:2.

Body však definitívne stratilo Komárno, líder tabuľky iba remizoval na pôde Považskej Bystrice 1:1.

90+2

90+2
    Martinko s nákopom iba do náručia Halousku. Brankár si loptu položil na zem, nikto ho pritom nenapáda.

90+1
    Otrasený a ošetrený Redek musel z trávnika dole, odkiaľ sledoval rohový kop. Begala našiel Jakubka, ten center predĺžil, no už bez ďalšej reakcie spoluhráčov.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

90
    Nepríjemná zrážka pri hlavičkovom súboji medzi Kelembetom a Redekom. Hráč hostí sa odvážne vrhol proti útočníkovi a bol nešťastne trafený.

89
    Finálne rozhodnutie pred šestnástkou domácich nebolo najlepšie, rovnako tak ani posledná prihrávka pri kontre tretieho celku ligy.

87
    Záverečný tlak Spišskej Novej Vsi neprichádza. Petržalka smeruje za výhrou i čistým kontom.

85
    Kachnič jemným centrom ponúkol gól Odukovi, to by však výborne nemohol zasiahnuť Hamrák!

85
    Šurnovský si vypracoval streleckú pozíciu, aby vypálil nad bránu.

84
    Zápas sa v posledných chvíľach výrazne kúskuje, celok z hlavného mesta už viackrát striedať nemôže.

84
    Striedanie v tíme FC Petržalka:
    z ihriska odchádza Lukáš Gaš, prichádza Maximilián Halo.

82
    Prešov znížil v Púchove, v 76. minúte prehráva už len o gól.

82
    Striedanie v tíme FK Spišská Nová Ves:
    z ihriska odchádza Šimon Ištvánik, prichádza Miroslav Šimon Hrobák.

82
    Vysoká lopta na zadnú žrď, Hamrák ju stiahol zo vzduchu pred Nagyom.

81
    Petržalka získala rohový kop, s rozohrávkou sa Begala nikam neponáhľa.

80
    Konan utŕžil ranu od protivníka, bude však v poriadku.

79
    Spišiaci sa namiesto útočenia musia brániť, už len minúty ich delia od vypadnutia do nižšej súťaže. Gašparovičov pokus bol zablokovaný, následne sa pískal útočný faul.