Jablonec – Plzeň 1:2 (kon.) | Pardubice – Ostrava 0:1 (kon.) | Slavia – Liberec 3:0 (kon.)
Sparta – Hr. Králové 2:1 (kon.)
SK Slavia Praha
3:0 (1:0)
FC Slovan Liberec
Neděle 17.03.2024, 15:00 • Fortuna Arena, Praha-Vršovice • FORTUNA:LIGA • 25. kolo

FORTUNA:LIGA má minimálně na pár hodin nového lídra. Slavia zvládla domácí zápas a Liberec porazila 3:0. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale nerodil se lehce. Domácí vstoupili aktivně do utkání a už v 15. minutě proměnil pokutový kop po faulu na Douděru Václav Jurečka. Pak se Liberec dostal do hry a Luka Kulenović trefil po půlhodině hry břevno. I ve druhém poločase byli Severočeši nebezpeční, naopak Slavia hrála až pasivně. Největší možnost měl opět Luka Kulenović v 65. minutě, kdy dostal mnoho času i prostoru a celkem třikrát vystřelil na Staňka. Domácí brankář ale předvedl fantastický trojzákrok a udržel Slavii ve vedení. V závěru se prosadil hlavou střídající Mojmír Chytil a v nastaveném čase kosmeticky upravil na konečných 3:0 Václav Jurečka. Děkuji za pozornost a přeji příjemný nedělní večer. (16:56:03)

90+3

90+2
    Zápas už se pouze dohrává.

90+1
    Nastavovat se budou minimálně tři minuty.
    90+1. Václav JUREČKA - 3:0

90+1
    Tak přece jen se domácí dočkali!
    Slavia právě vstřelila branku!
    Rozhodčí citlivě ponechal výhodu po faulu Zafeirise, který ještě stihl posunout míč na Zmrzlého. Jeho střela se odrazila od tyče k úplně volnému VÁCLAVU JUREČKOVI a trefit prázdnou bránu už nebyl pro sešívaného kanonýra žádný problém.

90
    Následný roh hosté odvrátili.

89
    Conrad Wallem doslova sestřelil obránce Chaluše, kterého trefil do hlavy.

88
    Domácí evidentně chtějí přidat třetí branku.

87
    Jurečka těsně nedosáhl na centr do vápna.

87
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Milan Lexa.

86
    Toto vítězství už si nejspíš Pražané vzít nenechají.

85
    Tentokrát z toho zakončení nebude.

84
    Sešívaní ihned po rozehrávce vybojovali rohový kop.
    83. Mojmír CHYTIL - 2:0

83
    Domácí hráči jakoby uspali obranu Liberce a pak tvrdě udeřili! Conrad Wallem poslal přesný centr z pravé strany na hlavu MOJMÍRA CHYTILA a slávistický kanonýr ukázal, v jaké formě momentálně je! Z ne úplně gólové pozice se vyšrouboval do vzduchu a hlavou přesně k tyči uklidňuje domácí příznivce a trenéry.

81
    Střídající dvojice Olaf Kok a Nicolas Penner si nerozuměla a hosté ztratili míc.

81
    Ani z tohoto libereckého mraku nezapršelo.

80
    Kulenović byl těsně bráněn při snaze zakončit a po jeho zakončení bude následovat třetí liberecký roh v tomto utkání.