Brighton – Aston Villa 1:0 (kon.) | Chelsea – West Ham 5:0 (kon.) | Liverpool – Tottenham 4:2 (kon.)
Brighton & Hove Albion
1:0 (0:0)
Aston Villa FC
Neděle 05.05.2024, 15:00 • Amex Stadium, Falmer • Anglická Premier League • 36. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou! (17:16:15)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 7:1. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:10.

Brighton si tak připisuje první výhru od března, naopak Aston Villa neudělala krok směrem k místu v Lize mistrů pro příští sezonu, a bude tak muset ještě zabojovat.

Zápas 36. kola anglické Premier League mezi Brightonem a Aston Villou končí lépe pro domácí hráče, kteří zaslouženě poráží svého dnešního soka nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.
    V prvním poločase jsme tolik šancí neviděli, výjimkou byla třeba střela Adingry, která ale nenadělala tolik problémů brankáři Olsenovi. Švédský gólman Villy se musel činit hlavně v závěru první půle, kdy skvěle zneškodnil pokus Pascala Große.
    Ve druhém poločase jsme viděli výrazně více šancí. Tu první měl João Pedro, který se snažil překonat gólmana Villy Olsena, ale znovu neúspěšně. V 68. minutě se skóre poprvé měnilo, ale ne na dlouho, neboť byla nakonec branka Große kvůli ofsajdu odvolána. V 79. minutě se prosadil na druhé straně kapitán Villy McGinn, ale ani tento gól nemohl platit. Rozhodující moment utkání tak nakonec přišel v pětaosmdesáté minutě, domácího Adingru fauloval v pokutovém území Konsa a penalta byla na světě. João Pedro sice napoprvé brankáře Olsena neprostřelil, ale z dorážky už se nemýlil – 1:0. V závěru se Aston Villa pokoušela o tlak, ale domácí hráči dobře bránili a těsnou výhru nakonec ubránili.

90+10

90+10
    Racci navíc ještě rozehrají rohový kop.

90+9
    Brighton drží míč na útočné polovině, to teď svěřencům kouče De Zerbiho bohatě stačí.

90+9
    Střídajícího Valentina Barca nedovoleně zastavil u postranní čáry Matty Cash a vidí za svůj zákrok žlutou kartu.

90+8
    Avšak z rohového kopu hosté příliš nezahrozili, míč navíc končí v rukavicích brankáře Verbruggena.

90+8
    Po tečí obránce Igora uvidíme rohový kop, který rozehrají hosté.

90+7
    Zatím jediný střelec utkání João Pedro nachytán v ofsajdu, ale Ville už se čas velmi rychle krátí.

90+7
    Baileyho nákop nasměroval kapitán Lewis Dunk k brankáři Verbruggenovi, který s rozehrávkou nebude nikam spěchat.

90+6
    Dále už ale Brighton neuspěl, a tak může hrát Villa.

90+5
    Domácí už tahají čas, jako například teď Joao Pedro, který vybojoval u rohového praporku pro svůj tým vhazování.

90+4
    Centr Álexe Morena byl zablokován, následně je navíc míč přidělen hráčům Brightonu.

90+4
    Aston Villa se snaží, ale zatím se příliš nemůže dostat z vlastní obranné poloviny.