Slovácko B – Uničov 0:0 (kon.) | Zlín B – Hodonín 0:2 (kon.) | Zlínsko – Znojmo 2:1 (kon.)
FC Zlínsko
2:1 (0:1)
1. SC Znojmo FK
Neděle 05.05.2024, 11:00 • Stadion Otrokovice • Moravskoslezská fotbalová liga • 26. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou! (13:52:47)

Dnešní utkání sledovalo 217 diváků.

Je konec! Zápas 26. kola Moravskoslezské fotbalové ligy mezi Zlínskem a Znojmem končí za výsledku 2:1 pro domácí fotbalisty.

Do utkání ale vstoupili lépe hosté, kteří také brzy otevřeli skóre utkání. V sedmé minutě totiž po špatně zahraném rohu domácího týmu utekl Miguel Velosa Pereira, který si poté poradil i s brankářem Kalinou – 0:1. Hráči z jihu Moravy se poté docela zatáhli a spoléhali se hlavně na defenzivu. Asi v polovině první půle měl dobrou šanci na vyrovnání Radim Dostál, zblízka ale napálil jen gólmana Škugora. Na druhé straně mohl z ojedinělé příležitosti zvýšit Rafael Ferreira, ale trefil jen boční síť.
    Ve druhé části hry to byla skoro jen hra na jednu branku. Zlínsko de facto celý druhý poločas tlačilo, a také se dočkalo zaslouženého srovnání stavu, které zařídil domácí útočník Veljko Jovanović. Srbský útočník si pohlídal své postavení a po přihrávce Dostála zakončil přesně k vzdálenější tyči. Celek z Otrokovic i nadále tlačil, ale hostující obrana vždy nějak celou akci ubránila. Rozhodující moment zápasu přišel v 72. minutě, když se domácí Fabrice Sami dostal k balonu dříve než brankář Škugor, který jej následně fauloval – penalta. K exekuci pokutového kopu se postavil Jan Kuběna a s přehledem proměnil. Zlínsko pak v závěru díky nedopustilo jakýkoli tlak Znojma a zaslouženě si bere z dnešního zápasu tři body za výhru 2:1.

90+4

90+4
    Žlutou kartu vidí za zdržování Tomáš Weber.

90+3
    Zlínsko působí v posledních minutách velmi obětavě.

90+3
    Zlínsko sice se svou akcí nedonutilo brankáře Škugora k zákroku, ale hrálo se daleko od branky domácích.

90+3
    Střídání v týmu FC Zlínsko:
    ze hřiště odchází Kuběna, přichází Sekulič.

90+2
    Tomáš Weber teď odkopává míč dostatečně daleko, následně je navíc faulován Jan Kuběna.

90+1
    Znojmo na začátku nastavení rozehrávalo u poloviny hřiště, se svou následnou akcí ale neuspělo.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Akci Znojma zastavuje faul na Webera, Zlínsko už nebude s rozehrávkou nikam spěchat.

90
    ze hřiště odchází Dostál, přichází Vychodil.

89
    Po několika odrazech se do zakončení dostal střídající Duarte Gomes Ferreira, ale zakončil nad branku. Po tomto pokusu zůstalo několik hráčů ležet na hrací ploše, přeci jen se hraje už dlouho a v Otrokovicích dnes panuje kolem pětadvaceti stupňů.

88
    Vilela Rodrigo byl dobře bráněn Weberem, proto musí hrát Znojmo zase dozadu.

87
    Žlutou kartu vidí i hostující Slobodan Ivanović.

87
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK:
    ze hřiště odchází Afonso Rodrígues, přichází Ivanović.

87
    Zlínsko hraje poslední minuty velmi zkušeně a příliš nepouští svého soupeře na útočnou polovinu. Nutno ale říci, že za dnešní výkon by si domácí tři body zasloužili.

86
    Žlutou kartu vidí jeden z členů hostující lavičky, asi náhradní brankář Joaquin Rodriguez Pfeiffer.